česky Deutsch English

Děkujeme vám za zájem o věci veřejné v našem městě. Vaším dotazem, nebo připomínkou se bude zabývat starostka města, případně příslušný útvar městského úřadu, nebo volené správy.

Dotazy a odpovědi užitečné i pro ostatní obyvatele města jsou průběžně zveřejňovány na této stránce níže. Doporučujeme vám proto nejdříve se podívat, či vyhledat, zda podobný podnět jako váš již nebyl řešen s někým jiným. Pro zkvalitnění komunikace žádáme o uvedení zpětné e-mailové adresy. Dovolujeme si upozornit, že anonymní dotazy nemusí být zveřejněny. Děkujeme za pochopení.

 • 8.7.2016

  Chování lidí bez domova u Dukly

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych upozornit na shromažďující se bezdomovce vedle baru Dukla, kde každý den posedávájí v ustraní za rohem u bývalé zeleniny agro, popíjejí, močí kolem sebe, rozhazují odpadky. Denně tudy chodím na autobus, do školky, atd Sedí tu skoro denně, hlavně v teplých dnech, popíjejí a dožadují se financí. Několikrát nám zastopil jeden i cestu a dožadoval se drobných. Chodím tudy s dětmi do školky a nelíbí se mi to. Bylo by možné poslat tam párkrát za den hlídku MP a sjednat nápravu. Děkuji
  ~ Zdeněk Velichovský

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za informaci, na lokalitu se více zaměříme. S pozdravem
  ~ Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov

  Dobrý den, dovolte mi, abych také několika svými slovy okomentoval Váš příspěvek. Věřte, že také vedení města je znepokojeno chováním lidí bez domova, a to bohužel nejen u restaurace Dukla. Město Sokolov jako jedno z mála měst v České republice v boji proti těmto individuím využívalo nástroj zákazu pobytu na území města, a to tak důsledně, že několik z nich skončilo dokonce ve vězení pro maření úředního rozhodnutí. Byla to cesta dlouhá a složitá, nicméně jediná možná, neboť na rozdíl od domluv a finančních postihů pobyt ve věznici byl jediným, čeho se tyto osoby obávaly. Naprosto nepochopitelným pak pro mě bylo rozhodnutí Poslanecké sněmovny a následně Senátu o tom, že institut zákazu pobytu se již nesmí používat. Jsem tímto rozhodnutím velice zklamaný a toto rozhodnutí chápu jako projev lhostejnosti zákonodárců vůči městským samosprávám a jejich problémům. Jinak samozřejmě budu jednat s veliteli Městské policie a Policie ČR o tom, aby tyto oblasti strážníci a policisté kontrolovali co možná nejčastěji.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 8.7.2016

  Osočující tón na stránkách města

  dotaz:
  Vážený pane starosto, chtěl bych Vás požádat, aby jste zamezil uveřejňování takových příspěvků v rubricce Napište starostovi jako z 21. 6. 2016, kde podepsaný Jan Mikoláš osočuje nějakého souseda slovy "jistý soused, pravděpodobně mentálně nestabilní či jakýsi duchem chudý udavač". Nejsem seznámen s problémem parkování u zmíněných domů a neznám pana Jana Mikuláška a ani zmíněného souseda, ale jsem přesvědčen, že takové výrazy na stránky města nepatří. Pan Mikuláček těmito výrazy uráží nejen souseda, ale všechny, kteří s touto situaci mají co dočinění, jako je umístění dopravního značení a pod. Pan Mikoláš má právo usilovat o vysvětlení či úpravu věcí, ale někoho urážet jen pro to, že se snaží o dodržování právního stavu prostě nejde. Bez ohledu na to, že si myslí, že stav by měl být jiný. Jeho silné expresivními výrazy uráží jinou osobu, která se dopustila jen toho přečinu, že v rámci svých práv se dožaduje úřední cestou úpravy věcí dle právního stavu. Myslím si, že pokud je ze situace v bydlišti pana Mikuláška zřejmé o jakého souseda se jedná, tak by to dokonce mohlo vést i k právním krokům ze strany postiženého. Pan Mikoláš by se měl omluvit, slušní lidé to dělají. A pokud pan Mikoláš netuší o koho jde, tak jeho vyjádření bylo nepatřičné. Město by takovéto příspěvky s podobnými výrazy mělo pisatelům s vysvětlením vracet. Mezi slušné příspěvky nepatří. Děkuji za pozornost.
  ~ Jiří Kubíček

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji Vám za Váš názor. Naprosto s Vámi souhlasím, že jakékoli osočování a napadání spoluobčanů na stránky města nepatří, nicméně bych na druhou stranu byl nerad, kdybych byl považován za přísného cenzora příspěvků občanů. Jinými slovy, na stránky města nepouštíme příspěvky, ve kterých jsou používány vulgarismy anebo je osočována konkrétně jmenovaná osoba. Jak jsem již napsal, ani mně se mnohdy nelíbí styl či charakter příspěvku, ale rubrika Napište starostovi je pro každého a i takovéto příspěvky sem patří. O pisatelích si každý udělá obrázek sám.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 8.7.2016

  Skládka v Seifertově ulici

  dotaz:
  Vážený pane starosto. Chtěli bychom upozornit na skládku trávy,kterou si tu vytváří pan majitel dětského obchodního domu v Seifertově ulici. Jeto šílený zápach a už teče s toho močka ,má to sice na jeho prý......soukromném pozemku,ale smrdí to do okolí. Děkujeme a prosíme o odstranění.
  ~ Samospráva Seifertova

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za upozornění, věc již řešíme s majitelem prodejny a firmou SOTES. S pozdravem,

  ~Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov.

  Dobrý den. S majitelem prodejny Děťátko, který má Vámi zmiňovaný pozemek ve výpůjčce, budeme o způsobu likvidace jednat. Samozřejmě budeme hledat takové řešení, aby okolí nebylo obtěžováno zápachem z tlející trávy.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 2.7.2016

  Stížnost na řidiče autobusu MHD

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde přesně si mohu stěžovat na řidiče autobusu MHD, který dne 30.6. způsobil kolizi a zranění lidi v autobuse, nereagoval ani na to, zda byl někdo zraněn, ale děkuji za odpověď.
  ~ R. T.

  odpověď:
  Dobrý den, stížnost směřujte na ředitele společnosti Autobusy Karlovy Vary Ing. Zdeňka Suchana, tel. +420 353 176 351, akv@autobusy-kv.cz, která MHD v Sokolově provozuje.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 2.7.2016

  Dopravní spojení do Prahy

  dotaz:
  Dobrý den. Již několik let je problém se ze Sokolova přímým spojem (vyjma předražených ČD) ve vytížených časech dostat do Prahy (a zpět). Jedná se zejména o pátky a neděle, někdy též o soboty. Nástup firmy Student Agency sice vedl k obecnému nárůstu počtu spojů v tomto směru, nicméně zmíněné dny (a většina spojů v žádaných časech) u nich jsou často vyprodané i třeba měsíc dopředu. Neboť člověk nemá možnost volit alternativu (jakou dříve byl spoj AKV, či zkrátka jakékoliv jiné firmy), je nucen si lístky neprakticky rezervovat s takto enormními předstihy; a když se mu pak změní plány, řešení přestává existovat. Komunikoval jsem i dříve tuto situaci také se Student Agency a jejich reakce na mne působí dojmem, že nemají snahu (či možnosti) to řešit - psal jsem jim to v podstatě i proto, že vidím díl odpovědnosti též na jejich straně - tedy ten, že odstranili konkurenci a jsou vlastně "pány" předmětné dopravní cesty, padá na ně tak morálně díl břemene veřejné prospěšnosti. (Pozoroval jsem že na jiných trasách reagují na vyprodání spojů podstatně pružněji. Jako příklad budiž Praha - Liberec.) Ale samozřejmě - oni nejsou tím, kdo by to měl přímo na starosti. Není nějak ze strany města (či kraje...) možné přispět k lepší dopravní obslužnosti na zmíněné trase v inkriminovaných přetížených dobách? Stačil by například nějaký ranní a odpolední spoj ve zmíněných dnech a směrech (tedy vlastně ideálně situace před příchodem SA). Myslím že by mohlo jít de facto i o opatření dočasné, neboť SA by bylo nuceno se vůči konkurenci vymezit a problém by pak začalo konečně řešit :) Myslím, že změna v této věci by velice potěšila studenty, či vůbec lidi, kteří do Prahy potřebují pravidelně dojíždět, neboť by jim dala snazší možnost dostat se rychle domů a pak zase zpět do školy či práce. Děkuji za jakoukoliv snahu. S pozdravem a přáním hezkého dne
  ~ Mgr. et Mgr. Pavel Smetana

  odpověď:
  Dobrý den. Tento dotaz přesměrovávám na konzultaci s krajským úřadem, který dotuje a koordinuje meziměstskou dopravu. Předpokladem pro kladné vyřízení ale je značná využitelnost případně nově zřízeného spoje
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 2.7.2016

  Organizace čtvrtmaratonu

  dotaz:
  Dobrý den. Velmi ráda si jdu zaběhat - jsem amatérský běžec. Proto když před třemi lety začal Sokolov pořádat Sokolovský 1/4 maratón - Sokolov v teniskách, byla jsem nadšená. Beru tento závod jako závod pro všechny lidi co si chtějí zaběhat, zasportovat. Nejde tak o výsledek, jako o účast, atmosféru, euforii... A ano i já jsem měla minulý rok radost z toho, že se můj čas zlepšil. Letos jsem ve zlepšení moc nedoufala. Přeci jenom - horko bylo veliké. Přesto si nemůžu odpustil poznámku k pořadatelům. Při horku, které panovalo mě a myslím i spoustu ostatních běžců, překvapilo, že první "občerstvovací" stanice byla až v Citicích a další až na "staráku". Opakuji, nejsem profesionální závodník, chodím běhat pro potěšení, nenosím sebou proteinové tyčinky a jontové nápoje.... Už cestou do Citic velké množství lidí už jen šlo. Nedalo se kde schladit, kde schovat ... Spousta z nás využila blízkost řeky a prostě do ní vlezla. Sama jsem viděla jak lidé kolabovali z horka. Ano, přiběhla jsem vyčerpaná jako ostatně všichni, ale letos mi chyběla radost z běhu. Domnívám se, že kdyby třeba byla i silnice do Citic postříkaná, běželo by se lépe. Vím, že mi zlost přejde a příští rok s chutí poběžím znova, ale nepatřím mezi ty, kteří neřeknou aspoň svůj názor. Přeji vám do dalších ročníků 1/4maratónu "lepší" počasí. Jsem ráda, že takové akce v Sokolově jsou pořádané. I přes zlost, kterou jsem po doběhu v sobě měla, jsem ráda, že se 1/4 maratón v Sokolově koná.
  ~ Blanka Kašáková

  odpověď:
  Dobrý den paní Kašáková, děkuji za Váš názor na letošní 1/4 maraton. Máte naprostou pravdu a těch připomínek k občerstvení se ke mně dostalo hned několik a musím s nimi souhlasit. Při loňském ročníku nepanovalo tak nepříznivé počasí a proto se rozmístění občerstvovacích stanic jevilo jako dostatečné. Bohužel, letos tomu bylo úplně jinak. Věřím, že stejné poučení si vezme i pořadatel závodu a v příštím roce bude pružněji reagovat na předpověď počasí. Samozřejmě, že alespoň minimálně 2 zastávky s vodou na rovině mezi Sokolovem a Citicemi nesmí být neřešitelný problém a kropící vůz jistě umíme také domluvit. Tak prosím o zachování přízně pro 1/4 maraton v roce 2017.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 2.7.2016

  SOTES a napouštění zahradního bazénu

  dotaz:
  Hezký den, mám dotaz, zda je možné objednat služby sokolovských technických služeb na napouštění zahradního bazénu. Jinak si nedokáži vysvětlit výskyt vozu s SPZ 2K1 0608 v oblasti zahrádek nad Baníkem o víkendu, konkrétně 18.6. K mému poslednímu dotazu ohledně omezenému svozu tříděného odpadu - bylo to v ulici Boženy Němcové naproti prdejny PENNY. Odpověď byla pro mne nedostačující, z obecné citovaných smluvních ujednání nelze vyčíst zda došlo k porušení či nikoli a případnému napravení porušení smluvních podmínek mezi SOTES a městem.
  ~ Jiří Korbel

  odpověď:
  Ano, tuto službu provádíme a toto vozidlo, jak píšete, bylo objednáno na napouštění bazénu. I dále budeme tuto službu provádět.
  ~ Ing. Jaromír Dvořák, ředitel Sotes Sokolov

 • 28.6.2016

  Kašna v Křížové ulici

  dotaz:
  Dobrý den, děkujeme za opravu kašny a dodání nových laviček okolo ( na Křížové ulici), má to ale jeden problém kašna bohužel stříká i v nočních hodinách a ruší spánek obyvatel. Moc Vás žádám o vypínání na noční dobu, snad to nebude velký problém. Děkuji za pochopení
  ~ Květa Rothanzlová

  odpověď:
  Vážená paní Rothanzlová, těší nás, že jste spokojená s opravenou kašnou a lavičkami. Odbor správy majetku obdržel několik dní po uvedení kašny do provozu podnět občanů k vypínání v nočních hodinách a ihned zajistil instalaci časového spínače, který spouští kašnu ráno v 7.00 hodin a vypíná ve 21.00 hodin. S pozdravem a přáním příjemného dne
  ~ Ing. Hana Mertlová, odbor správy majetku města

 • 28.6.2016

  Zeleň v opravené ulici K. H. Máchy

  dotaz:
  Pane starosto , jen bych chtěla podotknout, že zeleň kolem opravené ulice K.H.Máchy není travní porost, ale směs plevelů. Snad se jednou také dočkáme zeleně a krásných košatých stromů, které zdobily naši ulici před její rekonstrukcí.
  ~ Blanka Budilová

  odpověď:
  Vážená paní Budilová, děkujeme Vám za podnět. Odbor správy majetku předal tento týden společnosti SOTES Sokolov spol. s r.o. plochy k zajištění údržby zeleně. Děkujeme Vám za pochopení a přejeme příjemný den.
  ~ Bc. Jaroslav Urbánek, odbor správy majetku

 • 27.6.2016

  Ad: Opravy a mytí ulice Petra Chelčického

  dotaz:
  Dobrý den. Přes Vaše ujištění že se ul. P. Chelčického Umývat nebude,dnes dopoledne přijel zametač a cisterna.Ulici do její poloviny umyly(dost mizerně).Značky sice zmizely,ale informace o tom že se mýt nebude zřejmě nedorazila k těm správným lidem. S pozdravem
  ~ Jan Krejza

  odpověď:
  Dobrý den pane Krejzo, Mytí ve vaší ulici nebylo provedeno naší firmou. Zřejmě došlo k spláchnutí nepořádku po výkopu firmou, která tyto práce prováděla. S pozdravem
  ~ Ilona Říhová, středisko odpadů a čištění SOTES Sokolov

 • 24.6.2016

  Díra ve Spartakiádní

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na ohrazenou propadlou díru v silnici v ulici Spartakiádní, na kterou se dlouho dívám z okna. Kdy dojde k opravě a jakým způsobem? Zdá se mi, že se stále více propadá. Děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchu ve Vaší práci pro město.
  ~ Jarmila Majorošová

  odpověď:
  Vážená paní Majorošová, děkujeme za Váš podnět. Se společností SOTES Sokolov spol. s r.o. v současné době odbor správy majetku řeší způsob opravy. Předmětem opravy komunikace není pouze oprava samotného propadu, ale i zjištění jeho příčiny a zabránění jeho dalšího vzniku. Děkujeme Vám za pochopení a přejeme příjemný den.
  ~ Bc. Jaroslav Urbánek, odbor správy majetku

  Dobrý den, záležitost jsem konzultoval s radním pro dopravu Mgr. Kubisem a shodli jsme se na tom, že je potřeba daleko dříve projektově připravit alespoň první část rekonstrukce ulice Spartakiádní. Požádám tedy o jistou dávku trpělivosti, neboť jsme si vědomi, že jak projektově, tak finančně půjde o náročnou akci, nicméně stejně tak chápeme její potřebnost.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 24.6.2016

  Noční klid ve Slovenské ulici

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, prosím o zajištění nočního klidu v ulici Slovenská u diskotéky Hamburg a nasledně Závodu míru a to jak ze strany policie, tak ze strany pronajímatele objektu. Nepíši zde proto že by to byla ojediněláda situace, ale proto, že je to již neúnosné. Každou sobotu a neděli od 2 do 6 hodiny ranní kdy návštěvníci v okolí diskotéky a nasledně při cestě z ní domům či do jiných zařízení ruší noční klid. Myslím že i my máme nárok se vyspat stejný jako zbytek města. Předem děkuji.
  ~ anonym

  odpověď:
  Dobrý den, samozřejmě souhlasím s tím, že by občané města měli mít zajištěné klidné spaní. Stejný problém potkává také mě, neboť bydlím na sídlišti Vítězná v 1. patře s okny do ulice. Co se ale týká případného postihu provozovatelů zařízení, ze kterého tyto hlučné skupinky vycházejí, je to nemožné, neboť každý provozovatel odpovídá za pořádek pouze ve svém zařízení. Je věcí městské policie a policie ČR, aby v rámci svých hlídek zajišťovala dodržování nočního klidu, a věřte mi, že se tak děje. Často hlídka vyjíždí na upozornění i anonymních volajících (a stejný postup navrhuji také Vám) a zklidňuje hloučky rozjařených návštěvníků restauračních podniků. Není však samozřejmě v silách těchto hlídek, aby byly schopny toto zajistit zároveň na území celého města. Mnoho z provozovatelů zařízení je začleněno v projektu bezpečný podnik a já jsem rád, že mnohdy právě provozovatelé díky této spolupráci upozorňují na nejhlučnější odcházející skupinky, a to v souvislosti s případným rušením nočního klidu. Svědčí to o tom, že také jim záleží na pověsti jejich podniku. Na bezpečnostní poradě, kterou pravidelně jednou za měsíc svolávám, budu apelovat na velitele městské policie i velitele PČR Sokolov, i s ohledem na nadcházející léto, aby se na rušení nočního klidu hlídky zaměřili.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 24.6.2016

  Opravy a mytí ulice Petra Chelčického

  dotaz:
  Dobrý den. V současné době probíhají v naší ulici Petra Chelčického, výkopové práce v souvislosti s výměnou kanalizace,resp.její části. Ovšem tech.služby na den 24.06.2016 vyhlásily blokové čištění. To znamená že do toho nepořádku ještě přijdou s vodou a po skončení výměny kanalizaci zůstane v naší ulici nepořádek do dalšího blok.čištění? Nebo přijedou ještě jednou ? Když jim město dvojí čištění zaplatí ,proč ne.To se neumí nebo nechtějí domluvit a provést úklid po skončení prací? Je vidět jak se v našem městě hospodaří. Co Vy na to pane starosto?
  ~ Jan Krejza

  odpověď:
  Dobrý den, mytí zde mělo původně, dle schváleného povolení, proběhnout, značky se umísťovaly dle projektu. Vzhledem k probíhajícím opravám a uzavření ulice jsme značky s předstihem stáhli, ulice se nemyla a mýt nebude. Po provedených opravách se má údajně dělat nový povrch (?). Zdravím a přeji pěkný víkend
  ~ René Bolvari, ved. střediska odpadů a čištění Sotes Sokolov

 • 24.6.2016

  Pronájem městského bytu

  dotaz:
  Dobrý den, Chtěl jsem se vas zeptat na městský byt žiji ve vintířově okres sokolov a chtěl bych byt od města Sokolova co potřebuji vědět , a udělat abych mohl dostat od města bydlení. Platit pravidelný finanční částky pronájmu. Děkuji vám
  ~ Jiří Vlasák

  odpověď:
  Dobrý den, doporučuji obrátit se na odbor správy majetku, konkrétně na paní Mikešovou, která má na starost agendu kolem volných městských bytů. Určitě Vám podá potřebné informace k tomu, jak postupovat. Já si jen dovolím dodat, že to, že nejste ze Sokolova, není pro žádost nijak podstatné či omezující, mnohokrát jsme již přidělili byt ve městě lidem, kteří se k nám chtěli přestěhovat z jiných míst
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 21.6.2016

  Parkování v Alšově ulici

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, Můj dotaz/prosba se týká parkování za domem v ulici Alšova, byty 1735-1738. Již jsem podal žádost o změnu dopravního značení na odbor dopravy, tato byla postoupena ještě někam dále.. Nevím, zda jste se situací seznámen, proto Vám jí stručně objasním. Před cca dvěma lety bylo za naším domem zhruba šest oficiálních parkovacích míst (dodnes bez čar). Pochopitelně, protože místa je zde opravdu dost, auta stála i u trávníku. Pak nám bylo postaveno nové parkoviště, čítající 12-13 míst, což jsme všichni velmi ocenili, protože i s místy podél nového chodníku počet míst vzrostl o cca 10. I přes značku, která stojí u vjezdu do ulice ( zákaz stání s výjimkou vyznačených míst) bylo toto parkování bez výhrad tolerováno až do doby zhruba před měsícem, kdy jistý soused, pravděpodobně mentálně velmi nestabilní, nafotil všechna auta stojící právě za domem a poslal toto na městskou policii. Od té doby máme oficiálně pouze onen původní počet míst, tedy jako před stavbou nového parkoviště, protože městská policie (sice oprávněně, ale podle mého názoru zbytečně) veškerá auta na těchto v tuto chvíli prázdnotou zejících místech pokutuje. Konat na základě podnětu bezcharakterního jedince mi přijde smutné a zbytečné. Bohužel již ze zkušenosti vím, že v chaosu těžko hledat pravidla..(neboli pokud je značka, zkrátka by měla být dodržována i přes absurditu jejího umístění, a to bez výjimek). Proto pevně doufám, že bude odstraněna, případně bude nahrazena aspoň časovým omezením apod. Můj osobní problém s tímto je velmi jednoduchý. Jako rodiče desetiměsíčních dvojčat, já a manželka (bez babiček), musíme občas (když je jeden z nás pryč) vyložit obě děti, obě autosedačky, obě velké korbičky a velký dvojitý kočár, a toto všechno od tesca odstěhovat domů(což v případě jednoho rodiče není možné-nelze nechat děti doma a vracet se pro zbývající věci), přičemž za domem je 10 volných prázdných míst, na kterých nesmíme stát pouze proto, že jakýsi duchem chudý udavač má potřebu řešit své mentální problémy ubližováním jiným. Samozřejmě lze namítnout, když např. jeden z nás, rodičů, jede tedy sám, a nebude žádné místo, tak nám stejně nezbyde jiná možnost než parkovat u tesca. Ovšem ta místa zde teď jsou a mě mrzí, že hloupá pravidla nám takto ztěžují život. Děkuji, pokud jste dočetl až sem a budu rád za každý podnět či pomoc.
  ~ Jan Mikoláš

  odpověď:
  Vážený pane Mikoláši, děkujeme Vám za Vaši připomínku. Jak Vám již bylo sděleno odborem dopravy a odborem rozvoje města, odstranění svislé dopravní značky IP 25a "Zóna – zákaz stání mimo vyznačená stání" tuto situaci neřeší. Podle zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu „Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.“ Tuto šíři je nutné zachovat i s ohledem na zajištění bezpečného příjezdu vozidel integrovaného záchranného systému, který může kdokoliv z nás kdykoliv potřebovat. V zóně se zákazem stání mimo vyznačená stání můžete však zastavit, což dle § 2 písm. o) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, znamená „uvést vozidlo do klidu na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo složení nákladu.“ Městu Sokolov byl členem výboru společenství vlastníků bytových jednotek Alšova čp. 1735-1736 doručen návrh na úpravu stávající komunikace pouze pro vjezd vozidel a vybudování nové jednosměrné komunikace pro výjezd vozidel s umístěním pod realizovaným parkovištěm a výjezdem do ul. Švabinského, kdy by podél chodníku u bytových domů mohl vzniknout volný prostor pro podélná parkovací místa. Tomuto návrhu nemůžeme vyhovět, protože v dotčeném prostoru je stavebním povolením č. j. 11714/2015/OSÚP/KAZI ze dne 09.02.2015 povolena stavba „Víceúčelová stezka Sokolov, Bohemia – Stará Ovčárna“, která je určena pro pěší a cyklisty – viz přiložená situace. Stavební povolení nabylo právní moci již dne 24.03.2015. Územně byla tato stavba povolena rozhodnutím o umístění stavby č. j. 61804/2014 ze dne 11.07.2012, v právní moci dne 14.08.2012, a jeho změnou č. j. 100225/2013/OSÚP/MAKR ze dne 13.11.2013, v právní moci dne 10.12.2013. Dne 29.04.2016 byl navíc tento projekt předložen s žádostí o dotaci do výzvy č. 18 Integrovaného regionálního operačního programu, specifický cíl 1.2 - Zvýšení podílu udržitelných forem dopravy. Závěrem je třeba zdůraznit, že se nejedná o jedinou lokalitu v našem městě, kde jsou problémy s nedostatkem parkovacích míst. Stejný problém řešíme v celém městě. Bohužel není ve finančních ani kapacitních možnostech města Sokolov, aby byl problém s parkováním v celém městě vyřešen okamžitě a ke spokojenosti všech občanů. Ujišťujeme Vás však, že nedostatek parkovacích míst je pro nás důležitým tématem a řešíme jej průběžně. Litujeme, že Vám v tuto chvíli nemůžeme podat příznivější zprávu.
  ~ Ing. Hana Mertlová, odbor správy majetku města

