česky Deutsch English

Několik dotazů

24.1.2023

dotaz:
Dobrý den pane starosto.
Dotaz č.1 : Bylo by možné opravit povrch vozovky v ulici Kovářská? Jedná se o cca 70m úsek, který je v katastrofálním stavu.
Dotaz č.2 : Stejně tak i kolem OCL na Šenvertu? Tato komunikace je využívána místními pro směr Karlovy Vary. To že je to úzké, dejme tomu, ale zejména v horní časti (na horizontu) je už uprostřed poměrně vysoký hrbol. Když se stane pak nějaká nehoda na severním obchvatu města, tak tudy projíždí velký počet vozidel.
Dotaz č.3 : Ad zálivy pro autobusy. Jak jste psal ,jsou vybudované podle norem.Dobře. A zeptal se někdo řidičů autobusů, jak jsou s nimi spokojeni? Jak se jim tam najíždí apod?
Dotaz č.4 : Jak hojně jsou využívána nová krytá parkoviště pro jízdní kola na sídl. Michal (u zdravotního střediska v ul.M.Majerové) a v ul. Komenského ( U parkoviště Gymnázia).
Dotaz č.5 : Kdy bude doděláno parkoviště v ul. Svatopluka Čecha po odstraněném domě?
Dotaz č.6 : Jak to vypadá s novou lávkou přes Ohři (Krejcarová lávka) ?
Dotaz č.7 : Parkování u Tesca a Lidlu. Vím, že se jedná o soukromý pozemek Tesca a Lidlu, ale dost řidičů nerespektuje vyhrazená místa jak pro ZTP ,tak pro rodiny s dětmi. A je tam také několik zjevných autovraků. Jestli by bylo nějaké řešení,když už tam projíždí hlídka PČR nebo MP.
Dotaz č.8 : Parkovací automaty. Ne vždy má člověk u sebe drobné mince na zaplacení parkování. Neuvažuje město o výměně za trochu modernějších automatů, nebo placení parkovného přes aplikaci nebo sms?

Abych nebyl tolik negativní, tak odstěhováním problémových nájemníků z Nádražní ulice,se nám na Šenvertě lépe bydlí. Každodenní křik a rámus do pozdních nočních hodin z domů,které koupilo město, je pryč. A je to hodně znát.

S úctou

~ Robert Moutelík

odpověď:
Dobrý den,
1. Oprava komunikace v ul. Kovářská je projekčně připravena a stavebně povolena. V rozpočtu města pro rok 2023 jsou schváleny finanční prostředky na opravy, předpoklad realizace je léto 2023.
2. Návrh na opravu komunikace v ulici Pod Vyhlídkou nemůžeme bohužel v letošním roce realizovat. A to z důvodu vysokých finančních nákladů na realizaci. O opravě této komunikace budeme diskutovat ve vedení města pro rok 2024.
3. Máme opakované stížnosti od občanů, že autobusy nezastaví v těsné blízkosti chodníku a pro cestující je následný vstup do vozidla nebezpečný stejně jako výstup z autobusu. V této záležitosti probíhají jednání se společností LIGNETA. Máme i natočená videa, ze kterých je zřejmé, že autobusy opravdu nezajedou až k chodníku. V rámci jednání nás samozřejmě zajímají i názory řidičů.
4. Přístřešky na kola byly jedním z povinných indikátorů potřebných po získání dotace. Byl stanoven jejich počet a podmínky pro jejich umístění. I díky instalaci těchto přístřešků město získalo na obě cyklostezky dotaci ve výši 85 % z uznatelných nákladů.
5. Parkoviště je zadáno ke zpracování projektové dokumentace. V současné době je zpracování PD pozastaveno z důvodu čekání na provedení přeložky vedení ČEZ, bez které společnost nevydá souhlasné stanovisko.
6. Lávka je z 95 % kompletně hotová a v jarních měsících by měla začít sloužit veřejnosti. Bohužel na dokončení má teď vliv především klima, které brání dokončení některých technologických postupů a také schválení posledního a nejzásadnějšího 6. dodatku, ve kterém se zohledňuje nelehké období posledních událostí v letech 2020-2022.
7. Hlídky Městské policie Sokolov kontrolují i parkoviště u obchodních domů Lidl a Tesco. Pokud hlídka zjistí jakýkoliv přestupek, tak ho řeší. U Tesca se především řeší parkování na chodníku. Pokud zjistíme nějaké vozidlo s neplatnou technickou kontrolou na těchto parkovištích, tak vozidlo oznamujeme na Odbor dopravy při Městském úřadě Sokolov (v současné době evidujeme jen dvě taková vozidla u Tesca).
8. V současné době společnost SOTES Sokolov spol. s r.o. neuvažuje o výměně parkovacích automatů ani o SMS platební bráně (jedná se o finančně náročnou operaci), a to z důvodu zachování velmi nízké ceny za parkování ve středu města.

~ Mgr. Petr Kubis, starosta