česky Deutsch English
Novinky
 • 21.9.2021

  Sociální služby začínají přijímat žádosti o „Čtyřku“

  Ilustrační foto.

  Město Sokolov dokončilo největší investiční akci ve své historii, výstavbu pobytového zařízení se zvláštním režimem „Čtyřka“. Nyní začínají Sociální služby Sokolov přijímat žádostí o poskytování sociální služby a přijetí do pobytového zařízení „Čtyřka“ (domov pro seniory a domov se zvláštním režimem). Jak přitom postupovat?

  číst pokračování článku

 • 16.10.2021

  Nabízíme pozemek na stavbu domku na Staré Ovčárně

  Situační mapa.

  Město Sokolov nabízí zájemcům pozemek o velikosti 586 metrů čtverečních pro stavbu rodinného domu na Staré Ovčárně. Minimální kupní cena za jeden metr čtvereční je v tomto případě 1350 korun bez DPH. Zájemci o koupi se mohou vyjádřit a podat své nabídky do 16. listopadu do 14:00 na podatelně Městského úřadu Sokolov, Rokycanova 1929.

  číst pokračování článku

 • 15.10.2021

  To byl zážitek! Děti se potkaly nejen se záchranáři

  Akce BENE v Domě dětí a mládeže.

  Velkým zážitkem bylo pro předškoláky z mateřinek setkání s hasiči, policisty ale také se zdravotnickými záchranáři. Děti si při akci „BENE – Bezpečně a nebezpečně“, která se konala v Domě dětí a mládeže v pátek 15. října, mohly prohlédnout sanitní vůz i policejní automobil a o práci složek integrovaného záchranného systému se také dozvěděly spoustu zajímavostí.

  číst pokračování článku

 • 15.10.2021

  Město nabízí v soukromých domech byty k rekonstrukci

  Město Sokolov nabízí k pronájmu městské nezrekonstruované byty. Tyto byty jsou nabízeny v aktuálním stavu, kdy je u nich zapotřebí celková rekonstrukce vyjma elektroinstalace, jejíž výměnu zajistí správce městských bytů, Sokolovská bytová. Veškeré ostatní opravy si nájemce zajištuje na vlastní náklady.

  číst pokračování článku

 • 15.10.2021

  Přijďte na naše Knihobraní a tradiční Flermarket

  Plakát na akce.

  Dvě zajímavé akce pro vás připravil na pátek 15. října a sobotu 16. října Městský dům kultury v Sokolově. Na své si přijdou jak příznivci literatury, tak všichni, které zajímají kvalitní rukodělné výrobky. Páteční Knihobraní začíná v Alfa Clubu od 17:00, sobotní Flermarket v Hornickém domě od 10:00.

  číst pokračování článku

 • 14.10.2021

  Město pomůže s dotazy kvůli ztrátě dodavatele energií

  S koncem Bohemia Energy mají někteří lidé obavy, zda nepřijdou o elektřinu či plyn. To ale nehrozí díky dodavatelům poslední instance. Postarají se o dodávky elektřiny i plynu a zákazníci, kteří o původního dodavatele přišli, mají půl roku na hledání nového. Hlavně pro seniory zřídil Městský úřad Sokolov na odboru sociálních věci infolinku 727 974 557. Bude aktivní od pátku 15. října v úředních hodinách radnice.

  číst pokračování článku

 • 14.10.2021

  Stromy a křoviny pod vedením je třeba včas ořezat

  Stromy, křoviny a jiné porosty rostou. A pokud rostou přímo pod elektrickým vedením, mohou časem ohrozit jeho bezpečnost, spolehlivost a tím pádem i provozuschopnost distribuční soustavy. Protože se blíží období vegetačního klidu, přichází ta správná doba na odstranění a ořezání stromoví a jiných porostů. Čas je na to do 15. listopadu.

  číst pokračování článku

 • 14.10.2021

  Co je za posunem termínů u dvou staveb ve městě?

  Stavba Krejcarové lávky.

  U dvou investičních akcí, které jsou nyní realizované na území města Sokolov, dojde k posunu termínu jejich dokončení. Týká se to rekonstrukce ulice Petra Chelčického a stavby nové Krejcarové lávky přes Ohři. V případě ulice P. Chelčického očekáváme asi dvouměsíční skluz, u Krejcarové lávky zhruba pět měsíců. Nutno podotknout, že investorem lávky není město, jde o akci ministerstva financí.

  číst pokračování článku

 • 13.10.2021

  Řezbář ukázal předškolákům své zajímavé řemeslo

  Návštěva řezbáře v mateřské škole.

  Předškoláky v Mateřské škole M. Majerové navštívil řezbář pan Krejčí a seznámil děti se svojí prací. S dětmi si povídal o tom, co řezbáři dělají nebo že k vyřezávání nejraději používají lipové dřevo. Předvedl, jak se vyrábí dřevěná lžíce a jaké nástroje při své práci používá. Společně s dětmi vytvořil dřevěná zvířátka, která si děti odnesly domů. MŠ děkuje Místnímu akčnímu plánu ORP Sokolov a ORO Kraslice, který návštěvu řezbáře pomohl zajistit.

  Jana Vozková, ředitelka MŠ

  číst pokračování článku