 • 21.6.2016

  Karavan v Atletické ulici

  dotaz:
  Chtěl jsem touto cestou požádat o pomoc město - MP nebo PČR s řešením problému znečišťování, kálení adt. včetně přespávání bezdomovců v zaparkovaném přívěsu 1K2 9876 na parkovišti v Atletické ulici hned pod schody na Malé Náměstí. Viděl jsem zde i volně povalující se injekční stříkačky. Máme zde zaparkovaná vozidla a strach především ve večerních hodinách sílí. Nemluvě o nedávném incidentu s mladíkem, který zde přespává, kdy ohrožoval občany Vítězné s nožem což řešila i PČR. V přívěsu pravděpodobně nepřespává jen jeden člověk i proto bych rád, aby MP nebo PČR pomohla chránit náš, ale i společný majetek. Děkuji
  ~ Pavel

  odpověď:
  Dobrý den, velice Vám děkuji za upozornění. Věc budeme neprodleně řešit. S pozdravem
  ~ Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov

 • 17.6.2016

  Poděkování, návrh

  dotaz:
  Dobrý den. Rád bych touto cestou poděkoval za okamžité řešení mého podnětu. Ještě dávám ke zvážení: nešlo by dotčenou betonovou plochu na Vítězné - když už ne odstranit, tak využít ? Po očištění a překrytí balenou drtí by zde mohlo být třeba nějaké hřišťátko pro malé děti. Náklady by byly minimální. S pozdravem
  ~ V. Kodýdek

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za tento podnět, finanční náročnost ať už odstranění nebo překrytí balenou budu konzultovat se společností Sotes, pokud, jak píšete, náklady budou minimální, určitě zvolíme jedno z navrhovaných řešení.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 17.6.2016

  Ad: Distribuce měsíčníku Sokolovský Patriot

  dotaz:
  Souhlasím s paní Matějkovou. Distribuce do schránek nebyl šťastný nápad. Byla jsem si pro Patriot hned 1.června ráno a v infocentru jich bylo sotva 10 ks. Bydlím v Sokolové a do schránky jsem Patriot nedostala nejen já, ale ani sousedé. A vím o několika dalších lidech, kteří ho též do schránky nedostali. Když distribuci provádí Česká pošta, je možné si u nich stěžovat? Doufám, že se vše časem vyřeší. Děkuji.
  ~ Tománková

  odpověď:
  Dobrý den, dal jsem podnět k tomu, aby se touto připomínkou zabývala redakční rada. Ta se k tomu vyjádřila následovně: "Od letního vydání tiskneme v nákladu 8 500 ks. 8 tis. kusů půjde do soukromých schránek, 500 ks zůstane k osobnímu odběru v Sokolovském infocentru a v přízemí radnice. K tomu distributor (AZUS) u České pošty zajistí roznos časopisu mimo tzv. reklamní den."
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 17.6.2016

  Šachy v Sokolově

  dotaz:
  Dobrý den, zajímám se dost o sport šachy a byl bych moc rád, kdyby se konal někde v Sokolově šachový turnaj.
  ~ Adrian Kotlár

  odpověď:
  Dobrý den, obraťte se na TJ Baník Sokolov. Jedním z oddílů této organizace je oddíl šachistů a zde se dozvíte vše k činnosti oddílu a pořádání různých turnajů. Odkaz je zde
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 17.6.2016

  Plavání v jezeře Medard

  dotaz:
  Dobrý den, u jezera Medard se objevily cedule ,,Vstup zakázán, soukromý pozemek SUAS,,. Chodîm do jezera pravidelně a často plavat, a protože plavu od jara do zimy, nejen v sezóně, jsem ráda, že jezero vzniklo, když jezero Michal bylo oploceno. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem
  ~ Martina

  odpověď:
  Dobrý den, dle informace, která zazněla na posledním zasedání zastupitelstva města, připravuje majitel pozemku, tedy SUAS, prohlášení, ve kterém i Vy jistě najdete odpověď na svůj dotaz.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 17.6.2016

  Podpora města mobilnímu hospicu Motýl

  dotaz:
  Dobrý den, přispělo někdy město Sokolov na mobilní hospic Motýl? V pořadu TV ZAK jsem se dozvěděl, že mobilní hospic není financován z žádných veřejných financí, tedy ani z veřejných financí města Sokolova? Myslím si, že provoz by naopak měl být financován veřejnými prostředky / veřejné finance/ města Sokolova, protože si myslím, že hospic primárně funguje pro občany města Sokolova.
  ~ Jiří Novák

  odpověď:
  Dobrý den, město na Motýl přispívá, městská policie organizovala benefiční koncert s výtěžkem na Hospic, v rámci loňského Čtvrtmaratonu byl benefiční běh pro Motýl a letos opět budou benefiční akce města na tento účel.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 16.6.2016

  Ad: Pískoviště ve Spartakiádní ulici

  dotaz:
  Dobrý den. Já Vám děkuji za Vaši odpověď. Hřiště co má DDM jsem nevěděl, že je přístupný veřejnosti. Ptal jsem se Vás ještě na cedule ohledně psů. Šlo by umístit v okolí pár cedulí? Děkuji Vám
  ~ Toman

  odpověď:
  Dobrý den, omlouvám se, na info ohledně cedulí jsem zapomněl. Právě jsem pověřil Odbor rozvoje města, aby zde byla cedule umístěna. Jen si dovolím dodat svůj skeptický pohled, bohužel to je ta deformace :-), že nebude příliš dodržována, pokud zde vůbec vydrží. Nicméně, informační cedule bude dodána.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 10.6.2016

  In-line dráha na Bohemii

  dotaz:
  Dobry den..velmi jsme si oblibili in-line drahu na Bohemce,vyuzivame velmi casto s celou rodinou.takze dekujeme za tyto skvele prostory.Mam jen dva mini technicke dodatky- spousta inlinistu zrejme ani necetlo Provozni rad a neustale jezdi v protismeru,pri rychle jizde dochazí v zatáčkách k nutnosti se navzajem vyhýbat,zkousela jsem pár lidí upozornit ale jako by neslysely.Nešlo by v prostoru pred lavičkami nastrikat na drahu napis nebo sipky smer jizdy ? A jeste jedna maličkost : Chodník od parkovište ze zamkovky je strasne vysoky a nekomu dela problem na bruslich prejit do drahy,nebylo by mozne vybetonovat maly najezd ?dekuji za vas cas a za tu skvelou drahu .
  ~ (anonym)

  odpověď:
  Dobrý den, Váš návrh projednám se společností Sotes, která zajišťuje i vodorovné značení ve městě a je schopna i vybudovat nájezd, o kterém hovoříte. Jen je nutno prověřit, zda by tím nemohly být porušeny podmínky evropské dotace, za kerou byl areál vybudován.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 10.6.2016

  Poděkování

  dotaz:
  Vážený pane starosto, odvoz objemného odpadu, kterou poskytuje firma SOTES je výborný nápad. Děkujeme.
  ~ Frková J.

  odpověď:
  Dobrý den, velice si vážíme Vašeho pozitivního hlasu, snad i tato aktivita města a společnosti Sotes povede k tomu, že na území města ubude černých skládek a i kontejnerová stání budou více uklizená.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 9.6.2016

  Bezbariérový byt

  dotaz:
  Dobrý den. Mám dotaz ohledně bydlení. Jsme z manželkou invalidní důchodci, já jsem invalida ležák (mám cukrovku,dialyszovaný, po mozkové mrtvici jsem zůstal ochrnut). Momentálně bydlíme po známých, ale potřebujeme svůj klid a soukromí, už jen kvůli nemocem, které máme, Dialýza je pro mě životu nebezpečná a důležité je dělat jí v prostředí, kde je co nejmín lidí, což momentálne nelze. Měli bychom zájem o pronájem bytu o velikosti 1+1,1+2 (bezbareriový kvůli tomu, že jsem imobilní) nebo sociální bydlení. Děkuji za pochopení a soucit s naším stavem a vyjádření k možnostem s naší situací. Děkujem za odpověd s pozdravem
  ~ Berkiovi

  odpověď:
  Vážení manželé Berkiovi, město Sokolov v současné době bohužel nemá k dispozici volný bezbariérový byt, všechny jsou obsazené. Nyní nabízíme pouze klasické byty o velikosti 2+1 nebo 3+1, kde je nájemné v rozmezí 50,-- až 65,-- Kč za m2, podle vybavení bytu. Zároveň je vyžadována jistota (dříve kauce) v rozmezí od 5 tis. do 15 tis. Kč, která musí být uhrazena před podpisem nájemní smlouvy. Byty pro sociální bydlení ve městě Sokolov nejsou. Občan, kterému je 65 let, může požádat o nízkonákladový byt pro seniory, zde jsou k dispozici garsoniéry. Bohužel nezmiňujete Váš věk a informaci o tom, jestli jste občané města či nikoli a tak Vám v tuto chvíli můžeme poskytnout pouze takovéto obecné informace. S pozdravem
  ~ Ing. Hana Mertlová, odbor správy majetku města

 • 9.6.2016

  Dostupnost časopisu Sokolovský Patriot

  dotaz:
  Dobrý den, dnes již nebyl k sehnání výtisk Patriotu na obvyklých veřejně přístupných místech. Dotazem na Informačním centru mi bylo sděleno, že Patriota budeme dostávat do poštovních schránek. Jelikož je dneska již 2. června, žádný Patriot jsem do schránky já ani moji sousedé, ani sousedé vedle ve vchodě nedostala. Bydlíme na Hornické 1585 a 1586. Nevím kdo a jakým způsobem měsíčník distribuje tj. roznáší. Dotazem na poště jsem zjistila, že oni ne. Můžete mi prosím odpovědět jak je možné nadále tento měsíčník získávat, když takto vymyšlená distribuce nefunguje. Vím z dotazování mezi seniory (dnes měli senioři kuželky), že lidé na Novém náměstí ho do schránky dostali, ale lidé bydlící v odlehlejších částech města nedostali nic a ani ho již nikde nesehnali. Jelikož je pro nás velice důležité, aby se senioři k tomuto měsíčníku, ve kterém uvádíme programy Klubu důchodců Slaměnka dostali ( ne každý senior vládá internetem), prosím o sdělení jak nadále tento měsíčník získávat. Děkuji za odpověď
  ~ Matějková - Slaměnka

  odpověď:
  Dobrý den, distribuci časopisu nyní zajišťuje Česká pošta. Počet výtisků je 8 tisíc. Je nám líto, jestli jste jej nedostali. V infocentru města je vždy 500 výtisků navíc.
  ~ Mgr. Ladislav Sedláček, ředitel MDK Sokolov

 • 9.6.2016

  Noční klid na náměstí Budovatelů

  dotaz:
  Dobrý den, obracím se na Vás s porušením Obecně závazné vyhlášky č. 1/2015 města Sokolov v čl.2 - Noční klid. Dne 28-29.5. jsme byli probuzeni v 5.45 hod. stavebními pracemi na OD URAL, kde jsou prováděné stavební úpravy. Dnes - 31.5. to bylo už 5.15 hod. Chápu, že se snaží firma udělat stavební práce v co nejkratším termínu, ale v těchto hodinách bychom rádi ještě spali. Hlavně o víkendu je to nepříjemné. Ani zavřená okna nepomůžou odstranit hluk. Parkem se zvuk strojů hodně rozléhá. Děkuji
  ~ Eva Lenklová

  odpověď:
  Dobrý den, za obtěžování hlukem se omlouvám, ihned jsem pověřil příslušné pracovníky, aby provedli kontrolu a následná opatření - viz níže
  Bc. Jan Picka, starosta města

  Dobrý den vážená paní Lenklová, stavební úřad vydal Družstvu OD URAL Sokolov stavební povolení na zateplení obvodového a střešního pláště. V tomto rozhodnutí se uvádí mimo jiné "Stavební práce, při kterých by hluk překračoval hranici 50 dB, nesmí být prováděny v době od 21:00 hod. do 7:00 hod. a v době pracovního klidu". Vaše stížnost na hluk byla ihned řešena se stavebním dozorem a zástupce zhotovitele stavby, tak jak jsem Vám telefonicky sdělila. Z tohoto důvodu předpokládám, že se situace nebude opakovat. V opačném případě nás ihned informujte

  ~ Ing. Ludmila Šviráková, vedoucí odboru stavebního a územního plánování

 • 8.6.2016

  Pronájem zahrádky

  dotaz:
  Mám zájem o pronjem zahrádky. Děkuji
  ~ Miroslav Šiman

  odpověď:
  Dobrý den, obraťte se prosím na Odbor rozvoje města, který má přehled o tom, v jaké lokalitě (Bohemie, Šenvert ...) dojde k uvolnění městem pronajaté zahrádky. Pracovnice tohoto odboru Vám rády také sdělí další postup. Pěkný den.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 8.6.2016

  Pískoviště ve Spartakiádní ulici

  dotaz:
  Dobrý den. Chtěl jsem se Vás zeptat, komu patří pískoviště v ulici spartakiádní u vchodu 1965 ? Proč se Vás ptám, protože pískoviště je v nehorázné stavu. Psí výkaly všude a estetika hrozná. Ptám se Vás a zároveň Vás žádám, zda pískoviště by nešlo oplotit nebo ohradit? Dnes jsme byli s dcerou na pískovišti a po pískovišti přebírají psi. A i Vy mi dáte za pravdu jako rodič, že by Vám to vadilo ohledně bezpečnosti. Další má prosba na Vás zní, nemůžete umístit cedule ohledně psích výkalu v blizkem okolí pískoviště? Děkuji.
  ~ Toman

  odpověď:
  Dobrý den, dovolte mi, abych v krátkosti odpověděl na Váš dotaz. Zmiňované pískoviště, kolem kterého mimochodem den co den chodím se svými dětmi do školky, patří městu. O údržbu a technický stav pískovišť se stará společnost SOTES. Nicméně považuji za potřebné dodat, že již několikaletá praxe vedení města, a to Vás zřejmě nepotěším, jde směrem, že tato jednotlivá pískoviště a stejně tak hrací prvky nebudeme obnovovat, ale necháme je tzv. "přirozeně dožít". Důvodem je fakt, že jich po městě byl velký počet a v drtivé většině zde nebyly splňovány hygienické a technické požadavky dle nových a mnohem tvrdších norem. Vámi popisované pískoviště patří právě k těm, která jsou již zastaralá. Město jde v současné době cestou budování moderních dětských hřišť a na ty, kromě počátečních investic, směřujeme také finance na údržbu. Velice dobře si uvědomujeme, že sídliště Vítězná, které patří mezi nejmladší sídliště, v současné době moderní dětské hřiště nemá. Pravda, podařilo se nám pro veřejnost otevřít v odpoledních hodinách a to i o víkendu areál DDM, kde pískoviště je a na recepci Vám rádi zapůjčí vše potřebné a za domem, kde bydlím (Spartakiádní 1969) je menší oplocené hřiště s pískovištěm, nicméně absenci většího vyžití pro naše nejmenší uznávám. I to byl jeden z důvodů, proč se revitalizace sídliště Vítězná (větší dětské hřiště, více zeleně právě v oblasti, kde je Vámi zmiňované pískoviště, vydláždění plochy u obchodu a rekonstrukce cest, nějaký ozdobný dominantní prvek - hodiny apod.) objevuje v akcích, které bychom chtěli realizovat. Děláme vše proto, aby výstavba dětského hřiště, které bude od vašeho č.p. cca 50 metrů (na velké zelené louce) byla započata již na podzim letošního roku, nejdéle však na jaře roku 2017. Věřím, že také další etapy revitalizace našeho sídliště na sebe nenechají dlouho čekat.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 8.6.2016

  Nepořádek v okolí Mičurinovy ulice

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, mrzí mne že musím psát na tyto stránky, ale bohužel už mi začíná docházet trpělivost. Bydlíme v Mičurinově ulici, nejen já ale i spousta dalších obyvatel této ulice je nešťastná z individuí kteří zde přebývají v přilehlém lesíku. Nepořádek ( hromady odpadků ), ničení parovodu a hlavně pořvávání, a dokonce i slovní napadání slušně žijících občanů v této ulici. Je jím jedno jestli je pět odpoledne, nebo půlnoc. V loňském roce zde bylo obnoveno a vylepšeno dětské hřiště, které maminky s dětmi využívají, a o pár metrů dál opilý, zfetovaný a sprostý individua. Na to se mají děti dívat? A nebo poslouchat? Městská policie byla již několikrát volána, bohužel asi mají malé pravomoce? Jak tuto situaci řešit? Děkuji za odpověď.
  ~ Vaňková

  odpověď:
  Dobrý den paní Vaňková. Hned v úvodu si dovolím napsat, že mě (a nejen mě) již trpělivost došla. Bohužel musím také hned dodat: Nádražní ulice, most přes Ohři, lesík za Kauflandem to je hned několik lokalit, kde bohužel musí MP zasahovat proti bezdomovcům a podobným individuím. K tomu musím připsat ulice Nádražní, Divadelní, Hornická, Heyrovského, bývalé dopravní hřiště, restaurace Dukla, to proto, že jde hned o několik dalších lokalit, kde musí MP více či méně zasahovat. Tolik jen k situaci, která bohužel kolem nás, ale nejen v našem městě, panuje. Bohužel jste celkem správně pojmenovala největší problém, který tuto situaci značně komplikuje. Platná legislativa. Podle mého názoru, zákony, které fakticky, nikoliv jen v rovině právní, chrání slušné občany bychom museli hledat lupou a to samé samozřejmě platí o pravomocích MP. Věřte, že boj s těmito nešvary v žádném případě nevzdáváme, ale postihování těchto osob je značně komplikované. Přesto, město Sokolov patří k málo městům, kdy jdeme alespoň cestou pokut (samozřejmě nevymahatelných), následně pak i zákazy pobytu a poté i vězením - zde jsme již několikrát byli úspěšní. Postup dlouhý, komplikovaný, úřední, ale téměř jediný. Nicméně, abych nekončil úplně pesimisticky. Dle informací, které jsem získal na základě Vašeho příspěvku od velitele MP, byli bezdomovci včera, tj. 7.6.2016 vystěhování a vchod do stavby, kterou k přespávaní používali, byl zazděn. V závěru se mě ptáte, jak tuto situaci řešit. Možný postup jsem popsal, nicméně jsem si bohužel téměř jist, že tyto osoby se "pouze" přesunou na jiné místo v našem městě a za několik dnů, je MP bude opětovně řešit.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 3.6.2016

  Pronájem zahrádky

  dotaz:
  Dobrý den prosím vás už delší dobu shanime zahrádku je tu možnost pronájmu od města pokud ano na koho se mám obrátit, co proto udělat děkuji za vaši odpověď hezký den
  ~ Čániová Veronika

  odpověď:
  Dobrý den, záměry města k pronájmu či pachtu pozemku za účelem užívání zahrádky jsou vždy zveřejňovány na úřední desce města. V současné době je zde zveřejněn záměr pronájmu části pozemku p.č. 340/1 v k.ú. Novina u Sokolova. Zájemci o nájem uvedeného pozemku mohou podat své nabídky do termínu 10.06.2016. Více informací zjistíte na investičním oddělení odboru rozvoje města – pozemky, tel. 359 808 253.
  ~ Petra Němečková, odbor rozvoje města

 • 3.6.2016

  Distribuce měsíčníku Sokolovský Patriot

  dotaz:
  Dobrý den, dnes již nebyl k sehnání výtisk Patriotu na obvyklých veřejně přístupných místech. Dotazem na Informačním centru mi bylo sděleno, že Patriota budeme dostávat do poštovních schránek. Jelikož je dneska již 2. června, žádný Patriot jsem do schránky já ani moji sousedé, ani sousedé vedle ve vchodě nedostala. Bydlíme na Hornické 1585 a 1586. Nevím kdo a jakým způsobem měsíčník distribuje tj. roznáší. Dotazem na poště jsem zjistila, že oni ne. Můžete mi prosím odpovědět jak je možné nadále tento měsíčník získávat, když takto vymyšlená distribuce nefunguje. Vím z dotazování mezi seniory (dnes měli senioři kuželky), že lidé na Novém náměstí ho do schránky dostali, ale lidé bydlící v odlehlejších částech města nedostali nic a ani ho již nikde nesehnali. Jelikož je pro nás velice důležité, aby se senioři k tomuto měsíčníku, ve kterém uvádíme programy Klubu důchodců Slaměnka dostali ( ne každý senior vládá internetem), prosím o sdělení jak nadále tento měsíčník získávat. Děkuji za odpověď
  ~ Matějková - Slaměnka

  odpověď:
  Dobrý den, distribuci časopisu zajišťuje Česká pošta. Počet výtisků je 8 tisíc. Je nám líto, jestli jste nedostali. V Infocentru je vždy 500 výtisků navíc.
  ~ Mgr. Ladislav Sedláček, ředitel MDK Sokolov

 • 3.6.2016

  Dětské hřiště v ulici Švabinského pod Schönerem.

