česky Deutsch English

Poplatek za psa

9.3.2023

dotaz:
Dobrý den, mám dotaz ohledně poplatku za psa.... to jste nemohli odpustit v druhé polovině roku poplatek za psa (15.let) mojí mamce (65), někdo si řekne jaj ona řeší takový pakatel jenže kolik důchodců v 65 dopadlo stejně co? Někteří důchodci na tom nejsou moc dobře tak proč až snížená částka až při dovršení 65? Když moje mamka je v důchodu už 5.let a stále musí pracovat aby to vše zvládla, samozřejmě není jediná. A radši nebudu komentovat ohledně mladých lidí a rodin na ty se totiž též kašle.
A pak mám jednu prosbu až bude lepší počasí a teplo jestli byste mohli znovu obnovit bílé značení na velkém parkovišti u TJ-Baníku s pozdravem

~ Gabriela B.

odpověď:
Vážená paní Gabrielo,
z Vašeho dotazu k místnímu poplatku za psa nelze bohužel odvodit žádné údaje, podle kterých bychom správnost stanovené sazby místního poplatku prověřili. Obecně však vyhláška o místním poplatku ze psů nestanovuje sazbu tzv. pro důchodce, ale sazbu za jednoho psa, jehož držitelem je osoba starší 65 let. Pokud Vaše maminka nebyla na počátku letošního roku starší 65 let, nemohla jí být taková sazba stanovena a bude upravena od následujícího poplatkového období, od jehož začátku bude Vaše maminka splňovat věkovou sazbu dle vyhlášky. Svévolné odpouštění místního poplatku v průběhu poplatkového období není v naší pravomoci.
CO se týče Vaší žádosti o lajnování sděluji Vám následující: Vodorovné dopravní značení na parkovišti u Brány borců, předpokládám, že myslíte toto parkoviště, bude obnoveno, ale nemůžeme zaručit, že to bude v letošním roce. Protože se jedná v takovémto rozsahu o celkem nákladnou opravu, budeme s její realizací vyčkávat až po dokončení kompletní rekonstrukce povrchů a kanalizace v ulici Slovenská, která bude letos probíhat, již byl vybrán ve výběrovém řízení zhotovitel prací. Pokud vše proběhne dle harmonogramu, předpokládáme, že bychom značení stihli obnovit ještě v tomto roce.
S pozdravem

~ Mgr. Petr Kubis, starosta