česky Deutsch English

Problémoví sousedé

21.10.2022

dotaz:
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli byste mi neporadili co s problémovými sousedy (Romská rodina). Mají celý den nahlas hudbu, děti běhají v bytě a po chodbě a taky kouří na chodbě a mě to jde do bytu a já jsem astmatik. A také tu včera kolem 22:40 byla policie kvůli nim. Děkuji za odpověď
~ Martina

odpověď:
Vážená paní Martino,
Vaším dotazem jsme se zabývali. Stížnosti, které uvádíte, Městská policie Sokolov již několikrát řešila. Výsledky šetření také odhalily skutečnost, že doposud nikdo z Vašich sousedů si na Vámi uvedené sousedy nestěžoval a neměl s nimi problém.
Pokud je Vám ovšem nepříjemná například hlasitá hudba, která je puštěná ve dne v době, kdy není noční klid nebo kouření, které pociťujete jako zátěž, když jste astmatik a nemůžete se z jakéhokoliv důvodu domluvit na smírném řešení s Vašimi sousedy, obraťte se prosím na předsedu společenství vlastníků a uveďte ho do problematiky, pokud jste tak ještě neučinila.
To především z toho důvodu, aby dané rodině domluvil a poučil je o vzájemném soužití.
Pokud Vás tento problém trápí i v hodinách nočního klidu, tedy v době od 22. hodiny do 6. hodiny ranní, neváhejte prosím volat na linku 156 nebo 158 a naše městská policie se bude celou záležitostí zabývat.
Děkuji za Váš dotaz,
s pozdravem

~ Mgr. Petr Kubis, starosta města Sokolov