  dotaz:
  Dobrý den. Připomínka k nepořádku byla již dána dne 13.5.2016..nevím zda byl prostor vyčištěn.ale dne 27.5.2016 jsem tam byla s dcerou a kamarádkami.Všude plno lahví od alkoholu, skla, papírů nedopalku apod. I přesto, že herní prvky byly již odstraněny stále je to prostor,kde si můžou děti hrát. No vlastně nemůžou..Nejdřív je nutno prostor uklidit, aby nedošlo k úrazu.. Mám i zdokumentováno jak to tam vypadalo. Ráda fota zašlu. Po uklidu ze strany maminek byl plný velký odpadkový pitel. A to jsme neposbírali úplně vše. V pondělí 30.5.2016 jsem šla okolo a zase lahve od alkoholu a tentokrát i nějaké oblečení a deky na lavičce. Asi od bezdomovce. Přimlouvala bych se za to, aby odpadkový koš byl dán co nejdříve. Třeba to aspoň trošku donutí návštěvníky odpadky hodit do koše. Chápu, že za ten hrozný nepořádek jsou zodpovědní jen ti kdo ho dělají . Na stranu Sotesu bych řekla, že na toto hriště se opět zapomíná. A pokud si tam děti budou chtít hrát tak ho budeme muset nejdřív uklidit a budeme doufat , že mezi odpadky nenajdeme použié injekční stříkačky. hezký den
  ~ Iveta

  odpověď:
  Dobrý den, tato lokalita se uklízí průběžně v celém týdnu, není pravda, že by ji naše společnost opomíjela. Může se stát, že se nepořádek objeví po provedení úklidu a je zde do dalšího, s tímto však nic nenaděláme. Stav úklidu jsem dnes osobně zkontroloval a nezjistil závad - celé prostranství bylo čisté. Zdravím Vás
  René Bolvari, ved. střediska odpadů a čištění Sotes Sokolov

  Dobrý den, při každém společném výjezdu se zástupci Sotes se osobně přesvědčím, v jakém stavu lokalita je.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 3.6.2016

  Nebezpečná železa na Vítězné

  dotaz:
  Dobrý den. Na sídlišti Vítězná, mezi novostavbami za novým hřištěm DDM, se nachází v trávníku panelová plocha (pozůstatek nějakého vojenského přístřešku). Z této plochy vystupují ostré, zrezivělé zbytky nosníků. Mezi tím si hrají malé děti, některé jezdí na kolech. Bylo by vhodné, když ne okamžitá likvidace betonů, tak aspoň rozbrušovačkou odstranit vyčnívající kovové části - dříve, než se někomu něco stane. Děkuji za pochopení a zdravím.
  ~ V. Kodýdek

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za upozornění, vyčuhující železa byla odstraněna.
  ~ Ing. Jaromír Dvořák, ředitel Sotes Sokolov

 • 2.6.2016

  Kdy bude obchvat, zaslepená spojka

  dotaz:
  Dobrý den. Můžete prosím napsat, kdy má být hotový západní obchvat (myslím přes silnici na Citice, ke "kruháči"k čerpací stanici na Kraslické? Zároveň prosím o odpověď, proč na tomto kruhovém objezdu je zatarasený výjezd na Královské Poříčí...? Děkuji za odpovědi,
  ~ Miskolczi Jozef

  odpověď:
  Dobrý den, obchvat má být hotov v roce 2018, pokud vše půjde podle plánu. Co se týká zablokovaného výjezdu z kruhového objezdu na Královské Poříčí, tak po kolaudaci byla tato odbočka, respektive napojení na hlavní silnici na Královské Poříčí, vyhodnocena jako nepřehledná a tudíž velmi nebezpečná. Osobně jsem se podivoval nad tím, že dopravní situace byla takto řešena, neboť jsem se již několikrát osobně přesvědčil o tom, že toto napojení je opravdu značně nepřehledné.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta Sokolova

  Dobrý den, k Vašemu dotazu sdělujeme:
  - jedná se o poslední etapu Západního obchvatu Sokolova (úsek lokalita Jižní lom přes komunikaci do Citic - železniční trať - řeka Svatava – ul. Kraslická), která byla již započatá a předpokládané dokončení stavby dle stavebního rozhodnutí je prosinec 2017 - místo připojení se nachází bezprostředně za vypuklým výškovým obloukem přeložky silnice II/181, přes který není možné dosáhnout potřebné délky rozhledu v místě připojení. Provizorně bylo toto bezpečnostní riziko eliminováno úplným zákazem vjezdu na jednosměrnou větev.

  ~ Hana Schimmerová, vedoucí odboru dopravy

 • 30.5.2016

  Intervaly odozu separovaného odpadu

  dotaz:
  Dobrý den, chci se zeptat kompetentní osoby, jaký počet svozů týdně si platí město ve smlouvě se společností SOTES. Velmi často se nám stává, že před víkendem jsou před naším domem kontejnery na plast i na papír z větší části plné. Pokud se během víkendu naplní, v pondělí už létají plasty po ulici a tento způsob není příliš motivační a estetický. S úctou
  ~ Jiří Korbel ml.

  odpověď:
  Dobrý den, pravidelný odvoz separovaného odpadu, který provádí společnost SOTES, probíhá u kontejnerů s plastem a papírem 2x za týden, u kontejnerů se sklem 1x za 14 dní. Společnost provádí také mimořádný svoz kontejnerů s plastem a papírem, a to v posledním týdnu měsíce prosince, po vánočních svátcích.
  ~ Ing. Alžběta Kubalíková, oddělení majetkové, odbor správy majetku

 • 27.5.2016

  Historické pohlednice

  dotaz:
  Dobrý den, chci se zeptat, jestli lze na úřadu nahlédnout do historických ortofotomap, např. v programu Gramis, Mysis, GS Web popř. jiných, kde by byla padesátá léta? Jestli tedy úřad má nějaké ortofotomapy z těch let. Děkuji za odpověď.
  ~ Petra Vostárková

  odpověď:
  Dobrý den, město Sokolov publikuje historické mapy prostřednictvím svého mapového prohlížeče Marushka dostupného na http://mapy.sokolov.cz/marushka/ K dispozici jsou mapy z roku 1950 a 1982 a pak od roku 2006 do současnosti. Mapy si zobrazíte zakliknutím příslušných snímků ve vrstvě 17. Historie města Sokolov. V případě potřeby více informací k mapám města nás neváhejte kontaktovat na gis@mu-sokolov.cz Pěkný den
  ~ Bc. Kateřina Klepáčková, vedoucí oddělení správy GIS odbor informatiky

 • 27.5.2016

  Poděkování

  dotaz:
  "Sokolov se rozhodl rázně zakročit v problémových lokalitách Sokolov - Problémové lokality v Sokolově budou pod větším dohledem. Město avizuje, že tvrdě zakročí proti majitelům nemovitostí, kteří nedodržují předpisy, a také proti nepřizpůsobivým, kteří ztrpčují život svému okolí. Do ulic tak vyrazí policisté, strážníci i hasiči... Lokalita u nádraží či Hornická ulice a do třetice restaurace Dukla. To jsou lokality, kde je to nejhorší... (Zdroj: Sokolovský deník). Za tohle velký palec nahoru, snad to konečně povede ke zlepšení života v daných lokalitách a tím pádem v celém Sokolově.....ještě jednou palec nahoru, který určitě nezůstane osamocen.....
  ~ anonym

  odpověď:

 • 27.5.2016

  Lidé před domy a chodníky v Sokolovské

  dotaz:
  Dobrý den, poslední roky se rozmohl trend vysedávání občanů před domy - a to ne před svými rodinnými na svém pozemku - obtěžování hlukem, dýmem z grilování apod. Jistě se dá pochopit, že v období úmorných veder lidé hledají únik z vyhřátých bytů. Toto se však děje i v případě, už když venkovní teplota vystoupí nad 15°C. Mám na mysli konkrétně bytový dům vedle kina Alfa, kde je to už nyní hotové ležení. Zajímá mě, zda musíme procházet a projíždět ulicí Sokolovskou (jednou z hlavních tepen města) a hledět na nepořádek (obyvatelé domu, kteří tam vysedávají do večerních hodin, nechávají venku přes noc nábytek a další předměty, které spolu se stavebním materiálem působí jako skládka). Neustále slyším, jak nám město vzkvétá - a nejen obrazně - toto mi však nepřipadá jako zvelebení, ale naopak. Začínají si toho všímat i lidé z okolních obcí, kteří navštěvují kino Alfa. Co s tím uděláte? Navrhuji obyvatelům domu nabídnout pozemky v zahrádkářské kolonii s přístřeškem, kde mohou i nocovat, pokud neumí nebo nechtějí řádně užívat bytů.
  Můj další dotaz směřuje nedaleko: kdy se město chystá opravovat zámkovou dlažbu na chodnících v ulici Sokolovská? Dovoluji si uplatnit právo výběru obuvi dle vlastního vkusu, nikoli dle stavu pěších komunikací ve městě. Mám za to, že kdyby byla věnována péče komunikacím ve městě, a to nejen pro pěší, taková, jako cyklostezkám a cestám na sportoviště a rekreační areály, bylo by to obecně prospěšnější, protože i zarytí sportovci využívají ty po městě pravidelně a celoročně! Děkuji za odpověď!

  ~ Zora

  odpověď:
  Dobrý den, co se týká posedávání občanů na chodnících a trávnících, konstatuji, že tato situace se nám také vůbec nelíbí, ve spolupráci s městskou policií a Policií ČR bylo přijato opatření, kdy takové jednání bude řešeno nejdříve domluvou a pokud to nepomůže, tak následně i finančně sankcionováno, navíc v příštích dnech dojde, a to až do odvolání, k posílení policejních hlídek, a to v oblastech, kde k tomuto dochází nejčastěji. V současné době také chystáme a předložíme zastupitelům ke schválení změnu obecně závazné vyhlášky, kde takové počínání bude výslovně zakázáno.
  Co se týká zámkové dlažby v Sokolovské, město postupuje dle zpracovaného plánu oprav, který konzultuje se správcem komunikací, tedy společností Sotes, protože právě tato společnost má o komunikacích ve městě největší přehled a z toho vyplývající potřebnost oprav.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 27.5.2016

  Málo odpadkových košů na Michalu

  dotaz:
  Dobrý den, po delší době jsem měla příležitost projít se Husovými sady a musím se pochvalně vyjádřit k čistotě parku. Procházka je to opravdu příjemná, vše upravené, všude lavičky a u každé lavičky odpadkový koš. Myslíte pane starosto, že i u nás na Michalu bychom si nezasloužili pár odpadkových košů navíc, minimálně na zastávkách MHD (tam bohužel často nejsou ani ty lavičky...) a při cestě na areál zdraví? A když už jsem se dotkla tématu laviček – mám ve svém okolí minimálně dva případy starších obyvatel, kterým lavičky na sídlišti zoufale chybí. Jednou z nich je starší paní, která je astmatička a s pejskem chodí na procházky jen okolo domu, na areál se nikdy nevydává, protože delší cestu bez přestávky a posazení neudýchá. A druhým příkladem je děda mé známé, který díky onemocnění pohybového aparátu nedojde na nákup do větších obchodních center, protože si nemá po cestě kde chvilku sednout a odpočinout. A k dokreslení celé situace musím uvést ještě jeden příklad – donedávna byla situace taková, že při pěší cestě ze sídliště (Švabinského ulice) do centra města po tzv. chemičáku nebyla po celé té dvoukilometrové cestě ani jedna lavička. Dnes už alespoň jedna lavička u chodníku v blízkosti 8. ZŠ slouží. Bude město v instalaci laviček a hlavně odpadkových košů na sídlišti pokračovat? Děkuji za odpověď.
  ~ Věra Zimmelová

  odpověď:
  Dobrý den, i přes značnou vytíženost vozu, který vyváží odpadkové koše, se tímto požadavkem vedení města bude zabývat. Velice by nám pomohlo, pokud máte nějaká místa z vlastní zkušenosti vytipovaná, abyste nám je blíže specifikovala, o totéž Vás prosím i ohledně laviček. Děkuji a přeji Vám hezké dny.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 27.5.2016

  Když soused neseká trávu

  dotaz:
  Dobrý den, mám problém se sousedy v ulici. Jedná se o ulici Tovární 1032. Sousedé teměř celý rok nesekají trávu, u jejich vchodu do domu to vypadá jako na skládce, tráva už dosahuje výšky přes metr. Pokud bude potřeba, mám i fotografie. Je nějáke řešení tohoto problému, pokud jim něco řekneme já či jiní sousedi, tak jsou hrubí. V takto vysoké trávě se drží nejen klíšťata, ale i další paraziti. Mnohokrát děkuji za pomoc při řešení toho problému.
  ~ Jaromír Krpec

  odpověď:
  Dobrý den, soukromé pozemky město neobhospodařuje a sekání trávy na nich nemůže nijak ovlivnit. Je mi líto.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 27.5.2016

  Ranní hluk v ulici K. H. Máchy

  dotaz:
  Dobrý den, dle Vaší odpovědi p. Winklerové z 8.5.2016 o nočním klidu, kterým se rozumí doba od 22. do 6. hodiny, který je chráněn zákonem č. 200/1990 Sb. o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, se táži,jak je možné, že dnes mezi 4.56 - 5.40 h ranní pracoval čistící vůz v ulici K. H. Máchy? S pozdravem
  ~ J.Anderlová

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji Vám za informaci. Upozorním dodavatelskou firmu prostřednictvím stavebního dozoru, na situaci, která nastala, a aby noční klid dodržovala a veškeré práce zahajovala až po 6. hodině ranní. S úctou
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 23.5.2016

  Opravy v ulici K. H. Máchy

  dotaz:
  Pane starosto, co se to zase děje v ulici K.H.Máchy ?
  ~ Jindřiška Frková

  odpověď:
  Dobrý den, je vyřizována reklamace. Omlouvám se za vzniklé nepříjemnosti, ale firma respektovala naší nespokojenost a tak dochází k položení nového povrchu. Takže komplikace, věřím v řádu dnů, ale jistě chápete, že požadovanou a řádně uhrazenou zakázku chceme převzít v odpovídající kvalitě.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 23.5.2016

  Poděkování

  dotaz:
  Dobrý den. Ráda bych dodatečně poděkovala za uspořádání akce "Závody kočárků" a technickým službám Sokolov za vstřícnost a ochotu. S pozdravem
  ~ Eliška s rodinou

  odpověď:

 • 20.5.2016

  Vrby v Areálu zdraví

  dotaz:
  Dobrý den. Areál zdraví kvete a já tam velmi rád chodím. Moje možná bezvýznamná připomínka se týká vrby na břehu jezírka. Každé Velikonoce chodím na proutky a není mnoho míst, kde se dají nařezat. Proto volně vysazuji košíkářské vrby podél potoků a mokřin. Jedna poměrně kvalitní vrba však roste neupravená na břehu jednoho z jezírek. Navrhuji ji příští jaro zakrátit tak na 1 m tak, aby příští rok začala obrůstat do svého typického tvaru a vysázet kolem jezírek ještě několik dalších. Dojde ke zpevnění břehu, vypadá to dobře a nedá to žádnou další práci, protože do jara bude ořezaná koledníky. Přiložil bych fotografii, ale to zatím do těchto podnětů nelze.
  ~ Martin Valdhans

  odpověď:
  Dobrý den, dáme do návrhu náhradní výsadby 2 ks vrby k zadnímu jezeru. Ořez dostanou do protokolu technické služby Sotes. Myslíme si, že to je moc dobrá připomínka. Děkujeme. S pozdravem
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 20.5.2016

  Stav Truhlářské ulice

  dotaz:
  Vážený pane starosto, chtěl bych se informovat, v jakém stadiu je uvedení komunikace a chodníků v Truhlářské ulici do stavu, kdy se nebude zhoršovat úroveň bydlení a bezpečnost pohybu v této ulici. Díky provizorní úpravě chodníků město loni ušetřilo s tím, že letos (2016) se bude stejně opravovat celá ulice a bylo zbytečné to dělat (informace od vedení stavby a pracovnic MÚ, které zde byly na místním šetření). Děkuji za informaci.
  ~ Jan Vokáč

  odpověď:
  Vážený pane Vokáči, děkujeme za Váš podnět, o dlouhodobě nevyhovujícím stavu v Truhlářské ulici víme. Jak jsme avizovali v rubrice Napište starostovi dne 31.7.2015, odbor správy majetku zahrnul do návrhu rozpočtu pro rok 2016 zpracování projektové dokumentace, realizaci pak zahrne do návrhu rozpočtu pro rok 2017. Samotná realizace však samozřejmě bude záležet na tom, zda zastupitelstvo města akci schválí a uvolní nezbytné finanční prostředky. S pozdravem a přáním příjemného dne
  ~ Ing. Hana Mertlová, odbor správy majetku města

 • 20.5.2016

  Ad: Auta u jezera Michal

  dotaz:
  Dobrý den, reaguji na vjezd vozidel na Medard: Bohužel, v okolí 80 km neexistuje jiná vodní plocha vhodná na kite nebo surf. Na Jesenici není přístup k vodě, Nechranice 80 km. Porušujeme vjezd, ale na kole materiál přivézt nelze. Použitelný vítr je vzácný, proto asi některý z řidičů spěchal ... Obvykle když fouká, je hnusně a nejsou cyklisté a nepřekážíme si. V létě přibudou koupající se a jejich vozidla (až na Michalu budou cerkárie). Potom, mám obavu, nepůjde o pouhý zákaz vjezdu, ale o úplný zákaz vstupu včetně koupání. Medard se ohradí plotem a bude většinu roku zcela k nepotřebě stejně jako Michal, pouze vodní ptactvo bude mít radost. Řešení přitom existuje i v ČR - jezero Milada na Ústecku (také patří PK), kde je vjezd s povolením.
  Pavel

  Dobrý den. Chtěl bych se vás zeptat ohledně povolení k vjezdu k jezeru Medard. Jsme parta nadšenců vodních sportů windsurfing, kiteboarding. Bohužel vybavení obnáší, že k vodě musíme autem. Vždy si po sobě uklidíme. S pozdravem
  Jan Vrbický

  Dobrý den pane starosto. Můžete mi říct, co Vám vadí na autech v okolí jezera? Skupinka cca 8mi dodávek patřila nám, kiteboardistům. Tuto lokalitu využíváme pouze ve větrných dnech ke kiteboardingu. Od roku 2011 nás nikdy nikdo neprudil, páč jsme neporušili žádný zákon a jestli jo, tak mi povězte jaký, když teda nabádáte lidi k anonymním telefonátům na policii. Jestli že tam někdo dělá bordel a zakládá černé skládky, tak budiž, ale proč to pak máme odnášet my, slušný lidi, co k jezeru jezdíme kvůli vybavení autem, a to jen za účelem sportu. Zrovna tak mně se nemusí líbit, že tam jezdí cyklisti. Svoje cyklostezky mají podél Ohře a v celém kraji, tak ať si jezdí tam, my máme jen tuto vodu, která se pro tento sport dá využít. Kromě Nechranic tu v okruhu 150 km nic podobného není, tak bych rád uvítal nějakou toleranci ze strany policie a informoval je, že na pozemku SUAS neporušujem žádné zákony a neohrožujem ostatní návštěvníky jezera. Jestliže pohyb lidí v okolí jezera vadí vlastníkovi pozemku, měl by sám učinit patřičná opatření proti vstupu, a to pro všechny lidi a ne jen nás kajtery. Děkuji. Můj dotaz ohledně Medardu neberte vážně, dělal jsem si jen legraci. Nicméně mě pobavila Vaše nesmyslná snaha řešit pohyb na cizím a soukromém pozemku anonymním udáním a zatěžovat policii blouděním po Medardu. Čest práci všem Bc. a ostatním anonymním bonzákům :-) .... jo a nezapomeňte řešit i cyklisty a ostatní turisty, kteří chodí tak rychle, až se jim práší od bot.

  ~ Robin

  odpověď:
  Dobrý den, plně s Vámi souhlasím a stejně jako Vy jsem přesvědčený o tom, že budoucí (všimněte si prosím slova budoucí) jezero Medard bude rájem jak pro všechny koupající, tak pro cyklisty a samozřejmě i pro vyznavače sportů, které uvádíte. Také já, pokud kdekoliv prezentuji jezero Medard, vyzdvihuji zejména ideální povětrnostní podmínky pro kiteboarding nebo windsurfing. Stejně jako Vy jsem si vědom, že v našem okolí půjde o pro tento účel místo ojedinělé. Celé nepochopení, a v této chvíli odpovídám i na ostatní reakce, spočívá v tom, že podle mých informací jezero Medard ještě není oficiálně zpřístupněno veřejnosti. V současné době, a to prosím berte pouze jako můj osobní názor, je majitelem pozemku tolerována přítomnost cyklistů a chodců, kteří se zde pohybují na vlastní nebezpečí. Pochopitelně je tato tolerance jinak vnímána u vjezdu motorových vozidel. Ještě jednou dodávám, že toto je můj osobní názor a doporučoval bych s případnými dotazy či požadavky se obracet na Sokolovskou uhelnou, coby vlastníka pozemku. Pokud jsem odpovídal v předchozích dotazech a vyzýval k volání na Policii ČR, reagoval jsem tímto způsobem na stížnosti občanů, které poukazovaly na nebezpečnou jízdu majitelů terénních vozů a zejména čtyřkolek. Jsem přesvědčený, že na ohleduplnou jízdu někoho, kdo si přiváží sportovní potřeby blíže k vodě, tyto stížnosti nesměřovaly, tím ale neříkám, že pohyb vozidel po březích jezera je v pořádku, jak uvádím výše. Nemohu se také ztotožnit s názorem, který do této rubriky přišel, že každý, kdo volá na Policii ČR nebo na Městskou policii proto, aby upozornil na projevy vandalského chování nebo chování, které ohrožuje jeho bezpečnost, je, jak uvádí pisatel, "bonzáctví". Naopak se hlásím k mottu Chraňme si své město společně. Dovolte mi závěrem vyjádřit přesvědčení, že po oficiálním zpřístupnění jezera Medard, tj. po úplném napuštění a dokončení terénních úprav, se ve spolupráci s majitelem pozemku najde oboustranně přijatelné řešení pro to, aby tato krásná vodní plocha byla využívána co nejširší skupinou obyvatel a návštěvníků našeho města.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 20.5.2016

  Město a poliklinika

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, zajímalo by mě, zda v budoucnosti plánujete odkoupit sokolovskou polikliniku? Nové vedení sice zlepšuje prostředí, ale co se týče vztahů mezi zaměstnanci nebo pacienty, je to podle mého jen horší. Předem děkuji za odpověď
  ~ Bára

  odpověď:
  Dobrý den, město v žádném případě o odkoupení polikliniky neuvažuje, neboť nedisponuje potřebnými prostředky na koupi podobného zařízení, nemluvě o následném provozu. Postrádalo by také logiku, aby město vlastnilo objekt pro zdravotní účely. Souhlasím s Vámi, že nové vedení pracuje na prostředí, ve kterém se personál i pacienti nacházejí, a zároveň dodávám, že nemám informace o horšících se pracovních vztazích, a to jak ze strany personálu (v poliklinice pracuje také několik mých dobrých známých a přátel), tak také od vedení, se kterým jsem již několikrát jednal. Naposledy v minulém týdnu, kdy jednatelka společnosti paní Mamajeva zavítala na městský úřad. Kromě personálního obsazení jsme projednávali také současné a budoucí investice do tohoto zařízení. Věřím, že také díky nim se budova polikliniky a prostředí v ní bude stále zlepšovat.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 20.5.2016

