česky Deutsch English
Novinky
 • 28.3.2019

  Taneční skupina Beat Generation opět bodovala

  Taneční skupina Beat Generation opět bodovala

  Taneční skupina Beat Generation i na druhé zastávce Tour 2019 bodovala. V sobotu 23. března jsme se účastnili další akce Tour soutěží 2019. Bylo to opět v Plzni, odkud jsme si přivezli dvě bronzové medaile a postup na republikové mistrovství do Prahy. Již tuto sobotu 30. března nás čeká další zastávka, tentokrat v Chebu na Mia Dance Festivalu.

  číst pokračování článku

 • 27.3.2019

  Sokolovská „zuška“ má místo staré půdy nové ateliéry

  Sokolovská

  Nové, prostorné a světelné výtvarné ateliéry má nově k dispozici Základní umělecká škola v Sokolově. Rekonstrukce části objektu na Starém náměstí skončila letos v březnu po necelých devíti měsících a vyžádala si celkové náklady kolem 8,9 milionu korun. Akci financovalo město Sokolov ze svého rozpočtu a co do nákladů i rozsahu prací patřila v případě školských objektů mezi nejrozsáhlejší v uplynulých letech.

  číst pokračování článku

 • 27.3.2019

  Historický úspěch mladých sokolovských volejbalistů

  Historický úspěch mladých sokolovských volejbalistů

  Mladí volejbalisté klubu Volejbal Sokolov vybojovali v Českém poháru žáků celkové 4. místo, což je historicky nejlepší umístění v historii klubu. V závěrečném turnaji, který se odehrál od 22. do 24. března v Hradci Králové, se družstvo žáků ve složení Petr Koubek, David Wallisch, Jan Dvořák, Martin Zahrádka, Libor Švec, Jan Bešťák, Richard Pešek, Miroslav Švec, Tomáš Zahrádka a Patrik Bazoni probojovalo přes vrcholové kluby z Čech a Moravy až do samotného finále, kde po vypjaté koncovce druhého setu podlehlo skvěle hrajícímu družstvu z Břeclavi 2:0.

  číst pokračování článku

 • 26.3.2019

  Chcete vědět, jakou vodu používáte?

  Chcete vědět, jakou vodu používáte?

  Jak kvalitní vodu používáte a co obsahuje? Odpověď na tuto otázku je poměrně snadná. Stačí se obrátit na Zdravotní ústav a jeho pracoviště Karlovy Vary, který připravil pro obyvatele regionu nabídku informativního rozboru pitné vody vycházející z vybraných ukazatelů vyhlášky 252/2004 Sb., příloha č. 5. Jedná se o rozbor převážně ze studní a vrtů.

  číst pokračování článku

 • 26.3.2019

  Město poskytuje dotace na podporu integrace těžce zdravotně postižených dětí

  Na podporu integrace těžce zdravotně postižených dětí poskytuje město Sokolov peníze z dotačního programu. Dotace podle stanovených pravidel se poskytuje k úhradě nákladů na lázeňskou léčebně rehabilitační péči nehrazenou z veřejného zdravotního pojištění, léčebnou rehabilitaci nehrazenou z veřejného zdravotního pojištění, pořízení zdravotních nebo rehabilitačních pomůcek, pokud je nelze hradit z jiných zdrojů (například z veřejného zdravotního pojištění), nebo na pořízení jiných zvláštních pomůcek, které žadatel potřebuje k odstranění, zmírnění nebo překonání následků zdravotního postižení, pokud je nelze hradit z jiných zdrojů.

  číst pokračování článku

 • 25.3.2019

  Mladí violoncellisté zvítězili v krajském kole

  Mladí violoncellisté zvítězili v krajském kole

  Krajské kolo soutěže základních uměleckých škol v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů se konalo 22. března v Bečově nad Teplou. Z okresního kola do této soutěže postoupily ze ZUŠ Sokolov celkem čtyři soubory. Violoncellové duo GENTLEMANI (Matěj Krieger, Jan Šiška) a violoncellové trio APOLLO 11 (Marie Dunková, Terezie Marková, Ondřej Valtera) získali v tomto kole vynikající 1. místa. Komorní soubor HORTENSIE (Marie Dunková, Terezie Marková, Emily Kontová) a KOMORNÍ TRIO (Karel Mašek, Karlolína Dunková, Monika Štácová) získali nejenom první místa, ale i návrh na postup do ústředního kola. Všechny soubory pracují pod vedením paní učitelky Ireny Soukupové. Blahopřejeme všem k úspěšné reprezentaci v soutěži.

  číst pokračování článku

 • 25.3.2019

  Přípravka BK Sokolov vyhrála další turnaj, kadeti prohráli vyhrané utkání, dvacítka odehrála kvalitní utkání proti Aši

  BK Sokolov
  Basketbalový klub Sokolov měl o víkendu na programu hned šestici utkání, které se téměř všechny hrály na palubovce soupeřů. V pátek se v prvním utkání play off mužů střetli sokolovští mladí muži (hráči do 20 let) s Jiskrou Aš. V sobotu ráno kadeti (hráči do 17 let) sehráli utkání v Lounech, odpoledne pak opět U 20 odvetné utkání play off v Aši. V neděli pak sehrála další turnaj přípravka (hráči do 10 let), který se konal v Kraslicích.

  číst pokračování článku

 • 24.3.2019

  V Sokolově začala stavba nové městské knihovny

  V Sokolově začala stavba nové městské knihovny

  Do roka a do dne by se měla Městská knihovna v Sokolově chystat na stěhování ze současných prostor v zámku v Husových sadech do dvou rekonstruovaných budov na Starém náměstí. Objekty předalo město 18. března společnosti Swietelsky stavební s.r.o., která jako vítěz výběrového řízení akci za zhruba 35,8 milionu korun provede. Přestavba dvou objektů pro potřeby knihovny je financována z rozpočtu města.

  číst pokračování článku

 • 24.3.2019

  Nové byty v areálu Zdraposo budou k dispozici na podzim

  Nové byty v areálu Zdraposo budou k dispozici na podzim

  V areálu bývalého Zdraposa v sokolovské Gagarinově ulici bude letos na sklonku léta dokončeno 17 nových bezbariérových bytů, které nabídne město Sokolov coby investor zájemcům ve věku 60 a více let. S výjimkou jednoho bytu takzvaného zvláštního určení pro držitele ZTP/P, který nebude nabízen ve výběrovém řízení. Byty jsou o velikostech od 35 do 53 metrů čtverečních. O nových nájemcích těchto městských bytů rozhodne nabídková metoda, při níž bude základní cena za jeden metr čtvereční začínat na 95 korunách. K bytům v přízemí náleží zahrádky a sklepy, u nichž je stanovena pevná cena za metr čtvereční ve výši 3 koruny. Byty v podlaží mají balkony. V objektu budou i nebytové prostory, vzniknout by tady měla například malá pekárna, ordinace lékaře a už tam jsou prostory pro maséra. Náklady na celkovou rekonstrukci objektu včetně vybudování bytů se pohybují kolem 33 milionů korun a jsou hrazeny z rozpočtu města.

  číst pokračování článku