česky Deutsch English
Novinky
 • 20.3.2019

  Jarní Flermarket v Sokolově

  Jarní Flermarket v Sokolově
  S přicházejícím jarem zamíří Flermarket opět do Městského domu kultury v Sokolově. Stejně jako na předvánočním Flermarketu, tak i teď k nám zavítají šikovní tvůrci nejen z Karlovarského kraje ale i z mnoha jiných lokalit České republiky. Tentokrát se tématicky můžeme těšit na svátky jara, tedy Velikonoce.

  číst pokračování článku

 • 19.3.2019

  Školáčci z mateřinek nadchli publikum svými vystoupeními

  Školáčci z mateřinek nadchli publikum svými vystoupeními

  Patnáct úchvatných vystoupení mohlo sledovat publikum v divadle Městského domu kultury Sokolov při 24. ročníku oblastního kola celostátního festivalu mateřských škol Mateřinka 2019. Je úžasné, jak náročná vystoupení dokázali malí školáčci se svými učitelkami připravit. Dostalo se jim za ně také vřelého přijetí a potlesku z přeplněného hlediště. Kapacita divadla se v tomto případě ukázala jako zcela nedostatečná. Sokolovskou Mateřinku uváděl už tradičně Jan Picka, v současnosti místostarosta města Sokolova. Bylo to pro něho jubilejní desáté vystoupení coby moderátora Mateřinky.

  číst pokračování článku

 • 19.3.2019

  Jarmark radosti začíná novou tradici i v Sokolově

  Jarmark radosti

  Jarní jarmark plný hand made výrobků, workshopů a kulturního programu pořádá společnost Dolmen z.ú. společně se základní školou Rokycanova v sobotu 27. dubna. Z výtěžku akce se nakoupí tablety pro zkvalitnění života klientů Chráněného bydlení. Jarní jarmark radosti nám přišla představit metodička kvality poskytované služby Chráněného bydlení a Podpory samostatného bydlení společnosti Dolmen z.ú. Gabriela Vrabcová.

  číst pokračování článku

 • 18.3.2019

  Na návštěvu regionu přijede prezident České republiky

  Na návštěvu regionu přijede prezident České republiky

  Karlova​rský kraj navštíví ve dnech 19. - 21. března 2019 prezident republiky Miloš Zeman s chotí Ivanou Zemanovou. Tradičně se setká s občany měst a obcí, se starosty, krajskými zastupiteli a osobnostmi kraje z řad seniorů či zdravotníků. Na jeho cestě regionem jej bude provázet hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. V jeho programu nebude chybět ani návštěva Sokolovska. Tady se za hlavou státu můžete vydat do Vintířova a Kraslic.

  číst pokračování článku

 • 18.3.2019

  Která stavba bude letos v Karlovarském kraji nejlepší?

  Která stavba bude letos v Karlovarském kraji nejlepší?

  Regionální stavební sdružení Karlovy Vary vyhlásilo soutěž Stavby Karlovarského kraje, která bude probíhat v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje. Při soutěži Stavby Karlovarského kraje je cílem, aby se nejširší odborná i laická veřejnost seznámilas tím, jak je na tom stavebnictví v Karlovarském kraji a které nové stavby zde vznikly a které se připravují. Soutěž Stavby Karlovarského kraje chce prezentovat všechny současné stavby na západě Čech - v Karlovarském kraji, které jsou zkolaudovány a uvedeny do provozu v období předchozích tří let. Tedy od 1. ledna 2016 – 20. dubna 2019. Zároveň regionální sdružení pokračuje v ukázkách projektů staveb, které jsou připravovány k realizaci (nebo nerealizované) za období minulých pěti let, a to od 1. ledna 2014 do 20. dubna 2019.

  číst pokračování článku

 • 17.3.2019

  Zapojte se do soutěže Tradiční výrobek roku 2019

  Zapojte se do soutěže Tradiční výrobek roku 2019

  Mikroregion Sokolov - východ je pořadatelem soutěže Tradiční výrobek roku. Do soutěže Tradiční výrobek roku se může přihlásit nebo být nominován každý, kdo vyrábí něco zajímavého – podmínkou není, že musí podnikat. Vítězku soutěže v roce 2018 nominovala její kamarádka, vyplnila formulář na webových stránkách a nahrála fotografie výrobků. Do 30. 4. 2019 můžete na webových stránkách vyplnit formulář a připojit fotografie výrobku, který přihlásíte nebo nominujete k soutěži v roce 2019. Během května probíhá internetové hlasování.

  číst pokračování článku

 • 17.3.2019

  Muži BK Sokolov uspěli v Plzni, žáci a kadeti prohráli v Roudnici

  BK Sokolov
  Basketbalový klub Sokolov pomalu končí sezóny jednotlivých kategorií, když v posledním týdnu se představili muži, žáci a kadeti. Muži netradičně v úterý zajížděli do Plzně, kde změřili síly s muži Slavoje. V neděli pak společně odcestovali starší žáci (hráči do 15 let) a kadeti (hráči do 17 let) do Roudnice nad Labem, kde obě kategorie odehrály svá utkání proti Basketbalové akademii.

  číst pokračování článku