česky Deutsch English

Parkování v ulici Slavíčkova

23.11.2022

dotaz:
Dobrý den pane starosto,
ve dnech 19. a 20.11.2022 probíhal v Sokolově velký volejbalový turnaj dívek do 16 let. Družstva byla téměř z celé republiky, jako příklad: z Liberce, Prahy, Kladna, Č. Budějovic, Rudolfova, .... a samozřejmě i domácího Sokolova. Měl jsem tu čest být po celou dobu na recepci ISŠTE v Sokolově v jejíž hale a v hale u centrálky turnaj vždy po celý den od rána a v sobotu do pozdního večera probíhal.
V sobotu 19.11.2022 jsem po odchodu všech hráček, doprovodu i s fanoušky zkontroloval všechny objekty, zapnul všechna bezpečnostní zařízení a odjel nejdříve si nakoupit i na druhý den do Kauflandu, poté jsem se zastavil krátce na návštěvě něco vyřídit na tento týden a nakonec jsem rychle chvátal domů, protože jsem brzy ráno vstával na druhý den turnaje. V okolí domu nebylo nikde zádné místo k zaparkování a protože jsem měl křeče v žaludku a potřeboval hodně rychle na WC, tak jsem zastavil automobil RZ 4K5 2089 před vchodem domu, ve kterém bydlím, což je Slavíčkova 1677 a velmi rychle se pohyboval domů. Měl jsem co dělat, abych to stihnul, protože jsem měl velký průjem a strávil s velmi malými přestávkami na WC čas skoro do 2. hodiny ranní. Nakonec bylo přece nutné jít do vany a řádně se umýt. Únavou jsem pak ihned usnul, abych se probudil před půl šestou a rychle se začal připravovat do ISŠTE na pokračování turnaje.
Jaké bylo mé zděšení, když jsem za sklem svého automobilu našel Výzvu Městské policie Sokolov č. 1830 na skutkovou podstatu: Zákaz stání ze dne 19.11.2022 čas 23:20. Ještě větší překvapení pro mne bylo, že automobil, který stál na stejné straně necelých 5 metrů tuto Výzvu pro porušení neměl. Zkontroloval jsem si tedy místo nad objektem, ve kterém bydlím, které je pro ZTP a kolem něhož musela hlídka projet a zjistil jsem, že jim vůbec nevadilo, že na tomto místě parkují automobily, které tam nemají co dělat, ale když zastavím v noci jen pár metrů dále, kde zastavit mohu a dokonce i musím a ráno už jsem pryč, zatímco ostatní na těchto místech stojí a porušují i několik dní, tak to hlídkám Městské Policie vůbec nevadí. Já při odstavení automobilu stačil dát v rychlosti za sklo i kartičku ZTP, protože jsem člověk pohybující se o berlích. Víte bydlím v přízemí objektu a ze svých oken mohu přímo sledovat vše z každého místa bytu, co se děje na cestách kolem poloviny tohoto objektu, tak vidím, jak jsou policisté Městské Policisté nevšímaví k řadě různých porušení, kolem kterých projíždějí a přehlížejí je - např. stání na trávníku či na chodníku kde to není povoleno, blokování cesty, blokování míst ZTP atp. Já totiž hodně vidím a velmi často tato jednání a konání. V mém případě, tím že opakovaně nejsou postihováni jiní řidiči, se skoro jedná o šikanozní jednání. Ještě jednou zdůrazňuji, že jsem ZTP a chodím o berlích a protože vím, že si policisté mohou zjistit majitele vozidla, tak by i mohli na mne zazvonit(bylo otázkou jen několika schodů ke zvonkům a já jsem hned na začátku) a já bych se k autu i doplazil, jen abzch nic neporušoval nebo mi to též připadá, že dostávají konkrétní typy přímo z našeho domu a ostatních porušovatelů(mezi kterými může být i typař) si nevšímají.
Pane starosto, nejprve Vás žádám o prominutí mého prohřešku, pak děkuji, že jste si na mne a mé řádky udělal čas a pokud by jste si na mne někdy udělal čas, mohli bychom se i osobně setkat. Více o mně by Vám mohl sdělit manažer pan Matoušek.
S pozdravem

~ Ing. Valíček Karel

odpověď:
Vážený pane inženýre,
dle sdělení Městské policie Sokolov se ve Vašem případě jednalo o první dopravní přestupek, a tak byl vyřešen domluvou. V okolí domu č.p. 1677, ulice Slavíčkova v Sokolově, řeší strážníci městské policie přestupky často a opakovaně. Pokud však máte za to, že nedostatečně, dovoluji si Vás požádat, abyste v případě zjištění např. stání vozidla na trávníku či chodníku, kde to není povoleno, nebo blokování cesty, blokování míst ZTP atp., oznámil tato na linku 156. Se svými dotazy či oznámeními se můžete obrátit také přímo na velitele městské policie Mgr. Bc. Radka Nedělu na tel.: 775 867 664.

Osobně se s Vámi samozřejmě velmi rád setkám a v této souvislosti si Vám dovoluji nabídnout termín ve středu 14.12.2022 v čase od 15:00 do 17:00 hod., kdy v budově Městského úřadu Sokolov, ve 2. patře, proběhne Den se starostou.

Děkuji za Váš podnět a zůstávám
s uctivým pozdravem

~ Mgr. Petr Kubis, starosta