česky Deutsch English
Novinky
 • 28.12.2018

  TABULE BUDOU LÁKAT NA CHLOUBY MĚSTA

  TABULE BUDOU LÁKAT NA CHLOUBY MĚSTA
  Sokolov chystá umístění nových vítacích tabulí na okrajích města. První cedule bude stát v ulici Chebská, další dvě pak v ulici Stará Ovčárna. Ty by měly být osazeny již na jaře roku 2019. Další dvě pak radnice plánuje postavit v ulicích Kraslická a K. H. Borovského. Město tak chce přijíždějící a odjíždějící návštěvníky města upozornit na největší lákadla města pro trávení volného času. Velkoformátové tabule budou oboustranné a objeví se na nich například sokolovské muzeum, koupaliště Michal, rozhledna nebo cyklostezky. „Formality nebyly vůbec jednoduché, veškeré vyřizování trvalo celé již proběhlé volební období. Výběrové řízení je již za námi a já jsem velmi rád, že se do realizace konečně pustíme,“ konstatoval místostarosta Sokolova Jan Picka. Město za první etapu zaplatí bezmála 850 tisíc korun.

  číst pokračování článku

 • 21.12.2018

  OZNÁMENÍ STAROSTKY SOKOLOVA

  S hlubokým zármutkem jsem přijala informaci o čtvrteční tragédii v Dole ČSM Stonava, kde zahynulo třináct horníků. S tichou vzpomínkou a soustrastí myslíme na jejich rodiny a všechny přátele, kteří jsou našimi hosty při Dni horníků v Sokolově. Na základě usnesení Vlády České republiky, která rozhodla o celonárodním symbolickém uctění památky zahynulých horníků, se v sobotu 22. prosince rozezní po celé republice sirény. Nepřerušovaný tón sirén bude znít tři minuty a spuštěný bude přesně ve 12 hodin.

  Renata Oulehlová, starostka

 • 21.12.2018

  HEJTMANKA VYHLAŠUJE VÝTVARNOU SOUTĚŽ PRO SENIORY

  Tisková zpráva Karlovarského kraje: Senioři, kteří se věnují některé z výtvarných činností, se opět mohou zapojit do dalšího ročníku oblíbené soutěže „Věk pro nás není překážkou“. Jejím cílem je ukázat, že i v pokročilém věku může být člověk stále aktivní a že dokáže tvořit povedená umělecká díla. Práce lze odevzdávat v termínu od 2. ledna do 28. února 2019.

  číst pokračování článku

 • 21.12.2018

  MDK Sokolov plánuje další zábavný rok

  PF 2019
  Zaměstnanci Městského domu kultury přejí všem poklidné svátky strávené s těmi nejbližšími a úspěšný start do dalšího roku. Těší se na všechny společné akce v roce 2019 a netradičním způsobem na ně právě zvou. Kulturní plán na nadcházející rok představuje slečna A...

  číst pokračování článku

 • 19.12.2018

  Povolené kácení topolů

  Odbor správy majetku informuje občany města o povoleném kácení osmi vzrostlých topolů u cyklostezky za Penny Marketem. Jednalo se o dřeviny na pokraji dožití se sníženou vitalitou, centrálními dutinami a s proschlými korunami.

  číst pokračování článku

 • 19.12.2018

  NA VRÁNOVĚ NEJEN S PEJSKY

  NA VRÁNOVĚ NEJEN S PEJSKY
  V úterý 18. prosince 2018 se v Záchytném zařízení pro zvířata na ranči Vránov konalo příjemné předvánoční setkání. Starostka Renata Oulehlová ve spolupráci s odborem sociálních věcí vypravila skupinu starších občanů Sokolova do psího útulku na Vránově, kde pro ně Veronika Fazekašová a Vanda Říhová uspořádaly příjemný program.

  číst pokračování článku

 • 18.12.2018

  BOHEMIAN RHAPSODY NEJEN PRO SENIORY

  BOHEMIAN RHAPSODY NEJEN PRO SENIORY
  Vedení města Sokolov pozvalo v úterý 18. prosince starší občany do sokolovského kina. Za zvýhodněných 10 korun si mohli vychutnat promítání velmi populárního emotivního snímku o legendární skupině Queen a jejím frontmanovi Freddiem Mercurym. Diváky přišli pozdravit a krásné Vánoce popřát starostka Renata Oulehlová, místostarosta Jan Picka, místostarosta Karel Jakobec a ředitel MDK Ladislav Sedláček. Vánoční promítání připravilo město ve spolupráci s MDK Sokolov.

  číst pokračování článku