česky Deutsch English

Přechod pro chodce před školou

15.12.2022

dotaz:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli by se nedal udělat přechod pro chodce(hlavně děti) před školou na Běžecké ulici. Děti chodí z ulice Vítězná mezi domy Atletická 2223-2224 a přecházejí do školy přes silnici kde není přechod ,ale je tam velká koncentrace aut co vezou děti do školy. Je to pro děti dost nebezpečné.
~ Ivana Kalkušová

odpověď:
Dobrý den, paní Kalkušová.
Děkujeme Vám za Váš podnět a snahu řešit bezpečnost nejen dětí v místech se zvýšeným nebezpečím. K celé situaci Vám můžeme sdělit následující.
V současné době je přecházení dětí v těchto místech řešeno místem pro přecházení, kde jsou platné zákonné povinnosti i pro řidiče, a to zejména skutečnost, že nesmí chodce nijak ohrozit. Umístění přechodů je legislativně trochu náročnější a ne vždy, když mají nezúčastnění pozorovatelé pocit, že je přechod nutný, lze přechod pro chodce vybudovat. Vybudování přechodu pro chodce je celkem složitý proces, jak z pohledu technického, tak z pohledu technologického a také z pohledu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.
Rozhodně ale jistě přivítáte skutečnost, že jsme Váš podnět také předali projektantům, kteří v současné době zpracovávají projektovou dokumentaci na úpravu silničního provozu v této oblasti, a požádali jsme je, aby se pokusili tento přechod zapracovat do právě tvořeného projektu. Neumíme předjímat, jak se k této problematice vyjádří dopravní Policie ČR a jak to ve finále celé dopadne, ale spolu s Vámi budeme doufat, že vše dopadne pro děti dobře.
Ještě jednou Vám děkujeme za Váš podnět a přejeme klidné prožití vánočních svátků.
S pozdravem

~ Mgr. Petr Kubis, starosta