česky Deutsch English

Děkujeme vám za zájem o věci veřejné v našem městě. Vaším dotazem, nebo připomínkou se bude zabývat starosta, příslušný útvar městského úřadu, případně rada, nebo zastupitelstvo města.

Dotazy a odpovědi jsou průběžně zveřejňovány níže na této stránce webových stránek města Sokolov. Doporučujeme vám proto nejdříve se podívat, zda podobný podnět jako váš již nebyl řešen v minulosti. Odpověď zároveň s uveřejněním zašleme na vámi uvedený e-mail. Pokud nesouhlasíte se zveřejněním, uveďte tuto informaci v textu dotazu. Dovolujeme si upozornit, že anonymní dotazy nemusí být zveřejněny. Děkujeme za pochopení.

 • 9.6.2017

  Co s nečitelnými jízdními řády

  dotaz:
  Dobrý den. Dnes jsem jela veřejnou dopravou v Sokolově. Již mám kartu, a z toho důvodu platím sníženou sazbu. Nejezdím často, většinou ze zastávky Jednota a Stadion. Co si pamatuji, tak na tabulích s jízdním řádem (autobus číslo 3) nebylo možné zjistit, kdy autobus jede. Několikrát jsem na to upozorňovala řidiče. Jsou poškozené a tudíž nesplňují účel. Neznám dohodu mezi městem a dopravcem, ale kontrola a vylepení aktuálních jízdních řádů v případě potřeby by měly být v krátkých časových intervalech. Děkuji za pozornost.
  ~ Danuše Nedělová

  odpověď:
  Vážená paní Nedělová, kontrola výlepu jízdních řádů a jejich případného poškození probíhá průběžně, většinou ze strany našich zaměstnanců, ale také samozřejmě na podněty cestujících. V současné době Vám chci podat důležitou informaci, že od čtvrtka 8. června proběhne kompletní výlep odjezdových jízdních řádů na všech zastávkách MHD v Sokolově tak, aby nejpozději do soboty 10. 6. byl proveden.
  ~ Zdeněk Suchan, výkonný ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary, a.s.

 • 9.6.2017

  Investice do domů na Náměstí Budovatelů a neposečená tráva u OD Kaufland

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, zajímalo by mě, zda se bude v nejbližší době investovat do domů na novém náměstí. Například do zateplení. Dále by mě zajímalo, kdy je v plánu sečení trávy okolo výjezdu od OD Kaufland. Přes přerostlou trávu je špatně vidět směrem k čerpací stanici. Děkuji
  ~ Michal

  odpověď:
  Dobrý den, po konzultaci s řediteli společnosti SOTES a Sokolovská bytová mohu sdělit následující: Na náměstí Budovatelů se letos dělaly nové přípojky na teplo a teplou vodu a budou pokračovat opravy balkonů. Začne se opravovat marmolit na soklech. Rovněž bude pokračovat výměna zatékajících střešních oken v půdních vestavbách. Další akce nejsou pro letošní rok plánovány. Nyní zpráva ohledně sekání. Vámi zmiňované pozemky má ve správě Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje. Podle mých informací byly 5. 6. 2017 krajnice posekány strojově, v nejbližší době dojde i k dočištění těchto krajnic křovinořezem.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 7.6.2017

  Dotaz na zřízení čerpaní stanice CNG: aktualizováno

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, chtěl bych se zeptat, zda nemáte nějaké informace, jestli v nejbližší době nedojde ke vzniknutí CNG čerpací stanice v okolí Sokolova?
  ~ Jan Novotný

  odpověď:
  Dobrý den, rada města kladně rozhodla o žádosti na vybudování „zřízení technického zázemí a výdejního místa CNG, zřízení dobíjecí stanice a půjčovny elektromobilů“. Žadatel chce tuto stavbu vybudovat v našem městě, konkrétně čerpací stanice Robin Oil (odbočka na Rychnov z ulice Vítězná).
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 6.6.2017

  Poštovní schránka a točna MHD

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, budu stručný. Více jak 40 let byla poštovní schránka na křižovatce ulic Závodu míru a Jelínkova. Byla stará a vyvrátila se, tak ji asi pošta odstranila, ale jaksi tam zapomněli dát jinou. To máme my, co v tomto koutě Sokolova bydlíme, nosit pohledy a dopisy až na poštu? Pošta je dnes tak drahá že snad má na jednu novou schránku. Mám ještě jednu připomínku. U nás na Závodu míru je konečná a točna městských autobusů. Ráno kolem osmé hodiny chodíme se psem a věřte, nevěřte, většina autobusů, co tu čeká někdy 5 i více minut, stojí s běžícím motorem a to jsem před pár dny, co jsou vedra zažil, že měl řidič otevřené všechny dveře, ale motor stále běžel. Město určitě doplácí na MHD a oni takto plýtvají. Proto se nedivte, že při těchto cenách za MHD lidé raději jezdí auty, je to pro nás levnější. Zamyslete se, tady se platí 14 Kč za 3 km jízdy MHD. Nebylo by třeba tolik parkovišť, možná by to vyřešilo levnější MHD nebo třeba MHD zdarma. Těch měst je v republice již několik a nová parkoviště stojí miliony.
  ~ Petr Holas

  odpověď:
  Dobry den, Vaši připomínku jsem konzultoval s vedením hlavní pošty v Sokolově. Dle jejich vyjádření byla tato poštovní schránka ve špatném technickém stavu a proto byla demontována. Na základě tohoto jednání bude poštovní schránka na toto místo dle slibu české pošty opět vrácena.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 2.6.2017

  Poděkování za kulturní program a Sokolovský dostavník

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych Vám poděkovat za kulturní program v Sokolově. Dost jezdím po republice a mohu porovnávat. Žádné město se nemůže rovnat divadlo, film, kulturní léto a hlavně Sokolovský dostavník. Něco, co nemá obdoby. Fantastické. Prosím poděkujte těm, co to připravují. Třeba takový výběr skupin, ať už loni nebo letos, mohou závidět jiní organizátoři festivalů. Tady je výběr pro všechny a citlivě se prolíná folk s trempskou a bluegrass s humorem. Svědčí to o znalém režisérovi festivalu a kultury u Vás. Nevím jak se jmenuje, ale poděkování si zaslouží. Děkuji
  ~ Váš Karlos

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji, že jste vážil čas, abyste vyjádřil slova chvály za kulturní program, včetně nedávno proběhlého Sokolovského dostavníku. Bude mi potěšením o nich informovat všechny spolupracovníky, včetně dramaturgie a externích poradců, kteří nám s obsazením festivalu pomáhají, jmenovitě Miloš Rybář a Petr Azbest Hahn.
  ~ Mgr. Ladislav Sedláček, ředitel MDK Sokolov

 • 2.6.2017

  Noční stavební ruch u Kauflandu

  dotaz:
  Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli již někdo řeší rušení nočního klidu, pod obchodním domem Kaufland, de stavební práce probíhají do tří hodin do rána? Děkuji za odpověď.
  ~ Petr

  odpověď:
  Dobrý den, váš podnět předám příslušnému odboru k prošetření a věřím, že dojde k nápravě. Jsem přesvědčený o tom, že jakýkoliv odbor města nevydal povolení provádět hlučné práce v tuto hodinu. Jak ještě jednou podotýkám, vše prověřím.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 2.6.2017

  Problém s hernou v Hornické ulici

  dotaz:
  Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc a o případnou informaci jak danou situaci řešit? I přesto, že se situace na Hornické ulici velice zlepšila, tak i nadále nám občanům této lokality dělá velký problém herna uprostřed ulice, kvůli které se zde střetávají různí lidé. Bohužel jsou to nepřizpůsobiví občané, kteří v této lokalitě ani nebydlí. Nepomohla ani zkrácená provozní doba této provozovny. Mám malé dítě a již dvakrát jsem venku našel jehly přímo před touto hernou. A proto se ptám, kdy konečně a jakým způsobem se dá tato provozovna zlikvidovat a uzavřít? A ještě jednou upozorňuji, že to není vina občanů této ulice. Protože již jednou jsem i já podepisoval petici proti této herně, ale bohužel to nepomohlo. Prosím o pomoc.
  ~ Hornický občan

  odpověď:

  „Dobrý den, zastupitelstvo města pověřilo radu města tím, aby vypracovala návrh na další působení heren ve městě Sokolov. Momentálně na tom úkolu rada města usilovně pracuje. Považuji však za nutné dodat, že od 1. 1. 2018 začnou platit mnohem přísnější pravidla pro provozování heren a jsme přesvědčeni o tom, že mnoho heren tímto legislativním krokem přirozeně zanikne. V současné době platí náš slib Sokolovákům, že nebudeme rozšiřovat místa, kde bude možno hernu provozovat a platí také to, že pokud nějaká herna nějakým způsobem vybočí z domluvených pravidel, bude adresa této provozovny ze seznamu povolených vyškrtnuta. Situací v okolí této herny, tak jak ji popisujete, se budu v příštích dnech zabývat, a to ve spolupráci s Policií České republiky a Městskou policií Sokolov.“
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

  „Dobrý den, městská policie provádí zvýšený dohled v této lokalitě, kdy se snažíme na přestupky okamžitě reagovat. Vaše ulice je rovněž pod dohledem kamerového systému. V případě nálezu odhozené stříkačky, či jehly na tuto v žádném případě nesahejte a přivolejte prosím Městskou policii, která tento nebezpečný odpad z místa odstraní.“
  Bc. Jiří Novák, zástupce velitele Městské policie Sokolov

 • 2.6.2017

  PODĚKOVÁNÍ ZA SOKOLOVSKÝ DOSTAVNÍK

  dotaz:
  Dobrý den, prosím, pane starosto, vyřiďte poděkování všem těm, kteří se podíleli na organizování krásného pátečního a hlavně sobotního odpoledne na Starém náměstí. Byly to krásné chvíle pohody s krásnou muzikou. Nápad umístit ty krásné lavičky na náměstí byl úžasný. Myslím, že spousta lidí tento nápad ocenila a lavičky byly v neustálé permanenci. Děkuji.
  ~ Štěpán Bouda

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za chválu, která patří samozřejmě především organizátorům, a já děkuji také všem, kteří na Sokolovský dostavník dorazili.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 2.6.2017

  Promítání filmu o Andrei Babišovi

  dotaz:

  „Pane starosto, musím vyjádřit své znepokojení a rozhořčení nad tím, že jste odmítli promítání filmu o A. Babišovi. Je vidět, že se k nám pomalu vrací cenzura a strach. Musíme se vzpamatovat a proti lidem, jako jste vy, se rázně ohradit - a nejen ohradit.“
  Radovan Wicha

  „Dozvěděl jsem se, že se v Sokolově chystá zákaz hry Žlutý Baron, svým způsobem parodující Andreje Babiše. Pokud ano, mám dotaz, zda jde o politickou cenzuru zastupitelů města z řad hnutí ANO, nebo jde jen o servilní přístup "ředitele MDK? V každém případě to svědčí o maloměšťáctví místní garnitury, neschopné akceptovat uměleckou nadsázku a přijmout sebereflexi z politického dění ve státě.“
  Sokolovák

  odpověď:
  Dobrý den, podle informací, které mám, nebylo možno akci uskutečnit v MDK z technických důvodů a na Gymnáziu Sokolov z důvodu toho, že ve školských zařízeních není povolená jakákoli politická agitace, ať už pozitivní, nebo negativní. Nemám ovšem informaci o tom, že by akce byla zakázána v Sokolově. Samozřejmě respektuji plné právo organizátora tuto akci v jiných prostorách, např. soukromých, organizovat a samozřejmě, pokud by se konala za splněných podmínek na veřejném prostranství, tak jistě nikdo ze zastupitelů nebude protestovat.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 2.6.2017

  Poděkování společnosti Dolmen, z.ú.

  dotaz:
  Dobrý den, v pátek 26. května 2017 jsem pod záštitou organizace Dolmen, z.ú., ve které už několik let pracuji s lidmi s mentálním znevýhodněním, pořádala Májovou seznamku na podporu mezilidských vztahů právě těchto lidí. MDK Sokolov nám pro akci poskytl prostor "M" klubu, ve kterém akce proběhla a já bych ráda touto cestou poděkovala všem, kteří spolupracovali na tom, abychom tam mohli být. Jmenovitě panu řediteli, Ladislavu Sedláčkovi, který akci s radostí podpořil a zmobilizoval všechny potřebné síly, panu zvukaři Joudalovi, jež je dlouholetým profíkem na svém místě a seznamku nám ozvučil, také úklidovému personálu, který "M" klub připravil a zase uvedl do původního stavu. Velké díky letí samozřejmě i všem, jejichž práce není na první pohled vidět, a též se na možnosti konání jakkoliv podíleli. Jsem moc ráda, že tihle všichni ve městě jsou, podporují akce pro lidi, a velmi si vážím práce jejich i Vaší. Jsem vděčná, že se akce mohla uskutečnit, protože se splnilo alespoň jedno z přání našich klientů a všichni se moc dobře bavili. Zároveň věřím, že podpora jejich vztahů je jednou z cest, jak jim můžeme lépe porozumět a oni zase nám.
  ~ S úctou a poděkováním Jana Sedláčková, asistentka PSB, Společnost Dolmen, z.ú.

  odpověď:
  Dobrý den, bylo nám potěšením se na akce podílet a podpořit ji. Vaše poděkování rád vyřídím všem ostatním. S úctou
  ~ Mgr. Ladislav Sedláček, ředitel MDK Sokolov

 • 2.6.2017

  Poděkování za lavičky

  dotaz:
  Dobrý den, dne 26. května 2017 jsem jela Sokolovem v 7 hodin ráno na zahradu. V parku u bazénu mě překvapily pěkné lavičky, úžasně kvetoucí rododendrony a ticho. Doufám, že je brzy nikdo neponičí, jako vysazený zlomený strom u cesty k Penny na Závodu Míru. Škoda, že si lidi neváží toho co město dělá pro hezčí prostředí.
  ~ Marta

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za slova chvály a dovolím si ještě dodat, že věřím v to samé, co vy.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 2.6.2017

  Parkování v ulici Heyrovského II.

  dotaz:
  Dobrý den, velice děkuji za odpověď, s parkováním to zcela chápu, mě by tedy hlavně šlo o ten chodníček, který by zajistil normální přesun od horní silnice k dolní, v ulici Heyrovského mezi vchody 1544 a 1545. V zimě je to tam velice špatné, kluzké a nebezpečné s tím, že touto cestou chodí většina lidí. Poprosím tedy, zda by ho bylo možné vybudovat, dokud je teplo, nemusí to být nic nákladného, postačily by jen schůdky namísto té kluzké šotoliny, co tam je nyní. A měl bych ještě jeden dotaz. Všichni víme, jak ulice Heyrovského vypadá a kdo zde bydlí. Mohu vchod 1544, ve kterém bydlím, trochu zvelebit? Mám na mysli například úpravu zeleně před vchodem, zarovnání půdy, vysazení například keříků? Nic za to nechci, ale ani nechci mít problém se zákonem, že něco porušuji.
  ~ Martin Radimerský

  odpověď:
  Ještě jednou dobrý den, byl jsem se na místě osobně přesvědčit o situaci, kterou popisujete, a to společně s vedoucí odboru Ing. Hanou Mertlovou a kolegyní, která má na starosti zeleň, a dovolte mi krátkou reakci. Co se týče chodníčku, a máte pravdu ohledně nutných schodů, požádal jsem odbor rozvoje města o to, aby případnou opravu zahrnul do plánů na rok 2018. Samozřejmě nemohu slíbit samotnou realizaci, neboť rozpočet jako celek schvalují všichni zastupitelé. Nedovedu posoudit, zda vybudování chodníčku a schodů bude otázkou, jak píšete, několika málo korun, neboť každý nový chodník a zejména schody, musí být projektově zpracovány a zhotoveny dle platných norem. S kolegyněmi jsme také diskutovali o vašem dalším dotazu, zda je možné zvelebit okolí vašeho vchodu a nevidíme v tom žádný problém. Je domluveno, že se můžete spojit s paní s Bc. Veronikou Krbovou a celou záležitost s ní konzultovat. Kontaktovat ji můžete na tomto tel. čísle 359 808 268.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 26.5.2017

  Kanalizace domů pana Berky

  dotaz:
  Dobrý den, po zhlédnutí reportáže o obchodu s chudobou s panem Pavlem Berkou, mě napadla otázka, jakým způsobem jsou víceméně nově osídlené domy odkanalizovány (při 32 bytech po cca 5 - 10 lidech je už poměrně velké množství odpadních vod). Dle mých informací nejsou tyto domy napojeny na veřejnou kanalizaci, která je zakončena městskou čistírnou odpadních vod, kdysi pro odkanalizování této lokality byl používán starý septik, který se nachází v zelené ploše v blízkosti řeky Ohře s možným přepadem do řeky. Platí pan Berka stočné provozovateli veřejné kanalizace společnosti Vodohospodářská společnost Sokolov, s.r.o. nebo je na jeho jméno vydáno místně příslušným vodoprávním úřadem platné povolení k vypouštění odpadních vod v souladu s platnou legislativou atd. Nebyl by náhodou toto důvodem k okamžitému zakázání užívání těchto bytů?
  ~ Občan Sokolova

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za tip a důkaz toho, že i obyvatelům našeho města tato situace opravdu není lhostejná. Vámi zmiňovanou problematiku začnou odbory neprodleně prověřovat. Ještě jednou děkuji.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 26.5.2017

  Odpočívadlo u cyklostezky

  dotaz:
  Zdravím, komu prosím patří cyklostezka ze starého náměstí směrem na Citice? Nikde není žádné odpočívadlo s lavičkou. Staré loňské jsou rozebrány a nové letos nikde. Děkuji za odpověď.
  ~ Stefani Vodrážková

  odpověď:
  Dobrý den, cyklostezka v úseku Sokolov – Citice patří Karlovarskému kraji a je ve správě krajských silničářů. Podle informací, které mám, došlo k demontáži zmiňovaných odpočívadel z důvodu jejich špatného stavu. Zjistil jsem také, že v současné době nemá krajská organizace vyčleněné prostředky na nové zařízení. Z pozice krajského zastupitele nevylučuji, že tato investice bude zahrnuta v budoucnu.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 26.5.2017

  Venčení psů v ulici Jelínkova

  dotaz:
  Dobrý den, Chtěla bych se zeptat. Je dovolen pohyb za ulici Jelínkova? Když se vracím se psem z procházky za ulicí Jelínkova směrem ke skalce (kde taktéž bydlím), už po několikáté na mě křičí paní z jednoho baráku, jak tam nesmím chodit, že od toho mám areál, že to nařizuje vyhláška města (kterou jsem na internetu nenašla). Ráda bych věděla jak to tedy je? Podél baráku není žádná cedule o zákazu vstupu a nejsem první, koho to štve. Hodně pejskařů si na paní stěžuje, jelikož je vulgární a když ji člověk řekne, ať jde dolu a baví se se mnou normálně, začne používat pouze nadávky. Neustále si všechny fotí. Je jediná kdo z toho baráku křičí. Bydlí v 5. patře, pochopila bych, že to štve lidi co, bydlí v přízemí.
  ~ Lucie

  odpověď:
  Dobrý den, dovolte mi odpovědět, neboť z dotazu jsem to úplně nepochopil, ve dvou částech. Pokud máte na mysli volný pohyb psů, tedy psů, kteří nejsou na vodítku, je pro ně vyhrazena část oblasti za ulicí Jelíkova. Dovolím si poslat odkaz na mapu, kde jsou vyznačena místa pro volný pohyb psů, dle související vyhlášky města. Pokud ale máte na mysli jakýkoli volný pohyb, včetně psů, kteří jsou na vodítku, tam žádné omezení není a je naprostou samozřejmostí, že se v této oblasti může pohybovat kdokoli. To vše samozřejmě uvádím s vědomím, že patříte mezi majitele psů, kteří řádně uklízí exkrementy svého čtyřnohého přítele.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 26.5.2017

  Lavičky na hřbitově

  dotaz:
  Dobrý den, jezdím pravidelně z Karlových Varů na hřbitov v Sokolově. Velice postrádám na hřbitově lavičky. Vždy bych si ráda odpočinula, poseděla, zavzpomínala. Zvažte prosím osazení několika laviček, což by přivítali jistě všichni, nejen my staří.
  ~ Bartlová Eva

