česky Deutsch English
Novinky
 • 4.1.2022

  K místnímu poplatku za odpad se musíte hlásit do 15. ledna!

  Ilustrační foto.

  Systém platby za odvoz odpad od rodinných a bytových domů se od letošního roku mění. Nově se zavádí místní poplatek za odkládání komunálního odpadu a je nutné se k němu včas přihlásit. Registrace byla spuštěna již od loňského října. Změnu si vyžádala novela zákona o odpadech. Stávající smlouvy na svoz odpadu se SOTES Sokolov byly do konce roku vypovězeny a nové je třeba uzavřít do 15. ledna 2022.

  číst pokračování článku

 • 4.1.2022

  Sociální služby Sokolov přijímají žádosti pro „Čtyřku“

  Ilustrační foto.

  Město Sokolov dokončilo vloni největší investiční akci ve své historii, výstavbu nového pobytového zařízení se zvláštním režimem „Čtyřka“. Sociální služby Sokolov proto začaly od loňského roku přijímat žádostí o poskytování sociální služby a přijetí do pobytového zařízení „Čtyřka“ (domov pro seniory a domov se zvláštním režimem). Jak při případném podání žádosti správně postupovat?

  číst pokračování článku

 • 14.1.2022

  Nabízíme zájemcům stavební pozemky v Roháčově ulici

  Nové stavební pozemky.

  Na místě bývalých vojenských baráků v Roháčově ulici vznikly další parcely pro výstavbu nových rodinných domků. Devět parcel nyní město nabízí zájemcům o vybudování vlastního bydlení. Velikost pozemků se pohybuje kolem 800 metrů čtverečních a minimální kupní cena začíná na zhruba 1600 korun za jeden metr čtvereční.

  číst pokračování článku

 • 18.1.2022

  Přejme si, aby kultura v letošním roce znovu ožila

  Ilustrační slovo.

  Rok 2022 je tady, a i když nám ten předchozí nadělil spoustu starostí a nebyl ani pro nás, ani pro kulturu ten nejlepší, tak všichni pevně věříme, že ten letošní bude přece jen lepší!  A tak pro vás Městský dům kultury Sokolov připravil opravdu pestrou nabídku a jeho tým doufá, že se ji podaří realizovat bez větších omezení. 

  číst pokračování článku

 • 17.1.2022

  Nové pobytové zařízení Čtyřka přijalo první klienty

  Starostka vítá první klienty nového pobytového zařízení.

  Nové pobytové zařízení se zvláštním režimem Čtyřka v Sokolově přijalo v pondělí 17. ledna prvních pět klientů. Jedná se o tři muže a dvě ženy. Příjemný pobyt jim osobně popřála sokolovská starostka Renata Oulehlová a k tomu ještě přidala malý dárek. Nedávno vydanou knihu od Jana a Michaela Rundových s názvem Čtyřka.

  číst pokračování článku

 • 16.1.2022

  BMW dokončuje první část polygonu a hledá lidi

  První část testovacího polygonu nedaleko Sokolova letos dokončí automobilka BMW. Stavba komplexu na bývalé výsypce Sokolovské uhelné má v budoucnu ještě pokračovat. Nový testovací polygon by měl nabídnout nejen místa pro vysoce kvalifikované lidí, ale i pro další profese v navazujících servisních službách. 

  číst pokračování článku

 • 13.1.2022

  Ředitel VZP se zástupci regionu o zdravotnictví

  Jednání s VZP o zdravotnictví v regionu.

  O složité situaci v některých oblastech zajištění zdravotnické péče pro obyvatele Karlovarského kraje jednal ve čtvrtek 13. ledna ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek se zástupci našeho regionu - poslanci Parlamentu ČR Renatou Oulehlovou a Janem Burešem, a sokolovským místostarostou Ladislavem Sedláčkem. Schůzku se podařilo realizovat i přes předchozí složité jednání ve Sněmovně, jež se protáhlo až do časných ranních hodin.

  číst pokračování článku

 • 12.1.2022

  Městská policie Sokolov vyhlašuje výběrová řízení

  Městská policie vyhlašuje výběrová řízení na pozice strážník, nebo strážník - psovod; Asistent prevence kriminality; Pracovník vztahů k veřejnosti, operátor Městského dohlížecího kamerového systému a obsluha Elektronického zabezpečovacího systému - střídač. Termín pro podání přihlášek je do 4. února 2022 (KMS a APK) a do 11. února 2022 (strážník).

  číst pokračování článku

 • 12.1.2022

  Vybráno z řádného jednání rady města Sokolov

  Co měla na programu jednání rada města na svém prvním letošním zasedání, které se konalo 10. ledna? Byly to například informace ze zasedání několika komisí, ať už to byla komise sportovní, kulturní nebo sociální a zdravotní i další. Rada se též zabývala směrnicí o zavedení vnitřního oznamovacího systému, bytovými záležitostmi nebo nájemními smlouvami.

  číst pokračování článku