česky Deutsch English

Děkujeme vám za zájem o věci veřejné v našem městě. Vaším dotazem, nebo připomínkou se bude zabývat starosta, příslušný útvar městského úřadu, případně rada, nebo zastupitelstvo města.

Dotazy a odpovědi jsou průběžně zveřejňovány níže na této stránce webových stránek města Sokolov. Doporučujeme vám proto nejdříve se podívat, zda podobný podnět jako váš již nebyl řešen v minulosti. Odpověď zároveň s uveřejněním zašleme na vámi uvedený e-mail. Pokud nesouhlasíte se zveřejněním, uveďte tuto informaci v textu dotazu. Dovolujeme si upozornit, že anonymní dotazy nemusí být zveřejněny. Děkujeme za pochopení.

 • 4.12.2023

  osvětlení na autobusovém nádraží

  dotaz:
  Dobrý den, proč na autobusovém nádraží nesvítí pouliční lampy? Dneska tam svítila jedna a ne zrovna nějak hodně. Je tam tma a kdyby autobus neměl vlastní světlo, tak ani nevidím řidiči do obličeje.
  ~ Robert H.

  odpověď:
  Dobrý den pane Roberte,

  děkuji za Váš email a za upozornění na problém s osvětlením na autobusovém nádraží. Omlouvám se za jakékoli nepříjemnosti, které tato situace mohla způsobit.

  V areálu nejsou zapnuté všechny lampy z úsporných důvodů. Osvětlení je ale nastavené tak, aby i při omezeném počtu lamp poskytovalo dostatečné množství světla. K tomuto opatření přistoupila Sokolovská bytová, která má osvětlení v areálu na starosti, s ohledem na to, že ve večerních a nočních hodinách je návštěvnost nádraží minimální. Vzhledem k tomu, že se v zimním období stmívá již poměrně brzy, zvýší Sokolovská bytová počet svítících lamp, aby bylo osvětlení intenzivnější.

  Jedna lampa na nádraží nesvítí, přestože by měla. Možná i to způsobuje nedostatek světla, o kterém jste se zmínil. Tato lampa byla poškozena během dopravní nehody a v současné chvíli už Sokolovská bytová pracuje na jejím zprovoznění.

  Děkuji za pochopení. Pokud budete mít jakékoli další dotazy, neváhejte se na mě obrátit znovu.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 4.12.2023

  dokument přednosti a nedostatky sokolovska

  dotaz:
  Dobrý den pan starosto, dne 27. 11. 2023 vyšla na stránkách města Sokolov tisková zpráva o setkání starostů obcí Sokolovska. Informovali jste o dokumentu, který analyzuje přednosti a nedostatky našeho regionu - cituji z článku: „V současné době už máme k dispozici analýzu předností a nedostatků regionu. Z té společně vytvoříme strategický dokument, kterým si určíme, jaký směrem se chceme v příštích letech ubírat.“ Je tento dokument k dispozici k nahlédnutí?
  ~ Veřtat

  odpověď:
  Vážený pane Veřtate,

  děkuji za Váš email a za Váš zájem o strategický vývoj našeho regionu. Dokument, jenž analyzuje přednosti a nedostatky Sokolovska, není v současné době veřejně k nahlédnutí. Jedná se totiž stále o pracovní verzi, která bude ještě předmětem dalších diskusí a úprav.

  Cílem tohoto procesu je vytvoření kvalitního strategického plánu, který určí směřování našeho regionu v příštích letech. Jakmile bude tento plán v hotový, předložíme ho k schválení zastupitelstvu města, na jeho zasedání v příštím roce.

  Po schválení zastupitelstvem budou dokumenty zveřejněny a dostupné všem k nahlédnutí. O aktualizacích a postupech budeme občany průběžně informovat na oficiálních stránkách města, případně prostřednictvím dalších komunikačních kanálů. Veškeré informace ohledně transformace budou dostupné také na připravovaných nových webových stránkách, kde bude přímo „dlaždice“ obsahující souhrnné informace k tomuto tématu. Stránky plánujeme spustit začátkem příštího roku.

  Děkuji za pochopení.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 4.12.2023

  zákaz uvazování štěkajících psů

  dotaz:
  Dobrý den, uvažuje prosím vedení města o zákazu uvazování štěkajících psů před obchody? Je to od majitelů nezodpovědnost a ruší to okolí.

  Děkuji

  ~ Vejvodová

  odpověď:
  Dobrý den paní Vejvodová,

  chápu, že pro někoho mohou být hlasy štěkajících psů nepříjemné, zvlášť pokud bydlí poblíž místa, kde je slyší často. Regulovat uvazování psů, by teoreticky mohla obecně závažná vyhláška. Tu by ale nejprve museli schválit zastupitelé. Já ani jiní členové vedení města nemáme kompetenci něco takového nařídit. Současná legislativa ale neumožňuje zakázat konkrétně uvazování štěkajících psů. Umožňuje „pouze“ omezit uvazování všech psů na některých veřejných prostranstvích, jako třeba před obchodními domy, a to pouze z legitimních důvodů. Těmi jsou například ochrana bezpečnosti, zdraví a majetku. Takové rozhodnutí by tedy muselo být pečlivě zváženo a podloženo relevantními důvody a daty. Ty jsem si ověřil u Městské policie, která ale eviduje v Sokolově napadení člověka psem jen v naprosto ojedinělých případech. Nejedná se tedy o problém, který by měla jakákoli vyhláška upravovat.

  V tomto konkrétním případě Vám nemohu nijak pomoci. Pokud byste na mě měla jakýkoliv jiný dotaz nebo námět na zlepšení situace ve městě, kdykoliv se na mě obraťte znovu.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 4.12.2023

  sedačky v kině alfa

  dotaz:
  Pane starosto, Obracím se na vás s následujícím dotazem .Pravidelně navštěvuji v kině Alfa promítání Nejen pro seniory. Po prázdninách jsem zjistila, že byly odstraněny lavičky z podhledů v předsálí. Nebyly tam na okrasu, ale využívali je návštěvníci při čekání na film. Křesla která jsou v předsálí jsou nízká a starší návštěvníci se z nich těžko zvedají. Zavolala jsem panu řediteli MDK panu Melčovi. Po přednášce o tom k čemu kino slouží a jak to vypadá v jiných kinech jsem se dozvěděla, že všechny změny provádí po konzultaci s vámi. A tak jsem se rozhodla, že se zeptám proč byly lavičky odstraněny když měly i využití při filmových představeni pro školy kdy sloužily jako šatna . Myslím, že nikomu nepřekážely a po přitažení šroubů by se i přestaly kývat. Pan ředitel vedl monolog a nepřipouštěl jakýkoli můj argument. Doufám, že vy budete vstřícnější a pochopíte mě jako seniorku a pravidelnou návštěvnici nejen kina. Děkuji za odpověď
  ~ Harvánková

  odpověď:
  Dobrý den paní Harvánková,

  lavičky byly z předsálí odstraněny kvůli jejich celkově špatnému stavu a opotřebení. Navíc neměly opěrky a někteří starší návštěvníci si stěžovali na to, že jsou nepohodlné. Vzhledem k současné nižší návštěvnosti kina jsme se rozhodli, že lavičky nenahradíme ihned jiným typem sedaček. Nicméně do budoucna plánujeme pořídit nové moderní židle, které budou pohodlnější a bude jich dostatek i pro větší počet návštěvníků.

  Pokud nechcete čekat na začátek filmu ve foyer, můžete si zpříjemnit návštěvu kina například posezením v klubu Alfa. Případně Vám uvaděči, po předchozí dohodě, umožní vstup do sálu, kde se můžete usadit ještě před začátkem projekce.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 4.12.2023

  opravy komunikace v ulici Jiráskova

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, mám poznámku a dotaz ohledně stavu komunikace ve vnitrobloku Jednoty - Jiráskova. Má město v plánu na příští rok opravu této komunikace? Silnice je v katastrofálním stavu, dokonce se již začíná propadat kanál u keřů. Tuto komunikaci používá i policie jako výjezd ze svého parkoviště u služebny cizinecké policie a je proto v relativně velké zátěži a frekvenci. Dala by se tato část komunikace zařadit do plánu pro opravy na příští rok, popřípadě provést alespoň dílčí opravy, aby se stav zlepšil? Děkuji za případnou odpověď. Popřípadě jsem Vám k dispozici a situaci můžeme probrat i na místě.

  S poděkováním a přáním pohodového dne

  ~ Jíra

  odpověď:
  Dobrý den pane Jíro,

  děkuji za Vaše upozornění. Rád bych Vás informoval, že ulice Jiráskova, na kterou se ptáte, je již zařazena do plánu oprav na příští rok. Ještě v letošním roce se ale pracovníci SOTESu chystají na místo, aby provedli dočasnou opravu a zasypali vzniklé díry. Tím by se měl stav silnice alespoň částečně zlepšit. Konkrétní termín provizorní opravy je momentálně závislý na počasí, jelikož práce na silnici vyžadují vhodné klimatické podmínky.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 27.11.2023

  zprávy o tloušťce ledu

  dotaz:
  dobrý den, neuvažuje město spustit přes zimu info kanál ledové zprávy o tloušce ledu možnost bezpečného bruslení na vodních plochách v katastru města asi ve spolupráci s hasičinebo MP děkuji
  ~ Husák

  odpověď:
  Dobrý den, pane Husáku,

  tloušťku ledu a bezpečnost bruslení v minulosti kontrolovala Městská policie. Letos se chystá tyto informace opět zveřejňovat. Strážníci budou monitorovat rybníky v Husových sadech a aktuální informace budou uveřejňovat na svých facebookových stránkách.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 23.11.2023

  zákaz parkování v ulicích Vítkovská, Klališnická, Luční

  dotaz:
  Dobrý den, platí stejná pravidla pro parkování vozidel v ulicích Vitkovska, Kalisnicka, Jelínkova atd. tak jako v Lucni ? Jak by v těchto ulicích byl zajištěn hladký průjezdu vozidel IZS ?

  Parkování v ulicích Luční, Vitkovska, Zelivskeho a dalších. Píšete ze v uvedených ulicích je porušována vyhláška, kdy je zde zákaz stání. Myslíte to vážně ? Nebo se tento zákaz vztahuje pouze na konkrétní fyzické osoby v Luční ulici ? Diky za odpověď.

  ~ Žák

  odpověď:
  Dobrý den pane Žáku,

  ano, v ulicích Luční, Vítkovská, Kališnická, Jelínkova a podobně platí stejná dopravní omezení.

  Město nedávno zavedlo v těchto oblastech zónu zákazu stání, aby zajistilo plynulý průjezd vozidel a bezpečnost všech účastníků silničního provozu. Stejně jako v Luční ulici se tato pravidla vztahují na všechny řidiče bez výjimky a nejsou zaměřena proti konkrétním osobám. Bylo to nezbytné, protože i přes existující normy, které nedovolovaly stání vozidel v některých oblastech, mnoho lidí tyto normy ignorovalo nebo o nich možná ani nevědělo.

  Dle platných předpisů musí být chodníky široké minimálně 2 metry a jízdní pruhy musí mít šířku alespoň 3 metry v každém směru. Parkování vozidel by tuto nezbytnou šířku pruhů omezovalo, což by vedlo k většímu riziku nehod a komplikacím v dopravě. Zvláště by to mohlo zkomplikovat situaci pro vozidla Integrovaného záchranného systému (IZS), která potřebují pro svou práci zajištěný rychlý a bezpečný průjezd.

  Doufám, že jsem objasnil Vaše dotazy. V případě dalších otázek neváhejte znovu obrátit.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 23.11.2023

  neoprávněné parkování na místech pro ZTP/P

  dotaz:
  Dobrý den,dnes na Vás budu mít dva dotazy.Jeden se týká informace ČEZ zveřejněné 12.10.2023.Máme od města pronajatou zahrádku na ulici Žákovská a na pozemku města vedle zahrady je umístěn sloup elektrického vedení.Do toho vedení roste javor.Jako ostatně všude kolem zahrady.Co s tím město bude dělat?Ten strom má více než tři metry na výšku.A druhý dotaz směřuje spíše k všeobecnému dotazu.Máme vyhrazené parkovací místo pro dceru s průkazem ZTP/P.Jistě nejsme jediní,kdo se permanentně rozčiluje nad bezohledností řidičů.kteří na vyhrazeném stání na SPZ parkují.Ano,máme možnost zavolat Městskou policii,ale také ne vždy mají čas okamžitě přijet a přestupek řešit.Byla by zde možnost v periodikách města vložit všeobecnou informaci pro řidiče,jak správně na takovém místě parkovat a nejen na těch označených dodatkovou tabulkou s SPZ?Chápu,že je to nekonečný příběh najít někde místo na parkování,ale ti lidé s hendikepem za to nemohou.
  ~ Korbelová

  odpověď:
  Dobrý den paní Korbelová,

  co se týče javoru zasahujícího do elektrického vedení, mohu Vás ujistit, že tento problém již řešíme. V rámci plánovaného kácení stromů v této lokalitě bude i Vámi zmíněný javor pokácen. Jelikož jeho větve zasahují do vedení společnosti ČEZ, je třeba akci pečlivě naplánovat a ohlásit, aby bylo možné dočasně vypnout elektrickou energii a zajistit tak bezpečnost pracovníků i okolí.