  Tvrdá sedadla v divadle

  dotaz:
  Dobrý den, po delší době jsem navštívila Městské divadlo v Sokolově a musím říct, že zážitek z představení mi dokonale zkazilo nepohodlné posezení na sedadle. Tvrdé sedačky, žádné opěrky, nepochopitelné sklápění dopředu. Líp by se hodily někam na stadion a ne do divadla. Neuvažuje město o jejich výměně? Tohle je spíš za trest.
  ~ Hana Švandová

  odpověď:
  Dobrý den, s Vaším názorem se také já ztotožňuji a volbu sedaček nepovažuji za ideální. Nutno dodat, že dle původního návrhu architekta Meleny tyto sedačky neměly mít ani polstrované sedáky a jen na přímý zásah tehdejšího vedení města a MDK Sokolov byly alespoň takto "dovybaveny". Věřím, že při některé z budoucích rekonstrukcí již bude volba sedaček provedena mnohem citlivěji, vzhledem však k tomu, že zmiňované sedačky jsou ještě dlouho před koncem své životnosti, neuvažujeme nyní pro finanční náročnost o jejich výměně.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 20.5.2016

  Pronájem městského bytu

  dotaz:
  Dobrý den, dostala jsem se do špatné životní situace. S dcerou (právě teď 10 m) jsem bydlela doposud u rodičů. Avšak nastala situace, kdy jsem byla z bytu vyhozena. V bytě nás bylo dohromady se sourozenci 7 a takhle už dále nešlo setrvávat. Samozřejmě jsem si zažádala o městsky byt, ješte tehdy, když jsem setrvávala u rodičů. Jsem také matka samoživitelka. A teď jsem naštěstí na dobu neurčitou u známých, ale to také nemůže být na dlouho. V žádosti o byt jsem neuspěla, ale byla jsem zařazena jakožto náhradnice, pokud nepodepíšou smlouvu. Dnes jsem byla na úřadech a vyptávala se, jaké pomoci by se mi mohlo dostat. Já samozřejmě nechci s malou zůstat na ulici ani touto situací přijít o dceru. Proto se obracím na Vás, jakožto starostu města Sokolov. Prosím Vás tedy o odpověď a děkuji za pochopení. S přáním hezkého dne
  ~ Iveta Polívková

  odpověď:
  Dobrý den, životní situace, do které jste se dostala, mi samozřejmě není lhostejná, rád bych Vás požádal, abyste se opětovně obrátila na odbor sociálních věcí města v ulici K. H. Máchy, jsem přesvědčen o tom, že pracovnice tohoto odboru budou hledat společně s Vámi řešení, které Vás na ulici, jak píšete, nedostane. Co se týče městských bytů, je pro mě jako pro starostu příjemným zjištěním, že o městské byty je zájem a vždy je několik uchazečů o jednotlivé byty. Na druhou stranu pak samozřejmě dochází k situacím, kdy nemůžeme uspokojit všechny žadatele, Doporučuji hlásit se do nových nabídek pronájmu městských bytů s tím, že rada města, která byty přiděluje, vždy přihlíží také ke konkrétním životním situacím žadatelů.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 20.5.2016

  Oprava Vítězné, rybaření v parku Gsteinig

  dotaz:
  Dobrý den, chci se zeptat, kdy už konečně zase začne oprava komunikace na Vítězné? A ještě jeden dotaz mám. Bude bývalý lom Gsteinig někdy rybářský revír? Platíme městu rybářský lístek a chytat na tak krásné vodě se nesmí.
  ~ Jakub Sláma

  odpověď:
  Dobrý den, k Vaší první otázce se vyjadřuji níže pod titulkem "Oprava Vítězné ulice se žel protahuje". K druhé odpovídám, že město Sokolov neuvažuje o povolení chovu a lovu ryb v parku Gsteinig, jedná se o okrasný park se stejným režimem vodních ploch jako jsou například v Zámeckém parku a Husových sadech.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 13.5.2016

  Oprava Vítězné ulice se žel protahuje

  dotaz:

  odpověď:
  Dobrý den. S politováním musím konstatovat a velice se proto zlobím, že dokončení rekonstrukce Vítězné ulice se opět termínově natahuje. Vzhledem ke klimatickým podmínkám jsem věřil, že už se bude dávno pracovat a začal jsem pátrat, v čem je problém, a zjistil jsem, že komunikace s vítěznou firmou z výběrového řízení je značně komplikovaná, momentálně již minimálně 14 dní město vyzývá tuto společnost, aby její zástupci přišli na radnici podepsat již městem schválený dodatek ke smlouvě a mohli tak neprodleně začít pracovat. Udělám vše pro to, aby město využilo všech svých možností k urychlení a co nejrychlejšímu dokončení prací.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 13.5.2016

  Auta u jezera Medard

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, včera jsme se byli na kolech projet s dětmi kolem jezera Medard. Napočítali jsme cca 8 dodávek, několik motocyklů a několik osobní automobilů. Někteří jezdí celkem rychle po pískových cestách. Hlavně projíždí k jezeru zákazem vjezdu.Bylo by možné s tím něco udělat, i když se jedná o pozemek SUAS?
  ~ Robin

  odpověď:
  Dobrý den. Území okolí jezera Medard leží v katastru obcí Habartov a Svatava. Váš podnět byl předán Policii České republiky, Krajskému ředitelství Karlovarského kraje, Územnímu odboru Sokolov k opatření.
  Bc. Jiří Novák, zástupce velitele městské policie

  Dobrý den. Byť, jak je zmiňováno, jezero Medard neleží na katastru města Sokolova, jsem si vědom toho, že k rekreačním účelům tuto lokalitu bude využívat i mnoho obyvatel našeho města. Ať již z tohoto důvodu anebo z důvodu, že starosta Sokolova je zároveň starostou obce s rozšířenou působností, mi samozřejmě toto chování není lhostejné a také já při svých poradách s velitelem Policie ČR v Sokolově se budu zajímat o řešení situace. Také bych rád požádal, stejně jako v jiných případech, abyste každé takové chování telefonicky i anonymně nahlásili Policii ČR, která může operativně zareagovat.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 13.5.2016

  Zdevastované dětské hřiště v ulici Švabinského pod Schönerem

  dotaz:
  Plno flašek od alkoholu a některé znich úplně rozbité. Po celém hřišti je sklo a v tom písku nejde vůbec vidět. Stačí troška a stane se neštěstí. U klouzačky není na žebříku jedna kláda stačí aby dítě propadlo. Dál zchází horní kláda s houpačkama. U hřiště býval koš teď už je tam jen holá tyč. Není to tak dlouho co to hřiště stojí a město se o něj vůbec nestará. Moje děti musim odhánět aby se nestal nějaký úraz. Tak mi řekněte kde ty děti si maj hrát a takhle to už vypadá snad 2 roky.
  ~ Martin Zuber

  odpověď:
  Dobrý den, na základě Vašeho podnětu byl správcem Sotes Sokolov, spol. s.r.o. vyčištěn prostor dětského hřiště a dále bylo rozhodnuto revizní kontrolou o demontáži herní sestavy a doplnění nové sestavy. Odpadkový koš bude v této lokalitě řešen v rámci nově projektované cyklostezky, která povede v těsné blízkosti hřiště. Děkujeme za Váš podnět. S pozdravem
  Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

  Dobrý den, při kontrolních výjezdech se zástupci společnosti Sotes se i na toto místo zaměřím a budu prověřovat, zda Sotes to, co slíbila, také plní.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 13.5.2016

  Auta na náměstí, nepořádek na bývalém autobusovém nádraží

  dotaz:
  Dobrý den, jsem sice bývalý občan Sokolova, ale když jsem teď po delší době přijela do Sokolova na návštěvu, nemohla jsem věřit vlastním očím, když jsem přišla na náměstí Budovatelů... tam jsme sedávali na lavičkách, děti běhaly po náměstí, krásně tam kvetly kytky, fontáta poskytla i osvěžení a teď? parkoviště? to dáváte přednost těm, kteří jsou líní udělat pár kroků někam pěšky a neberete ohled na důchodce, kteří na náměstí rádi sedávali a teď tam mají kolem dokola auta? a co děti... navíc to vypadá i dost otřesně, každé město si náměstí nějak vylepšuje a vy t am uděláte parkoviště.... a co ta úděsná plocha na místě bývalého autobusového nádraží? je tam nepořádek, bezdomovci s tam váleli na lavičkách, hrůza a podle slov mojí rodiny, která v Sokolově bydlí, je to tak po většinu času... já vím, že názor jedince nijak nic neovlivní, ale místo aby Sokolovské centrum se nějak vylepšovalo, tak po těch letech, co jsem zde nebyla, to byl dost šok....
  ~ Sabina D.

  odpověď:
  Dobrý den, město Sokolov má značný nedostatek parkovacích míst. Místo, které vedení města navrhlo k parkování, je právě zmiňované místo na náměstí Budovatelů po bývalém rabátku. Bude jím také kompenzován úbytek parkovacích míst v ulici Bezručova, kde proběhne rozsáhlá rekonstrukce, která povede k zatraktivnění této lokality. Bohužel touto rekonstrukcí počet parkovacích míst v ulici ubude. Vzniklé parkování před Hornickým domem je technicky odděleno od zbývající části náměstí tak, aby nedocházelo k vjíždění aut mimo vyhrazené parkoviště. Pokud jde o plochu po bývalém autobusovém nádraží, tato bohužel není ve vlastnictví města. Budeme informovat městskou policii, aby zvýšila dohled v této lokalitě, nicméně největšího účinku bývá dosaženo při okamžitém přivolání hlídky městské policie nebo Policie ČR, pokud jste Vy, nebo členové Vaší rodiny svědkem protiprávního chování. S pozdravem a přáním příjemného dne
  Ing. Hana Mertlová, odbor správy majetku města

  Vážená paní Sabino, dovolte mi pár osobních dodatků. Co se týče bývalého autobusového nádraží, již několikrát jsem jednal s majitelem, nicméně toto jednání skončilo ve slepé uličce, neboť majitel je zároveň provozovatelem MHD v Sokolově a rozhodnutí odsouvá až poté, co bude rozhodnuto o novém provozovateli MHD - stávající smlouva končí k 31.12.2017. Co se týká náměstí Budovatelů, nemyslím si, že by vybudované parkoviště výrazně omezilo dosavadní využívání tohoto náměstí, které dle mého názoru je zbytečně prostorné. K samotnému vzhledu náměstí dodávám, že plně souhlasím s názory, že by náměstí mělo být mnohem atraktivnější a i mně se líbí připravená architektonická studie oceněná cenou Petra Parléře, nicméně zde mluvíme o investicích v řádu stovek milionů korun a k mému velkému zklamání finance z EU prostřednictvím aktuálních programů IROP jdou do mnohem zbytnějších projektů a k potřebnému řešení dopravy ve městech je nelze čerpat. Přesto všechno rada města práce na "novém" náměstí zařadila mezi své priority s tím, že už rekonstrukce Bezručovy ulice a následně pěší zóny, která ji propojuje s náměstím, jsou počátkem zhotovení nových povrchů, které věřím budou v budoucnu realizovány na celém náměstí. Město Sokolov pečlivě sleduje vyhlášené výzvy EU z IROP a pokud by došlo k rozšíření výzev směřujícímu k rekonstrukci náměstí, budeme ihned aktivně jednat.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 13.5.2016

  Předplacení parkovacího místa

  dotaz:
  Vážený pane starosto. Jak je to prosím s pronájmem parkovacích míst u obytných domů. Měl jsem za to, že místo pronajmout nelze s výjimkou rezervace pro invalidy. Při procházce městem ale zjistíte, že skutečnost je jiná. Rezervace se množí, a to i na "městských" pozemcích (dle katastru nemovitostí). Objevují se různá, i po domácku dělaná označení, a to buď na konkrétní SPZ nebo rovnou celý dům, napříc celým městem. Lze tedy parkovací místo pronajmout nebo jsou tato označení "nelegální" a měla by se odstarnit. Děkuji
  ~ Jiří Majer

  odpověď:
  Vážený pane Majere, předplatit si parkovací místo na SPZ bohužel v Sokolově není možné. Parkoviště v Sokolově, kde jsou vyznačeny SPZ, si vybudovala sdružení vlastníků jednotek na vlastní náklady na pozemcích města a nyní mají tato parkoviště dlouhodobě ve výpůjčce, s tím, že se starají o jejich údržbu. Město prověří, zda si někde občané neoznačili parkovací místa svévolně, aniž by měli uzavřenou smlouvu o výpůjčce. Děkujeme za Váš podnět a přejeme příjemný den.

  Ing. Hana Mertlová, odbor správy majetku města

  Vážený pane Majere, nezbývá mi, než potvrdit stanovisko odboru a dodávám, že ve vedení města neuvažujeme do budoucna o změně této praxe.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 13.5.2016

  Pronájem zahrádky

  dotaz:
  Dobrý den chtěla bych si pronajmout zahrádku. Je nějaká možnost? Děkuji
  ~ Renata Zachrlová

  odpověď:
  Dobrý den, ano, město pronajímá několik desítek zahrádek, zejména v lokalitě Bohemie u řeky Ohře a na Šenvertu. Veškeré informace získáte na odboru rozvoje města, v jehož gesci jsou pronájmy zahrádek.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 3.5.2016

  Další pronájem zahrádek na Šenvertu

  dotaz:
  Vážený pane starosto obracíme se na Vás s prosbou zda by bylo možné v letošním roce uzavřít novou smlouvu se svazem i když končí až 1.6.2017. Pronájem za letošní rok je již zaplacen, ale je nutné opravit oplocení protože bylo poničeno divočáky , zpevnit přístupovou cestu a opravu čerpací stanice. Tyto opravy vždy hradíme z vlastních prostředků, ale bohužel pokud nebudeme mít zajištěnou novou smlouvu není možné od jednotlivých členů vybrat fin.prostředky na opravy. Proto se na Vás obracíme. Věříme, že nám vyjdete vstřítříc nikdy jsme od města nic nepožadovali .
  ~ Václav Vycpálek- předseda, H.Pippenbacherová - jednatel

  odpověď:
  Dobrý den, Vaše informce projednáme ve vedení města a samozřejmě Vám co nejdříve odpovím. Můj názor je ten, že s prodloužením smlouvy by neměl být problém, diskuse bude o tom, na jak dlouhou dobu.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 28.4.2016

  Hluk, prašnost a květiny v trávníku ve Škroupově ulici

  dotaz:
  Dobrý den, vážený pane starosto, žijeme v Sokolově,ul Škroupova, přímo u silnice a těsně naproti úpravám silničních výjezdů z kruhového objezdu (před benzínkou) na Kraslické ulici. V současné době je zde nejen hlučno,ale i velice prašno, kácel se velký úsek stromů a stále zde upravují silnici bagry a další těžká mechanizace. Je pravdou, že projíždí zametač po hlavní silnici, ale nestačí to. Kvůli prachu a hluku nemůžeme ani otvírat okna (o čistotě těchto oken se radši nezmiňuji).Mám prosbu, spolu s dalšími obyvateli této části u silnice. Bylo by také možno spláchnout nebo vyčistit přilehlé chodníky, je na nich plno prachu a zaschlého bláta a spláchnout i komunikace na Šenvertu? Myslím, že bychom si také zasloužili mít upravené okolí jako v centru. Ještě maličkost k sekání zatravněné plochy místo chodníků. Když se chodníky díky projektu změnily na zatravněné části, tak nám bylo řečeno, že na zatravněnou plochu, (kterou jsme zatravňovali většinou sami), můžeme vysázet keříky nebo květiny, nyní, když jsme tyto plochy, alespoň někteří z nás, upravili, tak nám je nikdo neseká, protože prý to nesmí sekat vzhledem k tomu, že tam je něco jiného než tráva, ale ne každý má benzinovou sekačku, většina je na elektřinu a šňůry nedosáhnou. Jak to tedy vlastně je? Upravovat nebo ne? Děkuji za odpověď.
  ~ Eliška Kučerová

  odpověď:
  Dobrý den, úklid lokality probíhá pravidelně podle harmonogramu, pokud se týká enormního znečištění, je třeba se obrátit na organizaci, která provádí předmětnou stavbu. Na základě kontroly zelených ploch na uvedeném místě se domníváme, že z estetického hlediska i z pohledu údržby by bylo nejlepší ponechat je pouze zatravněné. Pokud si chce někdo osázet tyto trávníky květinami, tak doporučujeme vlastní údržbu, abychom je nepoškodili. Sekání lokality probíhá podle našeho plánu. S pozdravem
  ~ Ing. Radomíra Burešová, SOTES Sokolov

 • 27.4.2016

  Bude u ÖMV KFC?

  dotaz:
  Dobrý den, v minulém týdnu se ke mně dostalo , že by u benzinky ÖMV měl být postaven fastfood KFC, chtěla jsem se zeptat co je na tom pravdy , zda to není jen další paní povídala. Děkuji za Vaší odpověď .
  ~ Pavla

  odpověď:
  Dobrý den, uvedený pozemek není města a nejsou nám známy záměry soukromého majitele. Na našem stavebním úřadu nikdo o povolení pro žádnou takovou stavbu nežádal. Pokud by se v budoucnu takový záměr skutečně objevil, určení pozemku v územním plánu města by tomu nebránilo.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 27.4.2016

  Opravy na sídlišti Vítězná

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč nepokračují slibované opravy na sídlišti Vítězná. Dokončení oprav silnice Vítězná, parkovací plocha a oprava ulice Spartakiádní (nebo alespoň vyznačení parkovacích míst, pro lepší parkování).
  ~ Libuše Szokolaiová

  odpověď:
  Dobrý den, co se týče oprav ulice Vítězné, v nejbližších dnech začne po zimě další etapa stavby, plánovaný termín dokončení je polovina měsíce září, ale udělám vše pro to, aby tato část ulice byla opravená do konce prázdnin. Pokud jde o rekonstrukci Spartakiádní ulice a s tím související nárůst parkovacích míst, je zpracována studie a následně se bude řešit projekt a poté financování. Bohužel nejsem přesvědčený o tom, že se s rekonstrukcí začne v tomto volebním období. Když vše půjde optimálně, začalo by se v průběhu roku 2018.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 15.4.2016

  Hlasité nabízení zboží na Vítězné

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda lze o víkendech v dopoledních hodinách omezit hlasité nabízení služeb. Mám konkrétně tuto připomínku, skoro každý víkend, většinou v sobotu, ale i v neděli ráno kolem osmé hodiny, přijíždí prodejce vajíček na sídliště Vítězná a pomocí velmi hlasitého tlampače nabízí své výrobky. Vím, že po šesté hodině ranní již není noční klid, přesto mi tento způsob nabídky nepřipadá vhodný. Vždyť i poměrně známý prodejce zmrzliny musel s tímto způsobem skončit. Stává se, že jsem po noční směně a sídlištěm se ozývá volání po koupi vajíček. Konkrétně naposledy 9.4.2016 v 8:25 hod.
  ~ Pavel Krenkel

  odpověď:
  Dobrý den, vyhláška města zakazuje podomní prodej a reklamu a toto jasně vykazuje známky porušení naší vyhlášky. V tomto případě jde o přestupek a doporučuji zavolat na Městskou policii v Sokolově. Věřím, že strážníci na místě přijmou taková opatření, aby dotyčný prodejce příště již takto obyvatele našeho města neobtěžoval. Je docela možné, že naši vyhlášku nezná a tak třeba pomůže hned první domluva ze strany MP či Policie ČR.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 15.4.2016

  Volný pohyb psů na Michalu

  dotaz:
  Dobrý den, chci se zeptat, proč městská policie nevěnuje pozornost volnému pohybu psů na sídlišti Michal, konkrétně v ulici Jelinkova a na dětském hřišti za Penny Marketem? Už několikrát se mi stalo, že jsem tu potkal psy bez vodítek i náhubku a pokud vím, vyhláška to zakazuje. Když už se tam policisté objeví, dají pokutu jen za parkování anebo vyhazování odpadků, psů si nikdo nevšímá. Když jsem se dotázal městké policie, žádnou odpověď jsem nedostal. Děkuji, přeji pěkný den.
  ~ Jan Roudný

  odpověď:
  Dobrý den. K Vašemu dotazu ze dne 9. dubna 2016 sděluji, že Městská policie v Sokolově samozřejmě pozornost volně pobíhajícím psům v Sokolově, a to i na sídlišti Michal věnuje, a to jak v rámci běžného výkonu služby, tak v rámci akcí, které jsou zaměřené speciálně na volný pohyb psů a zanedbání povinnosti úklidu exkrementů po psech. Jen za první tři měsíce letošního roku jsme řešili, zpravidla v blokovém řízení, 38 přestupků proti § 46, odst. 2 zákona č. 200/1990 Sb., které byly spáchány porušením vyhlášky č. 5/2005 o pohybu psů na území města Sokolova a spočívaly ve volném pohybu psa bez vodítka či jiného zádržného systému, z toho 16 přestupků bylo řešeno na sídlišti Michal. Zároveň jsem ve stejném období provedli 33 odchytů volně pobíhajících, opuštěných či toulavých psů. Městská policie mimo jiné své činnosti provádí i kontroly dodržování vyhlášky č. 6/2012, o trvalém označování psů, tedy prověřujeme zda je chovaný pes čipován či tetován.
  Zároveň sděluji, že povinnost mít psa opatřeného náhubkem není ve výše uvedené vyhlášce nikde stanovena, tudíž v případě, že pes náhubek nemá, nedopouští se jeho chovatel protiprávního jednání a nelze jej ani sankcionovat.

