česky Deutsch English
Novinky
 • 31.5.2019

  Provoz na Vítězné částečně omezí stavba parkoviště

  Provoz na Vítězné částečně omezí stavba nového parkoviště

  Provoz na sídlišti Vítězná v Sokolově bude od počátku června částečně omezen, a to především v části ulice Atletická. Tady bude platit úplná uzavírka místních komunikací od čísla popisného 2003 až po číslo popisné 1999, a za číslo popisné 2000 – 2002 směrem do staveniště. Stavební úpravy tady bude provádět firma Druhá severočeská stavební společnost a skončit by měly nejdéle do 30. září. Akce si vyžádá náklady kolem 3,47 milionu korun.

  číst pokračování článku

 • 30.5.2019

  Město uctí památku tragicky zemřelého místostarosty obce Dražůvky

  Město uctí památku tragicky zemřelého starosty obce Dražůvky

  Město Sokolov se připojuje ke společnému kondolenčnímu prohlášení Svazu měst a obcí České republiky a Sdružení místních samospráv České republiky, v němž je vyjádřena hluboká soustrast rodině tragicky zemřelého místostarosty obce Dražůvky na Hodonínsku pana Rudolfa Štose. Jeho památku uctí, společně s dalšími městy a obcemi, vyvěšením černé vlajky.

  číst pokračování článku

 • 30.5.2019

  Výlet s myslivci za zvířátky na ekofarmu

  Výlet s myslivci za zvířátky na ekofarmu

  Našemu výletu na farmu předcházel podzimní sběr kaštanů a žaludů. Děti nasbíraly hodně plodů a na oplátku je myslivecké sdružení pozvalo na výlet. S radostí jsme nabídku přijali a očekávali den výletu. Na návštěvu jsme se patřičně připravili a v batozích téměř všech dětí bylo vidět pečivo a mrkev pro zvířátka.

  číst pokračování článku

 • 30.5.2019

  Sokolov se stal cílem první etapy 10. ročníku cyklotour Na kole dětem

  Sokolov se stal cílem první etapy cyklotour Na kole dětem

  Staré náměstí v Sokolově se stalo ve středu 29. května cílem první etapy 10. ročníku cyklotour Na kole dětem, která startovala v Aši a povede napříč Českou republikou. Ze Sokolova vyjeli cyklisté ve čtvrtek 30. května ráno na trasu dalších etap, letos je jich připravených devět v celkové délce 1294 kilometrů s cílem ve Znojmě. Tam dorazí peloton 8. června. Peloton cyklistů vede Josef Zimovčák (několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole) a přidat se může každý na kousek, jednu etapu, nebo celou trasu.

  číst pokračování článku

 • 30.5.2019

  Děti navštívily Porcelánovou školičku

  Děti navštívily Porcelánovou školičku v Nové Roli

  Děti z Mateřské školy Marie Majerové se vydaly na exkurzi do porcelánky Thun 1794 v Nové Roli a tamní Porcelánové školičky. Průvodkyně z návštěvnického centra nás provedla výrobou, galerií s nádhernými kusy z výroby, připravila si pro nás program i s malou pohybovou hrou a také krátkou filmovou ukázkou popisující jak výrobu porcelánu, tak i jeho zdobení.

  číst pokračování článku

 • 29.5.2019

  Skupina Mirákl opět vytančila titul Mistr Mistrů

  Skupina Mirákl opět vytančila titul Mistr Mistrů

  Tanečníci Miráklu mají za sebou náročné čtyřdenní Mistrovství ČR, během kterého skupinu reprezentovalo 27 soutěžních jednotek, 19 z nich se podařilo vytančit nominace na mezinárodní soutěže. K tomu skupina přidala už pošesté titul Mistr Mistrů a také letos ukázala, že patří mezi taneční špičku u nás.

  číst pokračování článku