česky Deutsch English
Novinky
 • 30.8.2018

  Hráči BK Sokolov prošli úspěšně předsezónní přípravou

  BK Sokolov
  Všechny kategorie Basketbalového klubu Sokolov mají za sebou úspěšnou předsezónní přípravu, která byla rozdělena do několika bloků. V druhém týdnu měsíce srpna jako první zahájilo přípravu družstvo přípravky, nejmladších a mladších minižáků a starších žáků (kategorie U 10, U 11, U 12 a U 15), po té se do přípravy zapojili i kadeti (U 17) a junioři (U 19). Oba zmíněné bloky proběhly v Toužimi, kde měli sokolovští mladíci připraveny skvělé podmínky pro soustředění. Poslední blok pak již proběhl v domácích podmínkách v Sokolově. Všechna náročná soustředění proběhla dle veliké libosti šéftrenéra mládeže Lukáše Šnobla, který s přípravou a přístupem svých mladých svěřenců byl maximálně spokojen (především pak těch nejmladších nadějí).

  číst pokračování článku

 • 30.8.2018

  V ZUŠ Sokolov proběhnou zápisy žáků

  V týdnu od 3. září do 7. září 2018 proběhnou zápisy žáků do všech oborů školy pro školní rok 2018/2019. Vzhledem k probíhající rekonstrukci budovy na Starém náměstí se zápisy všech žáků hudebního oboru uskuteční v budově Městského domu kultury Sokolov - učebny v levém křídle budovy (vchod z ulice Odboje). Zápisy žáků výtvarného a tanečního oboru proběhnou v učebnách oborů v budově na Starém náměstí v Sokolově (stávající učebny). Konkrétní informace k zápisům a organizaci výuky jsou aktualizovány na stránkách školy www.zussokolov.cz.

  Zdroj: Roman Švancar, ředitel školy

  (ps)

  číst pokračování článku

 • 29.8.2018

  7. kolo Fortuna národní ligy už tuto sobotu

  7. kolo Fortuna národní ligy už tuto sobotu
  FK Baník Sokolov zve na fotbalové utkání 7. kola Fortuna národní ligy, kde se proti sobě postaví FK Baník Sokolov a FK Viktoria Žižkov. Zápas proběhne již tuto sobotu 1. září 2018 na hlavním fotbalovém hřišti Baníku Sokolov. Výkop je v 10:15 hodin. Přijďte podpořit naše fotbalisty.

  číst pokračování článku

 • 28.8.2018

  VOLEJBAL NA SOUSTŘEDĚNÍ

  VOLEJBAL NA SOUSTŘEDĚNÍ
  Téměř čtyřicet mladých sportovců od žáčků po juniory z klubu Volejbal Sokolov se po roce opět zúčastnilo týdenního soustředění v Chebu. Pod vedením čtyř zkušených trenérů se celý pobyt nesl v herním a kamarádském duchu.

  číst pokračování článku

 • 28.8.2018

  NETRADIČNÍ PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN V ZŠ MÁNESOVA

  Vůbec poprvé se škola otevře široké veřejnosti. Lidé se mohou těšit na představení unikátního širokoúhlého mechanického divadla, na spoustu her a zábavy. Sokolovská škola Mánesova slaví 20 let od svého založení. Pro žáky a učitele proto připravila netradiční začátek nového školního roku. Po samotném přivítání dětí je od 12 hodin naplánované odpoledne plné her pro širokou veřejnost. Návštěvníkům se představí první světové širokoúhlé divadlo Studna. Unikátní barokní spolek hraje na obří dřevěné scéně s metrovými loutkami. Samozřejmostí jsou netradiční hudební nástroje, vtipné dialogy, hlavolamy, pohybové a poznávací hry, které prověří i vaši zdatnost. To vše na Vás čeká 3. září od 12 hodin na zahradě sokolovské školy Mánesova. Plakát ke stažení zde.

  číst pokračování článku

 • 23.8.2018

  VZPOMÍNALI NA OKUPACI PŘED 50 LETY

  VZPOMÍNALI NA OKUPACI PŘED 50 LETY
  Místostarostka Renata Oulehlová a místostarosta Karel Jakobec přivítali na městském úřadě vzácnou návštěvu. U příležitosti padesátého výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa, ke které došlo z 20. na 21. srpna roku 1968, pozvali pamětníky historických událostí. Pozvání přijali kapitán ve výslužbě Jan Zmrzlý, plukovníci ve výslužbě Vladislav Vršník, Petr Drahovzal a Josef Pulík. Řeč byla nejen o ruské okupaci, vzpomínalo se na pana prezidenta Ludvíka Svobodu, nebo osobnost Pražského jara Alexandra Dubčeka.

  číst pokračování článku