  ~Bc. Jiří Novák, zástupce velitele Městské policie Sokolov

  Dobrý den, rád bych Vás požádal, pokud máte pocit, že volně pobíhající pes může ohrozit Vás nebo Vaše okolí, zavolejte na městskou policii, která do této oblasti neprodleně vyšle hlídku. Pokud píšu, že by mohl ohrozit, píši to s vědomím toho, že každý pes by měl být samozřejmě na vodítku, nicméně jiný pocit ohrožení mám, pokud je volně pobíhající pes malé rasy a samozřejmě jiný pocit ohrožená mám v případě, že volně pobíhající pes patří mezi tzv bojová plemena nebo větší psy.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 15.4.2016

  Investiční příležitosti v Sokolově

  dotaz:
  Vážený pane starosto, během jednoho roku se podařilo městu Cheb společně se společností Accolade (http://www.accolade.cz) přilákat do chebské průmyslové zóny již třetího velkého investora (BWI, DHL, Tchibo), který společně do okresu Cheb přinesou několik stovek pracovních míst. Nemyslíte, že by se v našem okrese, místo dlouholetých slibů od jednotlivých politiků, mělo už něco začít dělat, tak aby byl vidět nějaký výsledek? A nebo úplně změnit strategii a nespoléhat na to, že do našeho okresu zakotví nějaký investor sám od sebe (tak jak si myslí vedení SUASu a.s.), ale předat hledání investora zkušené společnosti, jako je Accolade? Tady jsem se narodil a cítím se jako patriot, proto mi není lhostejné, jak náš okres Sokolov dopadne se zaměstnaností v nadcházejících letech. Zároveň myslím, že tato otázka nezajímá jen mě (i např.: http://turdus1947.blogspot.cz), ale i rodiče dětí, kterým není lhostejná jejich budoucnost. S pozdravem a s přáním krásného dne
  ~ Antonín Laslop

  odpověď:
  Dobrý den, v Chebu mám část rodiny a mnoho přátel a tak mi samozřejmě nemohl uniknou fakt, že chebská průmyslová zóna opravdu žije a její zaplněnost je skvělá a vedení tohoto města ze srdce blahopřeji. Stejně jako Vy jsem přesvědčený, že Sokolov a okolí si obdobnou, ne-li lepší, průmyslovou zónu zaslouží a stejně tak jsem přesvědčený o tom, že ji bude v dohledné době také mít. Považuji za nutné také dodat, že město Sokolov bohužel nevlastní žádný pozemek, kde by se průmyslová zóna mohla vybudovat a tak může, a my tak intenzivně činíme, plnit roli moderátora jednání mezi případnými investory a majitelem těchto zamýšlených průmyslových zón. To, že jak píši tak činíme intenzivně, je nejlepším důkazem toho, že o vybudování průmyslových zón je opravdový zájem. Také vím, že stejně intenzivní jednání vede Sokolovská uhelná a moje osobní rozhovory s vedením této společnosti mě utvrzují v mém přesvědčení, že nabídka práce u nás bude. Rozpaky u mě spíše budí narůstající stesky zaměstnavatelů, kteří přímo v našem městě, nebo jeho okolí nemohou najít zaměstnance. Zdravím Vás a díky za Vaši připomínku. Jsme rádi, že na trable a starosti našeho města nejsme sami.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 15.4.2016

  Bezpečnost v oblasti nádraží

  dotaz:
  Dobrý den , pane starosto, chtěl bych se Vás zeptat jestli nepřemýšlíte něco udělat s bezpečností v okolí vlakového a autobusového nádraží? Byl jsem svědkem jak občani kteří se odmítají přizpůsobit slovně a dokonce i fyzicky napadli mladého muže který seděl na zastávce...Na nádraží se pohybuji každý den. Slovní napadání je na denním pořádku, bohužel. Nešlo by stím něco udělat? Je to opravdu strašné! To ,,oni" můžou opravdu vše a budou je všichni omlouvat? Je to opravdu smutné hlavně když se musíte touto lokalitou denně pohybovat. Jinak bych Vám chtěl poděkovat že město kromě této lokality skvétá! Děkuji Vám za odpověď !
  ~ Lukáš

  odpověď:
  Dobrý den, v okolí vlakového nádraží je instalováno 6 kamerových bodů, kterými nepřetržitě sledujeme tento prostor. Pokud se operátorovi podaří zachytit jakékoliv závadové nebo podezřelé chování, vysílá okamžitě na místo hlídku městské policie. Do lokality vysíláme i pěší hlídky strážníků. Není možné být v této lokalitě nepřetržitě, neboť je nutné dohlížet na veřejný pořádek i v ostatních lokalitách města, kterých není málo. Jednáme o opětovném zavedení služby Asistent prevence kriminality, které budeme směřovat zejména do této lokality. Postupně se nám daří ve spolupráci s městským úřadem udělovat zákazy pobytu v Sokolově osobám, které nemají na území města trvalý pobyt a opakovaně porušují veřejný pořádek. Při porušení zákazu jsou dotyční trestně stíháni za maření výkonu úředního rozhodnutí. Opět bych rád touto cestou požádal občany o přivolání hlídky městské policie nebo Policie ČR v případě, že budou svědky protiprávního chování. Velice nám tím usnadní práci a pomohou nám při snaze o bezpečné město. Děkuji,

  ~Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov

  Dobrý den, také já se přimlouvám za to, aby občané města nebo ti, kteří město navštěvují, pokud budou svědky takového jednání, klidně i anonymně hned upozornili městkou policii, dovolte mi také, abych Vás ubezpečil, že vedením města nebylo, není a nebude tolerováno žádné porušování pravidel, norem a zákonů v občanském soužití s tzv. nepřizpůsobivými občany. Mým osobním mottem je "stejná práva, stejné povinnosti". Dovolte mi také poděkovat za pochvalu pro naše město, které si velice vážím.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 15.4.2016

  Poděkování

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych poděkovat všem úředníkům a ostatním lidem městského úřadu v Sokolově za dobře odváděnou práci pro město. Vždy, když začnu v zimě provádět častější pěší vycházky po městě, uvědomím si, kolik nových věcí, oprav, rekonstrukcí se ve městě opět provedlo. Asi tuším, jak je v dnešní době složité , kvůli různým zákonům, nařízením, vyhláškám, normám, životnímu prostředí a nevím čemu ještě, navrhnout a hlavně dotáhnout cokoli do konce. Jako každý člověk i já si občas nad něčím zanadávám, ale v globálu vidím vše co se ve městě udělalo pozitivně, ještě jednou dík. Chci ještě vyseknout poklonu fa. SOTES za kvalitně prováděné služby městu, jak v zimě, tak v létě. S pozdravem
  ~ Ivo Švadlenka

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za pochvalná slova, která budu rád tlumočit všem, kteří se na rozvoji a údržbě města podílejí. Chci se také připojit k Vašim slovům o občasném zanadávání si. Také já nejsem vždy se vším zcela spokojený, ale to zcela jistě k životu patří. Přiznávám, že Vámi zmiňovaná společnost SOTES byla občas adresátem mých připomínek, přesto však plně souhlasím s Vaším hodnocením, že odvádí velký kus poctivé práce.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 1.4.2016

  Ad: Vyhrazené parkování ve Smetanově ulici

  dotaz:
  Dobrý den, ještě drobná připomínka k neoprávněně osazené ceduli vyhrazeného parkování pro přilehlý bytový dům, bývalý Rombar. Značka byla odstraněna, zůstalo zde však ukotvení značky. Nevím, jak k tomu mohlo dojít, ale je to zvláštní div, že takto dojde k osazení "na černo" oficiální cedulí. Dokáže to někdo vysvětlit? Na přilehlém soukromém pozemku je další taková cedule. Tato cedule bude zřejmě již v pořádku. Jinak by ji určitě kontrolní orgán také zrušil. Bohužel došlo tímto osazením a výstavbou ke zrušení 2 parkovacích míst na hlavní ulici. Je hezké, že si majitelé postavili soukromé parkování na svém, avšak na úkor veřejného parkování.
  ~ Jiří Korbel

  odpověď:
  Dobrý den, nedokáži odpovědět na dotaz, jak k tomu mohlo dojít, to se musí tazatel zeptat projektanta, který zajišťuje pro investora inženýring dané stavby. Za město mohu pouze sdělit, že by se na tuto záležitost stejně přišlo při běžné pravidelné kontrole komunikací, pokud by jsme nebyli dříve upozorněni občany, jako v tomto případě, za což ještě jednou děkujeme. Nejpozději by se tato záležitost zjistila při kolaudaci stavby. Parkovací místa zde neubyla a stále na hlavní komunikaci jsou k dispozici občanům a návštěvníkům města. Dopravní značení na pozemcích vlastníka bylo řádně stanoveno. Zřejmě při té příležitosti si investor nevšiml nebo neuvědomil, že nebyly příslušnými orgány povoleny všechny body jeho žádosti, kterou předložil ke stanovení dopravního značení. S pozdravem
  ~ Ing. Pavel Beran, vedoucí odboru správy majetku

 • 1.4.2016

  Pořádek ve čtvrti u nádraží

  dotaz:
  Vážený pane starosto, při procházkách Sokolovem pozorujeme, jak se město zvelebilo a jak je o město pečováno. Je zde krásná udržovaná zeleň, překrásné parky a odpočinkové zóny a TÉMĚŘ čisto v ulicích. Zajímalo by nás, jak je to například s Nádražní ulicí. V této lokalitě dochází dosti často k nechtěným skládkám, lidé zde neprovozují třídění odpadu, odpadky se povalují i mimo místa k tomu určená, a tudíž dochází k zakládání „černých skládek“, je možné s tím něco udělat? Máme namysli, zda by bylo možné sem občas poslat technické služby, které by tento nepořádek uklidily. Také by bylo vhodné tuto ulici navštěvovat častěji strážníky městské či státní policie, jelikož je tu po setmění docela rušno, jelikož se sem stěhuje spousta opravdu nepřizpůsobivých občanů a mnohdy je zde i dosti nebezpečno. Dále bychom chtěli upozornit na výskyt nepořádku zejména v lokalitách „Chemičák“, u Plase a ulice Divadelní. Předem děkujeme za odpověď a jsme s pozdravem
  ~ žáci ISŠTE, 3. PV

  odpověď:
  Dobrý den, lokalita Terminálu a okolních ulic je nestřeženější místo v Sokolově z pohledu kamerového systému. V této části je umístěno 8 kamerových bodů, které nepřetržitě sledují uvedenou lokalitu. Do míst jsou několikrát denně vysílány hlídky městské policie i Policie ČR. Pokud se podaří získat dotaci z MVČR, bude na městské policii zřízena opět služba Asistent prevence kriminality, kdy tito zaměstnanci prioritně procházejí právě oblast, kterou popisujete. Rád bych vás touto cestou požádal, abyste v případě zjištění narušení veřejného pořádku neprodleně tuto skutečnost oznámili na lince 156 nebo 158, abychom mohli ihned reagovat a zjištěný problém vyřešit. Oznámení od občanů nám velmi pomáhají při řešení podobných situací vzhledem k tomu, že nejsme schopni 24 hodin obsáhnout svými silami všechna riziková místa ve městě, kterých není málo. S pozdravem, Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov.
  ¬ Mgr. Petr Kubis, velitel městské policie

  Dobrý den žáci ISŠTE, 3. PV,
  děkujeme za váš zájem o čistotu města a jsme potěšeni vaším kladným hodnocením jeho vzhledu a naší péče. Ale k vašemu dotazu. Lokalita Nádražní a Divadelní ulice je zatížena velkým pohybem osob, procházejících tudy z dopravního terminálu nebo na něj. V zimním období je tato lokalita čištěna zhruba 2x týdně, častěji se sem vzhledem k počtu stálých pracovníků (6 žen) nedostaneme. V březnu však byli přijati brigádníci z úřadu práce a byly jim přiděleny stálé rajóny zde dole ve městě. Součástí jednoho z těchto rajónů je i uvedená lokalita, tudíž zde bude uklízet nepořádek jeden člověk každý den. Toto však je možné jen díky přijetí těchto brigádníků, po sezóně (budou zaměstnáni do půlky listopadu) budeme toto obstarávat opět pouze našimi stálými pracovníky, takže z denního úklidu přejdeme opět na schéma 2x týdně. Co se týče "chemičáku", ten byl po zimě již uklizen, nyní bude průběžně čistota udržována taktéž brigádníky. Využitím brigádníků se na letní sezónu mění i rajóny stálých pracovníků, takže lokalita u "Plase" bude v nadcházejícím období taktéž častěji uklízena.
  Vámi uvedené poznatky sami dobře známe, naši lidé projíždí městem denně, nepořádek monitorují a předávají informace o potřebě úklidu tam a tam. Jednou z takto postižených lokalit je i ulice J. K. Tyla, konkrétně okolí obchodního domu Perla a zdravotnického domu Ohře. Zde je nepořádek drobnější, o to však je ho více. Oproti jiným částem města je zde neskutečné množství nedopalků cigaret a zašlapaných žvýkaček. Osobně tuto lokalitu několikrát týdně monitoruji a vidím zde kouřit a zahazovat nedopalky zejména studenty vaší školy. Netvrdím, že nepořádek zde dělají pouze oni, avšak od doby, co se obrátil hlavní vchod školy do této ulice, je situace taková, jak popisuji. A to i přes umístění a vysypávání dalších čtyř odpadkových košů přímo v bezprostřední blízkosti vchodu do školy. Vzhledem k vašemu upřímnému zájmu o čistotu vás prosím, abyste působili na své spolužáky ve smyslu udržování pořádku na tomto prostranství. Vnímám váš e-mail tak, že čistota města je náš společný cíl.
  Děkuji za pochopení a zdravím vás
  ¬ René Bolvari, středisko odpadů a čištění Sotes Sokolov

  Co se týče nepořádku ve zmíněné lokalitě, budu tuto situaci konzultovat s vedením společnosti Sotes a věřím, že najdeme shodu v postupu, který by měl zmiňovanou situaci zlepšit. Dovolte mi také, abych Vám poděkoval za zájem Váš i studentů o město a pořádek v něm.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 1.4.2016

  Značení na parkovišti u Baníku

  dotaz:
  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli by se daly obnovit bílé pruhy (značení) na velkém parkovišti u TJ-Baníku. Některé už nejdou vidět a lidé zase parkují jak se jim to hodí. A druhý dotaz jestli se nedá něco udělat s lepším výhledem u hřbitova.Když vyjíždíte a chcete jet doprava tak bohužel nevidíte jestli někdo nejede odspoda.Auta tam stojí při krajnici a vy pak máte špatný výhled.Zrcadlo nebo jednosměrka??? Předem děkuji,nashledanou.
  ~ Gabriela Budeanuová

  odpověď:
  Dobrý den, jakmile to klimatické podmínky dovolí, společnost Sotes vyrazí do ulic města a vodorovná značení samozřejmě bude obnovovat. Pokud jde o výjezd ze hřbitova, upozorníme Policii ČR, aby zde dohlédla na zachování předepsaných odstupů od křižovatky při parkování.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 1.4.2016

  Třídění odpadů na Baníku

  dotaz:
  Hezký den přeji, už několik let v řadě vnímám v areálu "Baníku" za nedostačující přístup ke třídění odpadu. Několikrát jsem na tuto skutečnost upozornil radnici, že oddíly v areálu, potažmo členové klubů a také stánkaři při konání sportovních utkání, produkují velké množství plastových lahví a dalšího využitelného "odpadu". V minulém roce jsem byl ujištěn vedením areálu, že SOTES zajistí v letošním roce rozšíření stanovišť pro plast a papír a možná i menší kontejner na sklo by našel uplatnění. Nechci se zde pouštět do polemiky, do jakého odpadu patří třeba staré tenisové míčky nebo zlomené hokejky nebo staré dresy či vyřazené sportovní tašky. Základem je naučit i sportovce uvědomit si, že na provoz sportovišť město přispívá a že skládkování odpadů také něco stojí a je jedno, jestli to jde z členských příspěvků nebo městské pokladny, je-li to zbytečné. Musím se proto věřejně zeptat. Proč je v areálu stále více kontejnerů na směsný odpad plný plastových lahví a papíru? Působí zde "městská" ubytovna, hokejisté, fotbalisté včetně klubové hospůdky a tenisté mají také svůj občerstvovací koutek. Město nemá ke kontrolní činnosti prostředky, čas ani lidi, jak jsem byl ujištěn. Tuto činnost zajišťuje státní správa. Musí však docházet k represivním krokům? Myslím, že vedení radnice má zájem na rozšiřování povědomí prospěšnosti třídění odpadů. Nebo je to opravdu tak neekonomické, že to nemá smysl? Myslím, že prodejem vytříděných komodit získává SOTES nemálo peněz do "své" pokladny a může je vložit s dobrým pocitem do rozšiřování systému. O příspěvku od EKOKOMu ani nemluvě. Kolik peněz jsme takto do města získaly však zůstává tajemstvím a proto musíme stále platit a platit za poloprázdné kontejnery se směsným odpadem. Problémem bude asi postavení "účinkujících" v areálu a jejich právní subjektivita. Ta ale zavazuje k třídění odpadů .... kde je tedy problém? Někdo nechce, někdo nevidí? Je hezké, že v místním periodiku vychází ekologické poučky od pana místostarosty, ale k čemu a komu je to určené? Je hezké vědět, že někomu lze ušetřit za tunu vytříděného papíru 100 000 litrů vody ... ale k čemu? Někteří by se tady mohl zamyslet, za co berou své platy. i když neprošli ani řádným výběrovým řízením a berou si na nižší posty své kamarády z minulých štací ... Nebo na svoji práci prostě nestačí.
  ~ Jiří Korbel

  odpověď:
  Dobrý den, velmi těžko se na podobný dotaz odpovídá, jelikož jeho struktura je dost nepřehledná. Pokusíme se rozdělit odpověď na několik patrných částí: 1. počty kontejnerů na tříděný a směsný odpad v areálu Baníku: - firma SOTES Sokolov spol. s r. o. má v areálu dostatečný počet kontejnerů na směsný i tříděný odpad. V minulém roce zde došlo i k navýšení počtu nádob na tříděný odpad (zmizela většina nevzhledných sudů a místo nich jsou zde nyní standardní nádoby na odpad). Přes osvětu, kterou město i firma SOTES činí i mezi uživateli areálu Baníku, nemůžeme ovlivnit to, co konkrétní lidé do nádob odkládají. Z hlediska praktického pak nelze při svozu odpad dodatečně dotřiďovat, a to ani na místě samém, ani jinak. Mj. k této činnosti nemá firma SOTES ani prostředky, ani oprávnění takto s odpadem nakládat. 2. příjmy za tříděný odpad: - veškeré příjmy za tříděný odpad, tj. příjmy od zákazníků, příjmy z předání odpadu i příjem od EKOKOMu nepokryjí náklady na svoz a činnosti spojené s realizací systému třídění odpadu. Jediným efektivním způsobem by bylo snížení počtu nádob na separované odpady a jejich efektivnější využívání (sešlapáváním PET lahví, nápojových kartonů, krabic atd.) a samozřejmě umísťování pouze takových odpadů, které do té které nádoby patří. Ani letitou osvětou se tohoto stavu nepodařilo dosáhnout, tedy separaci odpadů výrazně zlepšit. 3. problémem je i skutečnost, že mnohá individua se přehrabují v odloženém odpadu (směsném i tříděném), jeho části vyhazují do okolí stanovišť nádob a části si přivlastňují, tedy v podstatě neoprávněně kradou městský majetek, čímž snižují výtěžnost odevzdaných odpadů. S úctou

  ~René Bolvari, středisko odpadů a čištění

  ~ Dobrý den, město v rámci osvěty dělá nemálo pro to, aby rostlo u obyvatel města povědomí o nutnosti třídit odpad, bohužel tato záležitost vždy zůstane na každém jednotlivci. I přes tyto výhrady rád konstatuji, že objem tříděného odpadu ve městě přeci jen roste, byť ne tak, jak bychom chtěli.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 1.4.2016

  Parkování u krytého bazénu

  dotaz:
  Dobrý den. Chtěl bych vyjádřit nespokojenost se změnou parkování u krytého bazénu v Sokolově. Nejsem člověk, který není ochoten udělat pár kroků pěšky, a taky jako člověk s environmetálním myšlením nerad čtu o tom, jak se v Sokolově budou asfaltovat další a další plochy, aby bylo více parkovacích míst. Tam, kde více přemýšlí do budoucna už od takových postupů upustili, ale to je debata na delší dobu. Nelíbí se mi ale, že něčí podnikatelský záměr má přednost před veřejným zájmem. Pět míst je vyhrazeno pro sokolovskou bytovou (proč tolik?) a zbytek pro hotel. Chcete omezit návštěvnost bazénu? Dle ohlasů v mém okolí v tom mnoho lidí vidí klientelismus nebo korupci. Připravujete nějaké řešení? Je nějak transparentně ošetřeno, jak se vyhrazená parkovací místa přidělují? Za odpověď předem děkuji. S pozdravem
  ~ Ing. Zadražil

  odpověď:
  Dobrý den. 5 míst pro Sokolovskou bytovou není u krytho bazénu vyhrazeno proto, že bychom si zde chtěli vybudovat nějakou výhodu pro zaměstnance,nebo pro firmu, ale ono "parkoviště" u bazénu není v pravém slova smyslu parkovištěm, ale je to prvotně jediná obslužná plocha, která má sloužit k zasobování a provozu hotelu a bazénu. Z tohoto místa je jediný přístup k zásobovacímu výtahu pro hotel, jsou zde umístěny kontejnery které je třeba vyvážet, je odtud jediný přístup pro handicapované zákazníky (bezbariérový) je odtud jediný přístup pro do strojoven a výměníkové stanice, a je to též nejrychlejší cesta pro záchranáře, v případě, že by bylo třeba někoho transportovat na nosítkách do sanitky. Ale protože nyní se to vyhradilo jako parkoviště pro hotel, tak my máme 5 míst vyhrazených u rampy bezbariérového přístupu pouze proto, aby se k bazénu dostala obslužná vozidla (havárie, úrazy, opravy, vozíčkáři apod. Vozidla ať již zaměstnanců nebo firemní opustí v takovém případě tato místa okamžitě a umožní tak potřebnou obslužnost, sanitkám, zásobovacím vozidlúm , pojízdným dílnám apod. V případě, že by i tato místa byla obsazena návštěvníky hotelu nebo bazénu tak bychom zůstali zcela bez přístupu.
  ¬ Ing. Karel Rambousek, ředitel Sokolovské bytové

  Pokud jde o pronájem parkoviště pro hotel, k tomu jsme dospěli po několikaletém odkládání a vyjednávání s vedením Parkhotelu. Usoudili jsme, že v rámci podpory cestovního ruchu je v tomto ohledu potřeba zohlednit potřeby jediného hotelu ve městě, který dlouhodobě upozorňoval na nedostatek hostů, potažmo návštěvníků města právě pro nemožnost parkování u hotelu. Věříme, že tímto opatřením dojde k navýšení počtu návštěvníků našeho města, a to i díky školením, kongresům, které se zde mohou konat za zlepšených podmínek. Nedomnívám se, že by kvůli tomuto opatření došlo k úbytku návštěvníků bazénu, neboť pro ně je k dispozici parkoviště u Komerční banky a docházková vzdálenost asi 100 metrů jistě není zásadní překážkou.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 30.3.2016

  Auta na trávníku na Vítězné

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, chtěl bych se zeptat, zda se bude nějak řešit jízda po trávě přes chodník, poškozování chodníku a bláto na chodníku od vozidel, která vyjíždějí na pozemní komunikaci u bazaru "Za Babku" v Sokolově na ul. Vítězná (viz přiložené foto). Nyní se pozemní komunikace pěkně zrekonstruovala, ale takto to dlouho nevydrží. Děkuji za řešení situace. S pozdravem
  ~ Ing. Čestmír Wackenreuther

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za Váš podnět, na jehož základě bylo provedeno místní šetření a problematika byla projednána s vedením města. Bylo rozhodnuto umístit u chodníku zábranu z kamenů, která znemožní přejíždět trávník a ničit tak i přilehlý chodník. Zeleň bude společností SOTES Sokolov spol. s r.o. uvedena do původního stavu. S pozdravem
  ~ Ing. Pavel Beran, vedoucí odboru správy majetku

 • 30.3.2016

  Nesrovnalosti s jízdným v autobusu MHD

  dotaz:
  Dobrý den. Obracím se na Vás s upozorněním na nevyžadování jízdného na lince MHD Sokolov - Březová a zpět. Jsem občasným návštěvníkem Vašich měst a využívám linek MHD provozovaných společností Autobusy Karlovy Vary a. s. a dotovanými městy Sokolov, Březová a jinými obcemi. Opakovaně jsem si na výše uvedené lince MHD všiml nežádoucího jednání řidičů autobusů MHD, kdy od nastupujících cestujících nevyžadují jízdné nebo jej převezmou "do ruky" bez výdeje platné jízdenky. Naposledy jsem si takového jednání všiml dle 13.2.2016, kdy jsem cestoval z Březové do Sokolova.

