česky Deutsch English
Novinky
 • 3.12.2018

  V SOKOLOVĚ ODHALILI JMÉNA OBĚTÍ ZAJATECKÉHO LAZARETU

  V SOKOLOVĚ ODHALILI JMÉNA OBĚTÍ ZAJATECKÉHO LAZARETU
  V pondělí 3. prosince 2018 se v Sokolově konal pietní akt k uctění památky vojenských zajatců, kteří zahynuli v sokolovském lazaretu během 2. světové války. Stalo se tak v rámci slavnostního odhalení pamětních desek se jmény téměř 2 500 lidí, kteří jsou pochováni v místě dnešního památníku. Ten v blízkosti sokolovského hřbitova stojí od 70. let minulého století. Aktu se zúčastnili představitelé Karlovarského kraje, Sokolova, Ruské federace a dalších států tehdejšího Sovětského svazu odkud zajatci pocházeli.

  číst pokračování článku

 • 3.12.2018

  ZPÍVÁNÍ NA 1. ADVENT

  Zpráva MŠ Marie Majerové: V neděli 2. prosince 2018 se u příležitosti akce Rozsvícení vánočního stromu na Starém náměstí zúčastnila skupina přeškoláčků z MŠ Marie Majerové programu na pódiu, kde vystoupili s krásnými vánočními písněmi a říkankou. Ačkoliv nám počasí příliš nepřálo, naladili jsme se na správnou vlnu blížících se svátků a naším vystoupením jsme navodili vánoční atmosféru všem přítomným posluchačům. Podle nás se vystoupení vydařilo, děti byly nadšené a z pódia odcházely s úsměvem na tváři. Bylo nám potěšením připojit se k vystupujícím a přispět tak k oslavám 1. Adventu v našem městě. Teď už jen doufat, že nás neodnesou čerti před příchodem Ježíška.

  číst pokračování článku

 • 3.12.2018

  Z BK Sokolov úspěšná pouze přípravka

  BK Sokolov
  Basketbalový klub Sokolov má za sebou pět utkání, i když jich měl mít na programu hned osm. Bohužel díky nepříznivému stavu vozovek neodehráli v pátek večer mladí muži (kategorie do 21 let) utkání v Aši a ze stejného důvodu v sobotu ráno mladší minižáci (hráči do 12 let) v Kraslicích. Ve středu sehráli starší žáci (hráči do 15 let) utkání krajského přeboru v Chebu, v sobotu odpoledne pak přivítali kadeti (hráči do 17 let) SKB Rokycany a v neděli sehrála přípravka (hráči do 10 let) BK Sokolov další turnaj, tentokráte v Karlových Varech.

  číst pokračování článku

 • 30.11.2018

  O PARKOVÁNÍ NA NÁM. BUDOVATELŮ ROZHODNOU ZASTUPITELÉ

  O PARKOVÁNÍ NA NÁM. BUDOVATELŮ ROZHODNOU ZASTUPITELÉ
  Město řeší využití nám. Budovatelů. To v současné době slouží jako parkoviště, které nabízí více než 60 míst. Parkoviště je ze dvou třetin bezplatné, v jedné třetině řidiči parkují s hodinovými kotouči. Město plochu vybudovalo jako provizorní parkoviště během rekonstrukce nábřeží Petra Bezruče. Ta je hotová a obyvatelé se ptají, co bude dál. Rada města předloží zastupitelům návrh na zachování čtyřiceti parkovacích míst s tím, že ve všedních dnech zde lidé v době od 8 do 17 hodin budou moci stát šedesát minut. Zastupitelé se na svém příštím zasedání sejdou v prosinci.

  číst pokračování článku

 • 30.11.2018

  ZASTUPITELÉ SE SEJDOU V PROSINCI

  Ve středu 12. prosince 2018 se na svém řádném 2. zasedání sejdou sokolovští zastupitelé. Jednání, které je veřejné, začíná v 15 hodin ve velké zasedací místnosti v 1. patře budovy A Městského úřadu Sokolov v Rokycanově ulici.

  číst pokračování článku

 • 29.11.2018

  MĚSTO HLEDÁ ŘEDITELE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

  Rada města Sokolova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Sociální služby Sokolov, příspěvková organizace. Pracovní poměr bude sjednán na dobu neurčitou. Jedním z požadavků je ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu. Výhodou je znalost problematiky poskytování sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a problematiky poskytování zdravotních služeb dle zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, znalost problematiky hospodaření příspěvkových organizací územního samosprávného celku a rozpočtových pravidel územních rozpočtů. Den nástupu dohodou. Termín pro podání přihlášek vyprší 19.12.2018. Další podrobnosti najdete zde.

  číst pokračování článku

 • 28.11.2018

  TV ZÁPAD: Pobídka vlády pro BMW byla schválena

  Automobilový koncern BMW získal rozhodnutím vlády ČR investiční pobídku ve výši téměř 529 milionů korun. Ta se týká výstavby zkušebního polygonu u Sokolova, kde má vzniknout jedno z center vývoje autonomní dopravy. Firma bude v příštích letech investovat okolo 250 milionů EUR a vytvoří několik stovek pracovních míst. Karlovarský kraj se zavázal investovat do příjezdové komunikace do areálu.

  číst pokračování článku

 • 28.11.2018

  Adventní koncerty ve zvýhodněném balíčku

  Adventní koncerty ve zvýhodněném balíčku
  V letošním roce se můžete těšit každou adventní neděli na vánoční koncert v Klášterním kostele sv. Antonína Paudánského. Městský dům kultury Sokolov a město Sokolov si pro návštěvníky připravilo zvýhodněný balíček, který obsahuje vstup na všechny nedělní koncerty za cenu 750,- Kč. Vstupenky lze zakoupit v Sokolovském infocentru.

  číst pokračování článku