česky Deutsch English

Město má o stromech přehled a věnuje jim odpovídající péči

7.6.2022

dotaz:
Před nedávnem byl zrekonstruován prostor před zdravotním střediskem na sídlišti Michal. Stav po rekonstrukci se již zhoršil. Jeden strom uschl. Vaky na vodu u stromů jsou prázdné. Přístřešek nad stojanem kol již někdo poničil – postupně jej uvolnil z betonového základu. Plánuje město vysazení nového stromu a opravu přístřešku nad stojanem kol? V případě, že poškozování majetku je v místě běžné je plánována instalace městského dohledového systému, umístění kamery, v uvedené lokalitě?

Při procházkách městem jsem si všiml většího množství označených stromů značkou nebo číslem. Označení je rok nebo i dva staré. Jsou to stromy většinově v okolí potoka, řeky, pod hřbitovem a v jeho okolí. Jedná se o stromy ke kácení? Pokud ano, proč již nebyly odstraněny, když označeny jsou už až dva roky?
~ Jaroslav Novotný

odpověď:
Dobrý den, v prostoru před zdravotním střediskem na sídlišti Michal byl v loňském roce vyměněn suchý strom. Bohužel, po letošní zimě uhynul i další jedinec, který bude nahrazen na podzim. Zavlažovací vaky byly instalovány preventivně v jarním období, slouží k zálivce pouze v horkých letních dnech. Poškozený přístřešek evidujeme, prověřujeme možnost využití záruky provedeného díla. Co se týče označených stromů podél vodních toků, tak zde je potřeba se informovat u vlastníka pozemku, tj. Povodí Ohře s. p. Označené stromy pod hřbitovem sloužily k inventarizaci v rámci projektu Regenerace lesoparku pod rozhlednou Hard – II. etapa. Znamená to, že ne všechny označené stromy jsou určeny ke kácení.
~ Vladimír Meluzín, pracovník vztahů k veřejnosti - tiskový mluvčí