  Údaje uvedené na mé jízdence:
  - řidič - F. M.
  - čas výdeje jízdenky: 15:11:20
  - linka - 485003/234
  - čl - 423710/1260292

  Mé upozornění spočívá v tom, že za uvedenou dobu jízdy přepravil řidič bez placení a výdeje jízdenky 3 cestující a další 2 cestující přepravil za sníženou úhradu jízného s výběrem peněz "do ruky" bez vydání jízdenky. Seděl jsem na sedadle blízko nástupního prostoru ve směru jízdy po levé straně a přesně jsem viděl, co se v prostoru nástupu cestujících děje. Příjem peněz řidičem bez výdeje jízdenky byl automatický, z čehož lze usuzovat, že někteří cestující a řidiči toto praktikují běžně a delší dobu. Situace se opakovala již po několikáté, co Vašim MHD cestuji. Píši Vám, jelikož mi toto chování a jednání osobně vadí. Věřím, že i Vám jako řádným hospodářům nemůže uvedený stav být lhostejný. Takto opožděně Vám píši z důvodu své nemoci, kde shodou okolností v těchto dnech dlím v Karlových Varech v rámci lázeňského pobytu. Věřím, že z Vaší strany budou přijata dostatečná opatření tak, aby k uvedenému způsobu přepravy nedocházelo jak ze strany "černých - neplatících" pasažérů, ale i řidičů. Určitě tím stoupne i ziskovost uvedené linky MHD a nutnost nevynakládání zvýšených dotací na její provoz. S pozdravem

  ~ Jaroslav Novotný, Praha

  odpověď:
  Dobrý den, reaguji tímto na podnět pana Novotného, na základě kterého byl proveden zápis s řidičem autobusu panem M., který dne 13.2. obsluhoval spoj 234 linky MHD Sokolov číslo 3. Dle jeho vyjádření si není vědom jednání uváděné panem Novotným. Současně uvádím, že údaje na zaslané jízdence se týkají linky číslo 3 a nikoliv linky číslo 1, která propojuje Březovou ze Sokolovem. V uvedený den byla řidičem obsluhována pouze linka číslo 3. Přestože nelze jednoznačně prokázat v daném případě provinění našeho zaměstnance, a to i vzhledem k delšímu časovému odstupu od případného zjištění a následnému zaslání informace, je v současnosti z naší strany prováděna zvýšená kontrola týkající se dodržování tarifní kázně a správného postupu při odbavení cestujících. Závěrem bych chtěl poděkovat panu Novotnému za zaslaný podnět, kterému zasílám odpověď v kopii. S pozdravem
  ~ Zdeněk Sokol, vedoucí dopravního útvaru Autobusy Karlovy Vary, a.s.

 • 29.3.2016

  Divočáci a dětské hřiště na Šenvertu

  dotaz:
  Dobrý den, pane Picko, bydlíme na Šenvertě a jediné místo, kam jsme si chodili s dětmi hrát, se změnilo v oraniště. Místo dětí a lidí se zde nevázaně pohybují divoká prasata. Sdílíme s paní Krčkovou v této oblasti zahradu a několikrát nám už byl zlomen plot a prasata vnikla na zahradu, a to i do sousední zahrady patřící azylovému domu, kde se pohybují i nadále. Plot zde nikdo neopravil. Potkat bachyni s šesti selaty v 19.00 večer bych Vám nepřála. Prosím tedy o nějaké řešení. Druhý dotaz je vůbec k investičním záměrům a péči o prostředí Šenvertu, který je nedílnou součástí Sokolova. Ve vykácené oblasti za zdemolovaným dětským hřištěm tamtéž je spousta plastů a odpadu... za celou zimu jsem zde neviděla Sotes nebo jinou městskou úklidovou službu. Je to škoda. Uvažuje město o nějaké investici do obnovení dětského hřiště na Šenvertě? Je hned několik lokalit, které mohu doporučit a ráda se na přípravě projektu (investičního záměru) budu jako občan podílet. Jen mi je líto, když vidím, jak Šenvert chátrá a údržba se velmi zúžila. Budu moc ráda, pokud si najdete čas se mým dotazem zabývat a ráda Vás lokalitou provedu. Těším se na odpověď. S úctou
  ~ Lucie

  odpověď:
  Dobrý den Lucie, k Vašemu prvnímu dotazu bohužel nemám jinou odpověď (a několikrát jsem ji již medializoval), než že jsem jednal s majitelem honitby i jejím hospodářem a výsledkem by měl být vyšší regulovaný odstřel divočáků právě na těchto honitbách. Město Sokolov již dlouhé měsíce řeší tento problém a bohužel nenalezlo jiné, rychlejší a účinnější řešení. Věřte, že jsme hledali řešení v podobě tzv. chemických ohradníků, odchytů, ale odstřel se prostě jeví jako nejúčinnější řešení. Vše komplikuje fakt, že ve městě se může odstřel povolit "pouze" za přímého ohrožení života. Dodávám, že MP není ani vybavena zbraní (rozumějte ráží), která by mohla divočáka bezpečně usmrtit. Opravdu jsme zintenzivnili jednání se všemi, kteří by nám mohli být nápomocni (SU, myslivecký svaz ...) a věříme, že dojde ke zlepšení situace. Pojďme k druhému dotazu. Bez dlouhého rozepisování mi pouze dovolte, abych Vás o průvodcovské služby požádal a budu moc rád, když se s Vámi v této lokalitě potkám. Napište mi prosím Váš telefon, nebo zavolejte na 723 058 306, abychom se domluvili na konkrétním termínu. Děkuji a přeji příjemné dny.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 29.3.2016

  AD: Úklid mezi ulicemi K. H. Máchy a Pionýrů

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, dne 12.3.2016 jsem vám psala ve věci úklidu silnice, kterou stavba používala jako zařízení staveniště, opravy komunikace a úpravy vnitrobloku u školky Pionýrů. Z odpovědi pánů ing. Berana a Bolváriho vyplývá, že je vše v naprostém pořádku. Nevím proto, proč až po mém dopisu došlo k celkem "razantnímu" úklidu, kdy v obou směrech projel čistící vůz opakovaně,a to 3x v obou směrech od Pionýrů ke křížení s rekonstruovanou ul.K.H.Máchy. Nemohu souhlasit, "že jde o část města zastavěnou rodinnými domky (je zde 1) a přesto zde strojní čištění probíhá". Protože neprobíhalo, tak jsem vám psala. Pánové nemohli nalézt "problematické místo" , protože již bylo uklizeno. Zároveň s tím projel čistící vůz i spojnici od domu čp.728 Třebízského směrem k trafostanici, což také není běžné, i když jak jsem vám již psala, používala ji stavba pro převoz sypkého materiálu. Mimo toho je tato spojnice využívána při terenních úpravách ve školce Pionýrů a nyní ji "zdobí" zbytky písku ze školky. Nemůžu si odpustit nereagovat na ujištění, že při reklamačních pracích bude "firma důrazně upozorněna ze strany města i na zajištění úklidu". Dle mého názoru by stačilo vždy řádně přejímat zhotovené dílo. Nebyl úklid staveniště i součástí rozpočtu stavby rekonstrukce kanalizace a tím i v ceně díla? Zda město uvažuje o úpravě prostranství (myslím tím úpravu s oddělením zeleně a pevné plochy) mezi školkou a domem 1292-1294 jsem se dozvěděla vágní informaci o postupných opravách všech komunikaci v dolní městě. Přitom jde o prostor, kde již stěží rozeznáte zelenou plochu od pevné a při dešti je zde jedna velká louže. Přeji hezký den
  ~ Holubová

  odpověď:
  Dobrý den paní Jaroslavo, slibuji, že se na místo osobně podívám a vezmu s sebou příslušné pracovníky (vedoucí odboru, SOTES...). Budu rád, pokud budete moci být také přítomna. Pro každého starostu je nejlepší, když může problém konzultovat a řešit právě s tím, koho nejvíce trápí. Můžete mi prosím napsat telefon na Vás, to v případě, že se obhlídky budete chtít zúčastnit. Můžete mi také zavolat na 723 058 306. Děkuji a přeji pohodové dny
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 18.3.2016

  Provoz v Slavíčkově ulici u večerky

  dotaz:
  Dobrý den. V odpovědi Vašeho úřadu na můj námět ze dne 14.12.2015, týkající se zvážení zřízení jednosměrné komunikace ve směru od č.p, 1678 ve Slavíčkově ulici k č.p. 1673 v ulici Mánesově (t.j. kolem večerky/hospody), bylo přislíbeno brzké prošetření a projednání příslušnými orgány. Táži se, zda se toto již uskutečnilo a s jakým výsledkem.
  Zdůrazňuji, že před cca 17.00 hodinou, kdy se prostor plně zaplní parkujícími vozidly (bez vlivu na nové parkoviště v blízkosti), je šetření zbytečné. Vozidla v obou směrech se prostě nevyhnou, drzejší vyhrává, slušný couvá.... Děkuji a zdravím.

  ~ Vladimír Kodýdek

  odpověď:
  Dobrý den, Váš podnět byl projednán s DI Policie ČR a bylo dohodnuto řešit situaci v této lokalitě komplexně na základě projektu. Odbor rozvoje města v současné době proto zajišťuje pro danou oblast zpracování projektové dokumentace v rámci plánovaných úprav parkování a případná změna provozu bude řešena až v rámci realizace tohoto projektu. S pozdravem
  ~ Ing. Pavel Beran, vedoucí odboru správy majetku

 • 18.3.2016

  Úklid mezi ulicemi Pionýrů a K. H. Máchy

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, v loňském roce probíhala v ulici K.H.Máchy rekonstrukce kanalizační sítě. Jako skládku nejen sypkého materiálu používala stavba komunikaci mezi ul. Pionýrů vč. zeleného pásu u domu č. 1266 a uvedenou ul. K.H.Máchy (parc.č. 899/1). Běžně potom převáželi tento materiál přes průjezd kolem trafostanice a výměnikovou stanicí č.15 (par.č. 953/1). Tato činnost pochopitelně znamenala prašnost a nepořádek, což lze brát jako nutné zlo a normální by bylo po skončení pak provést úklid. Bohužel k tomu nikdy nedošlo (pokud za to stavba nepovažovala asi 10 min. úklid koštětem na ploše 2x1m). Od té doby se příliš nevyznamenali ani pracovníci SOTESU. Viděla jsem je projet od té doby pouze 3x, a to vždy je jednou stranou komunikace od K.H.Máchy k ul. Pionýrů (parc.č.899/1. Pokaždé kolem úklidového vozu byl tak zvířený prach, že řidič toho raději nechal a přesunul se jinam. Např. ve dnech 9.12.15, 9.3.2016. Spojnicí kolem trafostanice se nenamáhali projet vůbec. Tak mě napadá, zda vůbec někdo kontroluje, jak efektivní je takto prováděný "úklid". Na závěr bych se Vás ráda zeptala, zda město počítá s tím, že někdy provede rekonstrukci komunikace (kolem plotu bývalé T 600).Ta je samá záplata nehledě na to, že obrubníky kolem ní jsou již téměř pod její úrovní. Také vnitroblok mezi ulicí Pionýrů a školkou by si nějaký zásah, myslím zasloužil. Děkuji
  ~ Holubová

  odpověď:
  Dobrý den, k uvedené problematice čištění komunikací v lokalitě u šestistovky mohu sdělit toto:
  - tato lokalita je poměrně klidná a čistá, vzhledem ke struktuře zastavěnosti převážně rodinnými domy, takže úklid zde není tak častý - není to třeba jako v jiných, zatíženějších lokalitách,
  - přesto i zde strojní čištění probíhá, koncem roku a začátkem tohoto i v zimě, avšak v tomto období logicky bez skrápění (voda by ve stroji zamrzala),
  - přes osobní kontrolu lokality jsme nenalezli místo, které by bylo tak problematické, jak paní popisuje.
  Zdravím a přeji pěkný den

  Co se týká oprav, je počítáno s opravami komunikací postupně v celém území mezi ulicemi Pionýrů, Jednoty, Karla Havlíčka Borovského a Karla Čapka. Bohužel nelze udělat vše najednou. Opravy jsou a budou realizovány dle ekonomických možností města a ve vazbě na další projekty oprav sítí ve správě třetích subjektů (ČEZ, VOSS, RWE, aj.) naplánovaných do tohoto prostoru. Z tohoto důvodu - oprava kanalizace, byla např. následně opravována i již zmiňovaná ulice Karla Hynka Máchy. Vzhledem k tomu, že se na této ulici budou dle klimatických podmínek ze strany dodavatele odstraňovat nyní na jaře reklamační závady, bude firma důrazně upozorněna ze strany města i na zajištění úklidu po dokončení prací. S pozdravem

  ~ René Bolvari, středisko odpadů a čištění, SOTES Sokolov, Ing. Pavel Beran, vedoucí správy majetku města

 • 18.3.2016

  Značení na parkovišti ve Švabinského

  dotaz:
  Dobrý den, v ulici Švabinského se v roce 2015 prováděla oprava parkoviště (v dolní části). Neříkám že oprava je provedena špatně, asfalt je pěkný rovný, i nové obrubníky. Ale proč tam nikdo nenamaloval vodorovné značení (pruhy) pro auta? Umíte si představit jaký je to problém pro někoho zaparkovat tak, aby nezabral dvě parkovací místa? Výsledkem je, že máme pěkné parkoviště, ale díky tomu že schází pruhy se na něj vejde méňě aut, protože lidi prostě neumí zaparkovat na parkovišti bez pruhů. Není to škoda? Nedávno jsem v rádiu poslouchal pořad o městě Jihlava, a jejich problémech s parkováním. Parkování bez namalovaných pruhů bylo označeno jako nejhorší možná varianta.
  ~ Tomáš R.

  odpověď:
  Dobrý den, parkoviště bylo dokončeno ke konci roku a již nebyla možnost z klimatických důvodů provést umístění vodorovného značení. V dané lokalitě se předpokládá i letos pokračovat s opravami komunikací a po té bude možné provést nástřik. Bohužel ani vymezení míst vodorovným značením nezajistí správné parkování řidičů, jak je tomu dokladem většina parkovišť ve městě. Jde spíše o vzájemnou ohleduplnost a slušnost, které bohužel dnes nejen u řidičů často chybí. S pozdravem

  Dovoluji si k tomu podotknout, že "nalajnované" parkoviště mnohdy znamená ještě méně místa na parkování, protože při vodorovném značení musí být repsektovány platné vyhlášky a normy vymezující značný prostor pro jedno auto.

  ~ Ing. Pavel Beran, vedoucí odboru správy majetku, Bc. Jan Picka, starosta města

 • 18.3.2016

  Poděkování

  dotaz:
  Dobrý den, v záplavě všech dotazů a "stížností" bych chěla vyjádřit velké díky "našemu" městu a všem, kdo se podílí na zvelebování našeho města. Žiju zde od svého narození cca 40 let, ale práce vedení města a vše, co se zde děje od doby, kdy jsem začala registrovat jména p. Picka a p. Sedláček, je k neuvěření. Tolik nových sportovišť, dětských hřišť, rekonstrukce koupališťě, tolik veřejných akcí. O to více mě mrzí neustálé "brmlání" nespokojených obyvatel. Zdá se mi, že v dnešní době je čím dál více "IN" nadávat na vše a na všechno, takový český sport, řekla bych.
  Naprosto mě dorazilo vyjadřování občanů na webu k průvodu čertů Krampus ve stylu - špatná organizace, málo místa, já jsem neviděl, moje děti neviděly, nemohl jsem zaparkovat. Místo, aby jsme se radovali z toho, že se nám město snaží vytvářet kulturu, jen žbrbláme, na vše a na všechno... Jistě by to každý občan při prvním ročníku vymyslel a předvídal daleko lépe. Dále opravy silnic - Když už se po xx letech konečně začala opravovat silnice na Vítěznou, nečetla jsem zde nic jiného než - Proč teď, nám se to teď nehodí, Proč se nepracuje do večera, proč se nedělá o víkendu, proč je okolo stavby bordel, proč nemůžu jezdit, kudy já chci. Ano, hlavně si stěžovat, než tu situaci chvilku přetrpět a odměnou nám je nová silnice, nová parkoviště apod. Zdá se mi, že spousta lidí si myslí, že jen tak na městě lusknete prsty a ejhle, přes noc je tu nová silnice. Loni perfektní novinka - Letní kino na Michalu, úžasná věc, bokem od města, opět na scéně stížnosti zahrádkářů na nadměrný hluk po dobu 2 hod promítání filmu. Nádherné rozkvetlé Staré náměstí a hned jsem zde četla stížnosti na velikost květináčů, výběr květin a podobné nesmysly. A to je jen 1 % ze stížností z této sekce, které mi za poslední dobu zústaly v paměti.
  Ano, není člověk ten, který by se zavděčil všem, každý by chtěl to parkoviště co nejblíže k sobě, dětské hřiště zrovna u svého baráku a klid zrovna u toho našeho baráku, parkoviště nejlépe s portýrem a nejlépe vše přes noc, abyste nedejbože neomezovali velectěného občana s bordelem přes den, ale zase pozor na ten hluk v noci, když všichni chceme spát, a ráno taky, protože manželka spí po noční :-) Chápu, že každý má jiné priority, tomu vadí prosekání stromů, tomu zase louže u kruháče a tomu zase z půlky vysypaná popelnice, ano každý máme právo se vyjádřit a upozornit město na nedostatky, ale PROSÍM, spoluobčané, naučme se taky chválit a děkovat, to je dnes už nejspíš přežitek.
  Proto já DĚKUJI, mnohokrát a tisickrát za to, jak Sokolov vypadá, co vše se renovuje, jaké akce pro nás chystáte a DĚKUJI, že můžu být hrdým občanem a nestydím se za NAŠE město. Děkuji.

  Dobry den, chtel bych podekovat za rychlou reakci na dotaz o ceste ke garazim v Tovarni ulici. Dekuji vsem zucastnenym za realizaci uprav. Byl jsem (a ne jenom ja) mile prekvapen. Doufam ze opraveny povrch nejakou dobu vydrzi. Diky. S pozdravem

  ~ Petra, A. Tomcik

  odpověď:
  Vážení spoluobčané, jménem všech, kteří se na obrazu města podílejí, děkuji a velice si Vašich pochvalných slov vážíme.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 14.3.2016

  Vyhrazená parkovací místa

  dotaz:
  Dobrý den, mám dotaz ohledně placených parkovacích míst v Sokolově. Chápu, že vlastníci pozemku (parcelní číslo 2379/3 v Rooseveltově ulici pronajímají parkovací místa místním obyvatelům. Byl to určitě dobrý podnikatelský záměr. Uvažuje město dále prodávat taková místa? Na další vyhrazené parkovací místo jsem narazil v ulici Smetanově před bytovým domem č.p. 891. Je toto místo v pronájmu od vlastníka, čímž je podle výpisu z katastru Město Sokolov?
  ~ Jiří Korbel

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za podnět, ke kterému lze sdělit následující. Parcela č. 2379/3 ve Slovenské ulici, nikoliv v Rooseveltově ulici, jak uvádíte, není v majetku města, a proto se k ní správa majetku nemůže vyjadřovat. Je otázkou každého vlastníka, jak svůj majetek využije, pokud je to v souladu s obecně platnými předpisy. Dále bylo na základě podnětu přešetřeno umístění dopravního značení na parcele č. 508 - Smetanova ul. Vyhrazené parkovací místo ve Smetanově ulici u čp. 891 bylo označeno dopravním značením neoprávněně bez souhlasu města a bez jeho stanovení ze strany odboru dopravy na základě administrativní chyby na straně firmy zajišťující projekci. Stavebník byl vyzván k okamžitému odstranění tohoto dopravního značení. Odstranění dopravní značky bylo provedeno ihned po vyzvání a následně ověřeno dne 14.3.2016. Děkujeme ještě jednou za upozornění. S pozdravem

  Dobrý den, město v současné době neuvažuje o tom, že by parkovací místa, která jsou k dispozici, prodávalo či pronajímalo.

  ~ Ing. Pavel Beran, vedoucí odboru správy majetku, Bc. Jan Picka, starosta města

 • 14.3.2016

  Parkování u obchodního domu Perla

  dotaz:
  Dobrý den, žádám Vás tímto o laskavé sdělení, jak je to s parkováním před obchodním domem Perla v Sokolově. Při odbočení z Kraslické do ulice J.K.Tyla se zde nenachází žádné označení a ani ceník placeného parkoviště, přesto občas se zde kdosi parkovné pokouší vybírat, a tak vlastně ani netuším, proč bych měl vytáhnout z peněženky byť jen několik korun za kousek papírku bez razítka a ceny. Navíc se tento samozvaný výběrčí honosí jakousi cedulkou úřadu města Sokolov a k řidičům, kteří jej na neoprávněnost výběru parkovného upozorní, je velmi vulgární. S přáním hezkého dne
  ~ Karel Novotný, Karlovy Vary

  odpověď:
  Dobrý den, parkoviště před OD Perla v Sokolově je soukromé, přesněji 2/3 jsou přímým majetkem tohoto podnikatele a 1/3 má pronajatu od města. Včera jsem se byl osobně přesvědčit o pravém stavu věci a potvrdil jsem si, že parkoviště je placené (10,-Kč/hodinu) a to v době od 8 do 18 hodin. Pracovník, který poplatek vybíral byl skutečně označen cedulkou, ale na ní nebyla ani zmínka o tom, že by nějakým způsobem patřil pod MÚ Sokolov. Naopak z ní bylo možné vyčíst veškeré údaje o tom, že je zaměstnancem majitele OD Perla a vlastníka přilehlého parkoviště. Mluvil jsem s ním také na téma označení parkoviště a sdělil mi, že na problém s nevýrazným označením tohoto placeného parkoviště upozorňoval majitele a údajně jsou na "pořadu dne" informační tabule. Co se týká případné vulgarity pracovníků na parkovišti, tu samozřejmě nemohu potvrdit a ani vyvrátit, nicméně pokud se s nevhodným chováním setkání, informujte majitele OD Perla. Jsem přesvědčený o tom, že je i v jeho zájmu, aby nakupující právě v tomto OD byli spokojeni se všemi službami, ty nabízející pohodné parkování, nevyjímaje.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 14.3.2016

  Poškozený chodník ve Slavíčkově

  dotaz:
  Vážený pane starosto, chtěl bych upozornit na přímo katastrofální stav chodníku v zadní části domu Slavíčkova 1386-1693. Co tento dům stojí se tento chodník ještě nikdy neopravoval, jsou zde ještě původní panely které se již značně rozpadají, na dvou místech je rozkopán a v dešti je nutno obcházet bláto až na trávník, osvětlení je také již z poloviny zrušeno, zůstala již lampa jen na začátku a konci chodníku. Chci upozornit na fakt že kočárkárny v těchto vchodech jsou ve sklepě a přístupné proto právě z tohoto chodníku neboť zadní vchody jsou oproti předním vchodům níže až na úrovni terénu a přímo proti kočárkárně. Ženy z kočárkem jsou tedy nuceny použít právě tento chodník. Chodník není využíván pouze k vjezdu do sklepa ale také těmi kteří nemají auto a chodí pěšky, neboť do většiny obchodů (mimo Penny) to mají blíže právě pokud použijí zadní vchod. Pokud vím tak už to je jediný dům na celém Michalu který ještě nemá opravený zadní chodník. S vysokým podpadkem je to zde přímo hazard se zdravím, zvláště pak za tmy bez osvětlení. Předem děkuji za odpověď.
  ~ František Macků

  odpověď:
  Dobrý den, na základě Vašeho podnětu jsme provedli se společností SOTES místní šetření. V ul. Slavíčkova u čp. 1686 - 1693 v zádní části traktu se jedná o "vyžilý" betonový chodník, místy zcela rozbitý a bahnitý, tak jak uvádíte. Domy jsou přístupné především z prostoru od hlavní komunikace. Dle informace tazatele je tento chodník využíván k výjezdu s kočárky ze zadních vchodů objektu. Vzhledem k celkovému stavu však nelze bohužel lokálně opravit. Je nutné provést celkovou rekonstrukci včetně odvodnění, chodníčky ke vchodům a schody na jeho konci. Chodník je i vzhledem k celkovému jeho dnešnímu stavu málo využívaný – některé vstupy do domu jsou zcela zarostlé trávou. Vzhledem k rozsahu nezbytných prací je nutné připravit práce a zařadit rekonstrukci do návrhu plánu oprav na rok 2017 (pro rok 2016 jsou již prostředky rozděleny dle schváleného plánu oprav na rok 2016). Bude pak záležet na objemu potřebných finančních prostředků a rozhodnutí orgánů města, které akce vyhodnotí jako prioritní pro celé město. Bohužel nemohu v tuto chvíli vzhledem k výše uvedenému přislíbit rychlejší řešení. S pozdravem
  ~ Ing. Pavel Beran, vedoucí odboru správy majetku

 • 14.3.2016

  Poškozený chodník ve Sportovní

  dotaz:
  Dobrý den, bylo by možné opravit poškozený chodník v ulici Sportovní mezi č.p. 2023 a 2024? Je poškozený již pár let a stále se oprava nekoná. Dále bych se chtěl zeptat, jestli se bude konat revitalizace na Vítězné, konkrétně výstavba nového hřiště atd., jak bylo městem navrženo a plánováno již na rok 2015. Předem děkuji za odpověď
  ~ M.

