česky Deutsch English
Novinky
 • 31.5.2022

  Do soutěže v tvorbě graffiti se lze přihlásit do 30. června

  Ilustrační foto.

  Pokud vám není cizí forma umění street art a tvorba známá pod názvem graffiti, můžete využít příležitost a přihlásit se do soutěže vyhlášené městem Sokolov. Je určena pro všechny, kteří si chtějí porovnat své schopnosti s ostatními street umělci a zvládnou přitom zadání hlavního soutěžního tématu, jímž je Život ve městě Sokolov. K tvorbě je určena panelová zeď v zadní části klášterního areálu za Starým náměstím. Termín pro přihlášení byl prodloužen do 30. června. Panelová zeď bude před konáním soutěže připravena k realizaci graffiti (tzn. proběhne nátěr zdi).

  číst pokračování článku

 • 26.6.2022

  Nezapomeňte hlasovat v krajské anketě Senior roku

  Anketa Senior roku je vyhlašována již od roku 2017, letos se tak koná její  6. ročník. Cílem ankety je ocenit aktivní seniory v Karlovarském kraji a posílit postavení seniorů ve společnosti. Akce tohoto typu podporuje mezi seniory soudržnost, občanskou důležitost, tvořivost a potřebu se i nadále aktivně zapojovat do projektů a aktivit ve svém okolí.

  číst pokračování článku

 • 25.6.2022

  Fotbalisté děti „nakazili“ zájmem o pohyb a sport

  Děti z MŠ Pionýrů spolupracují s fotbalisty.

  Dalo by se bez nadsázky říci, že tříletá spolupráce FK Baník Sokolov a MŠ Pionýrů je velmi vydařeným partnerství m. A víte proč? Fotbalisté dokáží s nadšením předat dětem přesně to, co dělají oni sami. Fotbal se stal součástí jejich života a svou vášní úspěšně „nakazili“ i naše nejmenší. Spolupráce spočívá především v nadstandardních pohybových aktivitách pro děti.

  číst pokračování článku

 • 24.6.2022

  Školáci poznávali kouzlo plážového volejbalu

  Malí volejbalisté po turnaji.

  Beachvolejbalový turnaj pro děti ze sokolovských základních škol připravil klub Volejbal Sokolov a Sportovní volejbalový klub Baník Sokolov v rámci školních volejbalových center na kurtech vedle městského koupaliště. Školáci si díky tomu mohli kromě klasického halového volejbalu vyzkoušet i ten plážový.

  číst pokračování článku

 • 24.6.2022

  Cena za parkovací místa u vodojemu je už stanovena

  Ilustrační foto.

  Výstavba nového parkoviště v lokalitě u vodojemu na sídlišti Michal (Slavíčkova ul.) je ve finále. Jeho budoucí provozovatel, společnost SOTES, už stanovila cenu za pronájem jednoho parkovacího místa. Je to 1 210 korun včetně DPH měsíčně. Parkoviště by mělo být předáno provozovateli v září.

  číst pokračování článku

 • 23.6.2022

  Z projektového týdne se stala zajímavá akce

  Ilustrační foto.

  Projektový týden s názvem Ochrana člověka za mimořádných událostí a běžných situací se už tradičně uskutečnil v týdnu od 13. června do 17. června na Základní škole Švabinského. Kromě zaměstnanců školy se na něm podíleli i odborníci z různých organizací, kteří zajistili besedy, workshopy a další aktivity pro žáky prvních až devátých tříd.

  číst pokračování článku

 • 23.6.2022

  Dopravní omezení související se závodem Barevný běh

  Ilustrační foto.

  V rámci akce „Hurááá, prázdniny!“ je na sobotu 25. června 2022 připravený oblíbený Barevný běh. Běžci všech věkových kategorií vyrazí na trať dlouhou přibližně čtyři kilometry v 15 hodin ze Starého náměstí. Protože se tento veselý závod odehrává v centru města, dojde na některé omezení v dopravě, uzavření některých ulic a parkoviště.

  číst pokračování článku

 • 22.6.2022

  Školympiáda 2022: Běžecká, Rokycanova, Gymnázium

  Ilustrační foto.

  Školympiáda skončila po dvou dnech ve středu 22. června vyhlášením výsledků jednotlivých škol. Stejně jako zahájení akce, konal se tento slavnostní akt v areálu Bohemia u planoucího ohně Školympiády. Po sečtení výsledků z jednotlivých sportovišť a rozdělení bodů byla v kategorii základních škol (první stupeň) nejlepší ZŠ Běžecká a v případě druhého stupně ZŠ Rokycanova. V kategorii střední školy zvítězilo Gymnázium Sokolov.

  číst pokračování článku

 • 22.6.2022

  Neekologické kotle lze provozovat o něco déle

  Ilustrační foto.

  S ohledem na vysoký růst inflace a také cen energií navrhlo Ministerstvo životního prostředí ČR posunout termín zákazu pro provozování starých neekologických kotlů, který měl platit už od letošního září. Vláda tento návrh posléze schválila a od 1. července tak bude účinná novela zákona na ochranu ovzduší (zákon č. 201/2012 Sb.)

  číst pokračování článku