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji Vám za váš námět. Musím se přiznat, že jsem si absence laviček nebyl vědom, a tak jsem včera vrazil na městský hřbitov a musím vám skutečně dát za pravdu. Samozřejmě také se plně ztotožňuji s důvody, které jste popsala, a tak jsem neprodleně požádal jednatele společnosti spravující městský hřbitov o to, aby se situací zabývali a lavičky doplnili. Věřím, že také oni, stejně jako my dva, a mnozí jiní, tyto důvody pochopí.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 26.5.2017

  Problém s autobusovou jízdenkou do Žlutic

  dotaz:
  Dobrý den, jednoho dne jsem šla vyprovodit kamarádku na autobus, kdy potřebovala odjet do Žlutic s přestupem v Karlových Varech. Jaké bylo naše překvapení, kdy přijel autobus Student Agency ve 13.25h a řidič nám sdělil, že kamarádku nemůže vzít, když nemá jízdenku. Tu jí může prodat jedině v Těšovicích, anebo kdyby jela až do Prahy. Je tomu tak údajně z nařízení naší radnice. Konkrétně uvedl Vás, pane starosto. Pokud by nám tu jízdenku prodal, tak by mohla agentura přijít o licenci. Nechápu tuto logiku či nelogiku - proč ne z terminálu, ale z Těšovic ano?
  ~ Naděžda Růžičková

  odpověď:
  Dobrý den, dovolte mi, abych Vás informoval, že k vašemu dotazu jsem zjistil následující. Licenci pro Student Agency vydávala Praha a Karlovarský kraj si dal následující podmínku. Pokud jede dotovaný spoj do plánovaného cíle v režimu veřejného závazku 15 minut před, či 30 minut po spoji nedotovaného dopravce (např. Student Agency), ten nesmí zajišťovat takovou dopravu pod sankcí. Terminál je zastávka v rámci veřejného závazku, zastávka v Těšovicích není, proto na ní jízdenku prodat lze. Podle informací, které mám, z důvodu, že to není zcela obvyklé, se Krajský úřad nyní zabývá myšlenkou tato pravidla změnit. Tímto si dovolím upřesnit nepravdivé tvrzení zmiňovaného řidiče, že za tuto situaci může starosta města Sokolova.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 26.5.2017

  Děkuji za krásný Sokolov

  dotaz:
  Dobrý den, už dlouhou dobu se Vám chystám napsat, abych vyjádřila pochvalu za to, jak se město stará o čistotu a celkově upravený vzhled městských částí. Přestěhovala jsem se z rodinných důvodů do Sokolova před 5 lety z Karlových Varů. V té době bych nevěřila, že se stěhuji "do lepšího" prostředí. I za tu dobu co zde bydlím, jsou znát velké kroky k lepšímu. Máte zde krásné parky, čisté ulice, klidové zóny a jiné. Ještě by to chtělo více kulturního vyžití a akcí, a město Sokolov nebude mít chybu. Doufám, že se tímto dostane pochvala k lidem, kteří mají na dnešním vzhledu a pořádku Sokolova svůj podíl. Mějte se hezky.
  ~ Věrka V.

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za velice příjemná slova, neboť rubrika Napište starostovi je rubrikou veřejnou. Věřím, že každý kdo přikládá ruku k dílu, si svá slova chvály najde.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 26.5.2017

  Parkování v ulici Heyrovského

  dotaz:
  Dobrý den, bydlím v ulici Heyrovského (blíže k poště Sokolov 5) a zajímalo by mě, zda se plánuje nějaké rozšíření parkovacích míst v této lokalitě? V této ulici je to dlouhodobý problém a nevyřešilo se to ani rozšířením parkoviště u pomníku. Kolikrát přijedu třeba i později večer domů z práce, projedu ulicí, okolo pomníku, okolo hřbitova, projedu ulicí Křižíkova, zkusím štěstí na parkovišti, které je vedle "chemičáku" a mnohdy není ani jedno volné místo, nikde. Přijedu třeba i s větším nákupem, kdy musím jít do auta dvakrát a nosím ho domů přes celou ulici, někdy i dál. Také bych se chtěla zeptat, zda by bylo možné v ulici nakreslit parkovací místa, jelikož si tam každý parkuje "jak chce" a pokud by každý stál správně, mnohdy by zde zaparkovalo o 2-3 auta více. Dále bych chtěla požádat, zda by mezi domy 1544 a 1545, kde vede stezka na již zmíněné parkoviště vedle "chemičáku", šel udělat chodníček jako je mezi domy 1548 a 1602, vedoucí na již zmíněné parkoviště, popřípadě i schody, jelikož je to v tomto místě dost strmé a kamenité a v zimním období či za mokra, to zde i velmi klouže a hrozí nebezpečí úrazu. Moc děkuji za odpovědi. S pozdravem
  ~ Šárka Rusznyáková

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za váš podnět. Musím ale přiznat, že řešení situace s parkováním je složitá v celém městě a oblast, o které hovoříte, samozřejmě není výjimkou. Hned zpočátku našeho volebního období jsme vytvořili pracovní skupinu, jejímž úkolem bylo zmapovat lokality, kde lze vybudovat menší, či větší parkoviště. Z výsledných materiálů vyplývá, že v této oblasti lze rozšířit parkoviště u hřbitova a věřím, že když ne v našem volebním období, tak v tom příštím k němu dojde. Jistě pochopíte, že nemůžeme budovat parkoviště tak, aby každý pohodlně zaparkoval, a to co možná nejblíže svému bydlišti. Brání tomu nejen zákony o komunikacích, ale mnohdy také fakt, že by parkovací místa vznikala živelně na úkor zeleně. Bohužel, nebo bohudík, patřím do generace, kdy jsme podobnou cestu s těžkým nákupem absolvovali od autobusové zastávky na sídlišti Michal, a to do nejvýše položeného věžáku, a přišlo nám to naprosto běžné. Závěrem mi dovolte konstatování, že město Sokolov v současné době i v budoucnosti bude hledat řešení pro parkování obyvatel, nicméně vždy v souladu s výše uvedeným. Jsem ochoten se s vámi telefonicky spojit a do oblasti v ulici Heyrovského se společně s vámi vydat a hledat možná řešení skutečnosti, které popisujete.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 26.5.2017

  Protihluková vyhláška o víkendech a státních svátcích

  dotaz:
  Dobrý den, řeší Sokolov nějakou vyhláškou zákaz sekání trávy, řezání dřeva ve státní svátek nebo o víkendech? Děkuji za odpověď.
  ~ Burešová

  odpověď:
  Dobrý den, vyhláška města tuto situaci neřeší. Tedy pro úplnou přesnost, vámi zmiňovaný zákaz ve vyhlášce není. Samozřejmě, že zastupitelé v případě nadměrného výskytu těchto rušivých jevů, se na některém ze svých zasedání úpravou vyhlášky, kdy by tyto činnosti byly zakázány, mohou zabývat.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 12.5.2017

  Parkování kolem 3D Kina Alfa

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na problematiku parkování kolem Kina Alfa. Bydlím naproti kinu a pokud se do kina sjede větší množství lidí, je zde parkování nemožné, a to i v okolí. Proto se ptám, zdali plánujete vybudování většího parkoviště pro návštěvníky kina, či zbudování rezervovaných míst pro majitele přilehlých bytů. Díky za odpověď
  ~ anonym

  odpověď:
  Dobrý den, máte naprostou pravdu. Také vedení města společně s vedením MDK si je vědomo této situace. V nedávné době jsme si nechali zpracovat velice předběžnou studii o využitelnosti této oblasti a to v případě, že by domy soukromé společnosti přešly do vlastnictví města. Zároveň existuje studie na vybudování rockového klubu v samotném objektu kina. Nezávisle na sobě obě studie řeší také nové možnosti parkování a obě studie navrhují vybudování parkoviště ve spodní části areálu. Pravděpodobně by došlo k posunutí plotu a vzniklo by několik parkovacích míst. Na závěr také dodám, že současné vedení města již na budování parkovišť pracuje a přiznávám také, že v parkovištích, které chceme stihnout v tomto volebním období, tato oblast řešena není. Jsem však přesvědčený o tom, že v dalším volebním období se může dostat mezi priority nového vedení města.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 12.5.2017

  Pochvala úklidu na vlakovém nádraží

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla bych pochválit paní, která uklízí kolem vlakového nádraží a terminálu a na něm, že to dělá moc dobře a pečlivě. Od té doby co tam uklízí, je tam opravdu čisto. Má vestu a na zádech Veřejně prospěšné práce a Sotes. Děkuji  a doufám, že jí bude vyjádřena pochvala.
  ~ Zuzana H.

  odpověď:
  Dovolte mi, abych Vám poděkoval nejen za všímavost věcí kolem vás, ale zejména také za to, že se prostřednictvím rubriky Napište starostovi podělíte i o věci pozitivní. Vaši pochvalu zmiňované pracovnice samozřejmě rád přepošlu vedení společnosti Sotes.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 12.5.2017

  Nevyhovění žádosti o byt

  dotaz:
  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, podle čeho se vůbec vybírají uchazeči o byt. Jaký je postup ze žádosti? Mám takový dojem, že se prostě vezmou žádosti na byty, někdo je prolistuje a podle toho, jestli znám nebo neznám, je roztřídí a ani se nezkoumají výdělky, které se přikládají, ani to, kde ten člověk pracuje a jak dlouho, a natož jeho bytová situace. Jak uchazeč může vědět, že jeho žádost rovnou nehodíte do koše? A necháte si jen co znáte? A na dotaz na bytovém je odpověď - to my nevíme, to rozhoduje komise každou žádost zvlášť. Ha ha, osobně vím, že se ani nikdo neptal u podniku ani nic neověřoval. Děkuji
  ~ Uher

  odpověď:
  Vážený pane Uhere, od února t.r., kdy jste si poprvé podal žádost o byt, rada města přidělila 6 bytů. O tyto nabídky se ucházelo 15 až 30 žadatelů (záleží na konkrétním bytě), logicky tak, bohužel, nelze vyhovět všem žadatelům. Přidělení bytu je plně v kompetenci rady města, která každou jednotlivou žádost podrobně zkoumá. Zajímá se o rodinnou situaci, ale také například o to, zda žadatel není dlužníkem města, nejsou-li na něj stížnosti apod. Jak si plnil své povinnosti včetně plateb nájemného, zda s ním nebyly negativní zkušenosti apod., pokud již někdy byl nájemcem městského bytu. V neposlední řadě také tím, proč chce nájemce získat městský byt, když ve městě je poměrně dost nabídek na pronájem bytu od soukromých vlastníků. Bohužel není možné všechny žádosti telefonicky ověřovat u jednotlivých zaměstnavatelů, výše příjmu také není prvořadým kritériem. Snahou je posoudit celou rodinnou situaci jednotlivých žadatelů. Určitě budete souhlasit, že samostatný občan má větší možnosti vyřešit si svojí bytovou situaci na současném trhu s nemovitostmi, než rodina s dětmi. Z výše uvedeného je patrné, že získání městského bytu v Sokolově může být opravdu časově náročné a je potřeba se poohlédnout i po jiné možnosti získání bytu do pronájmu.
  ~ Ing. Hana Mertlová, vedoucí odboru správy majetku

 • 12.5.2017

  Odstraňování starých ocelových konstrukcí

  dotaz:
  Pane starosto, plánuje radnice plošné odstranění zastaralé občanské vybavenosti na veřejných prostorech města, např. různé ocelové konstrukce - klepadla, rámy na prádelní šňůry, informační nástěnky po občanských nebo obvodních výborech? Domnívám se, že tyto věci do moderního města nepatří.
  ~ Jaroslav Novotný

  odpověď:
  Dobrý den, město neplánuje plošné odstranění klepadel a sušáků na prádlo. V roce 2014 provedla Sokolovská bytová s.r.o. jejich mapování, v současné době probíhá aktualizace údajů. Město má k dispozici tabulku vč. mapy se zákresem lokalit, kde se uvedené věci vyskytují a s informací, které jsou využívány a které ne. Pokud byly některé zdraví nebezpečné, popř. nebyly využívány, byly odstraněny. O údržbu a opravy těch co zůstaly (město vyhovělo vlastníkům a nájemcům, kteří je využívají), se na základě smlouvy o zabezpečení veřejně prospěšných služeb stará SOTES Sokolov spol. s r.o. Pokud jde o vývěsky - staré, zrezlé a nepoužívané město odstraňuje. Zde je ale situace složitější, protože se vývěsky na rozdíl od klepadel a sušáků neváží k přilehlé budově. Z tohoto důvodu je někdy komplikované dohledat vlastníka. Někdy vývěsky ani nejsou na pozemku města. Máte-li konkrétní tip na výše uvedené, prosím o jeho lokalizaci.
  ~ Ing. Hana Mertlová, vedoucí odboru správy majetku

 • 5.5.2017

  Odpočívadla podél cyklostezky

  dotaz:
  Dobrý den. Mám dotaz ohledně cyklostezky, kterou využívám. To je od Lidického nábřeží v Sokolově, směrem na Citice. Na této trase je velmi málo odpočívadel, laviček. Ještě nedávno tam byly dřevěné, rozpadlé a ztrouchnivělé. Alespoň někde si mohl člověk vydechnout, ale ty už jsou také pryč. Bude se dít nějaká změna? Děkuji za odpověď,
  ~ anonym

  odpověď:
  Dobrý den, dle sdělení vedoucí oddělení správa majetku Krajského úřadu KV kraje, Bc. Olgy Vokáčové, kraj v současné době řeší způsob a financování obnovy odpočívek. Správu a údržbu zajišťuje pro Karlovarský kraj Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje, p.o. prostřednictvím Údržby silnic Karlovarského kraje, a.s. S pozdravem,
  ~ Ing. Hana Mertlová, vedoucí odboru správy majetku

 • 5.5.2017

  Ceny za odvoz odpadu u bytových domů

  dotaz:
  Můžete mi prosím někdo vysvětlit jak se vypočítává cena za odvoz odpadu u bytového domu na jednu osobu. Absolutně to nechápu. Máme 2 popelnice na 3 vchody a platíme stejně jako tam kde mají 1 popelnici na 1 vchod. Termín odvozu je stejný 2x za týden. Děkuji za odpověď,
  ~ Schut

  odpověď:
  Dobrý den. Město Sokolov vybírá úhradu za shromažďování, sběr, přepravu, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů podle ustanovení § 17 odst. 6 zákona o odpadech. U bytových domů je platba za odpad stanovena na základě smlouvy se sdružením vlastníků bytových jednotek, které mají smluvně pronajatou nádobu/nádoby u společnosti SOTES Sokolov spol. s r.o. Jednotliví vlastníci bytových jednotek pak platí za odpad v rámci pravidelného vyúčtování od bytového správce. O informaci o výpočtu ceny za odvoz odpadu na osobu se prosím obraťte na svého bytového správce.
  ~ Ing. Alžběta Kubalíková, vedoucí oddělení majetkového, odbor správy majetku

 • 5.5.2017

  Jak dostat vysokoškoláky zpět do Sokolova?

  dotaz:
  Vážený pane starosto, zajímalo by mě, jak moc se město stará o to, aby nalákalo vysokoškolsky vzdělané* lidi k životu v Sokolově, a to nejen učitele a doktory, popř. právníky. Vysokoškolsky vzdělané nemyslím jedince s bakalářským titulem a k tomu ještě z pochybných škol (jako například UJEP nebo univerzita J.A. Komenského). Existuje nějaká statistika z posledních dvou nebo tří let, která by ukázala, kolik vysokoškolsky vzdělaných mladých (od 25 do 30 let) žije nebo se přestěhovalo do Sokolova? Pokud se nemýlím, tak obyvatelstvo v Sokolově razantně klesá a zdá se mi, že je to hlavně z toho důvodu, že studenti odcházejí studovat a již nemají potřebu se sem vracet. Upřímně není divu, když město namísto intelektuálních projektů podporuje akce (např. průvod satanů), u kterých ví, že se na ně poženou davy negramotného plebsu. (Co taky čekat od hornického města?) Předem děkuji za odpověď a věřím Vám, že na tento nesnadný úkol se více zaměříte.
  ~ Jan Lumír

  odpověď:
  Dobrý den, dovolím si v krátkosti odpovědět na Vaši připomínku. Také my si velice dobře uvědomujeme, jak je důležité udržet v našem městě vysokoškolsky vzdělané lidi. Domnívám se také, že směřování města nejen od současného vedení, ale také od našich předchůdců, bylo realizované právě s ohledem na to, aby město Sokolov bylo příjemným místem pro život také této skupině obyvatel. Nemalé prostředky proto město dává do základních pilířů, jakými jsou sportovní a kulturní vyžití, údržba zeleně a ostatních oddychových ploch. Dovolím si poukázat také na velké možnosti (byť jde především o zásluhu Sokolovské uhelné) využití krásných vodních ploch v okolí města a v neposlední řadě musím zmínit vybavenost našich školek a škol. To samé platí, dle mých zkušeností, také o školách středních. Pevně věřím, že také nejpodstatnější věc, která v mé odpovědi ještě nezazněla, je uplatnění na pracovním trhu, které se v Sokolově a jeho okolí zlepší. Pomyslné světlo v tunelu vidím v tom, že v současné době se již plně realizuje průmyslová zóna v okolí Citic a velmi aktivně vedeme jednání o vzniku další průmyslové zóny mezi Sokolovem a Starým Sedlem. Tato jednání vedeme právě s přesvědčením, že se tyto zóny nesmějí stát pouze jakýmsi překladištěm nebo jednoduchou montovnou, ale naopak, že zde budou investoři poptávající vyšší vzdělání. Je bohužel smutnou realitou také to, že mladí, kteří jdou studovat vysoké školy do velkých měst, zde naleznou své uplatnění mnohem snadněji.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 5.5.2017

  Túje podél plotu školky Pionýrů

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, nejsem přesvědčená, ale presto doufám, že mi pomůžete zachránit tři túje, které jsme vysadili podél plotu školky Pionýrů. To že jsme to udělali, nás vedla skutečnost, že v tomto zeleném pásu neustále parkovala auta a to i přes značku zákaz vjezdu do této lokality. (Jde o zkratku u trafostanice). Dokonce jsme i dosadili již vyježděná místa trávou a pravidelně toto místo sekáme. Mimo těchto tújí jsme zasadili 2 škumpy, které zatím nevyrostly ani do výšky 20 cm a těch "škoda" není . Dnes mi oznámil pan Talíř ze Sotesu, že vše co zde roste odstraní. Takže tento kus zeleně " odejde" stejně jako ten kus před ním, kde denně parkují auta a je již zcela bez trávy. Na závěr ještě poznámku k tomu, co jsem si také vyslechla od pana Talíře: ,,Kdo se bude o túje starat až už tady nebudete?" Přeji hezký den,
  ~ Jaroslava Holubová

  odpověď:
  Dobrý den, na místě jsem se byl osobně podívat s ředitelem společnosti Sotes a vedoucím úseku Veřejná zeleň. Výsledek je ten, že Vámi zmiňované túje a zlatý déšť zůstanou zachovány. Totéž ovšem neplatí o nevyrostlých škumpách, a to zejména z důvodu, že jde o jedovatou rostlinu. Dovolte mi, abych Vám závěrem také poděkoval za to, že i díky Vám je opět kousek našeho města krásnější.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 5.5.2017

  Parkování na Vítězné

  dotaz:
  Dobrý den, co hodláte dělat s auty parkujícími na nově opravené komunikaci Vítězná? Auta parkují na silnici před školou, na autobusové zastávce před společností Krufin tak, že zasahují do jízdních pruhů a znemožňují tak bezpečný průjezd dvou aut. Rozhodně není dodržena min. průjezdná šířka. Dále auta parkující na komunikaci až ke křižovatce k Malému náměstí a DDM znemožňují bezpečné najetí na komunikaci, protože nejsou dodrženy rozhledové poměry. Žádám Vás o nápravu a zajištění bezpečného provozu na této komunikaci. Děkuji.
  ~ Lukáš Bezděkovský

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za upozornění, silnice Vítězná bude průběžně kontrolována a pokud zde dojde k přestupkovému jednání, tak jej strážníci MP Sokolov budou řešit. Pěkný den.
  ~ Bc. Petr Procházka, Velitel městské policie