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za podnět, na jehož základě odbor se společností SOTES provedl místní šetření. Vyzvali jsme ihned správce vodohospodářské infrastruktury k neprodlenému odstranění zjištěných závad na vodovodu a kanalizace v místě propadu chodníku a vodovodního šoupěte. S pozdravem

  Dobrý den, zpracovaná studie revitalizace sídliště Vítězná, která prošla připomnkami jak ve vedení města, tak zejména v diskusi s občany sídliště Vítězná při jejím představování, bude postupně realizována. V současné době intenzivně hledáme případné dotační tituly, které by nám pomohly s jejím financováním. Protože jsem dlouholetým obyvatelem právě sídliště Vítězná a vím, že toto sídliště si revitalizaci zaslouží, budu všemožně přesvědčovat kolegy v zastupitelstvu, aby se realizace, byť postupnými kroky, uskutečnila. Prvním krokem by měla být stavba nového dětského hřiště.

  ~ Ing. Pavel Beran, vedoucí odboru správy majetku, Bc. Jan Picka, starosta města

 • 14.3.2016

  Ježdění aut po trávě v Majerové

  dotaz:
  Dobrý den, bydlím v ulici Marie Majerové 1639 v Sokolově, ve dnech 22.02. byli zavezeny vyježděné koleje na trávníku od aut čerstvou hlínou. Hned druhý den stačilo aby projelo pár aut, včetně svoz popelnic a kolejnice byly ještě větší, nehledě na bláto které je teď v ulici. Nevím jaký to mělo smysl ale bláto které je v ulici je opravdu vcelku nepříjemné. Nehledě na to, že přibívá stále více kamenů na krajnici, aby auta asi neparkovala v trávě a nenajížděla do trávy. Bohužel pokud někdo zaparkuje kombíkem, tak je pak velice těžké ho objíždět. Vím že tato lokalita je problémová, co se týče parkování, ale řešit to zasypáním kolejí hlínou a nacpat všude kameny. Chtěla bych poprosit, zda by nešlo udělat nějakou lepší nápravu.
  ~ Eva Siymonková

  odpověď:
  Dobrý den, lokalita je dlouhodobě problémová, jak sama uvádíte. Drobná realizovaná opatření jsou opravdu jen dílčími "kapkami" pro potřeby zajištění nezbytného provozu a parkování v tomto prostoru. Kameny chrání mělce uložené sítě v travnatém pásu, aby nedošlo k jejich poškození najíždějícími vozidly a současně k rozjíždění trávníků. Vzhledem k celkovému stavu lokality bude zpracován projekt revitalizace této komunikace, tak aby byly ošetřeny inženýrské sítě a zajištěno parkování a průjezd. Bohužel vozidla se prodlužují (více vozidel typu kombi) a těm stávající délka stání nedostačuje. Bohužel ještě nějaký čas tak budeme muset řešit závady pouze provizorně a operativně.
  ~ Ing. Pavel Beran, vedoucí odboru správy majetku

 • 8.3.2016

  Ježdění aut po trávě na Vítězné

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, chtěl bych se zeptat, zda se bude nějak řešit jízda po trávě přes chodník, poškozování chodníku a bláto na chodníku od vozidel, která vyjíždějí na pozemní komunikaci u bazaru "Za Babku" v Sokolově na ul. Vítězná (viz přiložené foto). Nyní se pozemní komunikace pěkně zrekonstruovala, ale takto to dlouho nevydrží. Děkuji za řešení situace. S pozdravem
  ~ Ing. Čestmír Wackenreuther

  odpověď:
  Dobrý den. Děkujeme za připomínku, kterou se budeme zabývat. Městská policie bude provádět častější kontrolu zmíněné části města. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 8.3.2016

  Úspora Sotes, bývalá škola v Sokolovské

  dotaz:
  Dobrý den, v Sokolovském deníku byla zveřejněna zpráva, že SOTES má něco málo ušetřených peněz. Je k dispozici analýza, ze které by bylo zřejmé, za co pracovníci SOTESu ušetřili? Napadá mne např. možná úspora za méně uloženého odpadu na skládku nebo výdělek za prodané předtříděné sklo, plasty, papír apod. Je možné zveřejňovat údaje, kolik odpadu se vytřídilo a mohla by nám třeba dozorčí rada SOTES zveřejnit, kolik jsme my občané zaplatili za uložení odpadu na skládku? Snad to nejsou obchodní tajemství. Další dotaz se týká bývalé školy 4.ZŠ. Diskuse kolem arabské návštěvy víří vášně a mne zajímá, jestli zájemci již představili svůj záměr v obecné rovině nebo jej představí až při schůzce se starostou? Věřím, že krajská samospráva bude v této záležitosti již také aktivně nápomocná i mimo tuto schůzku při hledání využití budovy.
  ~ Jiří Korbel

  odpověď:
  Dobrý den pane Korbeli. Co se týče otázky financí, rozpočtu, jeho čerpání a hospodaření firmy SOTES, musíte se obrátit přímo na ni. Co se týče "čtvrté" základní školy. Rád bych upozornil na to, že způsob jejího dalšího využití je nyní plně v kompetenci zastupitelstva města. Ale vzhledem k našemu přesvědčení o správném využití objektu pro sociální účely, a to v souvislosti se seniory, jsme v častém kontaktu s představiteli Krajského úřadu Karlovy Vary a ve věci dále jednáme. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 8.3.2016

  Odkupování domů nad kinem

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, můj dotaz je velice stručný. V jakém stádiu je jednání s panem Kendikem ohledně neobydlených ( spíše totálně zdevastovaných ) domů nad kinem Alfa. Je pravda, že už se město s vlastníkem dohodlo na odkoupení a bude tyto domy bourat nebo proběhne celková rekonstrukce domů? Děkuji za odpověď
  ~ Jiří Studený

  odpověď:
  Dobrý den pane Studený. V minulých dnech proběhlo druhé osobní jednání s majitelem těchto objektů, panem Kendíkem. Stále platí jak jeho záměr na prodej, tak náš záměr na koupi objektů. Bohužel však ani na tomto jednání nedošlo k posunu v otázce prodejní ceny, která je příliš vysoká. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 8.3.2016

  Louže, nádraží

  dotaz:
  Zdravím pane starosto,mám dva dotazy,chodíte někdy pěšky po Sokolově?Jestli ano,věřím tomu,tak proč se nic neděje s loužemi u přechodů,na kruháčích,je to hrozné, a za druhé,jezdím do práce autobusem a vlakem,není se na nádraží kde schovat před větrem,sněhem,deštěm,ano mohu stát v podchodu,kde hrozně táhne,proč není otevřená hala,je to ohledně bezdomáčů či jiných lidí?jak k tomu přijdeme mi cestující?,divím se,že jste vybudovali terminál,ale na lidi jste zapomněli a to krutě,žijeme v 21 století,ale tam se zastavil čas,není Vám to hloupé?Děkuji za odpověď s pozdravem
  ~ Hana Högerová

  odpověď:
  Dobrý den, louže u přechodů a kruhových objezdů jsou v převážně většině na silnicích ve správě Krajské správy a údržby silnic. Pokusíme se vyzvat správce těchto komunikací, aby zajistil nápravu. U komunikací ve vlastnictví města provedeme po dešti kontrolu s pracovníky SOTES a budeme se snažit tam, kde to bude technicky a ekonomicky reálné, tento problém odstranit. Co se týče druhé části dotazu. V nejbližší době proběhne jednání mezi Správou železniční dopravní cesty, tedy společností, která s největší pravděpodobností převezme do majetku České dráhy. Osobně budu trvat na dodržení ústní dohody, kdy nám bylo slíbeno, že dojde k celkové rekonstrukci budovy nádraží ČD. Cílem této rekonstrukce bude i vytvoření společného zázemí pro cestující jak vlakového, tak autobusového nádraží. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 8.3.2016

  Divočáci ve městě

  dotaz:
  Vážený pane starosto, obracím se na Vás podle mého názoru se závažným problémem, který nikdo neřeší ačkoli je všeobecně znám. Jsem držitelem psa, kterého několikrát denně venčím v parku Husových sadů. Již v pěti případech, během posledního měsíce v parku potkáváme divočáka. Když jsem při prvním setkání s ním informoval telefonicky městskou policii bylo mi sděleno, že je jim to známo a divočák běhá v parku minimálně měsíc. Ve dvou případech jsem se s ním setkal na velmi blízkou vzdálenost cca. 10 a 5 m. Včera 6.3. kolem 21. 45 hod. jsem se s ním setkal opět při venčení psa u hlavní silnice proti budově polikliniky. Protože byl z části skrytý jehličnatým porostem zahlédl jsem ho ve vzdálenosti cca. 5 m, odkud nás cca, 20 sek. pozoroval. Naštěstí v té době přicházel od polikliniky další " pejskař", který divočáka také viděl a odvolával psy. Když pak začal štěkat i můj pes ( což zřejmě pomohlo), divočák odběhl do parku směrem k potoku. Toto není první případ kdy někoho znatelně vyděsil. Byl jsem svědkem zděšeného útěku maminky s kočárkem, kolem které zvíře probíhalo na vzdálenost tak 30 m. Jedná se o divoké zvíře u, kterého nikdo nemůže předvídat jeho reakce a neboť v těch místech denně prochází desítky lidí, dětí a majitelů psů a není možno vyloučit ani případný střet s vozidly na hlavní silnici jsem přesvědčený, že by se tímto měl někdo zabývat. Předpokládám, že po domluvě s mysliveckým svazem by byl možný eventuální odchyt a jeho převezení na jiné, bezpečné místo. Děkuji za odpověď
  ~ Karel Pugner

  odpověď:
  Dobrý den pane Pugnere, dovolte mi, abych odpověděl na Vaši připomínku. Ano, máte pravdu v tom, že problém s přemnožením divočáků v okolí našeho města (ale nejen něho) je všeobecně znám a souhlasím s Vámi také v tom, že může jít o setkání velice nemilé a někdy i nebezpečné. Musím však hned dodat, že není pravdou, že by tento problém nebyl řešen. Naopak. Je to již téměř rok, co město Sokolov a Městská policie tzv. bije na poplach. A to jak na Krajském úřadě, tak i na mysliveckém svazu. Situace se stala o to nebezpečnější, že někteří obyvatelé našeho města podlehli dojmu, že divočák je vlastně krotké zvíře, a tak jim začali připravovat krmení na místech, která by nikdo z nás nečekal. Ano, výsledkem je téměř zdomácnění nejednoho divočáka, ale situaci vnímám v tomto ohledu o to nebezpečněji. Jak už jsem uvedl, téměř po ročním intenzívním vyjednávání jsme ve spolupráci s myslivci a Sokolovskou uhelnou došli ke shodě, že počet přemnožených divočáků bude regulován odstřelem v příslušném mysliveckém revíru. Jsem přesvědčený o tom, že alespoň na nějakou dobu díky tomu nebude docházet k nemalým škodám na městském porostu, ale zejména se budou minimalizovat možné nebezpečné situace, to v případě, že se divočák pohybuje ve městě a může tak být ohrožením pro jeho obyvatele.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 8.3.2016

  Chodník za domem Slavíčkova 1386-1693

  dotaz:
  Vážený pane starosto, chtěl bych upozornit na přímo katastrofální stav chodníku v zadní části domu Slavíčkova 1386-1693. Co tento dům stojí se tento chodník ještě nikdy neopravoval, jsou zde ještě původní panely které se již značně rozpadají, na dvou místech je rozkopán a v dešti je nutno obcházet bláto až na trávník, osvětlení je také již z poloviny zrušeno, zůstala již lampa jen na začátku a konci chodníku. Chci upozornit na fakt že kočárkárny v těchto vchodech jsou ve sklepě a přístupné proto právě z tohoto chodníku neboť zadní vchody jsou oproti předním vchodům níže až na úrovni terénu a přímo proti kočárkárně. Ženy z kočárkem jsou tedy nuceny použít právě tento chodník. Chodník není využíván pouze k vjezdu do sklepa ale také těmi kteří nemají auto a chodí pěšky, neboť do většiny obchodů (mimo Penny) to mají blíže právě pokud použijí zadní vchod. Pokud vím tak už to je jediný dům na celém Michalu který ještě nemá opravený zadní chodník. S vysokým podpadkem je to zde přímo hazard se zdravím, zvláště pak za tmy bez osvětlení. Předem děkuji za odpověď.
  ~ František Macků

  odpověď:
  Dobrý den. V minulých letech byla udělána celá komunikace s přiléhajícími parkovišti v této lokalitě a další práce v roce 2016 nejsou v plánu. Tento chodník se pokusíme zařadit do oprav na rok 2017. S pozdravem
  ~ Ing. Jaromír Dvořák, ředitel SOTES

 • 8.3.2016

  Kontrola vibrací a hluku

  dotaz:
  Dobrý den, v jednom vašem strategickém dokumentu se píše: ,,Hluk a vibrace jsou nehmatatelnými znečišťovateli životního prostředí. Zdrojem hluku ve městě Sokolov je především doprava, a to silniční včetně provozu na parkovacích a odstavných plochách a doprava železniční. Přes město Sokolov vede budovaná rychlostní silnice R6, která vykazuje vysokou hlučnost. Dále je území protkáno sítí komunikací II. a III. třídy. Hlučnost byla měřena pouze na komunikaci II. třídy na ulici Kraslická se zaměřením na chráněný venkovní prostor rodinného domu č.p. 946 Sokolov, což je úsek Sokolov – Svatava, který byl dotčen obchvatem v souvislosti s budováním silnice R6. Měření provedl Zdravotní ústav se sídlem v Karlových Varech na základě zadání Krajské hygienické stanice v Karlových Varech v roce 2009 a pro srovnání také v roce 2010. První měření dne 08.09.2009 vykázalo hodnotu 69,8 dB/A/ |(limit 70db/A/) pro denní dobu a 62,2 dB/A/ (limit 60 dB/A/) pro noční dobu. Výsledek druhého měření ze dne 27.05.2010 prokázal hodnotu 70,0 dB/A/ ve dne a 64,3 dB/A/ v noci. U druhého měření již je patrné výrazné navýšení hluku v nočních hodinách, což může nepříznivě ovlivnit zdravotní stav obyvatel zájmového území (viz územní plán). Hlukovou zátěž nastiňuje také následující obrázek 1.13.4, kde jsou zřejmé hlavní zdroje hlukové zátěže (při silnici R6 a silnici II. třídy č. 210 procházející městem Sokolov)." Tato informace mi přijde neúplná. Kde přesně tato měření probíhala? Jak často? Během jednoho dne? V průběhu týdne? Jsou uvedená čísla průměrná? Jistě tyto informace znáte,když se jedná o Vaše město. Děkuji za odpověď
  ~ Rolníková

  odpověď:
  Dobrý den. Byl vznesen dotaz na Krajskou hygienickou stanici v Karlových Varech, jejíž odpověď zasíláme. Odpověď (Ing. Edita Novotná, vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální Sokolov, ze dne 26.02.2016): - Měření hluku z dopravy byla provedena na základě objednávek Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje se sídlem v Karlových Varech, Závodní 94, 360 21 Karlovy Vary pro vnitřní potřeby orgánu ochrany veřejného zdraví v rámci monitoringu hluku z dopravy, místo bylo vytipováno náhodně, v úvahu byla vzata plánovaná výstavba nového obchvatu. - Měření provedl Zdravotní ústav se sídlem v Karlových Varech, Centrum hygienických laboratoří, Závodní 94, 360 06 Karlovy Vary (zkušební laboratoř č. 1385, akreditovaná ČIA). - První měření proběhlo dne 8.9.2009 se závěrem, že s ohledem na nejistotu měření nelze jednoznačně stanovit překročení či nepřekročení stanovených hygienických limitů pro denní i noční dobu. - Sčítání intenzit dopravy bylo provedeno 8.9.2009 (denní) a 15.10.2009 (noční). - Druhé měření proběhlo dne 27.5.2010 se závěrem, že s ohledem na nejistotu měření nelze jednoznačně stanovit překročení či nepřekročení stanovených hygienických limitů pro denní dobu, pro noční dobu byl hygienický limit překročen. - Sčítání intenzit dopravy bylo provedeno 3.5.2010 (noční) a 27.5.2010 (denní + noční). - Hodnocení hluku bylo provedeno podle dnes již neplatného nařízení vlády o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací č. 148/2006 Sb., v platném znění. - Pro hluk z dopravy na pozemních komunikacích se ekvivalentní hladina akustického tlaku A stanoví pro celou denní dobu LAeq,16h 06.00 až 22.00 hodin a pro celou noční dobu LAeq,8h 22.00 až 06.00 hodin. - Měření a výpočet hluku z dopravy na pozemních komunikacích v ulici Kraslická v Sokolově byl proveden pro chráněné venkovní prostory obytných domů, se zaměřením na dům č.p. 946, v jehož chráněném venkovním prostoru stavby bylo provedeno kontrolní kalibrační měření hluku. Mikrofon zvukoměru byl při kontrolním měření umístěn ve vzdálenosti 1,5 m od fasády domu, ve výšce 3,2 m nad terénem – úrovní vozovky. Stativ s mikrofonem byl postaven na dlážděném chodníku u fasády domu č.p. 946; chodník bezprostředně navazuje na silniční komunikaci ulice Kraslická. - Do výpočtu byl zahrnut vliv automobilové dopravy v ulici Kraslická a části obchvatu obce Královské Poříčí – silnice 181. Vliv dopravy na ostatních komunikacích nebyl uvažován. Pro zpřesnění výpočtu byl zvolen kalibrační bod – u fasády domu Kraslická č.p. 946, ve kterém bylo v denní době dne 8.9.2009 v čase 12:30 – 14:40 provedeno měření ekvivalentní hladiny hluku a sčítání intenzity dopravy s rozdělením na nákladní a osobní. Zjištěná intenzita dopravy byla přepočtena na průměrnou denní hodinovou intenzitu dopravy a průměrnou noční hodinovou intenzitu dopravy. Průměrná noční hodinová intenzita dopravy byla zpřesněna dalším sčítáním v noční době provedeným 15.10.2009. Dále byla pro denní i noční dobu sečtena intenzita dopravy na obchvatu Královského Poříčí. Hodnoty denní a noční intenzity dopravy byly zadány jako základní vstup pro hodnocený liniový zdroj hluku. - Podmínky výpočtu v roce 2010 byly obdobné jako při výpočtu provedeném v roce 2009. Avšak oproti podzimu 2009 došlo k vybudování kruhového objezdu v místě křižovatky silnic 210 a 181 (odbočka na obchvat obce Královské Poříčí). Silnice I/6 v úseku Sokolov – odbočka na Nové Sedlo byla oproti podzimu 2009 zcela uzavřena v obou směrech (doprava mezi Sokolovem a Karlovými Vary byla svedena po silnici II/181 – obchvat Královského Poříčí a po silnici 2099 – přes Loket). To byl z největší pravděpodobností pravý důvod nárůstu ekvivalentních hladin hluku v měřeném místě. Z podkladů vyplývá, že i intenzita dopravy na silnici II/181 v této době extrémně narostla. S pozdravem
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 8.3.2016

  Cesta ke garážím v Tovární

  dotaz:
  Dobry den, mam dotaz ohledne upravy prijezdove cesty ke garazim v ul. Tovarni pred novym parkovistem pro kamiony. Pri stavbe parkoviste byla provedena uprava jen zadni casti komunikace. Vsechny auta jezdi predem a pred garazema se vytvorily vymoly. Vjezdy do garazi a "parkovaci mista" jsou v blate. Nebyla by nejaka moznost upravy treba recyklatem? Predem dekuji za odpoved.
  ~ Saša T.

  odpověď:
  Dobrý den, prověřili jsme s pracovníky společnosti SOTES stav Vašeho podnětu na místě. Místo mezi dvěma řadami garáží je rozježděné zřejmě od těžších vozidel. SOTES v termínu dle klimatických podmínek zajistí nezbytnou opravu odstraněním bahna, závozem recyklátu a zhutněním. Nicméně povrch i takto upravený je určen pouze pro provoz osobních vozidel. S pozdravem
  ~ Ing. Pavel Beran, vedoucí odboru správy majetku

 • 8.3.2016

  Špatně vyvážený kontejner v Jelínkově

  dotaz:
  Dobrý den, ráda bych upozornila na to že se nám vrací na stání(Jelínkova ul. uprostřed) zčásti nevysypaný kontejner. Už jsem na to upozorňovala v prosinci. Pan Dvořák slíbil že zjednají nápravu. Bohužel se tak nestalo. Před 14.dny jsem zastavila řidiče a upozornila jej na to, a on mi odpověděl že za to nemůže. Nevím proč by se měl odpad vozit sem a tam. Minulý týden jsem opět nakoukla do kontejneru a opět nebyl zcela vysypán. Možná by stačilo kontejner otáčet, tak aby nebyl na autě pořád stejnou stranou ke kabině auta(protože na této straně je to pořád plné). Děkuji
  ~ Marta

  odpověď:
  Dobrý den, k problematice neúplně vysypaného kontejneru (zbylého odpadu je opravdu minimum - u čelní strany kontejneru) uvádím, že v zimním období je toto skutečně problém, jelikož je odpad přimrzlý ke dnu a bokům kontejneru. Pracovníci přesto byli poučeni a provádí při výsypu vyškrabávání kontejneru. Jakmile teplotní poměry dovolí, provedeme i vymytí kontejneru (nejen tohoto), čímž se stav ještě zlepší. Zdravím Vás
  ~ René Bolvari, středisko odpadů a čištění, SOTES Sokolov

 • 8.3.2016

  Zavádění bezbariérových autobusů

  dotaz:
  Vážený pane starosto, už delší dobou mi vrtá v hlavě následující. Zajímalo by mě zda Vy a nebo někdo z Vašeho úřadu jezdí v tomto městě MHD. Pokud vím, tak společnost která zde provozuje MHD tak měla splnit následující: Všechny autobusy být bezbariové - není tomu tak!!! Všechny autobusy měli být označeny tabulemi které ukazuji danou linku - opět tomu není tak!! A určitě by se toho našlo mnohem více. Člověk aby se nebál pomalu tím odpadem co tu jezdí svést. Nedávno se mi stalo následující : Jel jsem linkou 33 kolem nemocnice na sídliště. Přijel malý minubus který samozřejmě nedokázal pobrat všechny cestující. Takže jsme se mačkali společně s důchodci jako sardinky! Navíc mě nejvíc dostalo to, že během cesty se mu otevírali přední dveře a cestující je musel držet. Toto je podle mě naprosto šílené, navíc když to město dotuje nemalým penízem. A to nemluvím o tý špíně a prachu co v autobusech je. Proto by mě zajímalo do kdy toto bude trvat. Zkuste se jet podívat do Karlových Varů - tam je to úplně něco jiného než v Sokolově.
  ~ Jiří J.

  odpověď:
  Dobrý den. Reaguji tímto na stížnost obdrženou 20.2. Provoz MHD v Sokolově je zabezpečován 12 autobusy včetně záložních vozových prostředků. Přestože není smlouvou specifikován počet bezbariérových autobusů, je obsluha jednotlivých linek a spojů zajištěna 8 bezbariérovými autobusy z uvedeného počtu. Při obnově vozového parku je prováděn nákup pouze vozidel výše uvedeného typu. Co se týká obsluhy linky 33 nevhodným typem autobusu, jednalo se vyjímečný případ. V současnosti již uváděný málokapacitní autobus není do provozu nasazován. Od 29.2. byl zaveden nový systém odbavovací systém při odbavování cestujících, který přispěje k rychlejšímu odbavování s rozšířením dalších možností placení jízdného i pomocí bezkontaktní platební karty. Současně byl proveden kompletní úklid a vyčištění všech vozových jednotek. Ze strany naší společnosti je prováděna intenzivnější kontrola se zaměřením na zlepšení všech aspektů(označení autobusů, dodržování jízdních řádů…) týkajících provozu MHD v Sokolově. S pozdravem
  ~ Zdeněk Sokol, vedoucí dopravního útvaru Autobusy Karlovy Vary, a.s.