  Ohledně druhého dotazu a problému s parkováním na vyhrazených místech pro držitele průkazu ZTP/P, chápu Vaše rozčarování. Nemyslím si ale, že se jedná o nedostatečnou informovanost některých řidičů, jako spíše o jejich neohleduplnost. Za tu ale můžou být potrestání pokutou ve výši až 2000 Kč a také odebráním bodů. Nejúčinnějším prostředkem, jak v těchto situacích postupovat, je proto přivolat strážníky Městské policie, kteří jako jediní mají oprávnění situaci řešit a postihovat protiprávní chování řidičů. I když nemohou být vždy na místě okamžitě, je to nejlepší způsob, jak proti takovému jednání zakročit.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 23.11.2023

  parkování za panelákem švabinského

  dotaz:
  Dobrý den, nedalo by se už konečně nějak vyřešit parkování před vjezdem do garáže za panelákem Švabinského 1707? Známý má garáž, první od zdi a denně mu před vjezdem do garáže parkují méně bystří spoluobčané, tudíž tam nemůže zajet a garáž má leda na ozdobu. Nešlo by parkoviště za panelákem prodloužit o jedno místo doprava až ke zdi? Nebo namalovat před zeď žluté značení? Volat neustále MP nemá smysl. Děkuji za odpověď.
  ~ Stulíková

  odpověď:
  Dobrý den paní Stulíková,

  děkuji za Váš email. Chápu, že situace s parkováním před garážemi může být pro majitele velmi nepříjemná a problematická. Rád bych Vás proto informoval o připravovaných změnách v této oblasti.

  V příštím roce plánujeme ve Vaší lokalitě výstavbu nového parkoviště, která přinese několik dalších parkovacích míst. Díky tomu dojde k uvolnění prostoru a zlepšení celkové parkovací situace, takže prodloužení stávajícího parkoviště směrem ke zdi nebude nutné.

  Vaši žádost, ohledně možnosti vyznačení žluté čáry před zídkou, předložíme Dopravnímu inspektorátu. Pokud obdržíme souhlasné stanovisko, jsme připraveni tuto žlutou značku vyznačit, aby byl vjezd do garáže Vašeho známého chráněn a nedocházelo k neoprávněnému parkování.

  Děkuji za pochopení a trpělivost v této věci.

  S pozdravem a přáním hezkého dne

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 16.11.2023

  sjezd z chodníku u Uralu II.

  dotaz:
  dobrý den chodník je když jdete ulicí lékárně DR Maxe na přechod děkuji
  ~ Veselá

  odpověď:
  Dobrý den paní Veselá,

  děkuji Vám za Váš email a upozornění na situaci týkající se sjezdu z chodníku naproti Uralu. Rozumím tomu, že pro Vás, jako pro osobu s omezenou pohyblivostí, může být náročnější překonání některých městských přechodů. Chtěl bych Vás ujistit, že přechod na straně lékárny Dr. Max, je v pořádku a v souladu s platnými normami. Chápu však, že při používání chodítka pro Vás může být obtížnější překonat reliéfní dlažbu určenou pro nevidomé, a také sklon chodníku. Ale ten je takto navržený pro osoby na invalidním vozíku.

  Bohužel, všem potřebám a požadavkům nelze vždy plně vyhovět. I tak je pro mě Vaše zpětná vazba velmi cenná. Město se snaží zohledňovat potřeby všech občanů a v případě, že by bylo možné situaci dále vylepšit, budeme se tím zabývat.

  Pokud máte další návrhy na zlepšení, neváhejte se na mě znovu obrátit. Jestliže to bude v mých silách, budu se vždy snažit zlepšit dostupnost a bezpečnost ve městě pro všechny naše obyvatele.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 14.11.2023

  linka městské policie

  dotaz:
  Proč není možné se přímo spojit na městskou policii Sokolov přímo číslem 156.CAXC
  ~ Adam

  odpověď:
  Dobrý den pane Adame,

  linka 156 funguje v takzvaných uzlech. Proto tam musí být i další číslo. Spojit se s Městskou policií přes tuto linku napřímo proto z technických důvodů není možné. V naší lokalitě je totiž přes toto číslo napojená i Městská policie Chodov. Ti mají číslo 156-1, MP Sokolov pak 156-2. Stejně to funguje například i na Karlovarsku.

  V současné době probíhá realizace společného operačního střediska, kde by vedle složek Integrovaného záchranného systému byla zařazená i Městská policie, a tím by se centralizovala linka 156 z celého kraje.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 14.11.2023

  dopravní situace v ulici M. Majerové

  dotaz:
  Dobrý den, měl bych takový prostý dotaz. Častý problém v ulici Marie Majerové, kde také sídlí MŠ.

  V jednosměrné ulici Marie Majerové kde je max.povol.rychlost 30km/h. Lidé tu jezdí jako hulvati bez ohledu na rychlost a také bez ohledu na to, že je zde Mateřská Škola. Můj dotaz míří na to, proč zde v této ulici nejsou "retardety" pro omezí rychlosti. To je dotaz č.1

  A dotaz č.2 Jak je možné že ani při jednom vchodu/východu nemá MŠ vyznačený přechod pro chodce?

  V této ulici by se mělo více dbát na bezpečí a průjezdonst ulicí, je zde také mnoho nepřehledný míst díky zaparkovanym vozům.

  Momentálně Vás informuji o této skutečnosti, než se něco stane, a těch momentů či případů bezohledných řidičů je dost. Vyzývám Vás se o to zajímat a řešit tuto záležitost urgentní cestou.

  Díky za zpětnou odpověď Krejčí

  P.S.- nainstalovat retardery na zem za pomocí šroubů, mi nepřijde jako časový problém. Omluvte mě, pokud se pletu

  odpověď:
  Dobrý den, pane Krejčí,

  děkuji Vám za Váš dotaz a za upozornění na problémy v ulici Marie Majerové. Vaše obavy ohledně bezpečnosti, zejména v blízkosti mateřské školy, jsou naprosto oprávněné a myslím, že je důležité tyto otázky řešit.

  Vezmu to od konce a začnu Vaším druhým dotazem. Přechod pro chodce před školkou vyznačit nemůžeme, protože přechod může být jen tam, kde je chodník. Ten ale na straně u mateřské školy chybí. Pokud bychom jej tam vybudovali, ztratili bychom zase významnou část parkovacích míst v ulici, což by mělo negativní dopad na obyvatele této oblasti.
  Co se týče Vašeho prvního dotazu ohledně instalace retardérů, musím poukázat na to, že ulice se nachází v zóně s omezenou rychlostí na 30 km/hod, což je sám o sobě zpomalující prvek. Policie ČR už také zaslala městu podnět na komunikační závadu, která se týká zatáčky před vstupní brankou do školky. Tam proto umístíme vodorovné dopravní značení, které by mělo přispět k lepší orientaci řidičů a zvýšení bezpečnosti. Vodorovné dopravní značení umístíme i u vjezdové brány, abychom zabránili neukázněným řidičům v parkování, čímž se zpřehlední dopravní situace kolem školky. Vzhledem k výše popsaným opatřením proto retardéry instalovat neplánujeme.

  Pokud by se ani po těchto úpravách situace nezlepšila, obrátíme se na Policii ČR a požádáme o jejich stanovisko k řešení dopravní situace.

  Ještě jednou děkuji za Váš zájem o bezpečnost v ulici a za Vaše návrhy.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 6.11.2023

  Slepá ulice na Sokolovksé

  dotaz:
  Dobrý večer,mám dotaz ohledně slepé ulice na Sokolovské ulici,hned nad garážemi .Z jakého důvodu a jestli to je napořád?Děkuji a přeji hezký večer
  ~ Truhlářová

  odpověď:
  Dobrý den paní Truhlářová,

  děkuji za Váš dotaz. Tato změna byla provedena na základě podnětů od občanů, kteří v dané lokalitě žijí. Ti nás upozornili na to, že v blízkosti silnice se často pohybují děti, které si chodí hrát na nedaleké hřiště. Po stranách vozovky jsou navíc zaparkovaná auta a projíždějící řidiči tak nemají dostatečný přehled o okolním dění. Dochází tak k nebezpečným situacím, které by časem mohly skončit neštěstím.

  V reakci na tyto obavy jsme se rozhodli provést změny, které by měly zvýšit bezpečnost v této oblasti. Mezi těmito změnami je umístění dvou pevných překážek - sloupků, dopravního značení „žluté čáry“ u garáží a zavedení slepé ulice ze strany od Křižíkovy ulice. Tyto změny byly schváleny Dopravním inspektorátem a jsou trvalého charakteru. Finální úpravy by měla dokončit společnost SOTES do konce listopadu.

  Děkuji za Váš zájem a přeji Vám hezký den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 6.11.2023

  úklid na hřbitově během dušiček

  dotaz:
  Dobrý den, dnes se mi velice nelíbilo že se na hřbitově muselo uklízet zrovna 2.11. a fukary tam dělaly hrozný rámus. V den "Památka zesnulých" by se měli zamyslet, trochu rozjímat a vzpomenout si na blízké, kteří nejsou už mezi námi. Na hřbitově se uklízelo 1.11 a myslím že do 3.11 by to listí na zemi vydrželo. Stejně se listí nafoukalo na upravené hroby. Byla jsem tam kolem 8.30 hod. a popelnice přetékaly. Bylo by lepší kdyby je vysypali a byl tam klid. Prosím ať se to příští rok neopakuje.
  ~ Kovacsiková

  odpověď:
  Dobrý den paní Kovacsiková,

  hřbitov jsme se záměrně v těchto dnech snažili udržovat čistý a upravený. Z toho důvodu tam byli každý den k vidění pracovníci SOTESu, kteří se starali především o odklízení spadaného listí. Popelnice na bioodpad se kolem Dušiček vyváží každé odpoledne, právě kvůli velkému množství listí, které by se jinak povalovalo po hřbitově. Vaší připomínkou se nicméně budeme zabývat a příští rok to zkusíme vymyslet lépe.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 3.11.2023

  kontejnery na bioodpad

  dotaz:
  Dobrý den. V některých městských částech vídáme hnědé kontejnery na bioodpad. Co je určujícím kritériem pro umístění tohoto kontejneru? Ul. Petra Chelčického , Vítězná ,Želivského atd. jsou v centru města, s větší koncentrací rod. domků a tedy s větším množstvím bioodpadu ze zahrádek. Počítá M.Ú. také v této lokalitě s umístěním kontejnerů na bioodpad? Děkuji za odpověď.
  ~ Krejza

  odpověď:
  Dobrý den pane Krejzo,

  umístění kontejnerů na bioodpad řešíme na základě podnětů občanů či zjištění, že stávající počet není dostačující. Pro rok 2024 plánuje Odbor správy majetku rozšíření míst pro umístění těchto kontejnerů. Váš podnět jsme si zaznamenali a příští rok do Vaší lokality kontejner umístíme.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 3.11.2023

  parkoviště v ulici karla čapka II.

  dotaz:
  Dobrý den. Děkuji za reakci. Ale nevím jestli jsme se správně pochopili? Mě se jedná o asfaltovou plochu vedle domu K. Čapka 1356/1357 a 1336/1337. Vedle hřiště PČR a dále jsou garáže. Byl zde již udělán výkop s položením kabelu na VO, ale chybí lampy. Když jdete po dešti k autu máte hned plné boty vody, jaké zde jsou díry v asfaltu. Vítám, že je v plánu další parkovací plocha v této lokalitě, ale nyní se mi jedná o toto místo.

  Přeji hezký den.

  ~ Pollák

  odpověď:
  Dobrý den pane Polláku,

  tak to jsme se pochopili jen částečně. Veřejné osvětlení, které máte na mysli, bude hotové první týden v prosinci. Momentálně se čeká na dodávku výložníků, které zatím nebyly skladem. Jinak platí, že díry na parkovišti pracovníci SOTESu v průběhu listopadu dosypou a povrch srovnají.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 2.11.2023

  sjezd z chodníku u Uralu I.

  dotaz:
  dobrý den chodím o chodítku a ten sjezd z chodníku naproti Uralu to je hnus
  ~ Veselá

  odpověď:
  Dobrý den paní Veselá,

  z Vašeho podnětu není jasné, o jaký sjezd se jedná. Můžete to prosím upřesnit?

