česky Deutsch English

Špatný stav chodníku

17.4.2023

dotaz:
Dobrý den, pane starosto, chtěla jsem upozornit na špatný stav chodníku kolem dětského hřiště v ulici Mičurinova před vchody 2073 a 2072.. rozjeté patníky, bláto, vyjeté koleje přímo na hřiště od auta společnosti Sotes... Je možná nějaká náprava? Děkuji za odpověď,
~ Mudrová

odpověď:
Dobrý den, paní Mudrová.
Děkuji Vám za Váš zájem o vzhled města a za upozornění na špatný technický stav chodníku u dětského hřiště v Mičurinově ulici.
Při jednání o Vašem podnětu se společností SOTES Sokolov bylo domluveno, že terénní úpravy budou provedeny v průběhu příštího týdne souběžně s terénními úpravami na všech dětských hřištích a oprava chodníku, kde musí být provedeno přeskládání a doplnění obrub, proběhne v horizontu dvou až tří měsíců. Zároveň byli vedoucí pracovníci upozorněni na skutečnost, že musí být jejich zaměstnanci více obezřetní při provádění prací na zeleni a dětských hřištích. Je však třeba ale také poukázat na skutečnost, že v těchto dnech probíhá pravidelný úklid hřišť před jejich otevřením a součástí těchto prací je, mimo jiné, i výměna písků v dětském pískovišti. Z toho důvodu je potřeba i využití techniky k odvozu a dovozu písku. Vzhledem k tomu, že je svrchní zemina ještě stále nasátá vodou, technika svou vahou kolej může vyjet. To samozřejmě nic nemění na tom, že je potřeba zvýšeného ohledu při provádění obdobných prací.
Ještě jednou Vám děkuji za Váš podnět a snahu zlepšit kvalitu života ve svém okolí.
S pozdravem

~ Mgr. Petr Kubis, starosta