česky Deutsch English
Novinky
 • 26.5.2019

  Těšte se na Barevný běh s partnerským Schwandorfem

  Těšte se na Barevný běh se Schwandorfem

  Mezi atraktivní akce, které se těší velkému zájmu veřejnosti, bude také letos bezesporu patřit Barevný běh 2019. Připravený je na 22. června jako součást projektu Hurááá, prázdniny a je jednou z akcí, na jejíž pořádání spolupracují partnerská města Sokolov a Schwandorf. Jejím cílem je prohloubení vzájemné spolupráce mezi těmito dvěma městy a setkávání sportovců, představitelů města i občanů.

  číst pokračování článku

 • 26.5.2019

  Bahnivou výzvu vyslyšely stovky nadšenců

  Bahnivou výzvu vyslyšely stovky nadšenců

  Extrémního překážkového závodu Bahňák, který pořádá spolek ONeSA Sokolov pro veřejnost od 8 let věku, se letos zúčastnilo několik stovek nadšenců. Ať již závodníci startovali při pátečním nočním sprintu nebo v sobotu v některé ze sedmi kategorií, čekala je velmi náročná trasa. Dějištěm Bahňáku byl opět Jižní lom v Sokolově. Trať letos nevedla přes Staré náměstí, ale díky Sokolovské uhelné letos nově přes Medard. V sobotu před startem hlavních kategorií Bahňáku pozdravil všechny odvážné závodníky také sokolovský místostarosta Jan Picka.

  číst pokračování článku

 • 25.5.2019

  Slepička Jasmínka bojuje proti životu v klecích

  Slepička Jasmínka bojuje proti životu v klecích

  Slepička Jasmínka, jejímž patronem je Ben Cristovao (na snímku), navštíví v úterý 28. května Sokolov. Jasmínka bude cestovat s Andreou Moulisovou po nejrůznějších místech města a její putování během tohoto dne bude mapováno na instagramovém profilu Obránců zvířat a Slepičky Jasmíny. Od 18 hodin se pak slepička usadí před Městských domem kultury Sokolov, kde bude pro veřejnost nejen možnost se s ní vyfotit, ale také podepsat petici, která vyzývá evropskou komisi, aby navrhla právní předpis zakazující chov zvířat v klecích.

  číst pokračování článku

 • 24.5.2019

  Poslední fotbal doprovodí sbírka hraček a další akce

  Poslední fotbal doprovodí sbírka hraček a další akce

  Domácí utkání fotbalistů Baníku Sokolov s FK Ústí nad Labem bude tečkou za aktuální sezonou druhé nejvyšší soutěže. Hraje se v sobotu 25. května, ovšem v netradiční čas. Zápas na městském stadionu začíná tentokrát až odpoledne v 15 hodin a je provázen bohatým programem. Jeho součástí je například sbírka hraček, knížek a plyšáků pro dětské oddělení Nemocnice v Sokolově. Těšit se můžete i na zdravovědu s lékárnou Max nebo zábavu s hitrádiem Dragon. A protože si sokolovští fotbalisté už v minulém utkání zajistili druholigovou příslušnost, mělo by se vše odehrávat v pohodě a uvolněné atmosféře.

  číst pokračování článku

 • 24.5.2019

  Jsou tady volby do Evropského parlamentu

  Jsou tady volby do Evropského parlamentu

  Volby do Evropského parlamentu začínají v pátek 24. května a potrvají do soboty 25. května. V pátek se volební místnosti otevřou od 14 hodin a k dispozici budou lidem do 22 hodin. V sobotu mohou lidé volit od 8 hodin do 14 hodin. V okresním městě se bude o zdárný průběh voleb starat 19 okrskových komisí. Výsledky voleb budou známy až po uzavření posledních volebních místností v Evropě, což by mělo být v Itálii 26. května ve 23 hodin. Práce okrskových komisí ovšem skončí až patnáctý den po oficiálním vyhlášení výsledků evropských voleb.

  číst pokračování článku

 • 23.5.2019

  To bylo akcí! V Domě dětí a mládeže to prostě žilo

  To bylo akcí! V Domě dětí a mládeže to prostě žilo

  Jedna akce střídala druhou a vybrat si z nich mohl snad každý. Tak to vypadalo od začátku května v Domě dětí a mládeže Sokolov (DDM). Malým i velkým, jak už název napovídá, byl určený Den pro rodinu. Nechyběl jarní turnaj NERF, což jsou souboje s unikátními blástry, které střílejí pěnové šipky.  Soutěžilo se také v cyklistické jízdě zručnosti nebo lezení po umělé stěně.

  číst pokračování článku