česky Deutsch English
Novinky
 • 12.5.2019

  Taneční skupiny ZUŠ Sokolov vyhrály na Mezinárodním festivalu

  Taneční skupiny ZUŠ Sokolov vyhrály na Mezinárodním festivalu

  První místa získaly taneční skupiny IMPULS Základní umělecké školy Sokolov na Mezinárodním festivalu Rozkvetlé Čechy 2019, který pořádal Nadační fond Mezinárodní Fórum mládeže. Svoje vítězství si zajistily 7. května ve finálovém kole, které se uskutečnilo v divadle  Broadway v Praze a do kterého postoupily díky vítězství v oblastním kole, jež se konalo v Plzni.

  číst pokračování článku

 • 11.5.2019

  V sokolovské nemocnici upozorní na zhoubný melanom kůže

  V sokolovské nemocnici upozorní na zhoubný melanom kůže

  V sokolovské nemocnici se koná Evropský den melanomu. Úspěšná preventivní akce, která upozorňuje na závažná onemocnění kůže – Melanoma Day - je připravená na pondělí 13. května. Melanoma Day se každý rok pořádá především v souvislosti se začínajícím létem, kde je nutné pokožku chránit před leckdy silnými slunečnými paprsky.

  číst pokračování článku

 • 10.5.2019

  Alej přátelství u jezera Medard dostane pamětní desku od Arniky

  Alej přátelství u Medardu dostane pamětní desku od Arniky

  Alej přátelství, která vznikla na břehu jezera Medard, se dočkala významného ocenění udělovaného sdružením Arnika. Byla vyhlášena Alejí roku 2018 v konkurenci 92 alejí a stromořadí z České republiky, když v anketě získala 1592 hlasů. K vítězné aleji přibude pamětní deska, kterou během slavnosti v sobotu 11. května ve 14 hodin odhalí spolek Arnika, předá ceny vítězi ankety Michaelu Rundovi a představí zbrusu nové logo.

  číst pokračování článku

 • 10.5.2019

  Odveze si Znojmo ze Sokolova "nakládačku"? Věříme, že ano

  Odveze si Znojmo ze Sokolova

  Tři kola před koncem druhé nejvyšší soutěže čeká fotbalisty Baníku, který tři utkání čeká na vstřelenou branku, soupeř ze Znojma. Moravský tým odvolal po posledním kole trenéry a už pět zápasů nebodoval. Oba celky tedy stále nemají zajištěné působení v národní lize pro další sezónu, a tak se Baník připravuje na velmi důležitý souboj, který se v sobotu 11. května od 10:15 na městském stadionu odehraje.

  číst pokračování článku

 • 9.5.2019

  Protidrogový vlak se všem dostane pod kůži

  Protidrogový vlak se dostane pod kůži

  Na svém putování po Česku a Německu se zastavil takzvaný protidrogový vlak ve čtvrtek 9. května také v Sokolově. V itineráři jarní části cesty má pětadvacet zastávek v rámci Revolution Train Tour. Tou pátou v pořadí byl právě Sokolov. Multimediální vlaková souprava Revolution Train je unikátním nástrojem, který přináší novou formu všeobecného preventivního programu prostřednictvím interaktivní a zážitkové vzdělávání. Mohl se na tom na vlastní oči přesvědčit i sokolovský místostarosta Karel Jakobec, který absolvoval celý program určený pro školy.

  číst pokračování článku

 • 9.5.2019

  Dub u chemičky se stal památným stromem

  Památný strom

  Osamocený dub rostoucí po dlouhá desetiletí mezi garážemi poblíž sokolovské chemičky se stal památným stromem. Tento dub letní (Quercus robur) je názorným příkladem kontrastu přírody a industrialismu, je ukázkou schopnosti dřeviny prosperovat i v nepříliš optimálních podmínkách. Jako památný strom ho vyhlásil odbor životního prostředí Městského úřadu v Sokolově.

  číst pokračování článku

 • 9.5.2019

  Piknik s porodní asistentkou bude tentokrát v Sokolově

  V Sokolově proběhne piknik s porodní asistentkou Andreou Bučkovou

  Unie porodních asistentek (UNIPA) pořádá po České republice pikniky s porodními asistentkami. Za Karlovarský kraj se piknik uskuteční 12. května 2019 od 14:00 hodin v Sokolově, kde se jeho vedení ujala porodní asistentka Andrea Bučková. Jako porodní asistentka pracuje více než 15 let a je také viceprezidentkou organizace.

  číst pokračování článku

 • 8.5.2019

  Mladé vodní záchranáře čeká jubilejní mistrovství

  Mladé vodní záchranáře čeká jubilejní mistrovství

  Jubilejní 20. ročník Mistrovství České republiky mládeže v záchranářském sportu hostí v sobotu 11. května městský krytý bazén v Sokolově. Závody v řadě divácky atraktivních disciplín tady začínají v 9 hodin a soutěžit se bude do 17 hodin. Pořadatelem akce je Vodní záchranná služba ČČK Sokolov, pobočný spolek.

  číst pokračování článku