česky Deutsch English

nepořádek kolem vlakového nádraží

15.9.2023

dotaz:
Vážený pane starosto, obracím se na Vás ohledně “našeho Sokolovského vlakového nádraží” Jde o neskutečný nepořádek a špínu kolem celého nádraží. O tom, že to tam nahání hrůzu, ani nemluvím. Byl jste se tam někdy podívat? Ráda Vám zašlu fotky, které jsem nedávno pořídila. Není to hezký pohled. Věřím, že v zájmu hezkého Sokolova se bude o nádraží více starat a udržovat ho v čistotě. I moje dítě se štítí těmito místy procházet. Děkuji Vám za kladný přístup.
~ Monika

odpověď:
Vážená paní Moniko,

děkuji za Vaši zprávu. Oceňuji Vaši starost o okolí našeho vlakového nádraží a souhlasím s Vámi, že by mělo být lépe udržováno. Je pravda, že tato oblast, jak už to u nádraží a jejich okolí často bývá, představuje značnou výzvu. Denně se zde pohybuje velké množství lidí a bohužel ne všichni se chovají zodpovědně vůči veřejnému prostoru.

Chci Vás ujistit, že se touto problematikou dlouhodobě zabýváme. Každý pracovní den se o úklid starají pracovníci Úřadu práce v rámci projektu Veřejně prospěšné práce. Instalovali jsme další odpadkové koše, snažíme se také zapojit do úklidu majitele místních provozoven, bohužel s proměnlivým úspěchem. Mohu Vás ujistit, že s vedením SOTESu a Městské policie, pod jejíž dohled spadají pracovníci projektu Veřejně prospěšné práce, průběžně jednám o dalších krocích, které by vedly k čistšímu přednádraží.

Váš zájem o zlepšení situace velmi oceňuji a děkuji Vám za to. Rád bych Vás ujistil, že budu dělat vše pro zlepšení stavu našeho nádraží.

S pozdravem,

~ Mgr. Petr Kubis, starosta