 • 4.3.2016

  Jak to bude letos na koupališti

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, prosím o informaci, jestli se řeší, či bude řešit,aby se v letošní sezóně neopakovalo to, co se dělo na městském koupališti Sokolov v loňském roce. Konkrétně: Nadměrná návštěvnost romských spoluobčanů a obtěžování ostatních návštěvníků částí rómů. V Sokolově vždy žila velká populace rómů,ale taková návštěvnost na koupališti nikdy nebyla, proto si myslím, že tento exes nemůže být odůvodněn masivním přistěhováním. Podle názoru velké části občanů i mně došlo k vymknutí se kontrole vstupu rómských rodin, například - předávání si povolenky k doprovodu tělesně postižené osoby a dále volné vpuštění jejich části z důvodu strachu oprávněných osob,neboť jim rómové vyhrožovali, že si je venku "podají". Ze stejného důvodu docházelo i k obtěžování,znečišťování vody a okolí bazénů a časté plivání v bazénu a ojediněne i k vykonání potřeby ve vodě. Zdůrazňuji, že nepatřím mezi lehkomyslné rasisty, žiji v tomto městě od narození již 58 let a vím dobře, že mnozí rómové se již začlenili do společnost a dodržují pravidla slušnosti a ohledu k okolí. Ale ta druhá část zůstává nepřispůsobivá a můj příspěvek je jeden z faktů,kdy na tento nešvar doplácí slušní občané. Já sám navštěvuji uvedené koupaliště od dětství,vždy jsem se tam cítil plně uspokojen,ale vloni to byla " studená sprcha". Po dvou návštěvách jsme se rezolutně s manželkou rozhodli tam více nechodit, jezdili jsme celé léto na Jesenici. Ale co lidé, kteří nemají auta?? Myslím, že v každé demokracii by měli využívat práv a svobod lidé, kteří dodržují zákony a pravidla soužití ve společnosti a ti ostatní by měli být úměrně jejich chování o tyto práva kráceni. Jinak jde o anarchii. Myslím, že mohu za velkou část obyvatel Sokolova říci,že nám moc záleží, aby Městské koupaliště bylo zase tím, čím vždy bylo a mohli jsme ho plně využívat,jako všechny klady našeho města, děkuji.
  ~ Václav Vlk

  odpověď:
  Dobrý den pane Václave, jsem přesvědčený o tom, že situace na našem koupališti se v záležitostech, které zmiňujete, zlepší. Ostatně ono se tak již stalo v průběhu loňské sezony, kterou komplikovalo hned několik okolností. Byl to jakýsi zkušební provoz po rekonstrukci, spíše zavřené koupaliště Michal a v neposlední řadě také abnormálně krásné léto. Také my jsme byli tak trochu zaskočeni velkou návštěvností našeho koupaliště a v neposlední řadě také neodpustitelným chováním některých skupinek návštěvníků. Situaci jsme řešili, a domnívám se, že poté došlo k jejímu zklidnění, častými hlídkami nejen Městské policie, ale také častou přítomností asistentů prevence kriminality. Zvýšil se také důraz na hygienu návštěvníků ze strany plavčíků a já věřím, že každý, kdo neví, jak se chovat na městské plovárně, pochopil, že takové chování je nepřípustné a nebude tolerováno. Několikrát jsem se o zmiňovaných opatřeních osobně přesvědčil a nejinak tomu bude v letošní sezóně. Nemám samozřejmě žádné informace o tom, že by docházelo ke zneužívání povolenek k doprovodu tělesně postižené osoby a stejně tak se ke mně nedostala informace o tom, že by byl někdo vpuštěn proto, že by vyhrožoval personálu. Stejně tak jsem již několikrát vyvracel ničím nepodložené fámy o tom, že návštěvníci ze sociálně slabých rodin mají vstup zdarma. Stejně jako Vám, tak také vedení města záleží na tom, aby naše nové koupaliště nabízelo příjemné relaxační chvíle všem, kteří je přišli navštívit, a jednoznačně budeme trvat na tom, aby byli vykázáni lidé, kteří se neumějí nebo nechtějí umět chovat. Budu rád, pokud spolu budeme komunikovat i v letní sezóně a vězte, že Vaše podněty a připomínky nikam nezapadnou.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 4.3.2016

  Ad: Parkoviště na náměstí

  dotaz:
  Dobrý den, píši Vám v reakci na poslední zveřejněný dotaz ohledně parkování na náměstí Budovatelů před Hornickým domem. Samozřejmě bych mohl nejdříve chválit za provedené rekonstrukce a budování sportovišť, obchvatů, za provedení více a méně zdařilých akcí a dalších investic. Nicméně, mým cílem je spíše upozornit na to, co se mi ve městě nelíbí. Jak jsem již předeslal v úvodu, jedná se především o Váš záměr zbudovat v části náměstí parkoviště. Vcelku by mě zajímalo, jestli bourání „rabátka“ nebyla již příprava k provedení tohoto záměru, či jestli za tím nestála pouze stavba pódia k provedení Hornické poutě jedenkrát v roce. Dále bych ocenil zveřejnění plánovaného počtu vzniknuvších míst a na způsob provedení „technického“ oddělení parkoviště od zbývající části náměstí. K tomu mě napadá další kacířská myšlenka. V odpovědi Zoře Klusoňové, kterou osobně ani jinak neznám, jste uvedl, že z důvodu zatraktivnění lokality v okolí ulice Bezručova v rámci její rekonstrukce ubude počet parkovacích míst. Znamená to snad na jedné straně zatraktivnění jedné části města na úkor druhé? Navíc se domnívám, že cca 15 nových míst nevyřeší problém parkování v centru města stejně jako ve všech jiných městech. Zaparkoval jste snad někdy v Praze na Staroměstkém náměstí nebo v centru Karlových Varů? Řešením by mohla být osvěta zcela jistě inteligentního obyvatelstva našeho maloměsta, že nejlepším dopravním prostředkem jsou naše nohy a při rozloze Sokolova se z jedné strany na druhou dá pro občany ve věku od 13 do 60 let přejít do pětadvaceti minut, zkuste si to. Čas dosažení centra města jízdou vozem včetně jeho zaparkování se mnoho lišit nebude. Rodinné nákupy na náměstí Budovatelů rozhodně nejsou na denním pořádku a lidé, kteří vozem jet musí, si parkovací místo, tak jako nyní, jistě najdou. Parkoviště před OD URAL má vždy nějaké to místo volné. V mimopracovní době pak parkování nečiní problém. Doufám tedy, že ať již provedení parkoviště bude vypadat jakkoliv (třeba se nezřídí), nebude se opakovat situace s parkováním v ulicích přilehlých k nemocnici, kde nově vzniklý parkovací dům rovněž mnoho nepomohl. Zároveň doufám ve zdravý rozum všech a přeji si, aby nevznikaly stavby typu informační zvonkohry před Hornickým domem. Tato slavobrána, či jak „to“ pojmenovat, neinformuje prakticky o ničem. Jedině jednostranná plachta čtvrtroku hlásající tu konání plesové sezóny tu zas jiných akcí něco napoví, leč bez aktuálních podrobností. Můžete namítnout, že se díky ní dovím o přesném času či o teplotě, nebo si mohu přečíst něco z historie, pokud lze písmo vůbec rozluštit, protože způsob znázornění je vskutku nešťastný. Nesmí se však stát, že se přiblížíte v celou hodinu. Elektronicky řízená zvonkohra se záhy rozezní a všichni dychtivci po „informacích“ se v mžiku rozutečou. Vůbec pak nemluvím o lidech bydlících v blízkosti, těch se zkuste zeptat na názor. Celou slavobránu nakonec korunuje bílé „i“ na zelené kostce mající za úkol nasměrovat návštěvníky do infocentra. Myslíte, že dorazí díky této kostce? Nebýt tu rezidentem, spíš se ztratím a chodím okolo „brány“ do již zmíněné celé. Navíc zde máme „krásnou“ televizi, která však čas od času informuje o akcích s datem konání dva roky nazpět (chápu, jedná se o chybu lidského faktoru). Informací tedy přehršel, čím ještě náměstí vylepšit? Tímto bych ukončil vše, co se týká náměstí Budovatelů. Jen se odvážím pozeptat, kam se ztratil nápad na revitalizaci náměstí dle studie zpracované v roce 2013 (http://www.stavbykarlovarska.cz/cz/hlasovani/revitalizace-namesti-budovatelu-sokolov-154)? Náhrada mnohokrát překopávaného asfaltu by jistě stála za to. Zdá se mi, že vše dějící se v poslední době na uvedeném náměstí jeho vzhled spíše kazí včetně vánočního stromu nutně stojícího v prostředku se stometrovými kabely třepotajícími se nad hlavami všech návštěvníků a kolemjdoucích. Nápad přes nápad. Další negativní jev dějící se s v našem městě a v rozporu s heslem „Sokolov čisté město“ je nepořádek, kam oko dohlédne. Nevím co se s tímto děje, ale domnívám se, že neustálých podnětů dostáváte přehršel. Místa s vyskytujícími se volně polétávajícími a válejícími odpadky se neustále opakují a dle mého názoru navíc přibývají. Někdo by měl nejspíše vyvodit důsledky, možná dokonce předat svou funkci na kterou nestačí, co já vím… Jestli Vám již obyvatelé města nehlásí místa výskytu nepořádku (ani se jim nedivím, hlásit něco obden), pomohlo by opuštění vozidel a malá procházka městem. Jestli na to není čas, městská policie jistě ráda v každém svém okrsku provede zmapování stavu. Odpovědná osoba (zřejmě ředitel SOTES) rozhodne kdy, kdo a jak úklid zabezpečí, samozřejmě si nechá doložit jeho provedení a následně zkontroluje splnění úkolu svých podřízených… Na tom se, hádám, shodneme. Další připomínka je směřována k projektu „Sokolov zelené město“. Jistě, je zelené. Často až moc, neposekaná tráva, či posekaná v podivných pruzích, nesesbírané listí… To již jen připomínám dřívější připomínky a komentáře. Jestli jste mé psaní dočetl až na jeho konec, děkuji Vám za Váš čas a věřím, že se postaráte o nápravu a zlepšení stavu v našem městě. S pozdravem
  ~ Vratislav Louda

  odpověď:
  Dobrý den, pane Vratislave, dovolte mi, abych odpověděl na Váš dopis a dodávám, ano - dočetl jsem jej až do konce. V první řadě mi dovolte, abych vyjádřil trochu lítosti nad tím, jak píšete, "mohl bych chválit... nicméně mým cílem je spíše...". Víte, já bych chtěl poprosit nejen Vás, ale i ostatní pisatele, aby v sobě našli i chuť chválit věci, které se jim líbí a které se ve městě povedly. Za každou z nich totiž stojí obrovský kus práce úředníků, vedoucích odborů, kolegů zastupitelů atd. A zejména v dnešní hektické době je slovo uznání velice nedostatkovým artiklem a přeci si je mnozí zaslouží. Ale nyní již k Vašim připomínkám. Bourání rabátka před MDK bylo v první řadě z důvodu konání Hornické pouti, která se opravdu koná pouze jednou za rok, nicméně návštěvnost hlavního programu je vždy několikatisícová a zmiňované rabátko bylo pro návštěvníky limitující a mnohdy i nebezpečné. Bez zastírání také k tomuto dodávám, že hned vzápětí se objevila myšlenka využít takto vzniklého prostoru pro parkování. Mimochodem, podle prezentace studie na řešení Nového náměstí, které jsem byl osobně přítomen, zaznělo, že rabátka jsou již přežitkem a že naopak trendem doby jsou otevřená náměstí. Parkovacích míst by mělo být cca 20 a budou na tzv. parkovací kotouče, tedy bezplatně na daný časový úsek. Jsem přesvědčený o tom, že mnozí motoristé tuto šanci využijí, neboť se v blízkosti nachází hned několik úřadů, banka, restaurace atd. Technické oddělení od zbývající části náměstí bude provedeno tzv. city bloky, a to samozřejmě tak, aby nemohlo dojít ke střetu s lidmi na náměstí samotném. Co se týče zatraktivnění ulice P. Bezruče, je to jeden z důvodů úpravy této části města. Tím důvodem dalším je skutečnost, že cca 50 parkujících aut v ulici P. Bezruče stojí na místech, která jsou mnohdy propadlá a v neposlední řadě takto parkující auta v mnoha případech porušují vyhlášku týkající se provozu na pozemních komunikacích. Chceme tedy, jak se říká, zabít dvě mouchy jednou ranou. Vybudovat oficiální parkovací místa (byť jich pro dodržení norem bude méně) a zatraktivnit oba břehy Lobezského potoka. Není to tedy zatraktivnění jednoho místa na úkor druhého. Ulice P. Bezruče si, a na tom se jistě shodneme, celkovou opravu povrchu komunikace zaslouží, a takto divoké stání vozů by již nebylo příslušnými orgány tolerováno. V čem se dále jistě shodneme, to je skutečnost, kterou jste výstižně popsal. Docházková vzdálenost (tj. cesta od vozu na místo jednání) by měla být běžně do 500 metrů a já osobně nemám sebemenší problém tam, kam potřebuji, dorazit pěšky. Bohužel však stále často zjišťuji, že pro mnohé motoristy je toto nepochopitelné a naopak považují za téměř normální to, že si dojedou všude svým vozem. Opět narážím na studii, kterou také zmiňujete, kdy její autoři se na nás udiveně dívali, když jsme se zeptali, kdeže se bude na nově zrekonstruovaném náměstí parkovat. Bohužel, přestože bychom si oba přáli zmiňované, realita je jiná. Co se týká parkovacího domu v nemocnici, tak vím, že se situace s na jedné straně nevyužitým parkovištěm a na straně druhé zaplněnými uličkami začíná řešit. Podle čerstvé informace, kterou mám, došlo k uvolnění části parkovacího domu pro potřeby nemocenského personálu. Na řadě je zvonkohra, či, jak píšete, slavobrána. Bez mučení se přiznávám, že jsem autorem tohoto nápadu, a to z doby, kdy jsem byl ředitelem MDK. V krátkosti popíši. Častým problémem návštěvníků našeho města byl fakt, že nemohli nalézt to pro ně nejpodstatnější, tedy infocentrum. Při řešení problému jsme narazili na to, že z ROP by bylo možné označení provést, a tak jsme šli do projektu, kdy 85 % nákladů hradil právě ROP (realizovány byly: účasti na veletrzích, nákupy propagačních materiálů, směrové tabule a zvonkohra). Nevím, jestli díky vybudované zvonkohře narostl počet návštěvníků, ale vím, že již infocentrum pohodlně naleznou. Domnívám se také, že údaje o teplotě, přesném čase a některé akce mohou být pro někoho i užitečné. Bohužel, z důvodu udržitelnosti se zde zatím ve formě baneru nesmí prezentovat soukromé aktivity, ale do budoucna to může být také zajímavý příjem pro MDK. Tím ale neříkám, že bych dnes udělal vše stejně. Zřejmě bych šel spíše cestou elektronické zvonkohry, která nabízí širší škálu hlasitosti a jednodušší nahrávání melodií a rozhodně, a to máte naprostou pravdu, bych jiným způsobem řešil podobu informací o našem městě. Na námitky obyvatel z okolí jsme reagovali tak, že zvonkohra je na 30 % kapacity a hraje od 8 do 17 hodin (tuším) a v neděli jen v pravé poledne. Věřím, že po skončení udržitelnosti se uvedou také technické úpravy týkající se čitelnosti textu. Nicméně jsem stále přesvědčený o tom, že zvonkohra si již našla své místo před MDK a stala se jedním z prvků zpestřujících náš každodenní život. Obrazovka, kterou zmiňujete, je již za svou životností a bylo rozhodnuto, že město nebude financovat náročnou opravu a že se nechá tzv. skutečně dožít. Nápad na revitalizaci Nového náměstí dle vypracované a, podle mého, velice vydařené studie se nikam neztratil. Pouze, jak už to bývá, zatím na něj město nemá bohužel finance. Samozřejmě ale, že se pracovníci na MÚ pečlivě pídí po různých vypsaných dotačních titulech a pokud někde bude sebemenší šance sehnat nějaký významný spolupodíl na revitalizaci Nového náměstí, budeme se mu plně věnovat. A pomalu se dostávám ke konci své odpovědi na Vaše připomínky. Mohu Vás informovat o tom, že jsme úklid ve městě a údržbu zeleně řešili v rámci valné hromady nejen s ředitelem společnosti SOTES, ale také s jednateli této firmy, a věřím, že po nastavení důkladnějších kontrolních mechanismů a v neposlední řadě také vyřčených výtkách, dojde ke zlepšení situace, a to ke spokojenosti nejen vedení města, ale zejména Vás, obyvatel našeho města. S přáním pohodového dne
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 3.3.2016

  Poděkování představitelům města

  dotaz:
  Přesvědčila jsem se ,že naši zástupci na radnici nám občanům naslouchají, a snaží se připomínky a podněty občanů pro zlepšení života v našem městě brát vážně a zodpovědně. Před dvěma roky jsem požádala o zařazení do rozpočtu města opravu chodníku kolem výměníku /ze Švabinského ul.na autobus.zastávku U školy, který by po 45 letech potřeboval rekonstrukci a rozšíření. Dnes je chodník už asi půl roku rozšířený a schody celé nové. Mám radost a příjemný pocit za všechny občany, kteří tudy chodí ,a věřím,že jim bude sloužit alesponˇ 45 let, jako sloužil ten předešlý. Dále bych ráda poděkovala za zhotovení madel ke schodům z ulice Gagarinova /kolem plotu hřiště 8.ZŠ/.Vítám jejich oporu ,i když chodím bez hůlky. V Sokolově 29. 2. 2015 Spokojená občanka
  ~ Marta Merglová

  odpověď:

 • 22.2.2016

  Parkoviště na náměstí a u bývalého hotelu Ohře

  dotaz:
  Dobrý den, reaguji na článek v Sokolovském deníku o revitalizaci parkování v centru města. Vůbec se mi nelíbí parkování na náměstí před Hornickým domem. Ta takzvaná rabátka tam byla daleko lepší a člověk se mohl na jaře pokochat kvetoucími narciskami. Jediné, kdy překážela, byla Hornická pouť, kdy lidé neměli kde stát.Teď tam chcete dělat parkoviště, po náměstí běhají děti, chodí maminky s kočárky, je tam krásné posezení a teď parkoviště. Komu patří bývalý sklad zeleniny, tam jsou veliké prostory i s odvětráním by nebyl problém, kdysi to tam fungovalo, proč tam neudělat podzemní garáže? A parkování u bývalého hotelu Ohře taky katastrofa, když chcete jít k lékaři, tak kolikrát parkuji až u kláštera. Jen proto, že tam parkují studenti z ISŠTE. Proč tam neudělat parkovací hodiny? Děkuji za odpověď
  ~ Zora Klusoňová

  odpověď:
  Dobrý den, město Sokolov má značný nedostatek parkovacích míst. Další místo, které nás napadlo k parkování, je právě zmiňované místo na náměstí Budovatelů po bývalém rabátku. Budeme jím také kompenzovat úbytek parkovacích míst v ulici Bezručova, kde proběhne rozsáhlá rekonstrukce, která povede k zatraktivnění této lokality. Bohužel touto rekonstrukcí počet parkovacích míst v ulici ubude. Vzniklé parkování před Hornickým domem bude technicky odděleno od zbývající části náměstí tak, aby nedocházelo k vjíždění aut mimo vyhrazené parkoviště. Co se týče lékařského domu Ohře. Bohužel jsme v současné době museli zamítnout i žádost lékařů o vyhrazená parkovacích místa, neboť si uvědomujeme, že velkou část zaparkovaných aut tvoří automobily patřící studentům ISŠTE. Parkovací hodiny jsou možným řešením, nicméně se domnívám, že pro studenty by bylo daleko méně obtížné (než pro pacienty a lékaře) si parkovací hodiny aktuálně posouvat. Co se týče skladu zeleniny. Tento není z technického hlediska vhodný (nosné pilíře, stěny). S přáním pěkného dne
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 22.2.2016

  Nejspíš v Rotavě by se měl otevřít výrobní závod na disky kol

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda víte o téhle informaci: "Prvním konkrétním výsledkem jednání pracovní skupiny zastupitelů Karlových Varů na misi v provincii Hebei, kterou ČSOK připravila na základě podepsaného memoranda, bylo jednání Czech Industry Group s čínským investory, které zajistila partnerská organizace komory GRAND EUROPE ASSOCIATION projektu výstavby a otevření výrobního závodu na disky kol pro automobily, který by měl stát v západočeském Sokolově. V sobotu 30. ledna čeští a čínští partneři podepsali memorandum, které přinese do regionu 1500 nových pracovních míst." A kde by měl tento výrobní závod v Sokolově stát? Děkuji. S pozdravem a s přáním krásného dne
  ~ Antonín Laslop

  odpověď:
  Dobrý den, podle mých neoficiálních informací se jedná o pracovní příležitosti v Rotavě. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta