česky Deutsch English

sedačky v kině alfa

4.12.2023

dotaz:
Pane starosto, Obracím se na vás s následujícím dotazem .Pravidelně navštěvuji v kině Alfa promítání Nejen pro seniory. Po prázdninách jsem zjistila, že byly odstraněny lavičky z podhledů v předsálí. Nebyly tam na okrasu, ale využívali je návštěvníci při čekání na film. Křesla která jsou v předsálí jsou nízká a starší návštěvníci se z nich těžko zvedají. Zavolala jsem panu řediteli MDK panu Melčovi. Po přednášce o tom k čemu kino slouží a jak to vypadá v jiných kinech jsem se dozvěděla, že všechny změny provádí po konzultaci s vámi. A tak jsem se rozhodla, že se zeptám proč byly lavičky odstraněny když měly i využití při filmových představeni pro školy kdy sloužily jako šatna . Myslím, že nikomu nepřekážely a po přitažení šroubů by se i přestaly kývat. Pan ředitel vedl monolog a nepřipouštěl jakýkoli můj argument. Doufám, že vy budete vstřícnější a pochopíte mě jako seniorku a pravidelnou návštěvnici nejen kina. Děkuji za odpověď
~ Harvánková

odpověď:
Dobrý den paní Harvánková,

lavičky byly z předsálí odstraněny kvůli jejich celkově špatnému stavu a opotřebení. Navíc neměly opěrky a někteří starší návštěvníci si stěžovali na to, že jsou nepohodlné. Vzhledem k současné nižší návštěvnosti kina jsme se rozhodli, že lavičky nenahradíme ihned jiným typem sedaček. Nicméně do budoucna plánujeme pořídit nové moderní židle, které budou pohodlnější a bude jich dostatek i pro větší počet návštěvníků.

Pokud nechcete čekat na začátek filmu ve foyer, můžete si zpříjemnit návštěvu kina například posezením v klubu Alfa. Případně Vám uvaděči, po předchozí dohodě, umožní vstup do sálu, kde se můžete usadit ještě před začátkem projekce.

Pěkný den

~ Mgr. Petr Kubis, starosta