  Děkuji a přeji příjemný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 2.11.2023

  spor v areálu baníku

  dotaz:
  Dobrý den, obracím se na Vás s následující problematikou: Chodím si zaběhat na běžeckou dráhu kolem tréninkového hřiště na Baníku. Před cca třemi roky jsem tam potkal člověka, který na dráze venčil psa. Říkal jsem mu, že je do areálu vstup se psy zakázán (chodím běhat do areálu proto, abych se vyhnul běhání mezi psy, město je jimi zamořeno, navíc málokterý má vodítko, tak jak to nařizuje vyhláška města). Na to mi dotyčný odpověděl, že je správce a ať se starám o sebe. S problémem jsem se obrátil na vedoucího správy sportovišť. Ten mi odpověděl, že správce byl poučen o tom, že nemá psa venčit v areálu Baníku. Správce nebo jeho manželka ale dál psa v areálu Baníku venčili, a to i na běžecké dráze. Od správce jsem si následně vyslechl něco ve smyslu, že „dostanu do držky“, při našem posledním setkání se přede mě postavil se svým psem (je to taková velká obluda), měl ho na vodítku, pes stál na zadních nohou, hlavu měl asi půl metru od té mé, a správce mi řekl: „Budeš mít problém“. Opět jsem se obrátil na vedoucího správy sportovišť, požádal jsem ho o schůzku, on, já a správce, aby se věc konečně nějak racionálně vyřešila. Tato se uskutečnila koncem srpna tohoto roku, správci bylo znovu sděleno, že má psa venčit mimo areál Baníku. Včera, když jsem si byl na Baníku zaběhat, šla kolem dráhy správcovo manželka se psem. Říkal jsem ji, že jim bylo již několikrát sděleno, že psa nemají venčit v areálu. Na to mi odpověděla: „Stěžujete si a k ničemu Vám to není“. A smála se. Měla z toho upřímnou dětinskou radost. Následně se k ní přidal správce a volali na mě: „Běž si stěžovat“. Tedy si stěžuji. Stěžuji si k Vám, pane starosto, neboť stěžovat si správě sportovišť evidentně nepřináší žádný efekt.
  ~ Vandrouš

  odpověď:
  Dobrý den pane Vondrouši,

  takové jednání správce je nepřípustné. Pošlete mi prosím své kontaktní údaje. Věc předám k prošetření Městské policii. Strážníky také pověřím ke stažení kamerových záznamů z areálu, které mohou sloužit jako důkazy.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 2.11.2023

  tašky na tříděný odpad

  dotaz:
  Dobrý den, Kde by byla možnost vyzvednutí tašek na tříděný odpad. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
  ~ Schmidtová

  odpověď:
  Dobrý den paní Schmidtová,

  v současné době jsou už všechny tašky na tříděný odpad rozebrané. Poptávku na výrobu nových zadalo město v létě Chráněným dílnám. Hotové budou ještě letos. Jejich distribuci plánujeme příští rok. O přesném termínu a místech výdeje budeme veřejnost včas informovat.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 1.11.2023

  veřejné osvětlené v sokolovské ulici

  dotaz:
  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat proč nesvítí lampy na Sokolovská ulice. Tedy oni chvilku svítí a pak zase dlouho ne. Zrovna v této oblasti by se mohlo svítit i více. Teď když je změna času a je tma docela brzo. Lidi tam projde docela dost. Děkuji za odpověď
  ~ Galánová

  odpověď:
  Dobrý den paní Galánová,

  na této trase se objevily zhruba před týdnem poruchy v kabeláži elektrického vedení. Pracovníci SOTESu pracují na postupné výměně tak, aby bylo vše co nejdříve zase v pořádku.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 1.11.2023

  parkování na bývalém autobusovém nádraží

  dotaz:
  Dobrý den.Jak sami vdíte jaký je problém z parkováním v Sokolově.Nevím,proč se nedomluvíte,aby auta parkovala na bývalém autobusovém nádraží.Již jednou jste mi odpovídal,že to není města,ale snad by se dalo nějak domluvit,z majitelem Karlovy Vary.Ataky nechápu proč tam parkují autobusy,když mají svůj terminál.Někdy tam parkují 2 nebo3 autobusy,jinak je to prázdné.Děkuji
  ~ Pospíšil

  odpověď:
  Dobrý den pane Pospíšile,

  na bývalém autobusovém nádraží parkuje své autobusy majitel pozemků a autobusů společnost Autobusy Karlovy Vary.

  Předchozí vedení města se opakovaně snažilo jednat s touto společností, o tom, že by v areálu mohlo vzniknout odstavné parkoviště. V letošním roce už také proběhlo několik jednání, na nichž jsme dostali od společnosti nabídku, kterou se momentálně zabýváme a posuzujeme ji z hlediska ekonomické výhodnosti pro město.

  S podzravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 31.10.2023

  popelnice na bioodpad šenvert

  dotaz:
  Dobrý den. Nevím jestli to patří přímo k vám, ale chtěla jsem se zeptat a tak trochu poprosit, jestli by nebylo možné dát více bio kontejneru nebo velký kontejner na Šenvert. Začíná padat listí a opravdu dvě popelnice na bio odpad je pro takovou část málo. Okolo jsou zahrádky tak se určitě v dobrém vyplatí. Děkuji za odpověď a příjemný den
  ~ Banduričová

  odpověď:
  Dobrý den paní Banduričová,

  pracovníci SOTESU přistavili do Vaší lokality další 2 popelnice na bioodpad. Pokud by ani přesto nestačily, je možné využít i služeb Sběrného dvora, kam může každý občan Sokolova měsíčně složit až 200 kg biologického odpadu zdarma. Případně si můžete od SOTESU objednat přistavení kontejneru. Tato služba už je ale placená.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 30.10.2023

  nepořádek v mičurinově ulici

  dotaz:
  Dobrý den. Mám na Vás dotaz, kdy se konečně město rozhodne dělat s tím věčným nepořádkem v Mičurinově ulici. Denně se v prostoru mezi ředitelskou vilkou a teplovodním potrubím směrem k chemickým závodům schází podivná omladina, která zde věčně něco rozbíjí a ničí při tom vytváří neustálý hluk a nepořádek. V odpoledních hodinách a na večer je vidět, jak sebou tahají lahve s alkoholem a radost ze zábavy jim o víkendech vydrží až do pozdních nočních hodin. Za bývalého starosty pana Jana Picky, který zde odvedl kus poctivé práce bylo toto místo vyčištěno od odpadků a byly zde prováděné pravidelné policejní kontroly. Od té doby toto místo je přehlíženo, jako kdyby nepatřilo k Sokolovu. K tomuto problému hlavně přispěla výstavba nepovedené cyklistické stesky, která slouží hlavně pro motorkáře a k bez úklidovému venčení psů. Věřím tomu, že to je hlavně z toho důvodu, že to nikdo nemáte pod okny a nemusíte se bát jít večer vysypat koš do popelnice nebo se projít s dětmi na místní dětské hřiště kde se pod lavičkami válí injekční stříkačky tak proč se starat. Možná by pomohlo změnit slogan Sokolov čisté město na Sokolov čisté a bezpečné město. Ještě by mohlo být: Město Sokolov, nepleteme se do věcí, které se nás přímo netýkají.
  ~ Tesák

  odpověď:
  Dobrý den pane Tesáku,

  je pravda, že se v dané lokalitě schází skupinky mladých lidí a v minulosti byly zaznamenány určité problémy. Letos v srpnu se proto na toto místo Městská policie zaměřila. Avšak, během pravidelných kontrol, které v oblasti strážníci prováděli, nebyl zjištěn žádný podnapilý jedinec. Mládež tam konzumovala energetické nápoje a kratom, což není v rozporu se zákonem.

  Co se týče nepořádku, o kterém jste se zmínil, město se snaží tento problém řešit pravidelným úklidem prostřednictvím pracovníků veřejně prospěšných prací. I přesto je mi jasné, že stávající situace není ideální a budeme hledat další možnosti, jak ji zlepšit.

  Pohozené injekční stříkačky v místě Městská policie neeviduje. Pokud jste něco takového zaznamenal, velmi Vás prosím, abyste sám nic nesbíral a nevyhazoval do koše. Tuto skutečnost prosím nahlašte na linku Městské policie (156). Naši strážníci jsou proškolení, jak s tímto nebezpečným odpadem zacházet.

  Sokolov se snaží být čisté a bezpečné město pro všechny své obyvatele a každá zpětná vazba je pro nás důležitá. Děkuji za Váš podnět a za to, že se na mě obrátil. Budu se snažit udělat vše pro to, aby se situace zlepšila.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 30.10.2023

  situace kolem bývalé prodejny plass

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, chtěla jsem se informovat na situaci kolem prodejny "bývalý Plass", stav za prodejnou a restaurací "DUKLA" je neutěšený a skýtá možnosti bezdomovcům a nekalým živlům. AFSDDěkuji za odpověď. S pozdravem
  ~ Kašparová

  odpověď:
  Dobrý den paní Kašparová,

  děkuji za upozornění. Pracovníci úklidové služby místo minulý týden vyklidili. Kdo tam skládku založil se našim strážníkům zjistit nepodařilo. Pro jistotu to tam teď každý den kontrolují, ale zatím na žádného bezdomovce nenarazili.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 30.10.2023

  parkoviště v ulici karla čapka I.

  dotaz:
  Dobrý den. Chtěl bych Vás požádat, zda by bylo možné zprostředkovat opravu děr na parkovišti v ul. K. Čapka na ploše bývalého autobazaru Bohemka. Bohužel je zde zase období dešťů a povrch parkoviště je pomalu po celé ploše děravý jako ementál. V září zde už došlo k uložení kabelu na veřejné osvětlení, tak snad brzy bude již osazené lampami, kde bude aspoň vidět na cestu. Nyní ve tmě jde člověk ráno k autu a má plné boty vody z velkých louží. O potenciálním riziku pádu a úrazu, radši ani nemluvit. Předem děkuji za pochopení. S pozdravem
  ~ Pollák

  odpověď:
  Dobrý den pane Polláku,

  děkuji za upozornění. V průběhu listopadu provedeme nezbytné dosypání a srovnání plochy. Příští rok plánujeme na místě pískové plochy vybudovat nové parkoviště s pevným povrchem, novým veřejným osvětlením a kamerovým systémem.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 30.10.2023

  nepořádek a opravy silnic v ulicích jednoty a jiráskova

  dotaz:
  Dobrý den, tak přes to léto je Sokolov zase o něco hezčí, upravenější. Ale myslím, že je potřeba se podívat i na méně viditelná místa, ulice, chodníky. Zastávka v ulici Jednoty u drogerie není zrovna zastrčená, ale je pro některé občany úplnou pohromou. Chodník i silnice jsou v dezolátním stavu a to se ještě nezmiňuji o stálém nepořádku na těchto zastávkách. Ke svému postřehu, bych připojila i další. Jedná se o "tankodrom" v ulici Jiráskové. Doufám, že při tom zvelebování města dojde i na naší ulici a snad se najde trochu asfaltu a před zimou se udělají alespoň "záplaty", abychom nechodili stále se sklopenou hlavou, s obavou, že dojde k úrazu. Další podnět je na nepořádek v okolí garáží za Delvitou. Tam si někteří líní občané pletou místa vedle garáží za skládku. Celkově bych řekla, že by bylo třeba více kontrolovat pracovníky, kteří mají úklid na starosti. Děkuji.
  ~ Veithová

  odpověď:
  Dobrý den paní Veithová,

  děkuji za Váš podnět. Rád bych upozornil na to, že nepořádek nevzniká primárně nečinností našich úklidových pracovníků, ale spíš činností některých občanů. Někdy se nám podaří zachytit někoho, kdo zakládá černou skládku, přes kamerový systém. Viníka následně trestáme udělením blokové pokuty nebo věc předáme do správního řízení. Ve většině případů, ať už se jedná o pohozené odpadky nebo černé skládky, musí věc řešit samo město. To ale něco stojí. Počet úklidových pracovníků je limitovaný našimi finančními možnostmi a zkrátka jich nemáme tolik, aby byli vždy a všude a uklízeli po každém, komu je zatěžko dojít až k odpadkovému koši. Na ulici Jednoty se zaměříme více. Ale je to jako boj s větrnými mlýny. Dokud se někteří lidé neodnaučí odhazovat odpadky kolem sebe, tento problém nezmizí.

  Plán oprav ve městě vypracovává na každý rok společnost SOTES. Při jeho vytváření přihlíží k rozpočtu, který má na daný rok určený. Stejně tak musí zohlednit své personální možnosti. Opravdu si nemyslím, že bychom v Sokolově stavěli nebo opravovali málo. Jen musíme postupovat po částech. Udělat všechno najednou zkrátka nejde. V ulici Jednoty se zaplátovala část děr v době, kdy se opravoval chodník před Úřadem práce. Další stavební úpravy SOTES zatím nechystá. Ulice Jiráskova je zahrnuta do plánu oprav na příští rok.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 30.10.2023

  ZATEPLENÍ DOMŮ NA NÁMĚSTÍ BUDOVATELŮ II

  dotaz:
  Dobrý den, to mě mrzí. V březnu nebyl znám současný dotační program, který dává obcím možnost čerpání ve výši 70%. Týká se samozřejmě i výměny oken a.t.d. Je škoda nevyužít tuto možnost nejen kvůli úsporám, náklady platí nájemníci, ale i kvůli vzhledu. Nové náměstí je přímo odporné. Oloupaná omítka, všude špína domy jsou dole celé pomočené, to vám nevadí? Já jsem se domnívala, že to celé čeká na práce dle projektu. Mýlila jsem se patrně. Ty akce, které plánujete jsou ok, ale pro nájemníky nám.Budovatelů žádný přínos nemají.

  S pozdravem

  ~ Matěchová

  odpověď:
  Dobrý den paní Matěchová,

  v předchozí odpovědi jsem mluvil o programu Nová zelená úsporám, který byl znám už v březnu. V září se dočkal ještě nějakých úprav, nicméně stále musí být dosažena celková energetická úspora podle tabulek s tím, že se dotace pro komplexní zateplení zvýší až na 70 procent vynaložených nákladů. Pořád tedy platí, že na rozsah dotace má vliv celková výše energetických úspor a samotné zateplení k dosažení těchto hodnot nestačí.

