česky Deutsch English

Volná plocha za Čtyřkou

9.3.2023

dotaz:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat co se bude v budoucnu dít s volnou plochou za Čtyřkou. V jedné části má být parkoviště, ale v druhé, větší části, nemá být nic? Jako obyvatelka dané lokality bych ocenila travnatou plochu s posezením. Hodně laviček za poslední roky zmizelo, ani nevím proč. A chtěla bych vás požádat, zda by nešlo pokácet strom za Mateřídouškou. Dva stromy hned vedle se pokácely minulý týden, ale tenhle zůstal na místě a to je také ve velmi špatném stavu - je nakloněný a uschlý. Moc bych tyhle změny ocenila a bydlelo by se to zase o něco lépe.
~ Kašparová

odpověď:
Dobrý den, paní Kašparová.
V uvedené ploše plánujeme, Vámi taktéž navrhovanou, rekonstrukci povrchu na zeleň. Předpokládáme jak vysazení nových stromů, tak i případné posezení. Vše je zatím ve stavu příprav a předpokládáme rekonstrukci terénu v souběhu s budováním parkoviště.
Co se týká pokácení Vámi zmiňovaného stromu, tak i ten bude pro svůj špatný stav pokácen. V dané lokalitě jsme tento týden káceli suché a neperspektivní dřeviny s obvodem do 80 cm, které nepodléhají povinnosti rozhodnutí o Povolení kácení dřevin rostoucích mimo les. Další poškozený strom, o němž se zmiňujete, má obvod nad 80 cm a proto musí proběhnout povolovací řízení ke kácení. Nyní je součástí návrhu dřevin ke kácení, které by mělo proběhnout ještě v únoru 2023.
Děkujeme Vám za Váš zájem a návrhy na zlepšení života ve městě.

~ Mgr. Petr Kubis, starosta