 • 28.4.2017

  Parkoviště u Baníku a nepořádek

  dotaz:
  Dobrý den, vloni jsem měla prosbu ohledně velkého parkoviště u TJ-Baníku. Šlo o obnovení bílých čar. I přes slušné počasí k tomu nedošlo. Tak jestli by to šlo letos. Už nejdou skoro vůbec vidět. Druhý můj dotaz se týká malého lesíku směrem do Dolního Rychnova. Jedná se o bordel, který se tam válí. Vím, že lidé jsou prasata, ale nešlo by to tam trochu uklidit??! Chodím tam tudy skoro denně a připadám si tam jak na smetišti.!! Děkuji za odpověď
  ~ Gabriela Budeanuová

  odpověď:
  Dobrý den, Vaše připomínky jsme předali příslušnému odboru a samozřejmě také vedení společnosti SOTES, s.r.o. a věřím, že i v tomto případě dojde k nápravě.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 28.4.2017

  ZPOŽDĚNÁ MHD

  dotaz:
  Dobrý den, dne 27. 4. 2017 zkušenost s MHD. Nevím, za co chcete platit 20 Kč, když autobus, který má jet v 13:36h, nejede. Autobus, který má jet v 13:51h také ještě v 13.58 není na zastávce. Jedná se o zastávku Poliklinika Sokolov
  ~ Hana Hausmannová

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za připomínku. Samozřejmě se neprodleně obrátím na vedení společnosti Autobusy Karlovy Vary, a.s. s tím, aby mi celou záležitost vysvětlili. Město Sokolov ze svého rozpočtu přispívá nemalou částkou na zajištění MHD a samozřejmě, že chceme, abychom dostávali služby v patřičné kvalitě.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 28.4.2017

  Procházky na Areál zdraví a parkoviště u koupaliště

  dotaz:
  Dobrý den, mám dva dotazy, neboli připomínky. Chodíme s malými dětmi na procházky na Areál Zdraví a několikrát nastala nepříjemná situace s cyklisty, kteří tam jezdí. Proti tomu nic nemám, ale nedala by se cesta označit, tak aby byl pruh pro cyklisty a pro pěší barevně odlišen? V cizině je to běžné a pěší do pruhu pro cyklisty vstoupí jen na vlastní nebezpečí. Cesta kolem zahrádek k Areálu je úzká, a když jedou čtyři kola vedle sebe, je to nepříjemné. A za druhé, neuvažujete o tom, že by se vyasfaltovalo parkoviště u koupaliště? Je tam příjemné posezení, ale když tam přijede auto, zahalí Vás mlha prachu. Děkuji za odpověď anebo za případné řešení.
  ~ Jarmila

  odpověď:
  Dobrý den, v místech kde dochází ke střetu chodců a cyklistů je stezka bohužel natolik úzká, že zde není možné rozdělit provoz na samostatné trasy pro cyklisty a chodce, jelikož by to bylo v rozporu s platnou ČSN „Projektování místních komunikací“. Rozšíření stezky rovněž nepřipadá v úvahu, jsme zde limitováni plotem zahrádek a břehem Lobezského potoka. Stavební úpravy parkoviště před městským koupalištěm by měly být realizovány v průběhu května až června letošního roku. S pozdravem
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 28.4.2017

  DO AUTOBUSŮ MHD ZATÉKÁ

  dotaz:
  Dobrý den, dne 26. 4. 2017 jsem jela autobusem v Sokolově. Jestli si pamatuji dobře, číslo bylo 3K2 5427. Bylo to v 8.48 hodin linka 30. Sedačky byly mokré a v autobuse kapala voda na cestující. Myslíte, že je to správné, že tady máme takové staré a nevyhovující autobusy?
  ~ Marta

  odpověď:
  Dobrý den, v žádném případě nebudeme souhlasit s tím, aby obyvatele naše ho města vozily technicky závadné autobusy. Celou věc budu řešit s vedením společnosti Autobusy Karlovy Vary, a.s. a věřím, že dojde k okamžité nápravě. - Bc. Jan Picka, starosta Dobrý den, ano, při silném dešti při závadě větracího okénka došlo k úkapům vody na sedadla, autobus byl odstaven a provedena oprava, omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti.
  ~ Ing. David Kumpert, Autobusy Karlovy Vary, a.s.,

 • 28.4.2017

  DEMOLICE KASÁREN

  dotaz:
  Dobrý den, budovy bývalých kasáren půjdou k zemi. Také byly vyřezány nějaké porosty, terén je upravován. Co je zamýšleno s volnými pozemky? Díky.
  ~ Miroslav Žák

  odpověď:

  Dobrý den, pozemky v dané lokalitě budou předmětem prodeje za účelem výstavby rodinných, řadových, nebo bytových domů, toto ještě není rozhodnuto. Vedení města teprve zvažuje možné varianty. Do doby než bude rozhodnuto, je v této lokalitě uvažováno o možnosti odstavení vozidel obyvatel sídliště Vítězná, po dobu realizace opravy Spartakiádní ulice.
  Ing. Hana Mertlová, vedoucí odboru správy majetku

  Dobrý den, dovoluji si jen veřejně slíbit, že vedení a rada města celý proces maximálně urychlí.
  Bc. Jan Picka, starosta

 • 28.4.2017

  ZASTAVENÍ PRACÍ NA ZÁPADNÍM OBCHVATU

  dotaz:
  Dobrý den, jezdím téměř každý den od Wielandu směrem na Citice. Všiml jsem si, že utichl stavební ruch na dokončované části západního obchvatu. Došly peníze, nebo je to jen technologická přestávka, nebo je jiný problém? Takhle se nepovede dokončit stavbu do podzimu.
  ~ Robert Moutelík

  odpověď:
  Dobrý den, město Sokolov není investorem akce a nemá ani vliv na její realizaci. Pravdou je, že se občas zúčastníme kontrolních dnů a tak mohu uvést, že problémem nejsou finance, ale jak uvádí dostupné informace, dochází ke klesání jednoho z pilířů a v současné době se již pracuje na řešení vzniklého problému. Dovolím si odhadnout, že díky tomuto dojde ke zpoždění zprovoznění obchvatu. Jsem ale přesvědčen, že mluvíme o měsících, nikoliv o roku a výše.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 28.4.2017

  POPELNICE NA BIO ODPAD

  dotaz:
  Dobrý den, vím, že tato otázka již byla řešena, ale přesto si ji dovoluji zopakovat. Začne město prosím uvažovat o zavedení popelnic na BIO odpad? Sokolov nejsou jen paneláky a obyvatelé rodinných domů musí řešit otázku, kam s posekanou trávou atd. Ano, dle dřívější odpovědi, by se měl odpad dát do pytle a odvézt do areálu SOTESU v Dolním Rychnově. Kdo to ale tak dělá? Napytlovat, ušpinit si auto (pokud ho člověk má) a udělat několik okruhů sem a tam. Pak se stává, že je využito jakékoli volné místo v přírodě, kam se hromadně tento odpad vyváží a tvoří se tak "černé bio skládky". Zavedení popelnic pro případné zájemce či alespoň speciálního kontejneru již začíná být standardem, a pokud chce Sokolov vystupovat jako "čisté město" přívětivé občanům, mělo by s tím něco dělat.
  ~ Anonym

  odpověď:
  Dobrý den, bohužel Vás zklamu, ale zatím platí to, co jsem již dříve napsal. S kolegy z vedení města jsme ovšem tuto diskusi opět vedli a zde budu možná poněkud optimističtější. Chceme si v následujících měsících lépe zmapovat případný zájem obyvatel města Sokolova a případně reagovat při tvorbě rozpočtu na rok 2018.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 7.4.2017

  Aplikace Marushka

  dotaz:
  Dobrý den. chtěl jsem prostřednictvím aplikace "Marushka" zaslat info pro MP ohledně porušení vyhlášky o poz. komunikacích (parkování), avšak toto se nezdařilo. Pokusil jsme se tedy dotaz na parkování a funkčnost aplikace formulovat do formuláře na www stránkách "bezpečné město", avšak po vyplnění všech údajů a sepsání textu se po odeslání objevila hláška, že se nepodařilo odeslat, protože nastala systémová chyba. Existuje tedy něco, co funguje a je možno upozornit na podobné prohřešky, černé skládky a podobně?
  ~ Matěj Radar

  odpověď:
  Dobrý den, podle informací od správce aplikace Marushka je situace následující: Příspěvky, které občané posílají včetně fotek, se do této aplikace ve skutečnosti dostanou a to i přesto, že odezva odesilateli může být negativní. Na zjišťování příčiny, proč se tak děje, se v současné době pracuje.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 7.4.2017

  Kácení stromů v ulici Švabinského

  dotaz:
  Dobrý den, v dubnovém Patriotu, rubrice Píšete nám, je otištěn komentář z odboru správy majetku ke kácení stromů v ul. Švabinského. S trochou ironie je možno říci, že byly pokáceny jiné stromy, než které byly prověřeny arboristou. Byly pokáceny smrky, nikoli zmiňované jedle. Ale bez ironie: stačilo porazit prostřední strom, dva krajní byly zdravé, viděl jsem jejich rozřezané kmeny. Před blokem domů stojí, ve stejné vzdálenosti, dalších asi 14 stromů, snad si na ně nebude nikdo stěžovat a přežijí. Myslím, že by místo již poražených, bylo možno vysadit stromy nové. Možná je to pouze můj dojem, ale místo poražených stromů se v celém městě sází nových málo. A nechat další generaci sídliště bez zeleně asi nikdo nechce.
  ~ Karel Hejnic

  odpověď:
  Odborný posudek a zajištění povolení rizikového kácení vyřizuje jedna osoba a není tak možné zaměnit strom. Jednalo se skutečně o jedle, nikoliv o smrky. Rizikově pokácené stromy byly v těsném zápoji a přesto, že na pařezu je viditelné poškození pouze středního jedince, krajní stromy byly nerovnoměrně rozvětvené a jejich pokácení bylo nevyhnutelné. Rada města svým usnesením schválila pokácení všech jedinců mimo jiné i kvůli defektnímu růstu všech tří stromů. Náhradní výsadba bude v tomto místě řešena drobnější výsadbou, jelikož se jedná o úzký zelený pás a jedle byly nepřiměřenou zelení v tomto místě.
  ~ Veronika Krbová DiS., odbor správy majetku

 • 7.4.2017

  Most za cyklostezkou do Citic

  dotaz:
  Dobrý den, chci se zeptat, zda se bude něco dělat s mostem přes řeku do nového parku za cyklostezkou do Citic? Park je sice hezký, ale dostat se do něj je o strach! Přes vydrolený asfalt je vidět na vodu a nějaké napůl zrezlé železné desky taky nebudí pocit bezpečí, celá plocha mostu se podivně houpe!
  ~ anonym

  odpověď:
  Dobrý den, město Sokolov má připravenou projektovou dokumentaci na odstranění a výstavbu nové Krejcarové lávky. V současné době čekáme na souhlas Povodí Ohře, s.p. k prováděným pracím a budeme se snažit získat na realizaci akce dotaci. V současné době stávající lávku spravuje spol. SOTES Sokolov s.r.o.
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 7.4.2017

  Cesty pro pěší mezi 8. ZŠ a garážemi v Sokolovské ulici

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, zajímalo by mě, zdali pro naše město stále pracuje člověk zodpovědný za realizaci cesty pro pěší mezi 8. ZŠ a garážemi v Sokolovské ulici? (poblíž 4. ZŠ) Než proběhla tato revitalizace, byl prostor garáží alespoň částečně osvětlen, nyní je tam absolutní tma, v garážích bydlí různý odpadlíci, dealuje se fet, lokalita odpovídá možná tak periferii v Ústeckém kraji, dochází k vykrádání garáží. Nevzpomínám si, že bych tam někdy viděl městskou policii. Ta je zaneprázdněna pokutováním ubohých řidičů u prodejny MAT (Výběr), kteří doplácí opět na nedostatečnou aktivitu vedení města v poskytnutí dostatečných parkovacích míst v centru města. Shrnutí: tato investice do revitalizace cesty a osvětlení nepřinesla žádnou přidanou hodnotu ničemu. Otázka: jak bude vedení města tuto situaci osvětlení a bezpečnosti u garáží v Sokolovské ulici řešit? Bude temné místo uprostřed města dále za podpory nerozumných investic vedení města sloužit kromě garážování aut i všemu co jsem již výše uvedl?
  ~ WNTomas

  odpověď:
  Dobrý den, garáže na Sokolovské se kontrolují průběžně jako ostatní části města, občas zde řešíme nějakou skládku. Jinak nevím o tom, že by zde bylo nebezpečno. Za poslední rok neeviduji žádné takové oznámení a reakci na pokutování ubohých řidičů. Kdo nepáchá přestupek, nemusí se bát pokuty. Pěkný den

  - Bc. Petr Procházka, velitel MP

  Dovolte mi ještě za vedení města pár slov. Problematické parkování v našem městě je holou skutečností, že za posledních několik let přibyly v Sokolově spíše tisícovky, než stovky aut. Je velice těžké hledat nová parkovací místa, která by nebyla vybudována na úkor zeleně. Přesto všechno vedeni města tyto cesty pro vybudováni parkovišť hledá a v letošním i příštím roce některá místa přibudou.


  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 7.4.2017

  Sokolovský čtvrtmaraton v areálu Bohemia

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali se i tento rok bude zahajovat 1/4 maraton na fotbalovém hřišti u ISŠTE? Obyvatelé místních domů u hřiště jsou z 90 % důchodci, které upřímně nezajímají tyto sporty. Hluk a všechen ten humbuk, který je kolem, je opravdu iritující. Ale jelikož je to akce povolená úřady, já jako utlačená menšina si tady můžu maximálně vylít srdce a pochybuji, že by se něco změnilo. Zajímalo by mě, zdali pořadatelé akce napadla i varianta konání běhu například v areálu Zdraví nebo na dráze v areálu Bohemia, který je pár metrů od tak vytouženého hřiště? Předem děkuji za odpověď a apeluji na vaše rozumná rozhodnutí při konání podobných akcí.
  ~ Martin R.

  odpověď:
  Dobrý den, byť jsme si samozřejmě vědomi náročnosti konaných akcí v areálu Bohemia a na samotném hřišti, kdy dochází ve dnech realizovaných akcí ke snížení komfortu bydlení v této lokalitě, musím druhým dechem dodat, že každý, kdo bydlí v blízkosti těchto účelových zařízení, by měl s akcemi podobného rázu počítat. Co se týče samotného ¼ maratonu, věřte, že bylo velmi složité najít takto dlouhou trasu, která by splňovala požadovaná sportovní a bezpečnostní kritéria. Samotné hřiště je místem, kde se Sokolovský čtvrtmaraton startuje, zde také okruh končí a následně jsou zde vyhlašovány výsledky. Organizátor opravdu bedlivě zvažoval, zda není možné startovat z jiného místa, leč z popsaných důvodů to nelze. Také bych rád ještě dodal, že Sokolovský čtvrtmaraton a jeho návštěvnost, ať již samotných běžců nebo přihlížejících, je velice dobře propojena s další akcí, která se v tomto dni v Sokolově koná, to jest soutěž ohňostrojů Hurááá, prázdniny.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 7.4.2017

  Dětská hřiště u základních škol

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy budou otevřená hřiště? Protože děti si nemůžou hrát nikde, hřiště není jen na 6. ZŠ a 8. ZŠ. Děkuji za odpověď.
  ~ Tereza Koky

  odpověď:
  Dobrý den, víceúčelová hřiště budou oficiálně otevřena 1. května a sloužit veřejnosti budou do 31. října 2017 v odpoledních hodinách. Věříme, že do té doby se podaří naplnit stav pracovníků zajišťující dozor na těchto hřištích a bude tak opět zajištěna bezpečnost dětí na daném úseku.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 17.3.2017

  Cyklostezka Bohemia-Stará Ovčárna

  dotaz:
  Dobrý den, zjistil jsem, že se připravuje stavba nové stezky pro cyklisty a chodce Bohemia-Stará Ovčárna. Zajímalo by mě a ostatní majitele zahrad, jak bude zajištěn příjezd automobilů k zahradní osadě pod sídlištěm Michal?
  ~ Tomáš Vokr

  odpověď:
  Dobrý den, plánovaná cyklostezka území se nemění. Dochází ke změně povrchů. Dnes vyšlapanou cestu z kopce dolů nahradí asfaltový povrch. Prosíme o bližší vysvětlení. Komunikace splňující požadavky na provoz na veřejných komunikacích zařazena do sítě komunikací zde není.
  ~ Hana Špičková, vedoucí Odboru rozvoje města

 • 17.3.2017

  Situace těšovického bunkru

  dotaz:
  Mohu se zeptat na nějaké informace o takzvaném "staváku"? Mezi Sokolovem a Těšovicemi. Co nejvíce informaci je známo?
  ~ anonym

  odpověď:
  Dobrý den, máte-li na mysli dlouholeté torzo bunkru (směrem do Těšovic na levé straně), pak Vám mohu sdělit, že vedení města společně s příslušnými odbory právě v těchto dnech jedná s majitelem o smysluplném využití objektu. Je jasné, že stávající stav je neakceptovatelný a vítáme každou snahu o nápravu situace.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 17.3.2017

  Pokuta za stání na zeleni

  dotaz:
  Dobrý den, dnes jsem obdržel pokutu 1 000,-Kč za stání na chodníku a zeleni v ulici Spartakiádní vchod 1970. Pracuju jako truhlář a potřeboval jsem z dodávky vyložit do tohoto vchodu kuchyň. Pokud bych stál u chodníku, budu stát v protisměru a nikdo neprojede. Když budu stát na chodníku, nikdo neprojde a kočárek už vůbec ne. Proto jsem částí auta stál na trávě a nechal půl chodníku průchozí. Špatně bude asi vše, ať zaparkuji jakkoliv. Je řešení jak zaparkovat v takových lokalitách a nedostat pokutu? Nosit skříňky z 500m vzdáleného parkoviště u zimního stadionu je dost problematické, rád bych věděl, jak se příště zachovat. Děkuji za odpověď.
  ~ Lubomír Vrba

  odpověď:
  Dobrý den, musím přiznat, že mě Váš dotaz zaskočil. Dodávkou vjet na chodník, přejíždět přes topný kanál a jeho kryt, rozjezdit trávník pod okny panelového domu a cítit potřebu zeptat se starosty, co s tím, to se opravdu nestává často. Pokud bych ale měl zachovat podstatu rubriky Napište starostovi, a to také chci, odpověděl bych asi takto: Naprosto nemohu souhlasit s důvody, které popisujete a které vedly k tomu, co jsem již popsal. Postupoval bych následovně. V tomto úseku je DZ zákaz stáni, nikoliv zastavení a to znamená, že vykládka po dobu nezbytně nutnou je možná. Věřte mi, že dodávce stojící u kraje vozovky se osobní vozidla s patřičnou opatrností vyhnou a dá se projet. Pokud bych ale usoudil, že na to nebudu spoléhat, zaparkoval bych dodávku na jednom z parkovišť u tohoto domu. Parkoviště blíže vchodu 1970 směrem nahoru začíná ve vzdálenosti cca 20 m a parkoviště blíže sousednímu vchodu 1969 začíná od místa, kde jste stál možná do 40 m a jsem přesvědčený o tom, že vzhledem k tomu, že bylo kolem poledne, byl zde dostatek parkovacích míst. Netuším tedy, proč se odvoláváte na vzdálené parkoviště u zimního stadionu. Potřebný počet pracovníků na manipulaci s vyrobenou kuchyní opravdu hodnotit nehodlám. A rovněž se nevyjadřuji k výši pokuty, neboť tomu nejsem kompetentní. Vím jen, že za tento přestupek může být uložena pokuta až do výše 5 000 Kč na místě nebo do výše 30 000 Kč ve správním řízení. Netroufám si odhadnout, kolik obyvatel našeho sídliště v minulosti řešilo stejnou záležitost, ale pokud by ji řešili stejně jako Vy, čímž neříkám, že v jednotlivých případech se tak nedělo, o zeleň na sídlišti bychom přišli. A ještě na závěr. O možných variantách řešení vím také proto, že již 25 let bydlím právě ve vchodu č. 1969 a tak i jménem sousedů podobné jednání odsuzuji.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 17.3.2017

