česky Deutsch English

AKTUALIZOVÁNO: DOTAZ K PROVOZU MHD

16.11.2018

dotaz:
Dobrý den, před časem jsem s lehkou ironií upozornil na (dle zveřejněné mapky) zmateční nový jízdní řád spoje č. 3. Bohužel, bez odezvy. Tak prosím o jasnou odpověď, zda bude tento spoj jezdit jednou kolem banky, jindy kolem nemocnice? Což způsobovalo v minulosti do zavedení spoje č. 33 útrapy zvláště starým lidem a invalidům. Většina spojů měla informaci o trase pouze na čelním návěstí, při náhradních autobusech žádnou. Lidé nemohou před jízdou studovat jízdní řády - v neosvětlených zastávkách, tištěné v malém formátu, často poničené!
~ Děkuji a zdravím V. Kodýdek

odpověď:
„Dobrý den, odbor správy majetku Městského úřadu Sokolov má na starosti městskou hromadnou dopravu v Sokolově, Váš původní dotaz jsme bohužel na odboru nedohledali, přijměte však naši omluvu, že Váš původní dotaz nebyl vyřízen. Ve Vašem dotazu píšete o spojích, pravděpodobně máte na mysli linky, pokud tomu tak je, tak sdělujeme ve zkratce, že linka č. 485003 jezdí kolem banky, linka č. 485033 jezdí kolem nemocnice. Není nám zřejmé, kde nacházíte zmatek v jízdním řádu u linky č. 485003, jízdní řád není nový, stávající je platný od 10.12.2017. Od 19. 1. 2019 bude novým dopravcem městské hromadné dopravy společnost LIGNETA autobusy, s.r.o. Jedním ze standardů nových autobusů bude vybavení vnějším a vnitřním elektronickým panelem zobrazujícím informace o trase linky a elektronický akustický informační systém pro hlášení zastávek. Pokud máte nějaké náměty na změnu jízdních řádů, předejte je odboru správy majetku Městského úřadu Sokolov, Rokycanova 1929, Sokolov, 1.patro, kancelář A.1.17 nebo na e-mail: jirina.urbankova@mu-sokolov.cz. Předem děkujeme za Vaše náměty či postřehy."
~ S pozdravem Ing. Jiřina Urbánková, oddělení majetkové, odbor správy majetku

„Dobrý den, v souvislosti s informacemi o novém dopravci jsem přehlédl, že dosud na stránkách města zveřejněný přehled tras je starý (z r. 2014), tedy před zavedením spoje č. 33. Pokud to bude tak, jak píšete, bude vše v pořádku.“
~ V. Kodýdek