česky Deutsch English

Situace v ul. Švabinského

10.5.2023

dotaz:
Dobrý den,
chtěla bych poděkovat za opravu chodníku a tím pádem za vyřešení letitého problému s obrovskou kaluží, která se po každém větším dešti tvořila před domem Švabinského 1704. Další dík musím přidat za instalaci odpadkového koše před domem Švabinského 1708 a doufám, že některé majitele psů aspoň trkne, že by měli po svých psech uklízet. Ještě prosím instalovat jednoduchou stříšku nad nádobami na komunální odpad, aby do nich nepršelo, když je "vybírači" nechají přes noc otevřené, a neplatilo se tudíž na skládce za dešťovou vodu (počítám, že platba na skládce je odvislá od hmotnosti odpadu). A určitě by sousedé v pokročilém věku, kteří mají potíže s pohybem a přesto by chtěli zůstat v kontaktu se svým okolím, nemuseli vozit výtahem před dům kuchyňské židle, na které by si sedli a mohli tak prohodit slovo se sousedy a kolemjdoucími...nejbližší lavička je totiž vedle bývalého dopravního hřiště nebo v blízkosti Tesca. Za výše uvedené počiny města děkuji a na další zlepšení života na sídlišti se těším.

~ Zimmelová

odpověď:
Dobrý den, paní Zimmelová.
Děkujeme za milá slova poděkování a rádi je předáme konkrétním zaměstnancům.
Co se týká kontejnerového stání, v tomto směru Vás asi zklamu. Nedávno byl odsouhlasen nový vzhled stání a proto budou průběžně v celém městě kontejnerová stání obměňována v momentě, kdy bude zapotřebí jejich oprava. Nová stání budou konstruována z kvalitních recyklovatelných materiálů, které budou mít lepší životnost, vzhled a v rámci zlepšování životního prostředí i reálné využití recyklátů.
Na možnost umístění lavičky či obdobného posezení se podíváme přímo na místo z důvodu posouzení vhodného umístění, ale také z posouzení hlediska bezpečnostního. Pokud bude vše v pořádku, určitě se budeme umístěním posezení zabývat.
Děkuji za Vaše náměty a jsem s pozdravem.

~ Mgr. Petr Kubis, starosta