  Přechody v problematických úsecích

  dotaz:
  Dobrý den, zajímalo by mě, zda máte v plánu udělat přechod pro chodce mezi chodníky z Dolního Rychnova a Vítěznou a dále také u křižovatky pod Krufinem a u končícího chodníku naproti Baníku. Chodím tu tudy velice často s kočárkem a dostat se z Rychnova na pěší stezku pod Baník je opravdu umění. Kolikrát čekám u silnice i 10 minut, než se odvážím ji přejít. Touto cestou chodí i spousta dětí do školy, takže by stálo alespoň za úvahu, jak v tomto úseku zvýšit bezpečnost. Mockrát děkuji za odpověď a přeji Vám příjemný den!
  ~ pí. Volfová

  odpověď:

  Dobrý den, na přechodu na obchvatové silnici II. třídy se již pracuje. Po vypracování projektové dokumentace bude nutné její projednání a schválení zejména Policií ČR DI a souhlas vlastníků dotčených pozemků, neboť obchvatová silnice není v majetku města Sokolov. Křižovatka pod Krufinem: domnívám se, že je myšlena křižovatka komunikací Vítězná a spojka na obchvatovou komunikaci. Tak zde je dle schválené projektové dokumentace místo pro přecházení, značený přechod je směrem do centra cca 50m před objektem základní školy Běžecká. Končící chodník pod Baníkem - určitě se zde situace změní. Po stavebních úpravách Spartakiádní, které město Sokolov chce zahájit letošní rok a dopracovat v roce 2018 je předpoklad, že dojde k vypracování projektové dokumentace na stavební úpravy komunikace Atletická, kdy součástí PD bude úprava křižovatky a prodloužení chodníku.
  Hana Špičková, vedoucí Odboru rozvoje města

  Dobrý den, dovolím si jen krátké doplnění vedoucí odboru. Mezi Vítěznou a Dolních Rychnovem, jak již bylo zmíněno, je silnice, která není v majetku Sokolova ani Dolního Rychnova. Nicméně vedeni města na základě připomínek tuto nebezpečnou situaci bude řešit a postupuje v tom velmi aktivně. Vyvolali jsme jednání s majitelem zmíněné komunikace, do kterého jsme zahrnuli i obecní úřad Dolního Rychnova a děláme vše pro to, aby se jak sokolovští občané, tak občané Dolního Rychnova přes tuto silnici dostávali co nejbezpečněji a to i přesto, že vybudování a následná údržba přechodu bude město i obec stát určité finanční prostředky.
  Bc. Jan Picka, starosta

 • 17.3.2017

  Blokování průjezdu před školami v ranních hodinách

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, každé ráno jezdím kolem ZŠ v ulici Pionýrů 1614. Je velmi nepříjemné, když rodiče žáků z této ZŠ zastaví v zákazu zastavení, aby mohli vysadit své děti z aut. Vytvoří se kolona a stojící auta nelze objet, jelikož brání ve výhledu např. na přechod, kde v té době může jít jiné dítě a může se stát neštěstí. Nejlepší pak je, když zastaví rodiče auta v obou směrech a ostatní řidiči mají smůlu. Vím, že u této ZŠ stojí neustále hlídka MP, která hlídá bezpečí dětí, ale nikdy jsem nezaznamenala, že by upozornila rodiče, že stojí v zákazu zastavení.
  ~ anonym

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za připomínku a popsání situace, kterou znám a hodnotím ji stejně jako Vy. Bylo již svoláno několik pracovních skupin, které se zabývaly otázkou bezpečného vysazování dětí před zmiňovanou základní školou. Také v této pracovní skupině složené z odborníků na dopravu se názory dělily na ty, které podporovaly možnost alespoň zastavení a vysazení žáků a na ty, které byly proti jakémukoliv zastaveni z důvodu, který uvádíte také vy. Město situaci řešilo stávajícím dopravním značením a také dohledem strážníků MP a příslušníků PČR (toto opatření před zahájením vyučování je viditelné u každé ZŠ v Sokolově). Mrzí mě, pokud jak píšete, je porušování dopravního značení strážníky přehlíženo a s velitelem MP tuto problematiku budu opětovně na nejbližší poradě řešit.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 10.3.2017

  Rušení nočního klidu na Starém náměstí

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych touto cestou upozornit na neustálé porušování nočního klidu v místě Starého náměstí, kdy skupinky lidí vracejících se z místních hospod a barů řvou a zpívají klidně v jednu, ve dvě, ve tři ráno a pro nás, co jdou ráno do práce je to neuvěřitelně obtěžující. Nevíme co s tím. Několikrát jsme i volali policii, ale to bychom museli každý večer pětkrát až do rána ji volat.
  ~ Petr Glazer

  odpověď:

  Dobrý den, k problematickému místu Staré náměstí mohu sdělit, že zde má MP Sokolov pravidelně směrován výkon služby zejména v nočních hodinách a stanoveny kontrolní body. Staré náměstí je rovněž pod dohledem kamerového systému a hlídka MP Sokolov na větší skupinky zejména o víkendech reaguje. Pokud dojde k narušení nočního klidu a porušení obecně závazné vyhlášky č. 4/2016 o ochraně veřejného pořádku, tak určitě volejte na bezplatnou linku 156 a 2 pro Sokolov, aby přestupce byl potrestán a již příště své jednání neopakoval.

  Bc. Petr Procházka, velitel Městské policie Sokolov

  Dobrý den, připojuji se k vyjádření velitele MP, a to s tím, že je samozřejmě možno volat také Policii ČR. Podotýkám, že MP má v noci ve službě, kromě obsluhy kamerového systému, pouze jednu dvoučlennou hlídku a ta není schopná samozřejmě preventivně obsáhnout celé město. A zaměřuje se a riziková místa.

  Bc. Jan Picka, starosta

 • 10.3.2017

  Osvětlení cyklostezky a další opravy

  dotaz:
  Dobrý den, mám prosbičku, naše město je viditelně zvelebováno - velmi chválím - mohlo by se do zvelebení města nějakým způsobem zahrnout i doplnění osvětlení stezky pro pěší a cyklisty v úseku od Komerční banky k obchodu Penny? Po setmění je tady tma "jak v pytli" a dodávám, že tímto úsekem chodím nejen já, ale i spousta dalších lidí z různých akcí pořádaných v centru města, děti tudy chodí z tréninků v bazénu, dalších kroužků, lidé z divadla apod. Bohužel v noci se této trase každý raději vyhne, není zde vidět na krok. Přitom je osvětlen lesopark za "Krejcarákem" a na tuto frekventovanou cestu nikdo nemyslel? A co můstek za Českou spořitelnou? Renovace proběhla cca před třemi lety. Hezké je, že je širší, zábradlí je lepší, ale ta prkna, chodí se po nich špatně, a když zaprší nebo nasněží, hodně kloužou. Cedule, že se cesta v zimě a za deště neudržuje, spadla nedávno při vichřici do potoka a je pod vodou. Prosím ještě o vylepšení cesty mezi Billou a bývalým autobusovým nádražím, hodně z nás si tudy krátí cestu z "Čapkárny" na nádraží nebo o přestávce na oběd si zajdeme na nákup, po dešti je blátivá a člověk má špinavé boty, někdy i další oblečení.
  ~ Hana Štiková

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za věcné připomínky a dovolím si v krátkosti odpovědět. Vedení města má stejný názor jako vy. Tzn., že tato hojně využívaná část cyklostezky je neosvětlená a tedy hůře přístupná. Zadali jsme tedy příslušnému odboru vypracování projektové dokumentace na realizaci veřejného osvětlení a rád konstatuji, že projekt je hotový. Narážíme bohužel na několik problémů. Mezi potokem a cyklostezkou osvětlení být nemůže – nepustí nás sem majitel pozemku, kterým je Povodí Ohře a veřejné osvětlení tak umisťujeme na druhou stranu cyklostezky. Také zde však město není vlastníkem celého pozemku a jednáme tak i s jinými vlastníky. Největší problém je v tom, že jeden z objektů, a to včetně pozemků, se prodává a současný majitel toto jednání odkládá s tím, že se město má spojit s majitelem, který nemovitost a pozemek koupí. Nezbývá nám tedy, než vyčkávat, jak dopadne zmiňovaný prodej, a po té se neprodleně pustíme do realizace veřejného osvětlení. K druhému dotazu pouze několik slov. Společnost SOTES, s.r.o. upozorním na chybějící ceduli u tohoto můstku a diskutovat s nimi budu o opatření proti klouzání prken. V neposlední řadě pár vět také k chodníku mezi Billou a autobusovým nádražím. Máte pravdu, zejména díky neukázněným řidičům, kteří po této pískové cestě neoprávněně jezdí, došlo ke zničení povrchu této spojovací cesty a zejména po dešti, kdy je zde mnoho kaluží, je cesta velice špatně průchodná. Každoročně se dělá tzv. plán oprav komunikací, kdy město chce nechat opravit co nejvíce a co nejlépe chodníky a silnice, které jsou ve špatném technickém stavu, a bohužel musím konstatovat, že je ten seznam takto postižených míst velice obsáhlý. Věřím však, že pokud se prostředky nenajdou na opravu právě této cesty v letošním roce, budeme hledat řešení v roce příštím, neboť jsme si vědomi jak velmi je frekventována.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 10.3.2017

  Poukázání na bezdomovce

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, chtěl bych poukázat na osoby žijící v garážích v Sokolovské ulici.
  ~ Anonym

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za podnět. O této situaci budu samozřejmě informovat Policii České republiky a městskou policii a budu požadovat častější kontrolu v této oblasti.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 10.3.2017

  Výdutě na Vítězné

  dotaz:
  Dobrý dem, než se začalo stavět sídliště Vítězná, tak snad byl v celé oblasti proveden geologický průzkum. Nyní se zjistilo, že jsou pod silnicí a možná i pod domy nějaké chodby. No to je super informace. Doufám, že prvním hrábnutím bagru nebudou nějaké potíže jak v této oblasti, tak i v blízkém okolí.
  ~ M. Žák

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za připomínku. Dovolím si však opáčit, že nevím stoprocentně, jak se postupovalo v době, kdy se sídliště Vítězná začalo stavět a jak detailně byl průzkum proveden. Víme však naprosto přesně, bohužel, že zmiňované výdutě tam v současné době opravdu jsou a my tak musíme řešit současnou konkrétní situaci. Dovolím si pouze podat své, podotýkám laické vysvětlení, jak k této situaci mohlo dojít. Při původním odvodnění této oblasti byla použita perforovaná roura, a pokud v ní teče velké množství vody, tak zmiňované otvory mohou působit spíše jako trysky, které vymílají materiál kolem této roury. Za těch několik desítek let se zde možná opravdu mohly vytvořit nalezené výdutě. Ještě jednou zopakuji, že jsme rádi, že po zkušenostech s ulicí Vítězná jsme provedli jak kamerové zkoušky, tak i měření georadarem a na tyto problémy můžeme včas v maximální možné míře reagovat.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 10.3.2017

  Hřišťátko, lampy a louka

  dotaz:
  Dobrý den, Otázka číslo 1. Chtěla jsem se zeptat, co se bude dělat na malém jakoby hřišťátku před barákem Mánesova 1671? Bylo strženo staré oplocení a teď to tam vypadá hrozně. Jako by to tam rozdělali divočáci. Otázka číslo 2. Máte v plánu vyměnit v této části lampy? Jsou staré z dob komunistů snad a sotva svítí. Jelikož je tu louka a les, tak je tu hrozná tma a když člověk jde večer venčit, tak má strach jít i do vchodu. Parkují zde auta a mezi ně není vidět, takže není problém se mezi ně schovat. A do lesa chodí spát bezdomovci a plno feťáků. Takže je opravdu důvod se bát. Otázka číslo 3. Po zimě ten les i louka vypadá opravdu strašně. A stále to nikdo neuklidil. Stejně tak stále nevím, co se s lesem bude dělat. Byla by škoda, aby les využívali bezdomovci, než aby ho využívali lidé. Jinak je fajn, že louku seká traktor. Ale od té doby, co to seká traktor, tak je louka ve strašném stavu. Samá díra, samá nerovnost. Předem děkuji za odpověď.
  ~ Veronika

  odpověď:

  Dobrý den, dovolte mi odpovědět v následujícím pořadí, otázka č.1: Hřišťátko bylo zrušeno v rámci likvidace některých dětských hřišť ve městě. Samozřejmě jakmile to počasí dovolí, dodělají se terénní úpravy a založí nové trávníky. Otázka č.2: V letošním roce nemáme v plánu toto osvětlení měnit, ale pokusíme se tuto investici zapracovat do plánu na rok 2018. Otázka č.3: V roce 2015 proběhla v tomto lesním pozemku probírka, šlo hlavně o vykácení nezdravých jedinců a důraz na bezpečnou dohledovou vzdálenost. Traktor, který seká takto velkou zelenou plochu, šetří čas ostatním sekačkám, které se na této ploše nemusí zdržovat a mohou efektivněji sekat trávníky ve městě. Na některých místech jsou opravdu vyjeté koleje, bohužel nejsou od traktoru, ale od bezohledně parkujících řidičů nebo od firem, které zajíždějí přímo na louku a co se týče ostatního nepořádku, tak tuto lokalitu dáme do dobrého stavu, a to nejpozději do konce dubna. Na bezdomovce, kteří dělají největší nepořádek, upozorníme městskou policii.

  Ing. Jaromír Dvořák, SOTES, s.r.o. - ředitel

  Dobrý den, dovolte, abych k vašem pocitu bezpečí doplnil, že městská policie provádí namátkovou kontrolu také samozřejmě v této lokalitě a bezdomovce vykazuje a bude tak činit i nadále. Pokud byste měla pocit, že se zde vyskytuje osoba, která by jakkoli mohla ohrozit vaši bezpečnost, či budila jiné pohoršení, volejte prosím taktéž městskou policii.

  Bc. Jan Picka, starosta

 • 10.3.2017

  Reklamní cedule a poničené auto

  dotaz:
  Dobrý den, 2. března 2017 v 14.00 hod mi na náměstí Budovatelů reklamní cedule nehtového studia odnesená větrem poničila vůz. Byla přivolána PČR která zajistila fotodokumentaci. Bohužel policista, který záležitost vyřizoval, podal majitelce tohoto studia mylné informace, že škodu vyřídí má pojišťovna. Majitelka se tedy se mnou o náhradě škody odmítla bavit. Poukazovala též na skutečnost, že pozemek je města a ona za pronájem místa na reklamní ceduli řádně platí. Domnívá se tedy, že záležitost by mělo řešit město. Obracím se tedy na Vás o radu, s kterým odborem městského úřadu bych měl já nebo právník záležitost řešit? Děkuji za odpověď
  ~ Čeněk Červenka

  odpověď:
  Dobrý den, pokud někomu vznikla škoda v důsledku špatně zajištěné reklamní cedule, musí se poškozený s nárokem na náhradu škody obrátit na vlastníka cedule či toho, kdo se měl o ceduli starat. To, že se v souvislosti s umístěním cedule na pozemku města hradí nějaká úplata (např. ve formě místního poplatku za užívání veřejného prostranství), nemůže bez dalšího přenést odpovědnost za vzniklou škodu na město. Doporučuji tedy celou záležitost řešit s majitelkou zmíněné cedule.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 7.3.2017

  Přeplněné kontejnery v ulici Atletická

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co je za problém s vyvážením tříděného odpadu? Barevné kontejnery u domů Atletická 2221 a 2222 jsou neustále přeplněné. Tuto situaci pozoruji zhruba od ledna 2017. Možná je to problém i u ostatních domů, já píši jen za tyto dva výše zmíněné domy. Jak jsem měl několikrát možnost sledovat vyvážení těchto kontejnerů, tak se mi zdá, že si někdo ulehčuje práci. Vůz vyvážející tyto odpady často začne k těmto kontejnerům couvat, ale posádka ze stupaček jde napřed ke kontejneru a mává na řidiče vozu svážející odpad, aby již necouval, že kontejner je prázdný, ač tomu mnohdy tak není a kontejner je zčásti naplněný. Momentálně máme přeplněné kontejnery na plast a papír, u skla jsem si nevšiml. Pochybuji však, že by obyvatelé těchto dvou zmíněných domů od ledna 2017 nějak více vyhazovali tříděný odpad. Předem děkuji za odpověď.
  ~ Krákora

  odpověď:

  Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Včera večer jsem provedl kontrolu kontejnerů, o kterých mluvíte, a byly opravdu přeplněné. Dnes ráno jsem kolem 8 hodiny kontroloval kontejnery opětovně a byl zde právě vůz společnosti Sotes s.r.o., který je vyprazdňoval. Samozřejmě za Vaši zkušenost děkuji a přeposílám vedení společnosti Sotes, aby se jí zabývali.

  - Bc. Jan Picka, starosta (24. února)

  Dobrý den, pan Krákora si stěžoval na špatné vyvážení kontejnerů na separovaný odpad. Pracovníci technických služeb opravdu pochybili a pan Bolvari, který má na starosti svoz odpadu, slíbil kontrolu jejich práce. V případě, že by i přesto byly kontejnery přeplněné, necháme jejich počet navýšit.


  ~ Alžběta Kubalíková

 • 2.3.2017

  Bezdomovci na Michalu

  dotaz:
  Dobrý den, mám prosím prosbu. Jedná se mi o to, že na sídlišti Michal v bývalém obchodním domě Plas sídlí vietnamští podnikatelé a je to děs. Dali si tam plenty, aby nebylo vidět dovnitř, kde konzumují bezdomovci alkohol, a ti pak venku před obchoďákem močí na trávníku, protože tam asi nemají WC. Člověk chodí okolo s dětmi, a ony na to musí koukat. Nedalo by se s tím něco dělat? Myslím třeba tam poslat hygienu, nebo nějakou ČOI inspekci, nebo něco takového. Vím, že třeba napíšete, že tam dělají obhlídku policie nebo městská policie, ale ti tam nejsou věčně. Děkuji
  ~ Karel Sándor

  odpověď:
  Dobrý den, Vámi navrhovanými řešeními se budeme vážně zabývat. Požádám také velitele městské policie, aby zde byla kontrola prováděna intenzivněji. O totéž požádám také státní policii.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 2.3.2017

  Kácení v ulici Švabinského

  dotaz:

  Dobrý den, v ulici Švabinského č. p. 1789 a u cesty k restauraci Alex jsou značky upozorňující, že se budou 3. 3. 2017 kácet stromy. Zřejmě se jedná o jehličnaté stromy, které v těch místech rostou. Tři smrky směrem k areálu zdraví asi vadí lidem ve výhledu, že by hrozil jejich pád, se nezdá. Stromy kolem cesty k restauraci jsou poměrně malé a určitě nikoho neomezují. Nevím, v jakém rozsahu je kácení plánováno, prosím však, aby bylo pečlivě zváženo, které stromy odstranit a které ponechat. Uvědomuji si, že času příliš nezbývá.

  Karel Hejnic

  Dobrý den, nakonec jste se přeci jenom rozhodli vzrostlé smrky v ulici Švabinského č. p. 1789 u zadního vchodu pokácet. Jenom kvůli určité osobě, která si neustále stěžuje na její poškozené auto, které neustále parkuje pod těmito stromy a při vichřici, která nedávno byla, se vše urychlilo a stromy, které zde jsou od samotné výstavby paneláků, tak bude prázdné místo. A Vaše argumenty, že se mohou vyvrátit atd? Je to příroda, nic víc a nic méně. Znovu připomínám, že se zde schovávají před dravci jako poštolka, straky atd., jak zpěvaví ptáci, tak veverky. Pokud i Vám vadí příroda tak porazte i zbytek listnatých stromů, protože to vadí zase jiným lidem, protože z těchto stromů padá listí na auta, balkony atd. Já navrhuji vypálit ROUNDAPEM i louky, ty jsou také nebezpečné, jsou v trávě klíšťata!!!! Nebezpečná jsou i auta pro chodce, plyn v paneláku, ten může vybouchnout atd. Jakmile porazíte stromy, tak nejenom já přestávám třídit odpad, protože to alespoň pro mě a jiné lidi nemá už cenu. A místo těch stromů, které vytváří kyslík, tak tam navezte hnůj a odpadky. To se lidem bude líbit, když jim vadí příroda. Vůbec si nevážíte přírody. Bohužel lidé jsou i krutí ke zvířatům a nikdo nic nechce vidět.

  S pozdravem Kunc

  odpověď:
  Dobrý den, dovoluji si reagovat na kácení v ulici Švabinského. Vzrostlé jedle byly několikrát projednávány na základě opakované žádosti o pokácení, které nebylo vyhověno. Při poslední terénní kontrole stromů, byly stromy prověřeny odborným certifikovaným arboristou, který riziko rozlomení potvrdil a odborným posudkem doložil jejich nebezpečnost při dalším setrvání na místě. Na základě posudku a doporučení odboru správy majetku i komise životního prostředí, byly stromy schváleny radou města k podání žádosti ke kácení k orgánu ochrany přírody. V pátek 24. 2. 2017 bylo ovšem na základě následků většího větru během předešlé noci rozhodnuto o likvidaci stromů, a toto rizikové kácení bylo konzultováno i orgánem ochrany přírody. Popraskaný kmen a dutina na kmeni prostředního jedince jsou důkazem o správném jednání, které zabrání bezprostřednímu ohrožení nejen majetku ale i lidských životů. Kácení je plánováno do konce tohoto týdne. Dovoluji si dále poznamenat, že všechny žádosti jsou odborně prověřovány jak pracovníky úřadu tak smluvně zajištěnými odborníky a pro jednání rozhodujících orgánu jsou připravovány dostatečně odpovídající materiály, aby se předešlo nedůvodnému kácení a pokud není možná záchrana stromu, zajišťuje město náhradní výsadbu.
  ~ Veronika Krbová, DiS., odbor správy majetku

 • 2.3.2017

  Hřiště pro psy

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, zajímalo by mne, zdali bude město nadále prosazovat "protipejskařskou politiku", tj. veškeré prostory pro volný pohyb psů až nejlépe za město. Na Areálu sportu a zdraví je sice hezké hřiště pro psy, ale kdyby si jeho tvůrci a zřizovatelé zjistili alespoň základní znalosti ohledně psích sportů (např. agility), zjistili by, že NENÍ žádoucí vést psa na překážku na vodítku, neb hrozí zranění psa. Dále pak musím podotknout, že tyče určené pro přeskok, které jsou vyrobené z kovu a pevně zapuštěny do dřevěné kulatiny, mohou způsobit při kontaktu s nohou psa zlomeninu (je mi však jasné, že volná tyčka by tam dlouho nevydržela). Celkově dané psí hřiště není zrovna ideální (takový styl ala Tomovy parky - umíme to pro děti, tak proč ne pro psy). Zkrátka raději naložím psa do auta a jedu trénovat do Horního Slavkova, kde mají krásné psí překážky v oploceném výběhu. Pokud se podíváte do zahraničí, uvidíte nízce oplocené parky určené pouze pro psy. Proč tedy není například možné, oplotit nízkým plotem část louky v okolí psího hřiště, dát tam dvě branky, a umožnit volný pohyb psů? Nezapomínejte prosím na psí kamarády a jejich potřeby. Přeji hezký den
  ~ Jindřich Polák

  odpověď:
  Dobrý den, v žádném případě město neprosazuje „protipejskařskou“ politiku. Ostatně, jak vidíte i v dotazech na starostu, jsme mnohdy kritizováni právě za to, že nevystupujeme proti pejskařům razantněji. Dovolím si vysvětlit hned první Vaši mylnou připomínku, která se týká toho, že psi by na překážkách měli být na vodítku. Překážková dráha pro pejsky v areálu zdraví je umístěna právě na pozemku, který je Vyhláškou města Sokolova určen pro volný pohyb psů. Co se týče kvality překážek pro pejsky, předpokládám, že se na jejím návrhu podíleli ti, kteří s podobnými překážkami mají vlastní zkušenost, nebo alespoň čerpali ze zkušenosti v jiných městech. Váš námět k tomu, aby došlo k výměně překážek a oplocení tohoto výcvikového prostoru, předám kolegům na odboru rozvoje města.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 2.3.2017

  Čísla světelných lamp pro potřeby IZS

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, všiml jsem si červeného číselného označení na lampách veřejného osvětlení. Zajímalo by mne, zda mají tato čísla k dispozici i složky záchranného integrovaného systému (IZS)? Např. v Praze tato čísla mají složky IZS k dispozici. Jde o to, že pokud dojde např. k nějaké nehodě nebo kolapsu člověka a IZS bude volat člověk, který se v našem městě neorientuje (případně člověk jen zapomene např. název ulice), tak je nejjednodušší se podívat na číslo lampy a udat ono červené číslo. Příslušníci IZS by si pak našli dle čísla polohu lampy. Jestli tato červená čísla IZS k dispozici má, bylo by možná vhodné, udělat mezi občany Sokolova trochu osvětu. Ideální na WWW stránky města, deníku, týdeníku, fb stránkách Sokolova, ve školách, školkách, v Patriotu aj. Udělal jsem si malý průzkum a o tom, že se dá takhle identifikovat místo pro pomoc v Praze nevěděl téměř nikdo. Děkuji
  ~ Robert Moutelík

  odpověď:
  Dobrý den, popsal jste to naprosto přesně. K přečíslování lamp došlo právě z těchto důvodů. Propagaci zlepšíme. Přestože jsme celou záležitost propagovali, jistě není od věci tuto věc veřejnosti opakovat.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 2.3.2017

  Poplatek za D6

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, s potěšením jsem si přečetl článek, že od roku 2018 by měl být dálniční obchvat Sokolova zdarma. Je příjemné vědět, že to nebyl jen planý slib. Podle článku by měl být zdarma úsek od Březové ke sjezdu na Loket. Ale od Lokte ke sjezdu ke Globusu to má být placený úsek, jedná se o 5,4 km, a od Globusu je opět zdarma. Zdá se mi nelogické, aby takto krátký úsek byl zpoplatněn, to mi prostě nedává smysl. Pevně věřím, že se Vám podaří vyjednat i pro tento úsek výjimku. Děkuji za pochopení, s pozdravem
  ~ Lebeda Zdeněk

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za Vaši připomínku. Také já jsem přivítal informaci o tom, že tento úsek nebude zpoplatněn. Kdy k tomu dojde, zatím nevím. Musím s Vámi souhlasit v tom, že krátké zpoplatněné úseky opravdu nemají příliš význam a jistě se shodneme na tom, že dálnice z Chebu do Karlových Varů, tedy odnikud nikam, by zpoplatněná neměla být vůbec.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 2.3.2017

  Pejskaři a dozor strážníků MP

  dotaz:
  Dobrý den, tak tedy pane starosto k těm nešťastným psům. Bydlíme tady 19 let a v Jelínkově ulici jsem neviděla jít policistu pěšky už asi 10 let. Autem tady projedou, ale to nevidí, na co by měli. A aby kontrolovali pejskaře to ani náhodou. Nedávno jsem upozorňovala na to, že by to chtělo dát majitelům psů na vědomí, že mají mít svého pejska na vodítku. Po sídlišti běhají psi volně. Policisté by tady měli být od rána do večera. Myslím, že by na pokutách vybrali nemálo peněz. Vím, že to nerad slyšíte, ale na nás platí přísnost, protože domluvy nestačí. Při platbě za psy, bych je nechala podepsat, že vědí, co jsou jejich povinnosti.
  ~ Marta

  odpověď:
  Dobrý den, naprosto s Vámi souhlasím v tom, že stále je mnoho pejskařů, kteří se nechovají zodpovědně. Nemohu s Vámi souhlasit v tom, že by městská policie neprováděla také pěší kontroly, a to na celém území města. Je však logické, že opravdu nemohou býti v jedné části města delší časový úsek, jak píšete například celou svoji službu. Zdá se mi zbytečné, aby každý z majitelů pejsků podepisoval jakési prohlášení o povinnosti pejskaře, ty jsou všeobecně známé. A je jen na každém z nich, zda je bude, či nebude respektovat. Momentálně, pokud zjistíme nějaký takový přestupek, používáme řešení domluvou oproti předchozím obdobím opravdu jen minimálně. Svoji odpověď nechci více rozvádět, neboť jsem na podobné dotazy již mnohokrát v minulosti odpovídal a je možné vyhledat je v archivu.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 2.3.2017

  A zase ti nepřizpůsobiví

  dotaz:
  Vážený pane starosto, mám na Vás prosím dotaz, sice už jistě obligátní, ale.. Zasáhne město v tomto roce již nějakým radikálnějším způsobem proti obyvatelům, kteří jsou původci veškerého negativního dění (žití v domech, hluk, shlukování před domy, nepořádek v ulicích atd.), a to především v ulici Hornická? Neustále čtu, a vyskakují na mne hesla o tom, jak je Sokolov zelené město, ale s velkým prominutím, v této lokalitě to připomíná spíš nějakou rozvojovou zemi ze třetího světa. A stále více nabývám přesvědčení, že k řešení i přes x konkrétních upozornění (které zde nebudu vyjmenovávat, ale jsou doložitelná) kompetentních orgánů (město, MP, PČR apod.) se tyto nešvary neřeší a v tichosti a s klidem se přehlíží, jen aby nedošlo ke konfliktním situacím s touto částí obyvatelstva!!! Dovolím si tvrdit, že z jejich strany a psychicky ubíjejícího tlaku, zde již dochází k počátkům jistého omezení a diskriminace spíše té slušné části zde bydlících. Děkuji. PS: A s velkou lítostí mne bohužel velmi mrzí, že jsem se nedočkal z Vaší strany odpovědí, na dotazy, které jsem Vám adresoval v minulosti na tento mail (Jan.Picka@mu-sokolov.cz), týkající se těchto dlouhodobých problémů. Důvody, proč tomu tak je bohužel nechápu.
  ~ Anonym

  odpověď:
  Dobrý den, dovolím si začít od konce. Také nevím, kam se zatoulal Váš e-mail, který jste poslal na správnou adresu. Určitě důvodem nebyla snaha vyhnout se odpovědi. Ostatně na toto téma jsem již odpovídal několikrát a učiním tak i dnes. Dovolte mi, abych ve své odpovědi pokračoval spíše otázkou na Vás. Jak byste si představoval razantnější reakci města na zmiňované jevy, se kterými, stejně jako Vy, rozhodně nesouhlasím? Věřte, že vedení města, policie, městská policie a všichni zainteresovaní dělají maximum možného pro to, abychom tyto jevy nějakým způsobem eliminovali. Slovo maximum možného jsem uvedl úmyslně, protože v drtivé většině narážíme na nedokonalou legislativu a neúčinné zákony. O tom, že město využívá veškeré své možnosti, svědčí i fakt, že jsme vyhláškou specifikovali nedovolený zábor veřejných ploch na území města Sokolova a tím je zcela jasné, že posedávání na chodnících, trávnících bytových domů, zejména nepřizpůsobivými občany, bude již alespoň zčásti postihována. Městská i státní policie nepřetržitě řeší obtěžování slušných občanů ať už hlukem v okolí domů nebo samotných domech, řešíme také znečišťování veřejných prostranství, ale nerad přiznávám, že námi umožněné postihy jsou mnohdy bez účinku.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 2.3.2017

  Dotaz na stavbu u K. H. Borovského

  dotaz:
  Dobrý den, měla bych dotaz na stavbu nad ul. K. H. Borovského, kde se kácejí stromy. Děkuji za vysvětlení
  ~ Zdenka Ryšlavá

  odpověď:
  Dobrý den, dovoluji si přeposlat odkaz, ze kterého vyčtete vše potřebné. Klikněte prosím zde
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 2.3.2017

  Doplňující dotaz ke Starému náměstí

  dotaz:
  Vážený pane starosto, reaguji na Vaši odpověď na téma Staré náměstí, a mám jeden dotaz: Kolik lidí bylo na Starém náměstí v té době, kdy jste tam procházel? P.S Zverimex zavřel, sport také a čaje jsem přestěhovala.
  ~ M. Přibylová

  odpověď:
  Dobrý den paní Přibylová, vzhledem k době, ve které jsem Staré náměstí navštívil, je tak trošku logické, že lidí tam opravdu nebylo mnoho. Tuto svoji obchůzku jsem udělal pouze z důvodu, abych uměl adekvátně odpovědět na výtky typu: „Na Starém náměstí jsou jen herny a Vietnamci.“ Opravdu není v silách starosty, aby sledoval i případný pohyb lidí na Starém náměstí. Stále jsem ale přesvědčený o tom, že úbytek zákazníků na Starém náměstí není zapříčiněn skutečností, že zde není možný pohyb aut. V okolí je několik možností parkování (byť některé za drobný poplatek), a tak se domnívám, že ten, kdo sem za nějakým účelem chce jít, není to pro něj neřešitelný problém. Samozřejmě mě velmi mrzí, že došlo k uzavření prodejen, které uvádíte. Bohužel jsem ale přesvědčen, že trend odlivu zákazníků do velkých obchodních domů, je všeobecným jevem. Nemohu ovšem nezmínit také jeden vlastní poznatek, kdy jen minimum podnikatelů právě v této oblasti, využívá mimo jiné i akce pořádané městem k vlastní prezentaci a tím nalákání případných zákazníků.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 24.2.2017

  Výstražnými značkami proti psím exkrementům

  dotaz:
  Dobrý den, moc prosím o rozmístění zákazových značek se symbolem kakajícího pejska po sídlišti Vítězná. Všimla jsem si, že lidé už nevlastní jednoho, ale rovnou dva nebo dokonce tři psy. Málokdo po svém pejskovi uklízí, a když moje děti pořád nosí na botách exkrementy, vytáčí mě to do běla. Děkuji mockrát za odpověď.
  ~ Hana

  odpověď:
  Dobrý den, Značky zákazu „kakajícího pejska“, jak píšete, jsou na sídlišti Vítězná rozmístěny, nicméně je potřeba dodat, že nejsou řešením daného problému. Je přeci samozřejmé, že psí exkrementy je majitel psa povinen uklízet i bez jakéhokoliv upozornění. Mnoho pejskařů se také mylně domnívá, že na pozemcích, kde neplatí povinnost mít psa na vodítku, zároveň nemají ani povinnost sbírat exkrementy. Samozřejmě opak je pravdou. Stejně jako Vás, tak i vedení města a mnoho poctivých pejskařů zlobí tato situace a zejména poté, co slezl sníh, je vidět, kolik nezodpovědných majitelů psů bohužel v našem městě ještě je. Využiji této příležitosti také k tomu, abych připomněl, že MP provádí a bude provádět kontroly související s venčením psů a nezodpovědní majitelé budou pokutováni.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 24.2.2017

  Jak se město stará o bezdomovce?

  dotaz:
  Lidem často vadí žebrající bezdomovci z tzv. nádražní populace, vůči které je oprávněně zakročováno ze strany MP. Než se člověk z bydlícího řádného občana stane bezdomovcem v posledním stádiu, uplyne hodně času. Jak řeší město Sokolov prevenci bezdomovectví? Jak je řešena pomoc bezdomovcům? Děkuji za odpověď.
  ~ Jana Šálová

  odpověď:
  Dobrý den, dovolím si v krátkosti reagovat na Váš dotaz. Sokolov, stejně jako mnohá jiná města, má funkční sociální systém, kdy každý, kdo se ocitl ve svízelné životní situaci, může využít různých poraden. Mimo jiné se mu rády budou věnovat i pracovnice odboru sociálních věcí. Častým monitorováním osob bez přístřeší se město samotné snaží podchytit hned v počátku osoby, které by se následně mohly stát dlouhodobými bezdomovci. Co se týče samotné pomoci osobám bez přístřeší, je potřeba zmínit, že město Sokolov v této oblasti udělalo významný krok, kdy byl dlouhá léta využívaný stan nahrazen objektem, který je výhradně určený právě těmto osobám. Nejde jen o samotný nocleh, ale lidé bez domova zde mohou využít zároveň možnost malého občerstvení. Samozřejmě je velká snaha zapojit je do stávajícího sociálního systému a v neposlední řadě je jim také zajišťována zdravotní prohlídka. Dovolte mi však také, abych zcela jasně vyjádřil svůj názor, který spočívá v tom, že pomáhat bychom měli osobám, které o naší pomoc stojí. U bezdomovců je to bohužel tak, že v naprosté většině jakoukoli pomoc odmítají a bezdomovectví je zkrátka jejich způsob života.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 24.2.2017

  Propadající se kanál v ulici Švabinského

  dotaz:
  Dobrý den, v ulici Švabinského před vchodem 1732 se propadá kanál u chodníku. Postupně mizí hlína a díra do země se zvětšuje. Obávám se, že za čas se začne propadat i chodník. Díra začíná být i nebezpečná, že by tam časem mohlo spadnout malé dítě. Prosím o radu, koho kontaktovat, aby provedl opravu, nebo zajistíte opravu Vy? Děkuji.
  ~ Tomáš Raška

  odpověď:
  Dobrý den, dovolím si dovětek k aktuální informaci, kterou mám. Tento propadlý kanál by podle této informace měl být již opraven. Protože však k jeho poškození došlo díky výskytu potkanů, obávám se, že to v našem městě nebude ojedinělý případ.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 17.2.2017

  Městské byty v Sokolově

  dotaz:
  Dobrý den, asi to sem do vaší rubriky nepatří, ale mám dotaz. Je možno v Sokolově dostat byt od města? I když vlastníme byt v obci Bukovany? Bydlíme zde 50 let, ale už se nám tu nelíbí a chtěli bychom právě jít bydlet do Sokolova. Nemám ale vůbec tušení, co to vše obnáší a co bychom pro to měli udělat. A také nemáme ponětí, kde jsou v Sokolově městské byty. Děkuji Vám za připadnou odpověď.
  ~ anonym

  odpověď:
  Dobrý den, není podmínkou pro žadatele o městský byt v Sokolově, že musí mít trvalé bydliště v Sokolově, tudíž i Vy si můžete podat žádost. Jak postupovat Vám jistě ráda poradí paní Mikešová na Odboru správy majetku, která má bytovou agendu v kompetenci. Také doporučuji, podívejte se do historie této rubriky, kde jsem již na dotazy tohoto typu podrobně odpovídal.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 17.2.2017

  Bezdomovci na vlakovém nádraží

  dotaz:
  Dobrý den, vadí mi žebrající bezdomovci v budově vlakového nádraží. Jsou neodbytní a když jim nic nedáte, vyhučí vám díru do hlavy. Pro klid jsem jednomu dala 10 Kč na "kávu", ale hned po tom, co se ptal dalšího mladíka, přišel za mnou se stejným požadavkem. Je to dosti otravné a já nehodlám kvůli nim čekat půl hodiny na vlak v zimě. Šlo by s tím něco udělat? Děkuji předem za odpověď.
  ~ Kristýna

  odpověď:
  Dobrý den, na Váš dotaz Vám sděluji, že dle čl. 6 obecně závazné vyhlášky č. 4/2016 se na veřejném prostranství v současně zastavěném území města zakazuje žebrání a ten, kdo tento zákaz porušuje, dopouští se přestupkového jednání. V tomto případě doporučuji, pokud Vás, tímto jednáním někdo obtěžuje, zavolat na bezplatnou linku Městské policie č. 156 a 2 pro Sokolov a toto jednání oznámit, kdy hlídka MP Sokolov věc vyřeší na místě. Dle Informačního systému Polixis hlídka MP Sokolov dne 12. 2. 2017, zde řešila dva žebrající bezdomovce pro toto jednání. Dále byl osobně pověřen Operátor kamerového systému MP Sokolov, aby ve zvýšené míře sledoval tuto činnost.
  ~ Bc. Petr Procházka, Velitel městské policie​

 • 17.2.2017

  Jak na divočáky

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto. Jsem z Bečova nad Teplou a s kamarády skoro se závistí čteme, co je u vás v okolí divočáků a jaké vynakládáte prostředky na jejich odstřel. Věc se dá řešit velice jednoduše, když už nechcete hnát k odpovědnosti za škody myslivce. Tam kde jsou spády, kudy divočáci přichází někde při krajích lesů, ať myslivci vybudují krmné hromady a tam divočáky loví. Nepotřebují ani přístroje pro noční vidění, protože od města jede dostatek světla. Obchodní domy mají zbytky zeleniny a ovoce, taktéž pečivo - domluvte se ať vám vypomohou. Taktéž zemědělci mohou vypomoci krmením. Pak je také možnost provádět velké naháňky i za rozumnou úplatu a prostředky použít na nákup krmení na zmíněné krmné hromady.
  ~ Josef Moucha, Bečov nad Teplou

  odpověď:
  Dobrý den, Děkuji vám za váš příspěvek, bohužel je smutnou skutečností, že město Sokolov a jeho okolí je plundrováno nájezdy divočáků. Co se týče dodávání krmení potřebného k zakrmování míst, kde by bylo možno divočáky střílet, vězte, že to je ten nejmenší problém. Nejsložitější je jednání právě s těmi, kteří divočáky střílet mohou, tedy hospodáři jednotlivých honiteb. Město Sokolov v boji s divočáky dělá vše, co může. Například jsme se domluvili s jiným mysliveckým spolkem a jsem rád, že tato organizace bude redukovat stav divočáků v okolí Šenvertu. Zároveň si hodně slibujeme od akustických plašičů, které v poslední době testujeme. V neposlední řadě jsme se uchýlili k odměnám ve formě finančních příspěvků za každého divočáka. Tyto finance byly vyhrazeny z rozpočtu města.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 17.2.2017

  Zrcadlo v ulici Vítězná

  dotaz:
  Dobrý den, měla bych dotaz, jestli by bylo možné umístit naproti výjezdu z ulice Spartakiádní na ulici Vítězná zrcadlo? Již několikrát se nám stalo, že přes kontejner u vchodu 2007 není vidět doleva, jestli někdo přijíždí od barevné školy. Děkuji za odpověď,
  ~ Marcela Harangová

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za vaší připomínku, budu váš námět diskutovat na bezpečnostní poradě se složkami IZS, neboť i o umístění zrcadla rozhoduje město ve spolupráci s dopravním inspektorátem.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 10.2.2017

  Odstřel divočáků

  dotaz:
  Dobrý den, chci se zeptat jestli najímáte myslivce na odstřel černé zvěře a zajakých podmínek? Jsem z Františkových Lázní a regulace černé zvěře je mým dlouholetým zájmem. Děkuji za odpověď.
  ~ Zakuťanský

  odpověď:
  Dobrý den, odlov černé zvěře na nehonebních pozemcích provádí pověření uživatelé honiteb (myslivecké spolky), které si také rozhodují o osobách provádějících lov. V případě města Sokolova je povolen lov na nehonebních pozemcích v lokalitě Šenvert, kde je lovem pověřen Myslivecký spolek Svatavka Lomnice, a v lokalitě u jezera Michal, kde je lovem pověřen Myslivecký spolek Chlumek. Pokud potřebujete bližší informace nebo kontakty na myslivecké spolky, obraťte se na odbor životního prostředí – Ing. Evu Třískovou tel. 359 808 171 nebo Ing. Sandru Biskupovou tel. 359 808 165. S pozdravem
  ~ Ing. Jitka Škrabalová, vedoucí odboru životního prostředí

 • 10.2.2017

  Porucha osvětlení na Vítězné a hluk zastávky MHD

  dotaz:
  Dobrý den, již delší dobu, cca 2 měsíce, u několika lamp na Vítězné ve vnitrobloku nepravidelně bliká světlo. V noci nás to velmi ruší. Jde mi konkrétně o lampu č. 038. Z jedné strany bytu jste nám umístily zastávku autobusu a z druhé nám svítí lampy do bytů. Moc klidu si v noci neužijeme vzhledem k rámusu od zastávky, do které kolemjdoucí v nočních hodinách buší. Obtěžující světelné blikání z druhé strany je vážně slušně řečeno velmi nepříjemné. Přestože jsem se pokoušel okna zatemnit, nic nepomáhá. Chtěl jsem proto požádat zda je nějaká cesta k řešení odhlučnění či přemístění zastávky i lampy? Případně zda je město ochotno vše řešit například venkovní žaluzií do oken? Žádám o urgentní pomoc, abychom i my se mohli konečně v klidu vyspat.
  ~ V. Vácha

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji Vám za vaši připomínku a budu se snažit postupně na jednotlivé věci odpovědět. Co se týče umístění autobusové zastávky tak věřte, že její umístění bylo pečlivě zvažováno, a to nejen orgány města Sokolova, ale také jinými příslušnými orgány (např. Autobusy KV, dopravní inspektorát Policie ČR apod.). Mrzí mě, že také vy (bohužel, ale také mnoho jiných obyvatel našeho města), se musí potýkat s projevy vandalismu a občasného obtěžování hlukem. Umístění této zastávky se ale bohužel právě u vás z proběhlé diskuse ukázalo jako nejvýhodnější. Co se týče veřejného osvětlení, rád bych napsal následující. V našem městě je více než 2200 lamp veřejného osvětlení. Ani si neumím představit kolik lamp je, a podle mého názoru naprosto logicky, umístěno před obytnými domy a kolika obyvatelům našeho města tyto lampy svítí do bytů. Dle mé vlastní zkušenosti je adekvátní ochranou i vnitřní žaluzie. Sám bydlím v prvním patře a samozřejmě také já tímto způsobem řeším osvětlení lamp. Co se týče blikající lampy, naprosto chápu to, že vás tato situace ruší. Doporučuji proto při jakékoli jiné podobné záležitosti, obracet se na správce veřejného osvětlení, tedy společnost SOTES, s.r.o. Vedení této společnosti, stejně jako vedení města, vám bude za tyto informace vděčné, neboť tzv. blikačka samozřejmě mimo jiné spotřebovává více elektrické energie. Každá lampa je číselně označená a stačí zavolat číslo lampy.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 7.2.2017

  Úklid sněhu

  dotaz:
  Dobrý den, máte informaci, zda mají technické služby k dispozici techniku, která by se dala využít na nakládku a odvoz sněhu z ulic? Můžeme očekávat něco takového? Díky.
  ~ M. Žák

  odpověď:
  Dobrý den, vyžádal jsem si vyjádření společnosti SOTES, s.r.o., která má údržbu na starosti a uvádím, že tato společnost má veškeré mechanizmy na odvoz sněhu. V nejužších ulicích už došlo k odvezení sněhu (Dukelská, Slovenská...) a v současnosti se odváží sníh za středu města a z křižovatek.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 3.2.2017

  Novinový stánek na Vítězné

  dotaz:
  Dobrý den, dozvěděla jsem se, že se plánuje výstavba sportoviště nebo parku na Vítězné u prodejny potravin, kde je rovněž novinový stánek. V jakém horizontu se tato akce plánuje, bude zachována možnost prodeje v novinovém stánku? Děkuji
  ~ Havlíková

  odpověď:
  Dobrý den, výstavba dětského hřiště bude realizována v následujících měsících (v červnu již chceme hřiště otevřít pro veřejnost) a bude na louce druhé strany ulice Spartakiádní, tedy od novinového stánku tzv. přes ulici. Je tedy patrné, že činnost novinového stánku nebude nijak omezena.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 3.2.2017

  Parkování a Staré náměstí

  dotaz:
  Dobrý večer pane starosto, nevím co máme my obyvatelé na sídlišti naproti OD PERLA dělat, aby se to tady vyřešilo s tím parkováním. Neustále volám městskou policii na ulici Wolkerova parkoviště a už se policisté ani neobtěžují přijet. Neustále tu máme cizí zaparkovaná auta a velké dodávky a často auta v zákazu vjezdu a neoprávněné užívání parkovacích ploch pro invalidy. Každý si tu odloží své pracovní auto a my co se vracíme domů večer nemáme kde parkovat. Každý jde k lékaři do Ohře a auto postaví sem. Také často parkují před popelnicemi. Máme tu i auto, modré malé punto hned vedle popelnic a blokuje místo už tři čtvrtě roku a majitel s ním nejezdí má jiné. Bohužel má ještě SPZ. Prosím i za ostatní dělejte s tím něco. Tak to je vše kolem parkování. A teď z jiného soudku. Co bude se Starým náměstím? Je to tam jen hospoda, pošta, prodejna čaje, zverimex, optika a kde nic tu nic pusto. Obchody zejí prázdnotou. A když někdo něco otevře, jsou to jen ty hnusný Vietnamci, ti na to mají prostředky a hodně se jim tu nadržuje. Dělá se vše jen pro občany na Michalu a Vítězný a na centrum města dole se nějak zapomíná. A nic se tu moc nezměnilo. A ještě k tomu Kulturnímu létu na Staráku. To se nám slušným občanům nelíbí. Je to hlučné a já chodím na noční a nelze si odpoledne přes hlasitou hudbu ani lehnout. To se tu rozléhá po celém sídlišti. Fakt blbý nápad dělat tyto akce v obytné zoně. Tak s tím vším už konečně něco dělejte. Nedivte se pak že sem do Sokolova nikdo nechce. To už i kvůli nepřizpůsobivým občanům. Děkuji snad mi i odpovíte sám a ne přes sekretářku.
  ~ Vlasta Švecová

  odpověď:
  Dobrý den, dovolte mi napsat pár řádků k Vašemu podnětu. Nejdříve k parkování v oblasti kterou uvádíte a to z pohledu toho, že zde parkují majitelé, kteří zde nebydlí. Podle mých informací od velitele MP zde byly v posledních dnech provedeny kontroly a opravdu byly řešeny případy nerespektování DZ o dopravní obsluze. Namátkové kontroly budou probíhat i nadále, je ale třeba si uvědomit, že k porušování dopravních předpisů na území našeho města dochází bohužel často a MP má také mnoho jiných důležitých povinností. Pojďme na jiný soudek, jak píšete. Staré náměstí a diskuze kolem něj je na několik stránek a na to opravdu prostor není. Předně ale není pravda, že vietnamským podnikatelům je jakkoliv nadržováno. Jejich živnosti jsou provozovány v soukromých objektech a město má tak minimální možnost zasahovat do účelu jejich podnikání (vyjma heren). Musím přiznat, že už mě trochu začínají zlobit komentáře na "mrtvé" Staré náměstí a nečinnost města. Je to právě město, které mimo jiné bude investovat do budovy po bývalé Plzeňce, také Vámi kritizované kulturní léto slouží přeci převážně k tomu, abychom toto náměstí oživili a ještě jedna důležitá informace. Ve čtvrtek 2.2. jsem si osobně Staré náměstí prošel a seznam institucí a podnikatelů, kteří na náměstí mají své sídlo a přitom neprovozují jen herny, bary apod. je úctyhodný. Sídlo zde má SU, ZUŠ, pošta, Sokolovský deník, 3 cestovní kanceláře, ZOO Centrum, prodejny optiky, tabák, solárium, kosmetický salón, prodejna čajů, cukrárna, penziony, zlatnictví, kancelář senátora, sídlo Sokolovské bytové atd. Věřte nebo ne (seznam mohu poskytnout), ale já napočítal 35 institucí a podnikatelů. A to nepočítám historické a slušné restaurace, kam občas zajde každý z nás. Ano, Staré náměstí (i díky obchodním centrům) bohužel již není tak atraktivní, ale rozhodně to není špatná adresa. Netuším také, co máte na mysli, když píšete, že se vše dělá jen pro obyvatele sídliště Michal a Vítězná. Snažíme se investovat v rámci našeho rozpočtu do všech oblastí města a to samozřejmě také se zřetelem na vyvíjející se situaci. Stejně odpovídám také obyvatelům obou sídlišť, kteří mají naopak pocit, že vše se děje pouze ve městě. Ještě ke Kulturnímu létu. Víte, je přeci zájmem mnoha měst jít s kulturou za lidmi. Chápal bych Vaše výhrady, pokud by Vás hudba rušila v době nočního klidu, ale dostat kulturu na okraj města (areál Bohemie) i v odpoledních hodinách? Navíc i zde došlo k posunu. Pamatuji Kulturní léta, kdy Starým náměstím duněla rocková hudba, v současné době se však zde hraje taneční muzika nebo folková a ta přeci jen není tak agresivní. Zaplněné náměstí a přilehlé zahrádky mi snad dávají za pravdu, že Kulturní léto je dobrý počin našeho města. Nemáte také pravdu v tom, že k nám do Sokolova nikdo nechce. Je pro nás příjemným zjištěním, že na nabízený volný městský byt je stále víc a víc zájemců a v mnoha případech i mimo sokolovských. A na úplný závěr. Agenda Napište starostovi, kterou poctivě držím od našeho volebního období a do jeho skončení ji držet budu, je zde právě proto, že na dotazy a připomínky osobně odpovídám a v případě, že jde odpověď od vedoucích jednotlivých odborů, pak ji samozřejmě konzultuji. Zbytečná tak byla poznámka, abych neodpovídal přes paní sekretářku. Příjemný den.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 3.2.2017

  Komentář k životu v Sokolově

  dotaz:
  Dobrý den, pročetla jsem několik dotazů, připomínek a reakcí na ně a nechci tudíž zabírat místo jejich opakováním, ale něco zmínit přece jen musím. Neustále slyšíme, jak města vychází vstříc seniorům a invalidním občanům. Pak ale napadne sníh a tito nebožáci zůstávají uvězněni ve svých bytech. Kluzké chodníky, zmrazky ze za dne rozpuštěného sněhu, který se přes noc proměnil v ledovku. Neprohrnutá místa u přechodů pro chodce atd. Zelené město je veskrze zásluhou těch minulých garnitur, kterým nemůžeme přijít na jméno. Ty se totiž zasloužily o výsadbu stromů po dokončení stavebních prací na sídlištích apod. Také z toho důvodu moc stromů právě na sídlišti Vítězná nenajdeme. Tehdy po dokončení byly v popředí jiné priority. Komu se nelíbí, že je potřeba nějaký strom prořezat nebo pro špatný stav pokácet, ten bude muset - s prominutím - zvednout zadek a vydat se do nejbližšího lesoparku, za město do lesa atd. Nechápu rovněž, proč v Sokolově přibylo nepřizpůsobivých Romů! A proč nás mají obtěžovat svým hlukem a nepořádkem v domech, ale i pod okny a vůbec všude na veřejném prostranství. To snad město dostalo zaplaceno za přijetí každého nového příchozího Roma ze Slovenska? A kde jsou v ulicích vidět strážníci MP? Preventisté kriminalistiky jsou k vidění hlavně v centru, kde Romové nejsou v takových počtech jako na sídlišti Michal! Navrhuji ubrat na kulturních akcích, které snad na někoho fungují jako "opíjení rohlíkem" a zaměřit se na tu každodennost, ne na volnočasové aktivity, jakými jsou kultura a sport! Nečekám, že mi uspokojivě odpovíte. Ale myslím, že si většina občanů přejeme, aby se právě ten každodenní všední život ve městě změnil k lepšímu. Děkuji za pochopení!
  ~ Anonym

  odpověď:
  Dobrý den, dovolím si začít od konce. Víte, jsou odpovědi, kterými nemůžete uspokojit tazatele, ale vždy se snažíme odpovědět na všechny dotazy a upřímně. Nejinak tomu bude i v tomto případě. Co se týče nezvyklého sněhového nadělení, odpovídal jsem již na související výtky, ale v některých případech také na hodnocení pochvalná. Já si stojím za hodnocením, že i přes výhrady se v našem městě správce komunikací se vzniklou situací vypořádává celkem obstojně. Samozřejmě, že si plně uvědomuji složitou situaci nejen seniorů, ale také maminek s kočárky apod. Jsem však přesvědčený o tom, že pracovníci SOTES nezahálejí a v rámci možností se s danou situací "perou". Píšete také, že zelené město je zásluhou našich předchůdců a v tom s Vámi samozřejmě musím souhlasit. Dovolím si také ale dodat, že i naše generace se k zeleni v Sokolově chová zodpovědně a věřte, že o každém pokáceném stromu rozhoduje mnoho lidí. Komise životního prostředí, příslušné odbory, vedení města, rada města a konečně také odbor patřící pod státní správu - odbor životního prostředí. V krátkosti k Vítězné - pracuje se na projektu, který se týká revitalizace zeleně a z něj je patrno, že zeleň na tomto sídlišti přibude. Co se týče situace kolem přibývání nepřizpůsobivých občanů, já ten důvod BOHUŽEL chápu. Nesouhlasím s ním, bojuji proti němu společně s kolegy z vedení a jsem velmi zklamán, že zatím marně. Důvodem je to, že někteří majitelé bytů je pronajímají právě této skupině nájemníků a to z jednoduchého důvodu. Jde o zisk z doplatků na bydlení. A na úplný závěr. Naprosto nesouhlasím s vaším návrhem na ubrání financí směřujících do sportu a kultury. Pro mě jsou právě i tyto aktivity důležité v životě našeho města. Já je naopak považuji za naší každodennost jak píšete a nikoliv za "opíjení rohlíkem". Naše město vidím jako krásné, moderní a společenské. A sportovní a kulturní vyžití pro jeho obyvatele je pro současné vedení města samozřejmostí a jednou z priorit. Chápete-li jako každodennost třeba i čistotu a zejména bezpečnost ve městě, vězte, že i tady se snažíme být aktivními.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 3.2.2017

  Byty v budově ZDRAPOSO

  dotaz:
  Dobrý den, dozvěděla jsem se, že v budově ZDRAPOSO se budou stavět byty a že v něm má být dokonce i pekárna s cukrárnou. Tak se ptám: 1. Budou v nové pekárně s cukrárnou pracovat zdravotně postižení nebo to bude soukromá firma zaměstnávající zdravé zaměstnance? 2. Nově byty budou v osobním vlastnictví města nebo důchodců? Nájemné bude tržní nebo dotované ? 3. Jaká kritéria budou stanovena pro přidělení bytu? Většina důchodců dnes žije v bytech v osobním vlastnictví, byty jim byly přiděleny za minulého režimu a po revoluci si je odkoupili za velmi nízkou cenu (cca 80 - 90 tis. - dnes mají tyto byty hodnotu až 1 mil. Kč dle lokality a velikosti). Nemůže dojít k situaci, že "děti" odkopnou své rodiče do nových bytů, byt prodají za tržní cenu nebo přenechají svým dětem? 4. V suterénu ZDRAPOSA je rehabilitace pro zdravotně postižené a i pro veřejnost. Bude zachována nebo i v suterénu budou byty? Předem děkuji za odpověď.
  ~ Jana Porubková

  odpověď:
  Dobrý den, předně bych na Váš dotaz chtěl uvést, že o některých konkrétních rozhodnutích týkajících se většího využití tohoto zařízení je předčasné mluvit. Shoda je v tom, že objekt, který je společností ZDRAPOSO využíván, není bohužel využíván plně. V následné diskuzi zvítězil návrh na právě Vámi zmiňované bydlení pro obyvatele od věku 60 let (tedy nikoliv pouze pro seniory). Přestože projektově je již tento záměr zpracováván, důležitým předpokladem pro jeho realizaci bude zajištění financí také z jiného zdroje, než je rozpočet města. Berte, prosím, moje odpovědi spíše jako vážné úvahy než konečné rozhodnutí. 1.) Uvažujeme o provozovně, kde budou pracovat pracovníci bez zdravotního omezení. Což ale neznamená, že vybraný provozovatel si toto nějakým způsobem neupraví a některé pozice obsadí i těmi, kteří mají omezenou pracovní schopnost. 2.) Nájemné byty budou ve vlastnictví města. Výši nájemného jsme zatím nediskutovali, já osobně jsem pro nájemné, které je v ostatních domech ve vlastnictví města. Tedy od 50 do 65 Kč za metr čtverečný. Krásný a uzavřený areál, místo pro parkování jen několik metrů od domu, nový malometrážní, ale moderní byt .... domnívám se, že v tomto případě by nižší nájemné bylo neopodstatněné. 3.) O pravidlech pro přidělení bytu diskutujme ve chvíli, kdy vše dobře dopadne a třeba se už začne stavět 4.) Saunový provoz, tělocvična apod. to vše zůstane zachováno i přesto, že zde budou byty (dokonce s malou předzahrádkou). Jedna z prioritních podmínek pro projektanta byla, aby provozovatel masáží byl v tomto domě zachován, a je s ním počítáno (a to dokonce se stávajícím zdravotně postiženým provozovatelem) v lépe přístupnějších prostorách.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 27.1.2017

  Připomínky

  dotaz:

  Dobrý den pane starosto.