  Nejsem si jistý, jaký dotační titul máte na mysli Vy. Pracovníkům oddělení dotací a veřejných zakázek se žádný program podobný tomu, o kterém píšete, nepodařilo nalézt. Vědí sice o dotačních programech na energetické úspory veřejných budov, ty se ale netýkají bytových domů.

  Jak už jsem v předchozí odpovědi zmiňoval, energetické úspory budov pro nás důležité jsou a postupně se je snažíme zavádět všude tam, kde je to možné. Rozpočet města ale není neomezený, proto postupujeme po částech. Na stavební úpravy se snažíme čerpat finance z různých dotačních titulů. Díky tomu můžeme realizovat více projektů, než kdybychom je všechny platili jen z městského rozpočtu.

  Ostatní akce zaměřené na úsporu energií jsem Vám v minulé odpovědi popsal hlavně proto, abych Vám ukázal, že se touto problematikou opravdu zabýváme. To, že pro potřeby domů na náměstí Budovatelů letos nebyla vypsaná vhodná dotační výzva neznamená, že se v budoucnu nějaká neobjeví. Pokud by se tak stalo, rádi ji využijeme.

  Pomočenou omítku už delší čas řeším se Sokolovskou chráněnou. Ta připravuje akci na vyčištění stěn domů a opravu všech sloupů o soklů na náměstí Budovatelů, kterou chce uskutečnit v závislosti na počasí tento nebo příští týden. Následně bude pokračovat v pravidelném čištění tak, aby bylo náměstí pořád pěkné a čisté.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 26.10.2023

  náměstí budovatelů

  dotaz:
  Dobrý den, prosím o zvážení o zajištění úklidu chodníku na náměstí Budovatelů. Není to tak dlouho,co se tam udělala krásná dlažba,ovšem údržba žádná. Není to pouze znečištěné od psů,i lidi jsou čuníci,ale je mi dost líto,že to tam vypadá tak hrozně. Je s podivem,že to nikdo nevidí,chodí tam dennodenně mnoho lidí,věřím že i Vy pane starosto. Rovněž ty okapy svedené přímo na chodník a to nemluvím o té hrůze z umělé hadice. Vše, co steče při dešti,zůstane na chodníku. Mám i fotografie,ráda pošlu pokud bude zájem. Děkuji za snad kladné vyřízení,s pozdravem
  ~ Petríková

  odpověď:
  Dobrý den paní Petríková,

  ano, současný stav náměstí opravdu není moc hezký. Sokolovská bytová proto plánuje čištění chodníků a soklů domů speciální ekologickou chemikálií. V podstatě už je vše připravené. Zaměstnanci jsou proškolení. Zbývá jen vytipovat dva dny, kdy nebude pršet a domluvit organizaci akce.

  Pokud jde o okapy, ty se musely vyvést ven, protože původní svody vedou do sklepů domů a jsou v dezolátním stavu a protékají. Jejich oprava není možná bez bourání zdiva uvnitř domů a uzavření některých prodejen. Proto s jejich opravou čekáme až na celkovou revitalizaci domů na náměstí.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 17.10.2023

  parkování Vítkovská

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto. V souvislosti se zákazem stání v ulici Vítkovská a dalších přilehlých ulicích, Vás žádám o radu, jakým způsobem mám docílit úpravy - snížení chodníku před mým domem tak, abych mohl parkovat na svém pozemku? Chodníky byly zvednutý v rámci rekonstrukce cca před 20 ti lety. Abych mohl vybudovat parkovací stání na svém pozemku, je nezbytné snížit chodník cca o 10 cm na úroveň mé branky a sousedního vjezdu v délce cca 3,5 metrů. Pokud bylo a je cílem odstranit parkující vozidla z ulic Vítkovská, Želivského,Luční,Roháčova, Šlikova a Trocnovská, jsem ochoten parkující místo na svém pozemku vytvořit. Jako řidiči je mi jasné, že parkování v těchto ulicích není možné. Proto bych byl velice rád, kdyby k úpravě - snížení chodníku došlo co nejdříve, abych se zbytečně nedostával do střetu s městskou policií, případně s občany, kterým parkování v této čtvrti vadí. Děkuji za odpověď
  ~ Macák

  odpověď:
  Dobrý den pane Macáku,

  je to tak, jak píšete. Vzhledem k šířce komunikace nebylo, podle platných norem, možné parkování automobilů po stranách silnice. Docházelo tím jednak k znepřehlednění dopravní situace, jednak zaparkovaná vozidla znesnadňovala případný průjezd vozidel IZS.

  Pro vytvoření parkovacího místa na Vašem pozemku si potřebujete vyřídit tzv. připojení nemovitosti na pozemní komunikaci. Toto povolení získáte u Silničního správní úřadu na základě podání žádosti a zaplacení správního poplatku 500 Kč. K vydání povolení je potřeba stanovisko vlastníka dotčené pozemní komunikace, kterým je v tomto případě město Sokolov. Dále budete potřebovat dokumentaci připojení, z níž jsou patrné parametry připojení (se zakreslením rozhledových poměrů a vlečných křivek) odsouhlasenou Dopravním inspektorátem Policie ČR. Podmínky pro budování sjezdu jsou uvedené v zákoně č. 13/1997 Sb., zejména v ustanovení § 10 a v provádějící vyhlášce č.104/1997 Sb., zejména v ustanovení v § 12.

  V případě dalších dotazů se na mě kdykoliv obraťte znovu.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 17.10.2023

  změna dopravní situace kolem ulic luční a vítězná

  dotaz:
  Dobrý den p. starosto. Mám dotaz, proč jste dali do ulice Luční značky, že se zde nemůže parkovat, totéž je i v ul. Vítkovská. Máme zde rodinné domy a každý nemá svou garáž. Jsem důchodkyně a špatně se mi chodí a nechci parkovat dole, kde zloději navrtávají nádrže a kradou benzín a tahat se bůh ví odkud s nákupy. Proč zde není alespoň jednosměrný provoz, proč hned zákaz parkování z obou stran? Všude je nedostatek parkovacích míst a vy je rušíte, nechápu to. Parkovali jsme všichni tak, že projížděli v pohodě popeláři i hasiči. Děláte zbytečně široké chodníky a zužujete silnice a tak ubíráte parkovací místa. Nechápu. Děkuji za odpověď
  ~ Krumlíková

  odpověď:
  Dobrý den paní Krumlíková,

  chápu, že změna dopravní situace Vám přinesla řadu komplikací a bohužel nejste první, kdo si na nové značení stěžuje. Pravda je ale taková, že před touto úpravou mi zase chodily stížnosti na nepřehlednost v dopravě způsobenou zaparkovanými auty. Vzhledem k platným normám nebylo sice parkování v těchto místech možné ani před osazením současnými dopravními značkami, nicméně většina lidí to nerespektovala nebo možná ani nevěděla.

  Podle platných zákonů a vyhlášek musí být nově vybudované chodníky alespoň 2 metry široké. Jízdní pruhy v každém směru zase musí mít volnou šířku alespoň 3 metry. Pokud by při krajnicích v těchto ulicích parkovala auta, šířka jízdních pruhů by nebyla dostatečná. Tím by se snížila přehlednost v dopravě a zvýšilo riziko dopravních nehod. Ztížený, a v některých situacích dokonce nemožný, by pak mohl být průjezd i pro vozidla Integrovaného záchranného systému.

  Řešením dopravní situace v těchto ulicích jsme se dlouhodobě zabývali. Dopravnímu inspektorátu jsme předložili několik možných variant, včetně vytvoření obytné zóny nebo zjednosměrnění ulic. Inspektorát však schválil pouze jedinou možnost, a to zónu zákazu stání. Toto rozhodnutí je platné a my, jako město, ho musíme respektovat.

  Pokud bydlíte v rodinném domě se zahradou, můžete požádat o připojení nemovitosti na pozemní komunikaci a parkovat na svém pozemku. Abychom místním ulehčili situaci, připravujeme také rozšíření parkovacích možností kolem ulice Vítězná.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 17.10.2023

  parkování ve městě

  dotaz:
  Krásný den,

  mám dotaz na parkování v Sokolově - všimla jsem si, že odpovídáte na otázky ohledně nedostupnosti parkování ve městě prakticky pořád a vždy je zmíněno, že problémem často je i to, že lidé mají do rodiny více aut, nebo stojí na parkovišti dlouhodobě i auta, která nejsou aktivně využívána. Bylo by možné udělat po okraji města někde krytá parkoviště/garáže? Kde by si lidé mohli pronajmout stání a kde by mohli mít bezpečně uzavřená auta která aktuálně stejně nevyužívají? Případně udělat tato stání mimo centrum zdarma, ale parkování v centru placené celkově? Mohla by to být i jen symbolická částka, ale stejně si myslím že by to donutilo lidi trošku upravit priority a rozhodnout se, jestli jim stojí za to platit nějakou částku za auto, které jim venku jen chytá bordel. Je to jen nápad, nevím jak moc proveditelný je. Jestli je to hloupost tak se omlouvám. :)

  Děkuji

  ~ Eli

  odpověď:
  Dobrý den,

  parkování ve městech se skutečně stává stále větším problémem. Proto se snažíme budovat co nejvíce nových parkovišť. Letos jsme například dokončili stavbu parkoviště v ulici Heyrovského, další vznikla v ulici Běžecká za DDM a za bývalou školou Sokolovská. Nedávno jsme také otevřeli nové parkoviště u Herby.

  Plánujeme také výstavbu záchytných parkovišť na okrajích města, které by mohly pomoci zmírnit dopravní zatížení v centru a také tam snížit počet zaparkovaných aut. Aktuálně připravujeme projektovou dokumentaci pro stavbu parkoviště v ulici Mánesova, v areálu Bohemia a v Nádražní ulici. Dohromady by tak mělo vzniknout několik set nových parkovacích stání. Pro zvýšení bezpečnosti budou všechna parkoviště monitorována kamerovým systémem. V areálu Bohemia navíc chceme instalovat i dobíjecích stanice pro elektromobily.

  Do budoucna máme vytipované i další lokality pro výstavbu dalších záchytných parkovišť.

  Děkuji za Váš zájem o dění ve městě.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 16.10.2023

  bývalá sběrna surovin

  dotaz:
  dobrý den, plánuje se nějaké využití prostoru po bývalé sběrně surovin mezi OC michal a garážema,, děkuji
  ~ Husák

  odpověď:
  Dobrý den pane Husáku,

  pozemek, o kterém píšete, je v soukromém vlastnictví. Jaké s ním má jeho vlastník plány, Vám neumím říci.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 16.10.2023

  program kina alfa

  dotaz:
  Dobrý den. Chtěla by jsem se zeptat proč pan ředitel MDK hodně, ale hodně zužil program kina Sokolov. Opravdu není z čeho vybírat. Venku ošklivo je čas jít za kulturou a není. Vždy bylo od podzimu představení přes víkend 2x pro děti a 2x pro dospělé. Dnes nic. Děkuji
  ~ Galánová

  odpověď:
  Dobrý den paní Galánová,

  kino Alfa je v gesci Městského domu kultury. Nemyslím si ale, že by pan ředitel redukoval počet projekcí. Denně se promítají 2- 3 filmy, v průměru se jedná o 72 projekcí měsíčně. Pokud se podívám do říjnového programu, vidím v něm, že každý víkend odehraje kino 6 filmů.

  Spíše než s nedostatek filmových projekcí se kino potýká s nedostatkem diváků. Běžně se stává, že na některá promítání zavítají řádově jednotky diváků. Přesto se ale program neruší. Ztráta se pak dotuje z produkcí, které mají vyšší návštěvnost.

