česky Deutsch English

Volná plocha za Čtyřkou

9.3.2023

dotaz:
Dobrý den,
měla bych na vás dotaz. Co se bude dít s volnou plochou za Čtyřkou? V jedné části se má začít stavět parkoviště, a chtěla bych se zeptat, co je v plánu s částí druhou. Já osobně bych v této části ocenila nějaké posezení a výsadbu nové zeleně - za Mateřídouškou byli pár dní zpět pokáceny dva stromy, které byli ve špatném stavu, ale jeden z řady těchto stromů (u plotu za Mateřídouškou a za domem Heyrovského 1470 ) je stále na svém místě, tak bych se vás chtěla zeptat, zda by nebylo možné strom též pokácet, protože je také ve špatném stavu a je nevzhledný jako ostatní dva stromy o které už postaráno bylo. Jsem obyvatelkou této lokality a za tyto věci bych byla velmi vděčná.

~ Alena

odpověď:
Dobrý den, paní Aleno.
V uvedené ploše plánujeme, Vámi taktéž navrhovanou, rekonstrukci povrchu na zeleň. Předpokládáme jak vysazení nových stromů, tak i případné posezení. Vše je zatím ve stavu příprav a předpokládáme rekonstrukci terénu v souběhu s budováním parkoviště.
Co se týká pokácení Vámi zmiňovaného stromu, tak i ten bude pro svůj špatný stav pokácen. V dané lokalitě jsme tento týden káceli suché a neperspektivní dřeviny s obvodem do 80 cm, které nepodléhají povinnosti rozhodnutí o Povolení kácení dřevin rostoucích mimo les. Další poškozený strom, o němž se zmiňujete, má obvod nad 80 cm a proto musí proběhnout povolovací řízení ke kácení. Nyní je součástí návrhu dřevin ke kácení, které by mělo proběhnout ještě v únoru 2023.
Děkujeme Vám za Váš zájem a návrhy na zlepšení života ve městě.

~ Mgr. Petr Kubis, starosta