  1. Na podzim jsem se byl projet na kole směrem na Krudum. Od Vítkova Lobezským údolím a pak nahoru na Milíře po stezce 2022. Je trochu zarážející, že u odbočky na Milíře je na turistické značce napsáno Lobezské údolí a na cykloturistické Lobzecké údolí. Je to myslím ostuda toho, kdo navrhl označení.

  2. Při konání akcí jako jsou Hurá prázdniny, Den horníků, se řidiči naučili parkovat na Šenvertě v ul. Dr. Kocourka a v přilehlých ulicích. Přeci jen, stačí proběhnout podchodem a pak je to už jen pár metrů. V tu chvíli se tu parkuje všemožně "na divoko" tj. na zelených plochách a na vozovce, kde nezůstává dostat místa pro projetí IZS natož osobních aut. Bylo by možná vhodné udělat tuto ulici na několik hodin jednosměrnou a to od ul. Kraslická. Vyjíždělo by se na severní obchvat průjezdem u strojírenské firmy.

  3. Zatáčka v ul. Dr. Kocourka pod fy. Krby kamna v místě bývalého nadchodu přes železnici.  Je tu absence chodníku již od ul. Ondříčkova. Byl jakýsi chodník u LB Auto, ale na něm je neustále zaparkováno několik aut, to stejné na druhé straně. Ráno se proplétají lidé jdoucí k nádraží (i když stejně přeběhnou koleje k Wielandu) mezi projíždějícími auty. Nejhorší je to právě dole v zatáčce, kam ústí ještě výjezd z areálu v ul. Rolnická. Pokud se tam sejde kamion, autobus, chodec a osobní auto, tak je to na několik minut se vyhýbání. Bylo by možné tuto zatáčku alespoň rozšířit nebo umístit zrcadlo? Někdy je to doslova o centimetry.

  4. Špatné rozhledové podmínky při vyjíždění od Kauflandu. Zejména směrem na Loket je viditelnost snížena vegetací. Obdobně je na tom výjezd od Penny Marketu, kde směrová cedule Penny market zhoršuje výhled v křižovatce v ul. Závodu míru.

  5. V ul. Fügnerova a v ul. Tělocvičná jsou garáže, které se už rozpadají. V první zmíněné ulici, jen MP obehnala garáž páskou "Zákaz vstupu". Pásku již vzal ale vítr. Z takových objektů se pomalu a jistě stávají černé skládky. Proč např. město neapeluje na majitele, aby své nemovitosti daly do pořádku? Nehledě na to, že chátrající a rozpadávající se garáž v řadě, poškozuje i sousedící garáže.

  6. V posledních letech se v Sokolově opravily mosty přes vodní toky. Bude se opravovat i silniční most za Wielandem směr Citice? A co vedle stojící železobetonový velmi chátrající most? 


  ~ Anonym

  odpověď:

  Dobrý den, dovolte mi odpovědět na vaše připomínky.

  1) Dle mého názoru jde o klasický a bohužel neodhalený překlep při zadávání názvu údolí. Bohužel netuším, kdo realizoval toto označení, ale pověřím někoho z pracovníku úřadu, aby se i tímto zabýval.

  2) Souhlasím s tím, že při konání velkých akcí je opravdu problém zaparkovat tak velké množství vozidel návštěvníků. Město Sokolov společně s organizátorem před každou takovou akcí nejenom vyzívá návštěvníky, aby využili spíše prostředky hromadné dopravy, ale také se na samostatných pravidelných poradách týkajících se těchto akcí probírá s Policií ČR opravdu důkladně všechna potřebná opatření. Vždy se snažíme připravit na takové velké množství aut, a věřte, že všechna přijatá opatření jsou v rámci možností jak ze strany města, tak i například Dopravního inspektorátu PČR.

  3) Touto situací se bude zabývat nejbližší koordinační rada za účasti příslušných odborů a složek IZS.

  4) Přiznám se, že nesdílím váš názor na špatné rozhledové podmínky od výjezdu u Kauflandu. I já do tohoto obchodu jezdím často nakupovat a opravdu nemám pocit, že by při správném najetí do křižovatky byl výhled komplikován. Co se týče cedule u Penny, také k jejímu osazení jistě došlo po konzultaci s příslušnými institucemi (odbor dopravy MěÚ Sokolov, Dopravní inspektorát PČR apod.)

  5) Chtěl bych poopravit váš názor, že město neapeluje na majitele obdobných objektů. Děláme to jak v případě garáží, které uvádíte, tak zejména u garáží, které stojí v oblasti jižního lomu. Někdy i nad rámec svých povinností město zajišťuje úklid těchto vznikajících skládek, a to právě proto, aby nedošlo k vyhrocení celé situace. Co se týče komunikace s majiteli garáží, tak je velmi složitá, neboť mnohdy jde o majitele, kteří v Sokolově nemají trvalé bydliště.

  6) Dotaz ohledně mostu za Wielandem by měl směřovat spíše na Krajský úřad Karlovarského kraje, neboť komunikace včetně mostu není majetkem města Sokolova. Co se týče chátrajícího mostu u Citic, dovolím si vás informovat, že tento most nemá žádného majitele, a tudíž není nikdo, kdo by jej opravil. Celou věc si dovolím ale malinko upřesnit. V současné době město Sokolov projektuje cyklostezku jejíž součástí by tento most mohl být. Je potřeba ale dodat, že se tak stane pouze v případě získání dotace, neboť oprava mostu by byla finančně velmi náročná a stejné by to bylo také v případě jeho zbourání. 


  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 27.1.2017

  Kácení stromů v ul. Švabinského

  dotaz:
  Dobrý den, z doslechu vím, že budete kácet vzrostlé smrky v ul. Švabinského 1789 za zadním vchodem. Byla by to velká škoda, jsou to krásné vzrostlé smrky, kde krom jiného hledají útočiště veverky a malí ptáci před predátory jako např. straky atd. Pokud tyto stromy porazíte ztratí tato zvěř ochranu. Nemluvím o kyslíku, které stromy produkují. Lidem vadí vše. Že lítá ze stromů listí, že jiřičky, když si postaví hnízdo na jejich balkoně tak tam mají trus. Zkrátka vadí jim vše. Snad jste rozumnější a zastavíte tento proces. Pokud budou stromy pokáceny, já sám přestanu třídit odpad, protože to přestane mít pro mě smysl. Je to naše příroda -chraňme jí i jejich obyvatele-zvěř. Bude mi 60let a mohlo by mi být jedno co bude za pár let, protože už tu nebudu. Ale není mi to lhostejné a přál bych si, aby lidé byli rozumnější.
  ~ Zdeněk Kunc

  odpověď:
  Dobrý den, dovolte mi popsat spíše všeobecný postup týkající se kácení stromů v našem městě. Ke kácení dochází na základě doporučení příslušeného odboru nebo také na základě poznatků komise životního prostředí, či od jednotlivých občanů. Většinou je to z důvodu toho, že strom je nevratně poškozen, nebo hrozí jeho zlomení a zranění kolemjdoucích. Někdy se však také stává, že jde o tzv. divokou výsadbu z předchozích let a dnes již vzrostlé stromy velmi stíní nájemníkům majících okna v těsné blízkosti. Každý návrh na kácení jde poté k posouzení do komise životního prostředí. Také se k němu vyjadřuje příslušný odbor a konečné slovo má pak rada města. Bohužel, někdy musíme i řešit případ, kdy mnoho nájemníků konkrétní strom porazit chce, nemálo nájemníku (kteří většinou mají okna na jiná místa) naopak tomu brání. Je tedy patrné, že jsou případy, kdy každé rozhodnutí bude vnímáno jako rozhodnutí špatně. Pokud radní města dostanou k rozhodnutí, zda kácet nebo ne také strom, který uvádíte, věřte, že rada města bude pečlivě zvažovat všechny argumenty. Několikrát se již stalo, že jsme rozhodli jinak, než znělo doporučení odboru a komise.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 27.1.2017

  Kluzký chodník u 8. ZŠ

  dotaz:
  Dobrý den, každý den má maminka doprovází svou dceru na 8. ZŠ, u vstupu do budovy jídelny (nad jídelnou 1. třída). Již po několikáté je obtížné po daném chodníku chodit (klouže to a není nijak upraveno). Prosím o řešení této situace, aby se neudálo nějaké neštěstí, jak mé mamince, tak i ostatním maminkám, případně dětem.
  ~ Lukáš Hargaš

  odpověď:
  Dobrý den, tuto situaci jsem neprodleně řešil s vedením společnosti Sotes, ale také s ředitelem školy. Dle informací, které mám, již mělo dojít k nápravě a pan školník z 8. ZŠ bude této komunikaci věnovat zvýšenou pozornost. Tím, že venkovní teploty klesají, dojde k větší účinnosti posypové soli a tím by se tato část chodníku měla stát opět bezpečnou.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 27.1.2017

  Parkující auta na chodníku (2)

  dotaz:
  Dobrý den, připojuji se k připomínce V. Zimy z 13. 1. 2017 k provozu na ulici Vítkovská - situace je neúnosná již dlouhodobě, nyní v zimním období vše graduje. Vznikají zde stále kolizní situace, někdy není možné ani z Vítězné do ulice zajet, vozidla se vzájemně blokují, a to vše jen díky tomu, že je akceptován "zachovaný průjezd" od křižovatky Želivského. A to nemluvě o údržbě komunikací. Právě tato propojka je nadmíru využívaná jako příjezd k záchytnému parkovišti (jestli se ten nepořádek takto dá nazvat) u polikliniky. Stejně tak nikoho nezajímá, že zde běžně parkují opravovaná vozidla přímo na chodníku, případně že je chodník blokován věcmi z "hromádek", které je přeci nutno pěkně roztřídit. Taktéž technický stav domů čp. 271 a 263 nikdo neřeší - když už náhodou člověk má místo na chodníku, tak aby čekal, co mu spadne na hlavu nebo který pes místních majitelů na něj vystartuje. Pokud bude řešena dopravní situace v této ulici, bylo by také vhodné řešit další problém - i když ne tolik palčivý - na křižovatce Vítkovská/Šlikova - zákonem povolené parkování v tzv. Téčku je využíváno, ale opět vede k nebezpečným situacím (nepřehlednost přes dům čp. 866). Předem děkuji za řešení této otázky.
  ~ Anonym

  odpověď:
  Dobrý den, situace v ulici Vítkovská je stále opakující. Dnes tam byla opět vyslána hlídka a věc na místě řešila. Bohužel Městská policie Sokolov má na starosti veřejný pořádek v celém městě a nemůže permanentně být stále v jedné ulici. Pokud zde máte problém s dopravní situací a jak sám uvádíte, jsou zde zaparkována auta v zákazu stání, oznamte tuto skutečnost na MP Sokolov na lince 156-2. Hlídka na místo vyjede a sjedná nápravu a přestupce bude řešit. Ulice jako ostatní ve městě je průběžně kontrolována.
  ~ Bc. Petr Procházka, velitel městské policie

 • 27.1.2017

  Oprava silnice v ulici Slovenská

  dotaz:
  Dobrý den, opakovaná stížnost ohledně silnice na Slovenské 1367. Opravdu už jsme hodně naštvaní a zoufalí, že za ty léta se nic neděje. Už jsme si několikrát stěžovali ohledně usazování a odtoku vody u domu 1367. Bylo dokonce přislíbeno až se udělá křižovatka na Slovenské ulici, tak se udělá i silnice…, uběhl další rok a opět se nic neděje. Ta silnice se jen plátuje a došlo to tak daleko, že už je vyšší jak náš chodník. Když prší, voda stýká k nám na dům a drží se tu. Proto Vás tímto žádám aby jsme to už vyřešili. Řešeni vidím v udělání chodníku jako je na protější straně a přidělání ještě jednoho kanálu, děkujeme a věříme, že společně to konečně vyřešíme.
  ~ Humňalovi

  odpověď:
  Dobrý den, dosud nemáme projektovou dokumentaci stavebních úprav komunikace Slovenská. Je nutné, aby před našimi stavebními úpravami proběhla ze strany Sokolovské vodárenské výměna jejích zařízení (kanalizace). Přislíbili, že to bude již letos. S chodníky v projektu počítáme.
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 27.1.2017

  Hluční sousedé

  dotaz:
  Dobrý den, bydlíme v městském bytě a patro nad námi je osazené jednou velmi "nepřizpůsobivou" rodinou (cca 7 lidí +pes na kterého "štěkají", ve 2+1). Ze začátku s nimi nebyly žádné velké potíže, až poslední cca 3/4 roku. Neustále velmi nahlas puštěná muzika (od rána až do večera), což se dá unést, ale jejich rezonující "basy" dělají téměř celý byt neobyvatelným (v našem bytě je od dřívějšího zemětřesení popraskaný panel, který se kdysi opravil pouze dřevem). Dále neustálé mlácení do topení, zřejmě nábytku (občas tam asi hrají fotbálek) a neustále na sebe řvou silné vulgarismy. V létě máme balkón neustále poplivaný, plný cigaretových vajglů, jejich ostříhaných vlasů, jogurtů a dalších odpadků. Nemůže k nám jezdit na návštěvu ani malá sestřenka. Domluvit se s nimi absolutně nedá. Zajímalo by mne, co se s tím dá dělat.

  odpověď:
  Dobrý den, dovolte mi, abych zareagoval na Váš podnět. Pokud jsem uváděl, že město má minimální možnosti reagovat na obdobné chování v domech, jejichž není vlastníkem, u domů, které patří městu se přeci jen k celému problému můžeme, nebo spíše musíme, postavit jednoznačněji. Dovolím si postup popsat konkrétně na Vašem případě. Domluvil jsem se s velitelem MP, že přímo na místě strážníci provedou šetření a pokud se potvrdí Vaše poznatky, budeme přestupek zpočátku řešit domluvou. Pokud se domluva ukáže jako nedostatečné řešení, přijde na řadu již důraznější jednání (pravděpodobné bude pokutování přestupku) a pokud i toto nebude přestupci vnímáno jako dostatečné, neumím si představit, že rada města bude těmto problémovým nájemníkům prodlužovat smlouvy na užívání městského bytu. Je tedy potřeba, aby si každý nájemník, který nechce dodržovat domovní řád a zásady slušného chování uvědomil, že může přijít o slušné bydlení za přijatelné nájemné.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 27.1.2017

  Parkování vozidel v zatáčce, ul. Mičurinova

  dotaz:
  Dobrý den, omlouvám se, že se s tímto problémem obracím přímo na Vás, ale formulář dotazů na stránkách městské policie nefunguje. Nejprve bych chtěl upozornit na nevhodné parkování vozidel v zatáčce ulice Mičurinova (nová). Při vjíždění do uvedené zatáčky není přes zaparkovaná vozidla nic vidět a již vícekrát tam došlo ke konfliktním situacím. Dotaz: Prosím o posouzení, zdali se opravdu jedná o dopravní přestupek a jestli by nebylo možné zajistit, aby v uvedené zatáčce auta neparkovala.
  ~ B. Primas

  odpověď:
  Dobrý den, touto situací se budu zabývat na jedné z pravidelných porad s městskou policií a samozřejmě budu informovat také Polici ČR.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 19.1.2017

  Parkování u Ohře

  dotaz:

  Dobrý den, před nedávnem jsem vám psal, proč nejde udělat parkoviště za Ohřem jenom pro nájemníky. A psal jste, že to nejde a najednou jsou tam čtyři místa jenom pro doktory. Proč je nemají vpředu, kde jste to udělaly placené? Kde tady máme parkovat? Ani ten sníh nejste schopni uklidit. Tady jste psal, že to uklízí nezaměstnaní. Já jsem nikoho neviděl a nejsem sám.


  ~ Anonym

  odpověď:

  Dobrý den, co se týče úklidu sněhu v ulicích města, osobně jsem viděl s ručním nářadím nejenom zaměstnance společnosti Sotes, ale opravu i pracovníky z úřadu práce. Co se týče parkování ve Vámi zmiňované lokalitě, Rada města se opětovně zabývala žádostí lékařů, kteří mají ordinace v tomto objektu a po pečlivé debatě převážil názor, že zmiňované ordinace jsou pro obyvatele města natolik zásadní, že je v zájmu města vyjít lékařům vstříc a parkování jim na dobu určitou rezervovat. Podotýkám jen, že i těmito vyhrazenými místy jsme neuspokojili veškeré požadavky lékařů na možnost parkování. Nicméně, brali jsme to jako maximální možný kompromis. Vedení města stále jedná s majitelem plochy bývalého autobusového nádraží a věří, že tato jednání budou úspěšná. Doufám, že v blízké budoucnosti bude i tato velká plocha k dispozici jako parkoviště, což by situaci v této lokalitě jistě částečně vyřešilo.


  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 19.1.2017

  Dopravní značení v ulici Křížová

  dotaz:
  Dobrý den Vážený pane starosto, Posílám návrh na úpravu dopravního značení na pozemní komunikace v ulici Křížová, která navazuje na ulici Komenského. V poslední době (jen já vím o dvou dopravních nehodách za poslední měsíc) došlo k nehodám v této křižovatce ve tvaru T. Možná i z důvodu nedodržení pětimetrové hranice při stání v křižovatce. Bylo by dobré těchto 5 metrů upravit OZNAČENÍM, jak už svislými, popř. vodorovnými značkami. Dle mého názoru dochází ke zbytečným nehodám v této oblasti. Dnes jsem vznesl tento problém, na oddělení správních deliktů, ale bylo mi řečeno, že tento podnět musím učinit já, jako občan Sokolova. Žádám Vás, proto o vyžádání spolupráce s PČR Sokolov. Bylo mi řečeno, že městu Sokolov jakožto správci a vlastníku komunikace, informace o dopravních nehodách nejsou od PČR podávány. Dle mého názoru zbytečně dochází k ohrožení zdraví a majetku občanů. Dne 19.12.2016 vznikla na tomto místě dopravní nehoda a já stál v tomto místě s automobilem a nevědomky nedodržel zmíněných 5 metrů o hranice křižovatky. Stálo by za úvahu a možnou investici do vodorovného dopravního značení v jednosměrné ulici Křížová ,které by pokračovalo dále směrem vpravo ke starému náměstí, kde by bylo ukončeno stávající značkou zákaz zastavení s odbočením vlevo. Děkuji za kladné řešení této situace.
  ~ Petr Sitař

  odpověď:

  Dobrý den, 25. ledna proběhne pravidelná koordinační porada složek IZS a příslušných odborů, kterou každý měsíc svolávám. Jeden z úkolů, který příslušným složkám a odborům zadám, bude i prověření situace, kterou popisujete. Vyjádření samozřejmě zveřejníme v této rubrice.


  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 19.1.2017

  Nefungující MHD

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla bych si stěžovat na dopravu MHD Sokolov. Z Lomnice nejezdí první spoj celý týden a v pátek nejela 1 v 16.08 v Dolním Rychnově z Březové na Sokolov. Jak se pak má člověk odkázaný na autobusy dostat včas do práce a z práce ani nemluvě. Když už tedy město přispívá na dopravu a to nemalou částku, mohlo by s tím něco ráznějšího udělat? Spíše s panem vedoucím, který to má na starosti. To, že neumí zajistit autobusy na dané spoje, neznamená, že my, kteří máme zaplacené jízdné, budeme na tom škodní. To co se děje okolo autobusů poslední dobou, je děs. Jak se pak můžeme spolehnout na jízdní řády, které jsou vyvěšené, když stejně podle nich nejezdí.
  ~ Hergethová

  odpověď:

  Dobrý den, nejenom tuto připomínku projednávalo vedení města s ředitelem společnosti Autobusy Karlovy Vary, která zajišťuje provoz MHD v Sokolově. Na schůzce byla slíbena náprava, a také jsem si vyžádal písemné odpovědi na všechny připomínky, které ke mně dorazily, a ty posléze taktéž zveřejníme v této rubrice.


  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 19.1.2017

  Uklizený Sokolov

  dotaz:
  Dobrý den, o víkendu jsem služebně hodně cestoval po kraji a musím uznat, že snad jediný Sokolov byl vždy, i přes nepříznivé počasí, plně sjízdný a uklizený. Máte to dobře zařízené.
  ~ Radek

  odpověď:

  Dobrý den, děkuji za Vaši pochvalu. Vaše slova rád přetlumočím všem, kteří se na boji se sněhovou kalamitou podílejí.