  Pokud jste měla na mysli zúžení nabídky programu, k té v určité míře došlo. Podle ředitel MDK, pana Melče, je důvodem rušení světových premiér, které ovlivnila stávka herců. Tu započalo v USA Sdružení filmových a televizních scénáristů. Filmy se k nám proto z Ameriky dostávají s určitou časovou prodlevou a produkce, které měly běžet například na podzim nebo v zimě se tak posouvají na pozdější termíny.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 12.10.2023

  azylový dům šenvert

  dotaz:
  Dobrý den. Pane starosto, mohu Vás poprosit o zvýšenou kontrolu MP na Šenverte v ulici Dvořákova? Jako každé léto se to zde rojí nepřizpůsobivými lidmi, nejen ubytovanými na azylovém domě, ale především pak těmi, co za nimi dochází. V létě sousedé ohlašovali nález injekčních stříkaček v parčíku, kde se kříží ulice Školní s Dvořákovou a včera byly opět stříkačky vedle parčíku na place s tříděním odpadem. Den co den zde vysedávají pochybné existence a dělají zde nepořádek, všude odpadky, svršky oblečení, dokonce i použitý prezervativ a dokola nekončící řev. Několikrát jsme to řešili jako sousedé s Vaším předchůdcem p.Pickou a bez výsledné byly i urgence s paní Oulehlovou. Nikdy jsme se řádného řešení ohledně azylového domu a ubytovny Baník nedočkali. Vyhrocené situace s těmito lidmi si řešíme sami, ale opravdu po 14 letech života v takovém prostředí tady nelze žít v klidu. Nehovořím radši o několika loupežích v naší i přilehlých ulicích. Děti samotné ven si netroufám pustit. Lze tedy alespoň apelovat na vedení azylového domu, aby byly prováděny kontroly klientů na přítomnost alkoholu, drog a případně takové lidi vykázat ze sociálního programu ubytování? Situace je neúnosná a už mi dochází trpělivost. Ráno jdeme do práce, řev, nepořádek, z práce to samé a tak se to táhne již několik let. Jen v zimě je větší klid. Obávám se, že takový laxní a rozvolněný přístup vedení azylového domu povede k neštěstí. Děkuji za odpověď
  ~ Tomášová

  odpověď:
  Dobrý den paní Tomášová,

  o problémech na Šenvertě vím a před časem jsem už také strážníky Městské policie pověřil, aby se dané lokalitě věnovali ve zvýšené míře. Problémové nájemníky řešíme v součinnosti s vedením azylového domu, kdy se snažíme přimět vedení, k přísnějšímu postupu vůči těmto lidem, případně k jejich vystěhování. Jednám také s ředitelkou azylového domu o uspořádání veřejného setkání s obyvateli Šenvertu, na němž bychom se mohli domluvit na dalším postupu přijatelném pro všechny strany.

  Odhazování použitých jehel považuji za obrovskou neohleduplnost. Bohužel je to problém, který strážníci MP musí řešit po celém městě, nejen na Šenvertě. Každoročně se zapojují i do Akce jehla, kdy s detektorem kovu kontrolují i dětská hřiště. A přitom v našem městě působí organizace, které nabízí závislým výměnu použitých jehel za nové….

  Pokud na použitou injekční stříkačku narazíte, neberte ji v žádném případě do rukou ani nevyhazujte do popelnice. Zavolejte linku 156 a naši strážníci už se postarají o její likvidaci.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 9.10.2023

  parkování alšova II

  dotaz:
  Dobře moc děkuji za informaci a ještě jeden dotaz dá se koupit parkovací místo za naším domem?
  ~ Hansl

  odpověď:
  Dobrý den pane Hansle,

  o prodeji pozemků rozhoduje Rada města. Ta ale žádostem na odkup pozemků na účelem parkovaní v posledních letech nikdy nevyhověla. Snažíme se ke všem přistupovat stejně a pokud bychom odkup povolili jednomu žadateli, museli bychom i ostatním. Rada tyto žádosti zamítá z toho důvodů, že pokud bychom vyhověli všem, došlo by ke zkomplikování dopravní situace po celém městě.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 9.10.2023

  stavební parcely nad koupalištěm

  dotaz:
  Dobrý den, slyšela jsem, ze město plánuje stavební parcely nad koupalištěm. Je to pravda? Děkuji.
  ~ Vojtajová

  odpověď:
  Dobrá den paní Vojtajová,

  do budoucna město uvažuje s výstavbou v ulici Lipová.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 9.10.2023

  třídění odpadu

  dotaz:
  Dobrý den, jak je to v našem městě s informacemi o množství tříděného odpadu? Kdysi jsem četla, kolik se vytřídilo plastu, papíru , skla a za kolik to všechno technické služby prodali. Má v úmyslu se o tomto radnice podělit ? (např. prostřednictvím Patriota?(.

  Děkuji.

  ~ Vejvodová

  odpověď:
  Dobrý den paní Vejvodová,

  svoz odpadu má na starosti společnost SOTES, která má na svých webových stránkách volně dostupné údaje o množství svezeného a vytříděného odpadu. Momentálně uvádí, že ročně sveze a vytřídí 311 tun plastů, 485 tun papíru a lepenky, 270 tun skla a 147 tun bioodpadu. Na těchto stránkách najdete také další informace k třídění, včetně návodu, jak třídit nebo kam jaký odpad patří.

  Pokud se jedná o finance, bohužel už dávno neplatí, že prodejem tříděného odpadu se dá vydělat. Ne všechen separovaný odpad se totiž vykupuje a často se naopak musí platit za jeho likvidaci. Současná situace je tedy taková, že SOTES ze sumy, kterou utrží za výkup papíru a skla, v podstatě dotuje likvidaci plastů. A i přesto, že množství vytříděného papíru a skla dvojnásobně převyšuje množství vytříděného plastu, částka utržená za výkup těchto odpadů pokryje náklady na likvidaci plastů zhruba ze 60 procent.

  Děkuji, že se zajímáte o životní prostředí v našem městě. V případě dalších dotazů se na mě kdykoliv znovu obraťte.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 9.10.2023

  vnitroblok Spartakiádní/ Atletická

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, prosím Vás až budete mít čas zajeďte se podívat na vnitroblok Spartakiadni / Atlantická . Nic ošklivejšího v Sokolově není. Je reálná oprava? Děkuji
  ~ Řeřicha

  odpověď:
  Dobrý den pane Řeřicho,

  jakou opravu a čeho myslíte? Nejsem si jistý jestli máme na mysli stejný vnitroblok. Byl jsem se na místě podívat a musím říct, že je to jeden z nejhezčích vnitrobloků ve městě. Pouze jsem se domluvil s pracovníky SOTESU na úpravě keřů růží.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 6.10.2023

  opravy silnice v ulici k. havlíčka borovského

  dotaz:
  Vážený pane starosto, v době kdy se měla uzavírat ulice K H.B. jsem se zaradoval. Konečně se začne opravovat. Dnes jsem se tam byl podívat a zjistil jsem, že se opravují pouze chodníky a přechody (nejspíš). Bylo to pro mě docela zklamání. Dočkáme se někdy vůbec opravy tohoto tankodromu? Asi je zklamáno více lidí. Děkuji za odpověď
  ~ Šťastný

  odpověď:
  Dobrý den pane Šťastný,

  v první řadě je potřeba říci, že komunikace v ulici K. Havlíčka Borovského není v majetku města ale Karlovarského kraje. To ale neznamená, že by na jejím stavu městu nezáleželo. Vždyť se jedná o nejfrekventovanější ulici v Sokolově. S Karlovarským krajem už dlouhodobě jednáme o provedení nutných oprav. Podle poslední domluvy město vybuduje v roce 2023 na komunikaci dva klíčové přechody pro chodce (současně s tím probíhala výměna vodovodních šoupat Vodárny Sokolovsko) a v roce 2024 odbočovací pruh do ulice Tovární. Karlovarský kraj prostřednictvím Krajské správy a údržby silnic zajistí v roce 2023 opravu komunikace v úseku od okružní křižovatky u městského úřadu po křižovatku u soudu a v dalších letech opravy dalších úseků až po odbočku do ulice Tovární.

  Děkuji za Váš zájem o dění ve městě. V případě dalších dotazů se na mě kdykoliv obraťte.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 6.10.2023

  hodiny u uralu

  dotaz:
  Chtěla jsem se zeptat, proč nefungují hodiny na parkovišti před obchodním domem Ural.

  Děkuji

  ~ Nováková

  odpověď:
  Dobrý den paní Nováková,

  děkuji za upozornění. Hodiny patří společnosti CZECH TIME MEDIA, s. r. o., kterou jsme na problém upozornili. Jejich pracovníci tento týden hodiny zprovoznili.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 6.10.2023

  heyrovského ulice

  dotaz:
  Dobrý den, mám 2 dotazy.

  1) kdy začne platit dopravní změna v ulici Heyrovského? Město údajně plánuje jednosměrný provoz, z jakého směru bude?

  2) Máme od města pronajaté zahrady okolo domů od Heyrovského 1393 dolu ke kinu. Během rekonstrukcí domů se poškodili ploty. Nikdo se nemá k nápravě. Majitel domu (SUAS) nás odkazuje na město,s tím že to není jejich,a když jsem byl to řešit na městě,bylo mi řečeno ať si pošlu zadost přes e-podatelu. Ale to je přece nesmysl…

  Byl bych nerad abych dostal další pokutu za plot.

  ~ Jelínek

  odpověď:
  Dobrý den pane Jelínku,

  dopravní změna v ulici Heyrovského začala platit několik dní po tom, co jsem obdržel Váš dotaz. Jak už tedy asi víte v části ulice Heyrovského byl zaveden jednosměrný provoz ve směru od Pošty 5 po kino Alfa.

  K Vašemu druhému dotazu bych rád uvedl to, že před převzetí pozemku jsme se s jednatelem společnosti SUAS Bytová s. r. o. dohodli na tom, že oplocení vrátí do původního stavu. Váš podnět jsem předal pracovníků Odboru správy majetku, kteří šetřením na místě potvrdili, že oplocení je jen částečné. Vzhledem k původní dohodě s jednatelem společnosti osloví odbor SUAS Bytovou a bude požadovat navrácení oplocení do původního stavu.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 6.10.2023

  zateplení domů na náměstí budovatelů

  dotaz:
  Dobrý den, jen aktuální dotaz. Stále poslouchám, že jsou nové dotační programy na zateplení , které dávají obcím možnost čerpání do výše 70% nákladů. Tak se chci zeptat, zda bude Sokolov žádat o takto výhodnou dotaci na zateplení domů na Náměstí Budovatelů.

  S pozdravem

  ~ Matěchová

  odpověď:
  Dobrý den paní Matěchová,

  o využití dotace na zateplení domů na náměstí Budovatelů jsme uvažovali. Město k tomu má dokonce zpracovanou i projektovou dokumentaci. Na rozsah dotace má ale vliv celková výše energetických úspor a pouhé zateplení k dosažení těchto hodnot obvykle nestačí. Často je proto nutné kombinovat několik opatření, jako je zateplení, výměna oken, instalace fotovoltaických panelů, výměna zdrojů tepla, zelené střechy, stínící technika a další. Vzhledem k finanční náročnosti projektu a nízké dotační podpoře se vedení města rozhodlo už v březnu tohoto roku, že o dotaci žádat nebude a od tohoto projektu ustoupí. Zároveň ale pověřilo Sokolovskou bytovou, aby předložila kalkulaci na postupnou výměnu oken domů na náměstí Budovatelů.

  Energetické úspory budov jsou jednou z našich priorit a proto hledáme i další možnosti jejich realizace. Momentálně například probíhá výběr zhotovitele na výměnu více než tisícovky lamp veřejného osvětlení na úsporné LED žárovky. Plánujeme vybudování fotovoltaické elektrárny na střeše Městského úřadu Sokolov a na střechách některých budov v areálu ČOV a Baník Sokolov, na které hledáme vhodné dotační tituly. Projektů, které připravujeme nebo jsme již dokončili je opravdu mnoho. Jejich přehled můžete dohledat i na webových stránkách města v sekci Odboru rozvoje města.

  Těší mě, že se zajímáte o zlepšení životního prostředí v Sokolově. Pokud byste měla jakékoliv další dotazy nebo návrhy, neváhejte se na mě obrátit znovu.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 4.10.2023

  školní stravování

  dotaz:
  Dobrý den, ač nerada, ale musím podat stížnost na nový stravovací systém Primirest na Základní škole Pionýrů. Téměř každý den si děti stěžují, že jídlo je studené a nedobré, lépe řečeno. Jídlům chybí sůl a chuť obecně, o vzhledu a konzistenci nemluvím. Prý je to tak zlé, že to ani nejde popsat. Jedním slovem katastrofa. Pokud se situace do konce měsíce září výrazně nezlepší, tak se stravováním ve školní jídelně končíme.
  ~ Jírová

  odpověď:
  Dobrý den paní Jírová,

  chápu Vaše obavy týkající se přechodu některých našich školních jídelen na nový stravovací systém. Jedná se o rozsáhlou a zásadní změnu, a právě proto jsme vynaložili maximální úsilí na kontrolu fungování tohoto nového systému v praxi a na nápravu zjištěných nedostatků. S panem místostarostou jsme také osobně navštívili všechny dotčené základní školy, abychom měli informace takříkajíc z první ruky.

  Uznávám, že začátkem září, kdy se personál seznamoval s novými technologiemi a postupy, nemuselo být jídlo vždy podle našich očekávání. Museli jsme se vypořádat s různými výzvami. Někdy to byly dlouhé fronty, jindy vlažná jídla. Na řešení těchto problémů jsme pracovali se společností Primirest tak, abychom je co nejdříve odstranili. Během uplynulého měsíce jsme pravidelně obědy ochutnávali a s panem místostarostou jsme se shodli, že jejich kvalita se den ode dne zlepšuje. Podobnou zkušenost měla i většina oslovených dětí a pedagogů.

  Co se týče chuti jídel, chápu, že Vám, nebo Vašim dětem, mohou připadat nedochucená. Je to však součástí dodržování norem o obsahu soli v jídlech, na které dohlíží Krajská hygienická stanice. Přesto jsme se domluvili se společností Primirest, že v každé jídelně budou k dispozici slánky se solí a kořením a každý strávník si tak bude moci jídlo dochutit podle svých preferencí. Stejně tak s vedením společnosti řešíme i jiné připomínky nebo stížnosti a spolupracujeme na rychlém řešení případných nedostatků.

