česky Deutsch English
Novinky
 • 10.4.2019

  Podání žádosti o zápis do seznamu voličů pro „Eurovolby“

  Město Sokolov podle zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vydává UPOZORNĚNÍ v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu, které se konají ve dnech 24. a 25. května 2019. Podání žádosti o zápis do seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu nebo o přenesení údajů z dodatku stálého seznamu voličů do seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu (§ 29 odst. 1, 2 a 3 zákona) lze provést 14. dubna 2019 (neděle) od 8:00 do 16:00.

  číst pokračování článku

 • 10.4.2019

  Chcete mít sloní paměť? Musíte trénovat mozek!

  Chcete mít sloní paměť? Musíte trénovat!

  S mozkem je to podobné jako se svaly v těle. Pokud mají být výkonné, je třeba pravidelně trénovat. A pokud chceme, aby nám dobře fungovala paměť, musíme trénovat právě mozek. Jak na to? Pomoci může kurz paměti, který se koná v pátek 12. dubna v zasedací místnosti Městského úřadu v Sokolově. Prezentace je od 10:00, kurz začne v 10:30. Tvoří ho pět bloků o délce 1,5 hod. Kurzovné je 300 Kč na celkem 7,5 hodiny pro účastníka, město připívá zhruba polovinou z této částky. Kurz je určen pro 50 občanů, přihlášeno je kolem tří desítek zájemců. Pokud máte o účast na kurzu zájem, můžete se ještě hlásit u paní Šťastné na tel. 775 260 451. Lektorem je Ing. Aleš Procházka, akreditovaný trenér paměti II. stupně ČSTPMJ, specialista v oblasti vzdělávání a rozvoje. Akci připravil Svaz civilizačních chorob ČR ve spolupráci s městem.

  číst pokračování článku

 • 9.4.2019

  Handicapovaní plavci byli skvělí a při Pohárku plavali famózně

  Handicapovaní plavci byli skvělí a při Pohárku plavali famózně

  Tradiční POHÁREK, který se konal v sobotu 6. dubna v sokolovském plaveckém bazénu, byl prvním závodem Českého poháru v plavání tělesně postižených a byl kvalifikací na Mistrovství České republiky. Nad největší akcí určené sportovcům se zdravotním znevýhodněním v našem regionu a jednou z největších akcí toho druhu v České republice převzala záštitu hejtmanka Karlovarského kraje, primátorka město Karlovy Vary i starostka města Sokolov.

  číst pokračování článku

 • 9.4.2019

  Žáci na ZŠ Křižíkova měli Projektový den VODA

  Žáci na ZŠ Křižíkova měli Projektový den VODA

  Světový den vody připadá tradičně na 22. března. Naše škola nezůstala pozadu a rozhodla se svátek vody oslavit po svém. V pátek 22. března se tedy uskutečnil celoškolní projekt s výmluvným názvem Voda. Projekt probíhal v rámci rozvrhu celé dopoledne na prvním i druhém stupni. Každý vyučující si připravil hodinu na dané téma. Žáci objevovali, zkoumali, dělali pokusy, četli a psali o vodě, počítali vodní příklady.

  číst pokračování článku

 • 8.4.2019

  Závora do vnitrobloku zůstane na místě, rozhodli obyvatelé

  Závora do vnitrobloku zůstane na místě, rozhodli obyvatelé

  Závora, která umožňuje vjezd na parkovací místa ve vnitrobloku u transfúzní stanice pouze držitelům příslušných karet, zůstane na svém místě. Rozhodli o tom v anketě obyvatele bytů v Plzeňské ulici v domech č. p. 1486, 1487, 1488, 1489, č. p. 1484, 1485 a č. p. 1480, 1481, 1482, 1483. Anketní lístek obyvatelé doručovali do sběrného boxu umístěného v recepci městského úřadu do 1. dubna. Doručeno bylo celkem 35 vyplněných anketních lístků. Z toho 20 obyvatel vyjádřilo souhlas s umístěním závory, s umístěním závory nesouhlasilo 15 obyvatel.

  Sběrný box na anketní lístky otevřeli 2. dubna zástupci odboru správy majetku města. Odbor správy majetku tedy nyní navrhuje respektovat vyjádřenou vůli obyvatel a závoru ponechat.

  číst pokračování článku

 • 8.4.2019

  Skupina Mirákl má za sebou úspěšný start do nové sezóny

  Skupina Mirákl má za sebou úspěšný start do nové sezóny

  Skupina Mirákl se na konci března zúčastnila regionální postupové soutěže Czech Dance Masters v Plzni. Odtud si všech pět formací přivezlo zlaté medaile z extraligy soutěže. Mirákl v soutěži České taneční organizace obhajuje titul Mistr Mistrů jak v dětské, tak juniorské kategorii a přípravu rozhodně nepodcenil. Diváci se tak mohou těšit opět na skvělé nápady a jejich taneční zpracování pod taktovkou hlavních choreografek a trenérek Andrey Burešové a Markéty Vajdíkové. V letošním repertoáru skupiny pak opět nebude chybět ani rukopis externího spolupracovníka Miráklu z JAR Hopa Maimane. Zemské mistrovství proběhne v Chomutově na začátku května a skupina Mirákl, která jako jediná regionální skupina tančí všechny formace v nejvyšší lize soutěže, se zde potká s nejlepšími skupinami Čech.

  Andrea Burešová

  číst pokračování článku

 • 8.4.2019

  Street dance show 2019

  Street dance show 2019
  Taneční skupina Beat Generation zve na taneční exhibici, která se uskuteční 21. května 2019 od 18:00 hodin v Městském divadle Sokolov. Program bude doslova našlapaný tancem a to v podání především všech tanečníků skupiny a hostů z blízkého okolí.

  číst pokračování článku

 • 7.4.2019

  Na radnici si můžete dát nejen kávu, ale i čaj a kakao

  Na radnici si můžete dát nejen kávu

  Městský úřad v Sokolově chce být k občanům přívětivý a dosáhnout toho lze i zdánlivými maličkostmi. Například tím, že se lidé přicházející na radnici mohou občerstvit a dát si dobrou kávu. Proto byl v prostoru u recepce v budově A umístěn nový moderní automat na kávu a její další varianty, k dispozici je jich čtyřiadvacet a mezi nimi i nápoje ze zrnkové kávy. Takže nezbývá než popřát dobrou chuť při espressu, cafe latte nebo cappuccinu. V nabídce nechybí ani čaj či kakao.

  číst pokračování článku