  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 19.1.2017

  Záchytné parkoviště na Michalu

  dotaz:
  Dobrý den. Rád bych věděl, proč byla na novém parkovišti na Michalu (naproti benzínce) zřízena jednosměrka mezi parkovištěm a samotným sídlištěm. Myslel jsem si, že výstavbou parkoviště chcete ulehčit nejen nedostatku parkovacích míst, ale i po ekologické stránce a hlavně ulevit přetíženému příjezdu do města na sjezdu u Michalu. Pokud by zde jednosměrka nebyla, veliké procento aut by na sídliště odbočilo už u benzínové pumpy. A pokud už zaparkuji na novém parkovišti a z jakéhokoli důvodu (naložení zavazadel, starého rodiče atd...), tak musím na sídliště zajet až přes kruhový objezd i kdybych chtěl jenom k prvnímu vchodu od parkoviště. Děkuji za vysvětlení.
  ~ Krejčí

  odpověď:

  Dobrý den, stavba  „Záchytného parkoviště Michal“ má sloužit zejména pro obyvatele lokality sídliště Michal. Zpracovaná projektová dokumentace byla schválena účastníky řízení a dotčenými orgány státní správy (Policie ČR DI Sokolov). Navržené řešení umožňuje při příjezdu do Sokolova odbočit hned na parkoviště, namísto objezdu přes kruhový objezd a následně průjezd ulicí Mánesova. Při nákupu apod., jak uvádíte, je nutné tuto cestu absolvovat a pak odstavit automobil na parkovišti a obráceně. Při oboustranném průjezdu parkovištěm by došlo k zatížení ulice Mánesova, neboť většina vozů by již odbočovala u ČSPHM Tak Ono a pokračovala by dále do sídliště. Máte pravdu, záměrem města bylo odlehčit sídlišti, nikoliv zhoršovat dopravní situaci v obytné části, zvláště pak pod okny obytných místností navýšit dopravní zatížení, což by v ulici Mánesova nastalo.


  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 19.1.2017

  Parkování v Alšově ulici

  dotaz:
  Vážený pane starosto, věřím, že se konečně vyřeší parkování v ulici Alšova 1735-1738 ve dvoře. Nesmyslné dopravní značení a špatně naprojektované parkoviště za tímto panelákem je nesmysl. Sedlácký rozum napovídá, že toto musel naprojektovat nějaký pohůnek. Byl jsem přítomen schůzky, kde jsem si dával připomínky co se týká parkoviště za naším panelákem. Nikdo mé připomínky neakceptoval, ani mě nedal vysvětlení neboli resumé. Navýšily by se parkovací místa až o 20 míst. Tento projekt stál město nemalé peníze ale výsledek byl nulový(pro nás občany). Pro městskou policii ale zdroj příjmů, na konci každého kvartálu. Z mých zdrojů vím, že se musí vybrat peníze od slušných občanů (protože od našich nepřizpůsobivých občanů nedostanete ani korunu), tak do kasičky města se to jen sype. Nějaký statečný dobrák vyvrátil nesmyslnou značku(dej přednost),a udělal dobře. Tím dal najevo náš názor na toto nesmyslné značení. Místo aby městská policie dohlížela na jiné prohřešky týkající se spolužití občanů jako jsou exkrementy, hlasité výjevy různých individuí na sídlišti, úklidu v různých částí sídliště, tak TERORIZUJE slušné občany kde ví, že z nich, ty prachy dostane. Pouze projede místa, kde mají zaručený zdroj příjmů a zas se uklidí do teplíčka. Pokud se tento problém nějakým způsobem nevyřeší, tak budeme nuceni se bránit jiným způsobem (jak televize, tak i právním), pokud město nezaujme jiné stanovisko. Peníze pak na nezákonných vybraných pokutách, by řidiči požadovali vrátit zpět. Věřím, že této problematice se jako starosta města a voliče, postavíte jako jeden a dotáhnete tento problém ke spokojenosti Vašich voličů a spoluobčanů. Navrhuji schůzku na místě, kde Vás osobně seznámím s danou problematikou. Děkuji.
  ~ Miroslav Nikodém

  odpověď:

  Dobrý den, navrhované schůzce se samozřejmě nebráním a poté, co sleze sníh se s Vámi společně s příslušnými pány místostarosty rád setkám a problematiku parkování projednám. Nyní mi dovolte, věnovat se druhé části Vašeho dotazu. Neodpustím si trošku jemné ironie a dovolím si napsat, že z mých zdrojů vím, že zdroje vaše Vás informovali nepřesně. Městská policie nemá, a to vám tímto dávám písemně, žádné hodnotící kritérium spočívající ve výši vybraných pokut. Kdyby tomu tak bylo, neřešíme mnoho přestupků, a mohu to doložit i příslušnou statistikou, pouze domluvou. Protože se nechci opakovat, tak ani nebudu vyjmenovávat veškerou aktivitu městských strážníků (od dozorů před školami počínaje a třeba startováním vozů v zimním období konče). Velice mě mrzí, že je i po několika letech své činnosti naše městská policie hodnocena vysloveně jako represivní. Skutečně tomu tak není. Nemohu samozřejmě souhlasit také s tím, že řešením problémů či dáváním najevo své nespokojenosti, může být ničení veřejného majetku.


  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 13.1.2017

  Sleva pro seniory v krytém bazénu

  dotaz:
  Vážený pane starosto, zajímalo by mne, proč mají sokolovští senioři slevu při vstupu na krytý bazén a senioři z okolních obcí nikoliv. Řekla bych, že jde o diskriminaci. Navíc ti dojíždějící mají ještě náklady na dopravu
  ~ Jarmila Járková, Habartov

  odpověď:

  Dobrý den, naprosto a rád potvrzuji Vaše slova o tom, že sokolovští senioři mají slevu při vstupu do krytého bazénu. Konkrétně jde o slevu 20 Kč na hodinu. Podmínkou je prokázání se OP, ze kterého je zřejmé, že žadatel má skutečně bydliště v Sokolově a je mu více než 65 let. Také rád dodávám, že se nejedná zdaleka o jedinou podporu seniorů ze strany našeho města (senior expres, bezpečnostní náramky, cvičení...). Jde o to, že sokolovští zastupitelé touto podporou našim seniorům projevují nejen své díky a ocenění za práci, kterou vykonali pro své město, ale rádi podporují starší spoluobčany, kteří sice dosáhli seniorského věku, ale jejich mentalita a zdraví jim stále dovoluje být aktivními. Také dodám, že podobnou slevu v našem krytém bazénu využívají díky svému zastupitelstvu také např. senioři z Březové, a jak jsem se informoval, zájem projevily ještě některé další radnice z okolí Sokolova. Samozřejmě tedy nic nebrání tomu, aby obdobné slevy vyjednalo také vedení Vašeho města. Vedení krytého bazénu je k jednání připraveno. Ze strany Sokolova tedy v žádném případě nejde o jakoukoliv diskriminaci, ale o podporu svých obyvatel.


  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 13.1.2017

  Parkující auta na chodníku

  dotaz:

  Dobrý den pane starosto, již delší dobu mi vadí (nejsem sám, je nás naprostá většina obyvatel ulic, Prokopa Holého, Vítkovská, Bratrská, Sudoměřská, Želivského ) přístup, mám namysli pěší přístup, z ulice Vítězná do výše zmíněných ulic. Ptám se, zda bude vůbec někdy možné používat chodník na straně u čp. 265. Proč jsou všichni chodci nuceni v křižovatce u čp. 265 přecházet na druhý chodník, aby po třiceti metrech opět museli přecházet vozovku zpět a kličkovat mezi nesprávně zaparkovanými auty v ulici Vítkovská směrem do Vítězné, pokud chce chodec užít již zmíněný chodník u čp. 265, 267 atd. Mimochodem vyjetí autem z ulice Želivského do ul. Vítkovská a dále do ulice Vítězná je mnohdy nadlidský výkon, právě díky špatně zaparkovaným vozidlům v této ulici a kvůli kterým se provoz zablokuje ve dvou koncových křižovatkách. V té chvíli se totiž z ulice Vítkovská stává jednosměrná ulice. Proč chodník v ulici Vítězná směrem od polikliniky nenavazuje na chodník přilehlý k čp. 265 ???? Toto řešení by dozajista maximálně přispělo k bezpečnosti chodců v této lokalitě!!! Proč je na onom chodníku neustále zaparkováno auto ( podotýkám, že se jedná o chodník, tudíž pozemek města !!! ). Je to náhoda? Tomu již nikdo nevěří. Bude tento letitý problém někdo řešit, nebo se do toho jenom nikomu nechce? Jsem schopen vám poskytnout, myslím si, že dostatečnou a průkaznou fotodokumentaci - prosím uveďte email na který je možno fota odeslat a já tak učiním. Děkuji.


  ~ V. Zima

  odpověď:

  Dobrý den, děkuji za Váš podnět. Problém ve zmiňované oblasti je nám známý. Snad mi dáte za pravdu, že jsme se jej snažili razantně řešit. V jednom období hlídky městské policie vyjížděly téměř denně do této lokality a zpočátku řidiče parkující na chodnících na jejich přestupky upozorňovaly a následně také pokutovaly. Je potřeba ale také zmínit připomínky některých obyvatel této lokality, kteří naopak tento postup pranýřovali. Samozřejmě přesto souhlasím s Vaším názorem, že každý chodník je určen pro pěší, nikoliv pro parkující auta. Záležitost budu konzultovat opět s velitelem městské policie panem Procházkou a věřím, že dojde ke zlepšení situace. Co se týče nenapojených chodníků, které zmiňujete, pověřím patřičný odbor tím, aby se k situaci vyjádřil a samozřejmě i tato odpověď se objeví v rubrice Napište starostovi.


  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 13.1.2017

  Neodklizený sníh na Novině

  dotaz:
  Dobrý den, mám dvě připomínky. Na Novině je opět plný kontejner plastů a při úklidu od sněhu ze silnice zůstává nahrnutý sníh ve vjezdech a starší lidé mají problém to odklidit (samozřejmě jsem jim pomohl odklidit nahrnutý sníh). Děkuji za brzké vyřízení.
  ~ Anonym

  odpověď:

  Dobrý den, děkuji za připomínku, kterou jsem k vyřízení předal společnosti Sotes. Panem ředitelem mi bylo slíbeno, že co se týče plného kontejneru, bude záležitost okamžitě řešit. Ohledně sněhu u vjezdů věřím, že i to bude aktuálně řešeno, neboť si plně uvědomuji, že také Novina je součástí města Sokolov.


  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 13.1.2017

  Sníh u křižovatek

  dotaz:
  Dobrý den, přečetl jsem si Vaši odpověď na sněhovou kalamitu - souhlasím, TS a všichni ostatní, co s tím měli co dočinění jistě odvedli dobrou práci. Ovšem dnes již asi čtvrtý den sníh nepadá a ten sníh co leží na silnicích a chodníkách nějak neubývá. Silnice jsou průjezdné, ale shrnutý sníh u křižovatek nemizí. Dá se s tím něco udělat? Možná by se dalo použít pár nezaměstnaných s lopatami. Mimo to bych čekal, že u TS nějací ti lidé s lopatou také budou - ale asi bohužel, dnes jsem se vozem pohyboval po městě (celkem dost dlouho s nějakými zastávkami a v různých částech města), ale žádnou lopatu jsem nepotkal. A proto se znovu ptám - dá se s tím něco dělat? Děkuji za odpověď.
  ~ Nerad Jiří

  odpověď:

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz na úklid sněhu v ulicích Sokolova. Od spadu sněhu vyjíždí veškerá technika včetně nakladačů na jeho odstranění. V případě potřeby se bude sníh i odvážet nákladními automobily z nejproblémovějších míst. Dále se provádí ruční úklid sněhu od přechodů pro chodce a kontejnerových stání. Práce provádí 15 našich stálých zaměstnanců a 9 z úřadu práce. Ve večerních nočních hodinách vyjíždí vozidlo multicar s radlicí a nakladač na úklid uvolněných parkovišť. Děkujeme za trpělivost, ale při dnešním provozu a obsazenosti parkovišť to bohužel trvá déle.


  ~ Ing. Jaromír Dvořák, ředitel společnosti SOTES

 • 13.1.2017

  Sníh na chodnících

  dotaz:

  Dobrý den. Mám dotaz, zda se i dnes, tj. 9. 1. 2017, nadále udržují hlavně chodníky od sněhu a náledí? Dnes jsem šla od ulice Vrchlického směr Billa a cesta byla šílená. Chodníky jsou pokryté strašným množstvím sněhu a rozbředlého sněhu. Nedá se v tom chodit. Opravdu to jsou strašné nánosy. Co se ještě týká údržby silnic u našeho panelového domu, tj. ulice Vrchlického, projela údržba pouze jednou. Což mi přijde opravdu mizerně málo. Opět šílený nános sněhu. Děkuji za případnou odpověď a vyjádření k mému dotazu


  ~ Anonym

  odpověď:

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Nevím, o jakou část ulice se konkrétně jedná, ale oblast ulic Křížová, Vrchlického se protahovala několikrát při každém výjezdu techniky. Dokonce jsme z této oblasti obdrželi stížnost od majitelů psů, že to s chemickým posypem přeháníme. Jelikož bydlím v ul. Křížová, tak tuto oblast znám velmi dobře a věřím, že v dalších dnech nebudete mít důvod k jakékoli stížnosti.


  ~ Ing. Jaromír Dvořák, ředitel společnosti SOTES

 • 13.1.2017

  Sníh na cyklostezce

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto. Téměř každý den chodíme s manželkou a s námi další senioři na turistickou procházku po cyklostezce č.2017 a2030, která vede kolem koupaliště Michal směrem na Hruškovou a Staré Sedlo. Jsou tam krásná odpočívadla a Technické služby po ní jezdí a čistí odpadní koše. V současné době je ale cyklostezka / od vjezdu na koupaliště Michal - až tam je cyklostezka od Sokolova stažená/ zavátá sněhem a musíme se v něm brodit. Mohli byste udělat pro seniory další dobrý skutek, pokud by se cyklostezka stáhla pluhem. Jsou to asi necelé 2 km/myslíme tím asfaltovou část cyklostezky/, takže by Vám to určitě rozpočet nezbouralo. Bydlíme v Sokolově od roku 1947 a sledujeme pozitivní vývoj města a okolí. Upravená cyklostezka by jen potvrdila naše dobré zkušenosti. Nevíme jen, zda je v majetku města. Děkujeme Vám, pane starosto, za pochopení.
  ~ manželé Kubovi

  odpověď:

  Dobrý den, dnes jsem zjišťoval vše potřebné k Vaší připomínce a bohužel nemám příznivou odpověď. V minulosti, a zatím nebyl podstatný důvod toto měnit, bylo rozhodnuto, že cyklostezky vedoucí z města, budou využívány pro lyžařský sport (běžky) a tudíž nebudou protahovány. Příčinou tedy nejsou důvody nedostatku techniky pro údržbu, byť dnes například veškerá technika bude čistit plochy, kam nebylo dosud možné zajet a bude také stahována sněhová „břečka“. Rozumím tomu tak, že město vyšlo vstříc příznivcům sněhové stopy. Věřím však, že bude dostatek času na to, abychom zjistili případný zájem, ať již o pěší či běžeckou turistiku, a na základě zjištěných skutečností toto rozhodnutí případně přehodnotili. Ještě dlužím jednu odpověď, která je vlastně patrná z popsaného. Ano, tato část cyklostezky je majetkem města. I přes nepříznivou odpověď mi dovolte poděkovat Vám za dotaz a popřát příjemný den.

  Bc. Jan Picka, starosta

  Dobrý den pane starosto. Děkujeme za Vaši rychlou odpověď. Vážíme si toho. Moc nás nepotěšila ale uznáváme, že využívat cyklostezku v zimě pro běžkaře, je dobrý nápad. Myslíme si ale, že kdyby se stáhla polovina stezky pro pěší, druhá polovina by zbyla pro běžkaře. Je to možná hloupý nápad, ale napadlo nás to. Jinak od doby, kdy napadl sníh je na cyklostezce jedna stopa a viděli jsme směrem na Staré Sedlo 2 běžkaře. Až sníh poleví a bude tam krusta a ledovka jako každý rok, tak se tam běžkaři ani neodváží a je to nebezpečné i pro pěší. Zato se po cyklostezce projíždějí auta a my se v jejich stopách brodíme. Můžeme zodpovědně říct, že cyklostezka je využívaná spíše turisty. Možná ,že byste to v budoucnu mohli přehodnotit, pokud to není projekt v širším zájmu. Určitě Vám nechceme přidělávat starosti, jistě jich máte dost. S pozdravem a přáním dobrého zdraví.

  manželé Kubovi

 • 13.1.2017

  Objekty u kina Alfa

  dotaz:
  Dobrý den, velice stručně už jsem se dotazoval asi 4/16. Jak dopadla jednání s majitelem vybydlených domů u kina Alfa? Čeká nás v dohledné době nějaká změna vzhledu zmiňované lokality?
  ~ J. Studený

  odpověď:

  Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Již více než dva roky se vedení města této problematice opravdu věnuje, neboť tento neutěšující stav nás znepokojuje přinejmenším stejně jako Vás. Jednání probíhala s majitelem objektů panem Kendíkem, který ovšem zhruba před šesti měsíci přenechal jednání realitní kanceláři, která jej zastupuje. Také s touto kanceláří jsme začali ihned tuto záležitost komunikovat. Současný stav je následující. Realitní kancelář na naléhání vedení města snížila navrhovanou cenu 36 milionů o dva miliony a město Sokolov v současné době vybírá odhadce, a to z toho důvodu, abychom také my díky vlastnímu odhadu zjistili, jestli je tato požadovaná cena reálná. Stále trvá většinový názor zastupitelstva města, že domy v této části města je bohužel třeba koupit a tuto oblast revitalizovat. O dalším postupu samozřejmě rozhodne zastupitelstvo na jednom ze svých zasedání. Chci věřit, že záležitost se vyřešení v letošním roce.


  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 6.1.2017

  Poděkování za přístup úřednice

  dotaz:
  Dobrý den, byl jsem na sociálním odboru u paní Polesné - velmi příjemné a profesionální jednání, ač témata choulostivá a citlivá, její přístup byl více než lidský a empatický. Nejednal jsem s úředníkem, ale s člověkem, který dává své práci i sebe. Moc děkuji jí i úřadu, že si dokáže takového člověka udržet.
  ~ Anonym

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za pochvalu. Samozřejmě osobně této pracovnici poděkuji za to, že dělá dobré jméno našemu úřadu.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 6.1.2017

  Volný pohyb psů

  dotaz:
  Tak vám tedy děkujeme. Kde máme venčit psa, když už i na areálu se nesmí pouštět? Jít k nádrži Michal, kde po nás jdou cyklisti, kde za tunelem není osvětlení? Fakt super, táhnout kočár a psa až bůh ví kam. To už můžete rovnou zrušit psí hřiště, protože na vodítku psa přes překážky posílat nelze. Díky fakt super.
  ~ Markéta

  odpověď:

  Dobrý den, po pravdě Vaší kritice příliš nerozumím. Co se týče sportovního areálu pod Starou ovčárnou, tak v jeho části je naopak povoleno volné pobíhání psů. Jedná se o cca třetinu území, konkrétně v zadní části tohoto území pod svahem u R6. Tento prostor končí u menšího rybníčku a je zcela přesně zakreslen na stránkách města Sokolova. Najděte si prosím obecně závazné vyhlášky, konkrétně Obecně závazná vyhláška č. 1/2016, kterou se stanoví pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství. Skutečně tedy netuším, kdo Vám podal informaci, že právě v této lokalitě volné pobíhání psů povoleno není – opak je pravdou. V čem s Vámi bohužel musím částečně souhlasit je to, že při bližší prohlídce této oblasti jsem zjistil, že volné pobíhání psů paradoxně není povoleno na výcvikovém hřišti pro pejsky. Tuto záležitost budu ještě jednou konzultovat s příslušnými pracovníky a bude-li to jen trošku možné, vyvolám jednání směřující k tomu, aby také toto hřišťátko patřilo, dle mého logicky, do plochy, kde je volné pobíhání psů možné.


  ~ Bc. Jan Picka, starosta