  Děkuji za Váš podnět. Každá zpětná vazba je pro nás velmi důležitá a pomáhá nám zlepšit situaci. Pokud byste měla jakékoliv další dotazy nebo stížnosti, neváhejte se na mě obrátit.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 26.9.2023

  průjezdnost křižovatkou vítězná - vítkovská

  dotaz:
  Dobrý den, chci se zeptat, zda se někdo z kompetentních zaobírá letitým problémem průjezdem ulice Vítkovská mezi křižovatkami Vítězná - Vítkovská a Vítkovská - Želivského, kde každý den dochází ke kuriózním a nebezpečným situacím, kdy tam proti sobě vyjedou vozidla, která se mnohdy nemohou vidět, aby posléze neměla kam uhnout a ani couvnout, podotýkám, že do křižovatek, kde za nimi stojí další auta !! Ptám se proč a jak dlouho bude k těmto situacím muset ještě docházet? Děkuji za odpověď.
  ~ Zima

  odpověď:
  Dobrý den pane Zimo,

  děkuji za Váš podnět. Tímto problémem jsme se dlouhodobě zabývali. Dopravnímu inspektorátu jsme předložili několik možných řešení, včetně vytvoření obytné zóny nebo zjednosměrnění ulic. Inspektorát však schválil pouze jedinou možnost, a to zákaz stání. Svislé dopravní značení bylo již nainstalováno a nyní by mělo být pro všechny řidiče jasné, že parkování na těchto místech není nadále možné.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 26.9.2023

  parkování alšova

  dotaz:
  Dobrý den bydlím v Alšova 1738 mám dotaz za barákem máme parkoviště nevím komu patří jestli je města nebo patří k pozemku baráku je tu jak je známo málo parkovacích stání jako v celém Sokolově ale to neřeším jde o to že jestli je nějaké nařízení nebo zákon o parkování aby zde mohlo stát jedno vozidlo buď rodiny nebo pouze jedno jednoho majitele. Máme tu souseda který zde bydlí v pronájmu a parkuje si v klidu minimálně 3 auta někdy 4 dá se proti tomu bojovat nebo ne vadí to tu všem a nikdo neví co s tím děkuji
  ~ Hansl

  odpověď:
  Dobrý den pane Hansle,

  nedostatek parkovacích míst je bohužel běžný jev nejen v Sokolově. Aut rychle přibývá a naše města nebyla stavěna tak, aby takový počet vozidel byla schopna pojmout. Čím dál častěji se tak setkáváme s problémy v dopravě včetně problémů s parkováním. Je proto logické, že Vám vadí, že jeden člověk nebo rodina zabere několik parkovacích stání a na ostatní už se nedostane. Parkoviště za Vaším domem je veřejné a bohužel Vám musím sdělit, že zákon nijak neupravuje počet zaparkovaných aut ve vlastnictví jednoho majitele nebo rodiny.

  Sokolov se samozřejmě snaží situaci řešit budováním nových parkovacích ploch, ať už například v Sokolovské u Herby nebo v ulici Heyrovského za bývalou školou. Tím to pochopitelně nekončí. Další projekty se budou realizovat v příštím roce a i v těch následujících. To se týká i ulice Mánesova, kde vybudujeme druhou část záchytného parkoviště naproti benzínce OMV. Doufejme, že tyto kroky pomohou zmírnit nedostatek parkovacích míst v našem městě.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 22.9.2023

  uzavírka v ulici b. němcové

  dotaz:
  Prosím o informaci, jak bude zajištěno vyjíždění a zajíždění motorových vozidel, obyvatel bydlících v ul. Boženy Němcové, kde je plánovaná uzavírka. Děkuji
  ~ Kurcová

  odpověď:
  Dobrý den paní Kurcová,

  uzavírka v ulici Boženy Němcové je naplánovaná ve dnech 2. – 15. října z důvodu oprav komunikace, kanálů, obrub nebo instalace osvětlení přechodu u Penny marketu. Jedná se o frekventovanou ulici a uvědomuji si, že uzavírka zkomplikuje život nejen místním obyvatelům ale i mnoha dalším, kteří tudy denně projíždí. Nicméně, musíme dbát na kvalitu a bezpečnost naší infrastruktury. Věřte mi, že jsme se snažili naplánovat opravy tak, aby jejich doba trvání byla co možná nejkratší a přitom efektivní. Bohužel, z bezpečnostních důvodů a vzhledem k rozsahu stavebních prací nebude možné po dobu rekonstrukce projíždět touto částí ulice vozidly, ani zde parkovat. Pokud bude potřebovat někdo z místních vyjet autem zaparkovaným na zahradě, bude mu to sice umožněno, ale vjezd zpátky už možný není. Pro parkování vozidel doporučuji využít parkovací plochy v docházkové vzdálenosti například v ulici Vítězná nebo u heliportu.

  Doufám, že jsem Vám situaci dostatečně objasnil. Omlouvám se za případné nepříjemnosti a děkuji Vám za pochopení a trpělivost.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 15.9.2023

  dětské hřiště šenvert

  dotaz:
  Vážený pane starosto, chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné instalovat nové herní prvky na dětské hřiště na Šenvertě. Mám na mysli herní prvky pro děti do šesti let, např. prolézačku s klouzačkou apod. Předem děkuji, s pozdravem
  ~ Hubená

  odpověď:
  Dobrý den paní Hubená,

  Děkuji za Váš podnět. Zajedu se na hřiště s pracovníky Odboru správy majetku podívat a pokusíme se hřiště zmodernizovat.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 15.9.2023

  nepořádek kolem vlakového nádraží

  dotaz:
  Vážený pane starosto, obracím se na Vás ohledně “našeho Sokolovského vlakového nádraží” Jde o neskutečný nepořádek a špínu kolem celého nádraží. O tom, že to tam nahání hrůzu, ani nemluvím. Byl jste se tam někdy podívat? Ráda Vám zašlu fotky, které jsem nedávno pořídila. Není to hezký pohled. Věřím, že v zájmu hezkého Sokolova se bude o nádraží více starat a udržovat ho v čistotě. I moje dítě se štítí těmito místy procházet. Děkuji Vám za kladný přístup.
  ~ Monika

  odpověď:
  Vážená paní Moniko,

  děkuji za Vaši zprávu. Oceňuji Vaši starost o okolí našeho vlakového nádraží a souhlasím s Vámi, že by mělo být lépe udržováno. Je pravda, že tato oblast, jak už to u nádraží a jejich okolí často bývá, představuje značnou výzvu. Denně se zde pohybuje velké množství lidí a bohužel ne všichni se chovají zodpovědně vůči veřejnému prostoru.

  Chci Vás ujistit, že se touto problematikou dlouhodobě zabýváme. Každý pracovní den se o úklid starají pracovníci Úřadu práce v rámci projektu Veřejně prospěšné práce. Instalovali jsme další odpadkové koše, snažíme se také zapojit do úklidu majitele místních provozoven, bohužel s proměnlivým úspěchem. Mohu Vás ujistit, že s vedením SOTESu a Městské policie, pod jejíž dohled spadají pracovníci projektu Veřejně prospěšné práce, průběžně jednám o dalších krocích, které by vedly k čistšímu přednádraží.

  Váš zájem o zlepšení situace velmi oceňuji a děkuji Vám za to. Rád bych Vás ujistil, že budu dělat vše pro zlepšení stavu našeho nádraží.

  S pozdravem,

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 14.9.2023

  prořezání živého plotu za zastávkou Těšovice

  dotaz:
  Dobrý den.Mám dotaz.Ohledně prořezávání živého plotu.Je to za aut.zastávkou Těšovice,u rodiných domků.Je to města né domkařů.Lidé hned co vystoupí z aut.používají to jako veřejné WC!Už jednou to tech.služby posekaly.Bylo to před 4roky.Dívat se jak tam lidé dělají potřebu je nechutné.Děkuji za zprávu.Přeji krásný den.
  ~ Pavelka

  odpověď:
  Dobrý den pane Pavelko,

  Váš podnět jsem předal pracovníkům SOTESu, kteří tento týden keře prořežou.

    Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 14.9.2023

  vysoká škola v sokolově

  dotaz:
  MF DNES 24.8.2023 - Karlovarský - str.17 článek: "Kraj chce víceoborovou vysokou školu"
  Pane starosto, není tady šance, jak ji dostat do Sokolova? Vždyť ISŠTE je v podstatě středoškolskou polytechnikou, provozuje U3V (podporováno městem), má vazby na rozhodujícího zaměstnavatele v regionu. Proč to nezkusit?!

  ~ Černík

  odpověď:
  Vážený pane Černíku,

  děkuji za Váš podnět. Mohu Vás ujistit, že vedení města tuto akci aktivně sleduje. Víme, že bylo nedávno podepsané memorandum, mezi Karlovarským krajem a Ministerstvem školství, které popisuje důležitost a opodstatnění této vysoké školy. Jsme samozřejmě v přímém kontaktu s lidmi, kteří se na tomto projektu v Karlovarském kraji podílí. Jednáme s krajským radním pro školství Jindřichem Čermákem, s předsedou Krajské hospodářské komory Tomášem Lindou i s ředitelem ISŠTE Pavlem Janusem. Na základě dohody s hejtmanem Karlovarského kraje budu členem pracovního týmu, v němž jsou zastoupeni i představitelé dalších měst jako například Chebu nebo Karlových Varů.

  Tento projekt je zatím v plenkách a čeká nás ještě kus cesty. Nicméně už teď je patrné, že umístění školy není směřované do jednoho konkrétního místa, ale mělo by být rozčleněné do několika lokalit podle oborů. Diskutuje se o Chebu nebo Karlových Varech, kde by mohly být obory spojené s lázeňstvím. Mluví se i Královském Poříčí a uvažuje se i se spolupráci se sokolovskou ISŠTE, s níž by mohla vzniknout spolupráce v oblasti strojírenské výroby.

  Proces vzniku této vysoké školy je běh na dlouhou trať, který nedávno začal. Mohu Vás ale ujistit, že Sokolov chce být aktivním účastníkem jak v jednáních, tak v samotném vzniku školy.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 13.9.2023

  venčení psů

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto. Blíží se hodně rychle Den horníků a s tím spojená slavnost (za měsíc už bude za námi). Slavnost, která má tradici, má úroveň, je pro všechny a Sokolováci i návštěvníci si ji určitě zaslouží. V loňském roce jsme na ni pozvali nové kamarády z dovolené, páry z Pardubic a ze Znojma. Pardubáci Sokolov znali, do roku 1996 sem často jezdili na návštěvu příbuzných. Ti již nežijí a od té doby zde nebyli. A málem to tu prý nepoznali! Mladý pár ze Znojma v Sokolově nikdy nebyl, představy byly spíše strašidelné. Byli jsme pyšní Sokolováci, když nešetřili překvapivým uznáním, ".že takto si Sokolov vůbec nepředstavovali.." Upravené domy, celá náměstí s bohatou květinovou výzdobou, udržované parky, nápadité kruhové objezdy na okrajích města. a další. Dobře se nám to poslouchalo a právem (a pravdivě) jsme za to chválili vedení města. Současné, předchozí, a ještě předchozí, prostě návaznosti, návaznost v jednotlivých obdobích a starost o město. Na jednu otázku jsme nedokázali při posledním posezení po úterním obědě odpovědět: "Jak je možné, že v tak udržovaném městě máte NEJOBECHCANĚJŠÍ (cituji) NÁMĚSTÍ V REPUBLICE?" (možná zbytečná moje poznámka: míněno Náměstí Budovatelů). Že to vypadá hnusně, víme dávno. Ale nejhorší v ČR?? Během celého roku jsme se na cestách po ČR i zahraničí všímali kromě místních pozoruhodností a památek také speciálně zdí, sloupků, schodů v centrech, náměstí, hlavní ulice.. Bohužel, měli pravdu, NIKDE to není horší než u nás. Mimo to jsem se celý rok snažil trošku přispět ke zlepšení: pokud jsem viděl majitele se psem, jak se blíží ke zdi, k rohu, počkal si tu chviličku (ne, že bych záměrně minuty či hodiny číhal..!). Většinou pes potřebu vykonal (někdy i opakovaně, když majitelky drbali), stěnu či schod pokropil Těch případů mohlo být do 10ti. Na mé upozornění, že toto slušný člověk nedělá, následovalo většinou mlčení. Byly však i odpovědi: že "je to jen malý chcaneček, že prostě pes značkuje, že kdyby se vys..l, tak to uklidí, ale tohleto ji nezajímá.." Ve velké většině se o tento vzhled zřejmě starají obyvatelé náměstí a blízké okolí - je to patrné hlavně po ránu v deštivý den, kdy jsou v daleko větší míře čerstvé přírůstky: proč chodit na trávník či dokonce do parku, před vchodem na mě neprší nebo jenom chviličku...). Viděl jsem ale i případ, kdy paní zaparkovala naproti bankomatu, vystoupila pro výběr peněz a pejsek vyskočil a označkoval roh vedle. Sedli do auta a odjeli. Ano, psi značkují, to je přirozené. Z vlastní zkušenosti majitele však vím, ŽE JEN TEHDY A TAM, KDE MU TO DOVOLÍM.!! Musí mi na tom ale záležet, pokud "je mi to jednou, jak to vypadá" (i takovou odpověď jsem slyšel!), tak ho samozřejmě nechám. Zpět ke Dni horníků. Přátelé opět za pár dní přijedou. A nejen kvůli nim se ptám: pane starosto, 1. lze konání (nebo spíše nekonání) majitelů psů považovat za přestupek? Například podle Obecně závazné vyhlášky o ochraně veřejného pořádku z 8.12.2022, ČL.1 Předmět a cíl ...".v rozporu s ochranou majetku nebo narušit etický vzhled města.." Je-li to přestupek, co s tím? Je jasné, že na každém rohu nemůže stát strážní MP a řešit případné přestupce. Ovšem nechat páchat přestupky v takové míře, že je i škoda nemalá..? Nebo to 2. není přestupek. Je to prostě přirozená reakce psů, kterou majitelé nechají vykonávat bez ohledu na vše ostatní.. Ano, chtěl bych znát jasnou odpověď na tuto otázku: PŘESTUPEK ANO nebo NE. V druhém případě se pokusím přátelům vysvětlit, svoji verzi: že uhlí na Sokolovsku dochází, polygon BMW je poněkud dál od města a normálně nepřístupný, hezkých měst je dneska plno...Tudíž tato forma zviditelnění NEJ.... NÁMĚSTÍM bude v dalším období pro Sokolov typická..( Pro objektivitu je třeba říci, že za část znečištění mohou i naši spoluobčané, kteří se tím zřejmě též hodlají zviditelnit a připomenout.!! Ovšem daleko větší část - podle výšky poškození či označení - dělají psi). Děkuji za odpověď. Přeji hezké dny.
  ~ Laube

