Novinky
  • 14.5.2019

Zástupci Evropské komise budou jednat v regionu i o době "pouhelné"

Zástupci Evropské komise budou jednat i o době

Představitelé Evropské komise navštíví ve středu 15. května Karlovarský kraj. V doprovodu hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové, vedení společnosti Sokolovská uhelná, starostů a dalších zástupců regionu budou diskutovat o situaci strukturálně postiženého regionu, zvláště pak o řešení následků těžby na Sokolovsku, možnostech čerpání evropských dotací i o budoucích plánech rozvoje území. Na program se určitě dostane i debata o blížícím se útlumu těžby uhlí a s tím spojené nutnosti vzniku nových pracovních příležitostí.

číst pokračování článku

• 14.5.2019

Josef Kábrt protančil celý svůj život, město na něho nikdy nezapomene

Josef Kábrt protančil celý život, město na něj nezapomene

Stovky a stovky původně neohrabaných mladých mužů a žen vděčí za to, že pronikli více či méně do tajů ladných pohybů po parketu a společenského chování tanečnímu mistrovi Josefu Kábrtovi. Bohužel, další tanečníky tento sokolovský patriot a výrazná osobnost českého tance už nevychová. Zemřel ve věku nedožitých dvaadevadesáti let. V historii nejen Sokolova ale po něm zůstane nesmazatelná stopa.

• 14.5.2019

Pohodový Piknik s porodní asistentkou na téma mateřství

Nastávající i současné maminky využily možnosti sejít se s porodní asistentkou Andreou Bučkovou při takzvaném pikniku, který byl připraven právě na Den matek. Příjemné setkání bylo sice původně naplánováno do Husových sadů, ovšem kvůli nepříznivé předpovědi počasí se nakonec jeho účastníci sešli v Zimní zahradě Městského domu kultury. Změna místa konání akce ovšem nezabránila pohodovému odpoledni.

• 14.5.2019

Skvělé! ZŠ Pionýrů postoupila z krajského kola McDonald’s Cupu

Krajská finále největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol v České republice, McDonald's Cupu, byla rozehrána v pondělí 13. května a dějištěm jedné ze skupin byl sokolovský fotbalový stadion. Utkalo se tady celkem 12 týmů z Karlovarského kraje. Po šesti v kategorii starší i mladší. V postupové starší kategorii slavil vítězství tým Základní školy Pionýrů ze Sokolova, který si tak vybojoval účast na Svátku fotbalu v Olomouci. ZŠ Pionýrů zopakovala úspěch z loňského ročníku.

• 13.5.2019

Jednání zastupitelstva můžete poprvé sledovat na webu města

Jednání zastupitelstva můžete poprvé sledovat na webu

Téměř dvě desítky bodů jsou na programu jednání zastupitelstva města Sokolov, které se koná ve čtvrtek 16. května. Začíná se tradičně od 15 hodin v zastupitelském sále městského úřadu a veřejnost je tímto zvána. Kdo by se ovšem nemohl dostavit osobně, bude mít poprvé možnost sledovat debaty zastupitelů v přímém přenosu na webu města.

• 13.5.2019

Závody biatlonistů připomínaly Bahňák a ani o ovce nebyla nouze

Biatlonisté z BCM Krušné hory v úvodu května absolvovali regionální závod v Děčíně – Boleticích a hned poté se vydali na trať u Strakonic. Ani jeden ze soutěžních víkendů nebyl jednoduchý. Předpověď počasí slibovala mnoho deště a voda proměnila trať na severu Čech k nepoznání. Kdo zná sokolovský Bahňák, tak už tuší, jaké to bylo. Místy bláta po kotníky, kluzké kameny a dva brody před každým ze závodníků. To vše nabízela trať sprintu v Boleticích. Při dalším ze závodů pak na trati v jihočeských Střelských Hošticích nechyběla ani domácí zvířata.

• 13.5.2019

Cyklisté se prali se soupeři i se silným větrem

Dalšími dvěma závody v Sezemicích u Pardubic pokračovala cyklistická Extraliga Masters a na startu nechyběli závodníci Cyklo Teamu Killi, kteří byli v konečném hodnocení rozhodně vidět. V sobotu 4. května byla na pořadu časovkou jednotlivců na téměř rovinaté, 17 km dlouhé trati. Velmi silný vítr ale dělal závodníkům problémy. Ze sokolovských závodníků se objevil na startu jen Ludvík Killinger st. a Ludvík Killinger ml. V kategorii D zvítězil L. Killinger st. časem 21:52 a v kategorii B L. Killinger ml. dojel na 5. místě za 22:19.

• 13.5.2019

Alej přátelství u Medardu je oficiálně Aleji roku 2018

Alej přátelství se stala oficiálně Aleji roku 2018

Alej přátelství, která vloni vznikla na břehu jezera Medard u Sokolova, se v sobotu 11. května stala oficiálně Alejí roku 2018. V anketě pořádané sdružením Arnika získala v konkurenci 92 alejí a stromořadí z České republiky celkem 1592 hlasů. Při sobotní slavnosti tu byla umístěna pamětní deska a plakety převzali dva muži, kteří se o vznik aleje a její úspěch nejvíce zasloužili - Josef Pelant a Michael Rund. Slavnostní událost moderoval sokolovský místostarosta Josef Picka a akce se zúčastnila řada čestných hostů včetně těch, jejichž strom v aleji roste.

• 12.5.2019

David Zucker přivezl z Německa pohár za triumf v DEL 2

Hokejista David Zucker z týmu Ravensburg Towerstars přivezl do Sokolova ukázat překrásný pohár za triumf ve druhé nejvyšší německé soutěži DEL 2. Cennou trofej si potěžkal i sokolovský místostarosta Jan Picka, který jménem města i jeho občanů Davidovi k úspěchu pogratuloval a popřál hodně dalších sportovních úspěchů.

• 12.5.2019

Týden orientačního běhu v Sokolově

Velmi náročný začátek května mají za sebou sokolovští orientační běžci. Na prvního máje uspořádali hned dva závody. Dopoledne v lesích nad Svatavou - Podlesím proběhl závod oblastní soutěže na krátké trati. Následně se celé pole závodníků, kterých bylo téměř 300 (z Karlovarského, Plzeňského a Ústeckého kraje a jednotlivci z ostatních částí ČR a Německa), přesunulo přímo do Sokolova.