česky Deutsch English

Díry na parkovišti v ul. Karla Čapka

3.2.2023

dotaz:
Dobrý den pane starosto. Chtěl bych Vás požádat o možnost zajištění opravy děr na parkovišti v ul. Karla Čapka (plocha bývalého autobazaru). Bohužel se zde nachází mnoho děr a pokud je po dešti, což je pomalu pořád, nelze již pomalu vystoupit z auta bez namočení. Dále zde jsou vzadu směrem ke garážím odstavená nepojízdná auta, která zabírají místa. I když zde v ulici byla vytvořena nová parkovací místa, je to pořád málo na tolik bytů. Neuvažuje se v této lokalitě o rozšíření parkovacích míst? Zároveň se ptám, zda by nešlo směrem k parkovací ploše nějak natočit stávající lampy, aby ve tmě bylo aspoň trochu vidět na stávající díry a nedošlo zbytečně ke zranění. Děkuji za odpověď.
~ Pollák

odpověď:
Dobrý den,
opravu jednotlivých děr a velké propadliny v ulici Karla Čapka opravíme hned, jakmile to bude počasí dovolovat.
Vámi zmiňovaná auta jsou v šetření a děláme maximum pro to, aby možnost jejich odtažení byla co nejrychlejší
V prolukách mezi bytovými domy s rozšířením parkovišť nyní nepočítáme, pracujeme na vybudování záchytného parkoviště na pískové ploše v areálu Bohemia, který je v docházkové vzdálenosti 200 – 300 metrů od bytových domů.
V okolí parkoviště lampy nejsou, jsou pouze na ulici K. H. Máchy na druhé straně komunikace. V současné době zpracovává společnost SOTES Sokolov, spol. s r. o. nabídku na zhotovení osvětlení z jedné strany parkoviště.

~ Mgr. Petr Kubis, starosta