česky Deutsch English

PARKOVÁNÍ NA VÍTĚZNÉ

17.1.2019

dotaz:
Dobrý den, píšu Vám dotaz za celý dům v ulici Vítězná 2235. Před dvěma lety byla v této ulici provedena oprava komunikace a zastávky autobusu. Po dokončení jsme přišli o všechna parkovací místa. My, co tady bydlíme, máme cca 20 automobilů, které jsme najednou neměli kde parkovat. Dva roky všichni parkujeme na zastávce atd. Nikdo to nikdy neřešil, ale teď najednou nějaký důchodce, co nemá co dělat, ani tady nebydlí, neustále otravuje MP, že mu ta vozidla vadí. Lidé dostávají pokuty za špatné parkování. Přitom je tady místa tolik, že v pracovní dny zde parkují nákladní vozy a vozy Sotesu a to nikomu nevadí. Žádáme starostku k okamžitému řešení této situace, protože lidé jsou opravdu naštvaní! Nedává to dobrý obrázek vedení města, když své občany pokutují, když jim znemožnili parkování.
~ Děkuji Lukas

odpověď:
Dobrý den, v rámci rekonstrukce ulice Vítězná došlo k vybudování zálivu pro autobusy, čímž došlo k úbytku cca 4 parkovacích míst, nikoli 20, jak uvádíte. Pokud kdokoliv odstaví své vozidlo v zálivu pro autobusy, dopouští se tím dopravního přestupku. To, že zálivem ubylo pár míst, není omluvenka pro parkování proti předpisům. V dosahu domu ulice Vítězná 2235 je několik parkovacích míst nebo parkovišť:
1) Parkoviště před sousedním bytovým domem - vzdálenost 20 m,
2) Zpevněná plocha na Vítězné – vzdálenost 250 m
3) Parkoviště u ZŠ Běžecká - vzdálenost 140 m
4) Parkoviště u zimního stadionu - vzdálenost 350 m, velké parkoviště pod zimním stadionem - vzdálenost 440 m.
Se situací jsme obeznámeni a snažíme se neustále pracovat na rozšíření parkovacích míst. Nyní připravujeme projektovou dokumentaci na parkování po levé straně komunikace od křižovatky směrem k ZŠ Běžecká a hledáme další vhodné plochy.
~ Děkuji, Ing. Kateřina Klepáčková, vedoucí odboru rozvoje města

Dobrý den, je mi líto, ale městská policie musí reagovat na každé zavolání. Pokud strážník na místě shledá, že se jedná o přestupkové jednání, je povinen toto řešit.
~ S přáním hezkého dne, Bc. Petr Procházka, velitel Městské policie Sokolov