  odpověď:
  Dobrý den pane Laube,

  omlouvám se za opožděnou odpověď. Váš dotaz jsem totiž konzultovat s právníky, kdy jsme řešili, jestli se v daném případě jedná o naplnění skutkové podstaty přestupku. Došli jsme ke shodě, že za určitých okolností se o přestupek jednat může. To vyplývá zejména z obecné povinnosti majitele zvířete, který má povinnost se o něj starat. Dohodli jsme se proto s velitelem Městské policie, že pokud takovéto jednání bude zjištěno, ať už strážníky nebo prostřednictvím městského kamerového systému, a bude- li ustanoven pachatel, toto jednání oznámíme k řešení příslušnému úřadu.

  Rovněž budeme pokračovat v úsilí o udržení čistoty našeho města a jeho krásy, kterou jste popsal. Sokolovská chráněná například připravuje akci na vyčištění stěn domů a opravu všech sloupů o soklů na náměstí Budovatelů. Následně bude pokračovat v pravidelném čištění, tak aby bylo náměstí pořád pěkné a čisté a aby se, nejen Vaši přátelé, cítili v Sokolově ( i na náměstí Budovatelů) příjemně.

  Děkuji za Váš dopis. V případě dalších dotazů se na mě kdykoliv obraťte.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 13.9.2023

  sekání trávy

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, po třech měsících proběhlo sekání trávy na sídlišti Michal a výsledek není příliš dobrý. Velké "plotny" posekané trávy ponechané na trávnících pomalu uvadají a hnijí, a pod nimi uvadá i trávník. Nevím, jestli by se můj návrh ujala a je realizovatelný, ale nenapadlo nikoho z vedení města nebo někoho z odpovědných pracovníků pokusit se domluvit se s ochotnými společenstvími vlastníků, svěřit jim zápůjčkou aku strunovou sekačku a požádat je, aby udržovaly posekané alespoň trávníky před panelovými domy? Možná by se našlo dost ochotných společenství, kterým není lhostejné, jak okolí jejich bydliště vypadá a převzala by na sebe povinnost města. Pokud není město schopné udržovat trávníky v dobrém stavu a nechává se tráva přerůst tak, že ji není možné dobře posekat, bylo by to možná řešení. A troufám si tvrdit, že by to v důsledku vyšlo město i laciněji. PS: Jsem si jistá, že takhle přerostlou trávu včetně trsů kopřiv před žádným domem dole ve městě nikdy neuvidím. Na sídlišti je to bohužel běžné.
  Děkuji za odpověď

  ~ Zimmelová

  odpověď:
  Vážená paní Zimmelová,

  Váš podnět ohledně neodvezené trávy jsem předal pracovníkům společnosti SOTES, kteří se v nejbližší možné době postarají o její vyhrabání a odvoz.

  Vaše myšlenka zapojení obyvatel do údržby trávníků je samozřejmě možná. Dokonce jsme o této možnosti opakovaně jednali, a to z toho důvodu, že někteří občané už úpravy okolí svých domů provádí. Každý občan, či Společenství vlastníků jednotek (SVJ), má možnost požádat o výpůjčku pozemku a následně se o něj starat dle podmínek dané výpůjčky, což zahrnuje i sekání trávy podle vlastního uvážení.

  Na závěr bych Vás chtěl ujistit, že sekání trávy probíhá v celém městě stejným způsobem. Nečiníme rozdíly mezi centrem a ostatními lokalitami. V letošním roce byla tráva na všech místech posekána třikrát, což je frekvence ovlivněná také klimatickými podmínkami. V době horkého letního počasí jsme sekání museli úplně zastavit, jelikož růst trávy byl minimální.

  Děkuji za Vaše náměty a za zájem o dění ve městě S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 28.8.2023

  zanesená vpusť dešťové kanalizace v ulici švabinského

  dotaz:
  dobrý den za zadním vchodem švabinského 1732je zanesena vpusť pro dešťovou kanalizaci a při intenzivním dešti se tvoří velká louže a může zatéc až do sklepu
  ~ Husák

  odpověď:
  Dobrý den pane Husáku,

  děkuji za upozornění. Váš podnět jsem předal pracovníkům SOTESu, kteří vpusť minulý týden vyčistili.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 28.8.2023

  vlakové jízdní řády

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda má město nějaký vliv na tvorbu (resp. připomínkování) jízdního řádu pro vlakové spoje objednáváné krajem? Pro občany Sokolova je totiž problematická časová poloha spoje Os 7027 s odjezdem v 22:54 z Chebu (dle návrhu jízdniho řádu zveřejněného Správou železnic to zůstavá stejné i pro příští rok), který "docela těsně" ujíždí poslednímu vlaku linky Ex6 z Prahy (IC 554). Pro Sokolov je tak posledním spojem z Prahy Pendolino, které jede o 2 hodiny dříve. Posun zmíněného regionálního spoje Os 7027 o cca 30 min později by tak dal vzniknout přestupní vazbě, která by byla výhodná nejen pro vysokoškoláky ze Sokolova, kterým končí v pátek výuka v pozdních odpoledních hodinách.

  Předem děkuji za odpověď.

  ~ Hlaváček

  odpověď:
  Dobrý den pane Hlaváčku,

  tvorba jízdního řádu je v tomto případě výsledkem spolupráce Karlovarského kraje s městy a obcemi. Ty informují Koordinátora integrovaného dopravního systému (dále jen Koordinátor), který jízdní řády tvoří, o přepravních potřebách svých obyvatel. Na základě poskytnutých dat musí Koordinátor jízdní řády sestavit. Vzhledem k množství subjektů zapojených do Integrovaného dopravního systému ale není možné plně uspokojit všechny strany.

  Váš podnět jsme předali Koordinátorovi k posouzení a obdrželi tuto odpověď, která pro Vás bohužel nebude příznivá:

  Děkujeme Vám za zaslání podnětu k železničnímu jízdnímu řádu. Opoždění uvedeného vlaku do požadované časové polohy není reálné, protože večerní rozjezdová skupina vlaků váže na konec směn, zejména v chebském průmyslovém parku, přičemž ze strany města Cheb naopak dorazily podněty na zvýšení těsnosti těchto přestupních vazeb a odjezdy poněkud dřívější. Protože jsme shledali, že úpravy jak do dřívější, tak pozdější časové polohy, by měly nepříznivé dopady nad úroveň hypotetických dopadů pozitivních, po diskuzi s dopravcem České dráhy a s ohledem na jeho detailní přehled o cestujících a jejich potřebách jsme od prosazování těchto dvou návrhů k předmětnému vlaku upustili. S pozdravem Jan Mládek KIDS KK

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 28.8.2023

  chov psů

  dotaz:
  Dobrý den měla bych dotaz procházíme z Chebu máme v pronájmu zahradu a máme problém z jedním sousedem nebo máme dva menší pejsky na zahradě s tim ze mají přístřešek teď udělány že stanu otevřeni aby byl vzduh granule vodu vše mají chodíme jsem 3 × denně a on nás tu napadá že týrame psy že jsou bez vody atd....přitom vše mají ale podívat jde nejde .....vše mám focene jak je to vše uděláne aby jsme měli důkazy.....máme v plánu stavět kotec ale čekáme až budou finance a dřevo na spotřebu kotce děkuji za informaci
  ~ Dzupinová

  odpověď:
  Dobrý den paní Dzupinová,

  abychom Vám mohli poskytnout, co možná nejpřesnější informace, bylo by nejlepší spojit se telefonicky a věc probrat. Pokud mi na sebe pošlete telefonní číslo, předám ho Psímu útulku Sokolov nebo Městské policii, kde jsou v tomto oboru odborníci, a ti se s Vámi spojí a poradí Vám, jak postupovat.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 28.8.2023

  požár železničních pražců v tisové

  dotaz:
  Dobrý den, Včera když začala hořet skládka na Tisové,tak bychom jako občani chtěli vědět to,proč nepřišla SMS v rámci systému rychlého varování? Hlavně ze chodi třeba 3 zprávy během hodiny na blížící déšť,který kolikrát nepřijde. Myslím si,že někdo dost pochybil,a měl by za to nést zodpovědnost.
  ~ Jiří

  odpověď:
  Vážený pane Jiří,

  již osm měsíců využívá naše město aplikaci Záchranka jako hlavní nástroj pro informování občanů o mimořádných událostech. Od počátku tohoto roku jsme opakovaně vyzývali veřejnost k instalaci této aplikace na svá mobilní zařízení.

  V minulosti jsme pro podobné účely využívali Infokanál, nicméně kvůli nízkému zájmu ze strany občanů a vysokým nákladům na jeho provoz jej v současné době používáme minimálně. Pro Vaši představu, zatímco počet lidí registrovaných k odběru zpráv z Infokanálu byl menší než 600, v aplikaci Záchranka je to více než 7000 lidí.

  Zprávy o počasí, které dostáváte, jsou generovány automaticky na základě dat poskytnutých Českým hydrometeorologickým ústavem, město Sokolov se v tomto procesu nijak neangažuje.

  Co se týče situace ohledně požáru, průběžně jsme o ní informovali také na našich facebookových stránkách, kde pravidelně zveřejňujeme veškeré důležité informace.

  Dovoluji si Vám doporučit instalaci aplikace Záchranka na Váš mobilní telefon. Návod na její instalaci naleznete zde: https://bit.ly/47NENjZ

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 28.8.2023

  požár v tisové

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto. Dnes jsem zaregistrovala kolem 11hodin z venku příšerný puch. Zkoumala jsem v domě co tu kdo pálí, a ona mi řekla sousedka, že na Vřesové hoří skládka, že to slyšela v rádiu. Tak jsem hned pozavírala okna. Ale myslím že by to město mělo vyhlásit, tyto čmoudy nejsou nic dobrého, samé fenoly a kdoví co ještě. Je to určitě karcigodení. Dnes je sice sobota, ale určitě máte takovéto události nějak zajištěné.
  ~ Krenžálková

  odpověď:
  Dobrý den paní Krenžálková,

  pravděpodobně už dnes víte, že v pátek večer začala hořet skládka železničních pražců poblíž elektrárny Tisová. Majitelem elektrárny i sousedních pozemků je Sokolovská uhelná (SUAS), která elektrárnu v roce 2016 koupila od ČEZ. Skládka pražců leží sice na jejích pozemcích, ale ty má pronajaté firma Waste Solutions.

  Zápach z požáru byl cítit po širokém okolí, ale podle měření hasičů byly koncentrace znečištění vzduchu minimální. Požár takového rozsahu, jaký likvidovali hasiči od pátku v areálu u Tisové na Sokolovsku, produkuje velké množství kouře, který obsahuje stejně velké množství nebezpečných látek. Opravdu zdraví nebezpečné byly koncentrace v bezprostředním okolí místa zásahu, proto hasiči pracovali v dýchací technice. V širším okolí již byly zplodiny hoření naředěné okolním vzduchem. Požár tak bylo vidět, a především cítit, na velkou vzdálenost. Měření provedené chemickou laboratoří ale vyloučilo překročení limitů, kdy by bylo možné mluvit o nebezpečných koncentracích.

