česky Deutsch English
Novinky
 • 4.9.2018

  POMOC LIDEM Z ULICE NYNÍ NA JEDNOM MÍSTĚ

  POMOC LIDEM Z ULICE NYNÍ NA JEDNOM MÍSTĚ
  Noclehárna a nízkoprahové denní centrum pro lidi z ulice sídlí nově pod jednou střechou. Sociální služby, které poskytuje nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s., se do objektu města v Nádražní ulici přesunuly postupně. Noční přístřeší zde město otevřelo v prosinci 2016. Díky dotacím pak zbytek objektu přestavělo právě pro potřeby denního stacionáře. Sokolov se tak snaží odstranit z ulice a veřejných prostor negativní jevy, které s bezdomovectvím souvisí. Najatá služba pak usiluje o pomoc těmto lidem vrátit se do společnosti. Jakkoli je to obtížné.

  číst pokračování článku

 • 4.9.2018

  VOLNÁ MÍSTA V MATEŘINCE

  VOLNÁ MÍSTA V MATEŘINCE

  Nestihli jste v květnu zapsat své dítě do mateřské školy? Mateřská škola Marie Majerové v Sokolově nabízí ještě několik volných míst. Přijímají děti ve věku od dvou do šesti let. Další informace najdete na webových stránkách www.ms-majerova.cmaram.cz. V případě zájmu volejte 774 035 369 nebo 359 808 406.

  číst pokračování článku

 • 3.9.2018

  SOKOLOV VÍTAL PRVŇÁKY

  SOKOLOV VÍTAL PRVŇÁKY
  Do školních lavic v Sokolově letos zasedly stovky nových školáků. Slavnostně je v doprovodu rodičů vítali starosta Jan Picka, místotarostka Renata Oulehlová a radní Michael Rund. Pozadu ale nezůstali ani ředitelé a učitelé jednotlivých škol.

  číst pokračování článku

 • 31.8.2018

  MĚSTO SPUSTÍ DALŠÍ ETAPU OBNOVY VÍTĚZNÉ. ZKUSÍ DOTACI

  MĚSTO SPUSTÍ DALŠÍ ETAPU OBNOVY VÍTĚZNÉ. ZKUSÍ DOTACI
  Město Sokolov se připravuje na další investici do revitalizace jednoho z největších sídlišť. V lokalitě, kde stojí kolem padesáti panelových domů, přibude příští rok nová zeleň i parkovací místa. Odhadované náklady na závěrečnou etapu podle projektu činí přibližně7 milionů korun. Až polovinu může město čerpat ze státní dotace.

  číst pokračování článku

 • 31.8.2018

  Česko-německý projekt ICH JSEM JÁ přenese na jeviště portrét života mladých lidí v příhraničních regionech

  čojč
  8 Čechů a 8 Němců ve věku 14-23 let budou společně objevovat své JÁ a zkoumat jeho budoucnost v česko-německém příhraničí. Tanečně divadelní projekt ICH JSEM JÁ se uskuteční od 31. srpna do 9. září 2018 v českém Sokolově a německém Hofu, organizuje ho Čojčlandská kulturní síť. V 4K 3D kině Alfa proběhnou dvě představení v pátek 7. září od 11 a od 15 hodin.

  číst pokračování článku

 • 31.8.2018

  BĚŽÍME NA HRAD. TENTOKRÁT LOKET

  BĚŽÍME NA HRAD...
  Předposlední zastávkou seriálu Běžíme na hrad se v letošním roce v sobotu 22. 9. stane majestátní hrad Loket, který stojí na skalním ostrohu v meandru řeky Ohře. Nejen samotný hrad, který byl založen ve 13. století a zahrál si například i v bondovce Casino Royal, ale také historická kulisa města Loket vytvoří impozantní zážitek pro všechny účastníky. Již samotný pohled přes řeku Ohři na hrad ze zázemí závodu, které se nachází v amfiteátru v podhradí, bude pro řadu účastníků nezapomenutelný.

  číst pokračování článku