česky Deutsch English

Parkování u 6.ZŠ

11.4.2023

dotaz:
Dobrý den.Ráda bych se zeptala na parkování u 6.ZŠ v Sokolově.Je tam,jak se někde zmiňovalo spousta parkovacích míst která jsou ale neustále obsazená.Od 7-7.45 je skoro nemožné zaparkovat natož vysadit bezpečně děti před školou nebo poblíž a odjet.To samé odpoledne, když jedu pro dítě do družiny nebo na plavání v podvečer do bazénu na 6ku.Není tam prostě kde zaparkovat,zastavit a nabrat dítě do auta a hned odjet.V kopci u jídelny-družiny odpoledne stojí na blikačky auta jedno přes druhé.Bylo by prosím možné nějak vyřešit tuto situaci?Nebydlíme v Sokolově,(Staré Sedlo)děti dojíždí většinou autobusem,ale někdy je potřeba dovézt-vyzvednout autem a to je o nervy.Kde se můžeme optat, zažádat jak zkusit zařídit třeba školní minibus pro svoz dětí alespoň do školy jako to má Mánesovka? Děkuji
~ Triži Jiřina

odpověď:
Vážená paní Triži,
souhlasím s Vámi, že zaparkovat v okolí ZŠ Švabinského je obtížné. Je to dáno tím, že základní škola stojí na velkém sídlišti, obklopená panelovou zástavbou s minimálním meziprostorem. Vyřešit zde parkování je věc opravdu nelehká a již jsme se tímto úkolem v posledních letech několikrát zabývali. V první řadě připravujeme několik projektů na nová parkovací místa v prolukách panelové zástavby. Dále konzultujeme se správci podzemních sítí a dopravními inženýry parkování na (Vámi zmiňovaném) kopci, kde by mohlo na úkor zeleného pásu vzniknout pár parkovacích míst. O označení některého z nich dopravní značkou K+R budeme samozřejmě usilovat.
Závěrem si dovolím podotknout, že je naší snahou utvářet město pro žití, s dostatečnou občanskou vybaveností, bohatou zelení a místy pro volnočasové aktivity.

~ Mgr. Petr Kubis, starosta