česky Deutsch English

Další kompostéry pro obyvatele město v současnosti nemá

8.4.2019

dotaz:
Dobrý den. Jsme majitelé rodinného domku a zahrady v Sokolově, ul. Petra Chelčického. Chtěli jsme požádat o kompostér na kompostování trávy, listí a zpětně toto využívat jako hnojivo. Prosím o sdělení podmínek pro možné získání kompostéru.

Dobrý den. Mám dotaz, zda je ještě možnost získat  kompostér. Slyšela jsem, že již byly všechny rozděleny. Budou i v budoucnu? Děkuji.


~ Jan Krejza, Jindřiška Frková

odpověď:
Sokolov požádal v roce 2017 o dotaci na nákup 500 kusů kompostérů pro občany města. Projekt s názvem Domácí kompostéry pro občany města Sokolov získal podporu a vloni probíhala jeho realizace. Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. Kompostéry byly distribuovány konečným uživatelům (občanům) na základě žádosti o výpůjčku a následném podpisu smlouvy. Po uplynutí doby udržitelnosti projektu kompostéry přejdou bezúplatně do vlastnictví občanů. Počet kompostéru byl omezený počtem kusů (500 ks) a již jsou všechny udány. Pro letošní rok se zatím neuvažuje o nákupu dalších.


~ Vladimír Meluzín, pracovník vztahů k veřejnosti - tiskový mluvčí