  Občany jsme o této události informovali na facebookových stránkách města a také prostřednictvím sms zpráv z aplikace Záchranka. Skrze tuto aplikaci je možné získávat informace o nenadálých událostech, živelných pohromách atd. V současné době je v této aplikaci zaregistrovaných přes 7000 lidí ze Sokolova i okolí. Doporučuji i Vám, abyste si tuto aplikaci do svého mobilního telefonu stáhla také. Návod, jak na to, naleznete pod tímto odkazem: https://bit.ly/47NENjZ

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 22.8.2023

  SITUACE V HEYROVSKÉHO ULICI II

  dotaz:
  Krásný den přeji. Děkuji za vaší odpověď a moc si toho vážím. Ano jde vidět že se opravdu zvýšila aktivita jak MP tak Prevence kriminality,bohužel ale na situaci se nic k lepšímu nezměnilo a to nepíšu že je to vina vaše či MP atd. Bohužel občané na výzvy či jinak sankciování neslyší. A já vám povím jaký je v tom problém. Je zapotřebí navázat úzký kontakt a spolupráci v Romské komunitě s osobou která má nějaký vliv na tyto Romské občany. Zvolit si lídra který bude chodit mezi Romskou komunitu a snažit se s nimi komunikovat a řešit jaký koliv problém v té dané části nebo problémů. Člověk který bude v kontaktu s městem,policii MP a s pracovníky prevence kriminality. Jak píšu ale opravdu to musí být člověk který bude Rom ,protože jediná osoba z naší komunity jim umí říct a vysvětlit vše tak, aby to pochopili,zkrátka po našem "Romsky". Vycházím z vlastní zkušenosti kterou mám jako člověk který pracoval v Sokolovské noclehárně a nizkoprahovém denním centru. Také jsem členem Romské politické strany Roma Luma kde se snažíme tyhle situace řešit i v jiných regionech,kde máme své zastoupení naší strany. Určitě není ani novinkou to,že majorytní občané našeho města mají určitou averzi když slyší nebo vidí že něco protipravního provede Rom. To si nebudeme nalhávat a stačí si přečíst komentáře na sociální síti FB NÁŠ SOKOLOV. Ale i to chápu, proto vám píšu jako Rom a občan našeho města Sokolov,že i já chci být nápomocen řešit tuto situaci a přispět tak k dobru našemu městu. Ještě jednou moc děkuji za vaší odpověď a přeji krásný den. Občan Sokolova
  ~ Olah

  odpověď:
  Dobrý den pane Olahu,

  zástupce romské komunity, který by fungoval jako prostředník mezi radnicí a romskou komunitou, jsme se několikrát snažili najít. Ale bezvýsledně. Pokud někoho takového znáte, budu rád, když mě navštívíte, abychom záležitost probrali.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 18.8.2023

  Český dům

  dotaz:
  Dobrý den, zajímalo by mne, proč bývalý hotel Český dům stále chàtrá a kdo jako vlastník za tuto krásnou stavbu zodpovídá. Děkuji za odpověď.
  ~ Karásková

  odpověď:
  Dobrý den paní Karásková,

  Český dům je bezpochyby architektonicky hodnotnou budovou v našem městě a je velká škoda, že chátrá. Jeho vlastníkem je akciová společnost Sokolovská obchodní, která by se o něj měla starat a případně také zajistit jeho obnovu. S touto společností už jsme několikrát jednali o převzetí objektu. Bohužel, přes veškeré naše úsilí a pokusy, jsme nebyli schopni dosáhnout žádné dohody.

  Doufám, že se nám v budoucnu podaří najít řešení, které bude pro všechny strany přijatelné a umožní nám obnovit tento historický objekt.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 18.8.2023

  heyrovského ulice

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto,

  situace v ulici Heyrovského je již opravdu neúnosná! Strach slušných lidí roste oprávněně, kdy se z této ulice stává druhá Nádražní! Naše byty se stávají neprodejními a pronajmout půjdou jen zase nepřizpůsobivým! Ale vše tu bylo již řečeno, dle Vás nemá nic řešení. Pokud vidím jednání Rotavského pana starosty, který zvedl Rotavu neuvěřitelným způsobem, myslím si, že nějaká řešení by se mohla najít. Chtěla jsem se hlavně zeptat, zda nestojí za to, alespoň zrušit lavičky na tzv. chemičáku? Nikdo slušný je využít stejně nemůže, neboť zde mládež nepřizpůsobivých užívá drogy, pořvává po ostatních procházejících, dělá zde nepořádek. Pojďme jim sebrat zázemí k dalšímu páchání přestupků. Parkem se nedá již projít s dětmi a ani se psy, jelikož jsou zde všude střepy a strach z těchto lidí.

  Děkuji

  ~ Veronika

  odpověď:
  Dobrý den paní Veroniko,

  nikdy jsem neřekl, že něco nemá řešení. V případě Vaší ulice poukazuji na to, že město má v tomto ohledu omezené možnosti a bohužel neexistuje jednoduché a okamžité východisko z Vašich problémů. Děláme ale vše, co je v našich silách. Ve Vaší lokalitě jsme posílili hlídky Městské policie i Asistentů prevence kriminality, za účelem předcházení protiprávnímu jednání a zvýšení pocitu bezpečí tamních obyvatel.

  Prosím také Vás občany, abyste nám pomohli situaci řešit. Naši strážníci a Asistenti prevence nemůžou být všude. Kdykoliv uvidíte, že dochází k porušování zákona, zavolejte Městskou (156) nebo státní policii (158). Věřím, že společnými silami se nám podaří do Vaší lokality opět navrátit klid a pořádek.

  S přáním hezkého dne

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 18.8.2023

  prořezání keřů

  dotaz:
  Dobrý den, mohu poprosit o prořezání/zkrácení šeříku před domem Jelínkova 1897? Mockrát děkuji.
  ~ Novotná

  odpověď:
  Dobrý den paní Novotná,

  Váš podnět jsem předal pracovníků SOTESu, kteří už keř v průběhu týdne prořezali.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 18.8.2023

  situace v heyrovského ulici

  dotaz:
  Dobry den pane starosto. Píšu jako občan Sokolova a jako Rom z ulice Heyrovského. Reaguji na komentář který Vám napsala paní. Mohou potvrdit to samé co v jejím clanku píše. Neustálý řev, bordel a dokonce bezdůvodně napadení občanů na chodnících. Situace je tu opravdu neúnosnéá až alarmující. Dobře berme v úvahu že děti lítají a o prázdninách bohužel je situace taková, ale pokud rodiče neumí v případě poškozování cizího majetku své dítě nějak potrestat nebo aspoň domluvit aby se věc neopakovala, potom budeme v neustálém problémů. Je zapotřebí zvýšit prevenci kriminality,větší vyjížďky městské policie. Omlouvám se ale opravdu před osmi lety se toto v ulici Heyrovského nedělo. Děkuji
  ~ Olah

  odpověď:
  Dobrý den pane Olahu,

  mrzí mě, jak se situace ve Vaší ulici vyvíjí. Na zlepšení poměrů intenzivně pracujeme. V průběhu prázdnin se na celou lokalitu ve zvýšené míře zaměřují jak strážníci Městské policie, tak Asistenti prevence kriminality. Bohužel zde neexistuje jednoduché řešení. Nedávno se například strážníkům podařilo přistihnout děti, které kamením tloukly do zaparkovaných aut, až u jednoho z nich rozbily boční okna. Případ strážníci předali státní policii a zabývat se tím bude také Odbor sociálních věcí.

  I když jsme v oblasti kolem ulice Heyrovského zvýšili počty strážníků a Asistentů, nemohou být vždy a všude. Apeluji proto také na Vás občany, abyste v případě, že se stanete svědky přestupkového nebo protiprávního jednání, kontaktovali Městskou (156) nebo státní policii (158).

  Uvědomuju si, že se jedná o významný problém, který ovlivňuje kvalitu života v dané oblasti. Věřte, že naše snaha je vytvořit bezpečné a klidné prostředí pro všechny obyvatele. Pokud byste měl další dotazy nebo připomínky, neváhejte se na mě obrátit. Vaše zpětná vazba je pro nás velmi cenná a pomáhá nám v našem úsilí o zlepšení situace.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 15.8.2023

  dětská hřiště v areálu bohemia

  dotaz:
  Dobrý den, tímto bych se chtěla zeptat, zda město Sokolov v následné době neuvažuje a vybudování nového dětského hřiště (pro menší děti- školkového věku) na ploše v parku Bohemia, jak bylo před několika lety k dispozici?! Sice zde před lety bylo jedno menší, s pár dětskými hracími prvky, avšak časem bylo postupně demolováno vandaly. Je veliká škoda, že nyní jako rodič malého dítěte v těchto velkých a pěkných klidných prostorech nenajde místo, kde by si jeho dítko mohlo na chvíli pohrát.

  Děkuji za odpověď

  ~ Volfová

  odpověď:
  Dobrý den paní Volfová,

  děkuji za upozornění. V areálu jsou v současné době dvě dětská hřiště. Nedávno proběhla jejich kontrola, které jsem se zúčastnil také a musím uznat, že už nejsou v nejlepší stavu. Z toho důvodu připravíme studii na jejich obnovu a případné rozšíření.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 9.8.2023

  Rekostrukce slovenské ulice

  dotaz:
  Dobrý den,moc nechápeme proč se nedodělala silnice u koupaliště celá,až kolem zverimexu a příjezdová cesta k baníku.Proč se to má dodělat až příští rok,možná.Děkujeme.
  ~ Pospíšil

  odpověď:
  Dobrý den pane Pospíšile,

  důvodů, proč jsme neopravili celou ulici najednou, je hned několik. Jednak bychom takto rozsáhlou opravu pravděpodobně během jedné stavební sezóny ani nestihli dokončit. Navíc bychom významným způsobem omezili obyvatele ulice, a to minimálně z pohledu parkování. Stejný problém by měli i návštěvníci koupaliště. Opravy Slovenské ulice směrem k parkovišti Smrk navíc mohou začít až po rekonstrukci kanalizace, před parkovištěm. Jejím vlastníkem je Vodárna Sokolovsko, která naplánovala její opravu až na příští rok. Teprve jakmile dokončí práce, můžeme začít s rekonstrukcí dešťové kanalizace, silnice a chodníků my, a i tak budeme mít co dělat, abychom práce stihli zrealizovat do konce příští stavební sezóny.

  Děkuji za Váš zájem o dění v našem městě. V případě dalších dotazů se na mě kdykoliv znovu obraťte.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 4.8.2023

  kanály v tovární ulici

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla bych pouze upozornit na odkrývající se kanál u cesty ,vedoucí z Tovární ul. směr Mičurinova( lesem).Již delší dobu je tento kanál z části podemletý a nyní po velké čtvrtečním lijáku je už odsunutý a hrozí tu nebezpečí pádu.Myslím,že by bylo vhodné zkontrolovat i ostatní kanály v tomto kopci.Děkuji s pozdravem
  ~ Abrhámová

  odpověď:
  Dobrý den paní Abrhámová,

  děkuji za upozornění. Váš podnět jsme předali Vodárně Sokolovsko, která je majitelem těchto kanálů. Podle informací od společnosti byli na místo vysláni její pracovníci, aby prověřili stav kanálů, ale žádné nedostatky, o kterých píšete, nezaznamenali. Můžete, prosím, upřesnit místo, které máte na mysli?

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 28.7.2023

  plocha před garážemi v ulici tovární II

  dotaz:
  Dobry den

  jeste jednou dekuji za reakci na zadost. Oprava probehla, ale ted po desti mam pred garazi velkou louzi (viz priloha). Slo by to, prosim, jeste nejak upravit, zvednout? V case uprav ksem nebyl doma a nemohl jsem nejakym zpusobem reagovat.

  Dekuji za Vas cas a s pozdravem

  ~ Tomčík

  odpověď:
  Dobrý den pane Tomčíku,

  děkuji za upozornění. Problém vyřešíme. Prosím jen o trpělivost. Momentálně totiž po městě probíhá mnoho oprav a pracovníci SOTESu jsou plně vytížení. Jakmile to bude jen trochu možné, provedou opravu u Vás.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 26.7.2023

  skládka stavební suti

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto. O životním prostředí se hovoří (a troufnu si napsat, že v Sokolově se pro jeho zlepšení a zkrášlení nejen mluví, ale hodně dělá - obě náměstí, kruháče, parky..) často, mnoho, opakovaně. Pokud nejde o extrémní názory, vítám podobné debaty. V této souvislosti nevím, co si mám myslet o navezené stavební a silniční suti za Podlahovým centrem HAMIRO v ulici Chebská. Přesněji na dvou panelových cestách vlevo od spojky na Cyklostezku č.6 k silnici č. 210. Na první je navezen odpad ze silnic či chodníků, kusy asfaltu a dalšího materiálu. Hromady z aut vysoké tak 1 metr v délce cca 100 m. Na druhé podobně navezený materiál, tentokrát kusy betonu, štěrk, zemina. První *skládka* je určitě ČERNÁ (alespoň co barvy materiálu!). Nebo jsou snad černé obě? Jako obyčejný občan a laik si nedovedu představit, že by odbor životního prostředí povolil něco podobného v rámci nakládání s odpady pro stavební záměry.. Byť jako skládku dočasnou. Uvedení do původního stavu bez újmy pro okolní přírodu se jeví jako nemožné... Děkuji a přeji hezké letní dny.
  ~ Laube

  odpověď:
  Dobrý den pane Laube,

  podobných upozornění jsme obdrželi více. Informovali jsme proto občany o situaci na našich facebookových stránkách začátkem července. Nejedná se o černou skládku, ale o deponii stavební suti. Naváží ji tam firma, která aktuálně provádí rekonstrukci parovodu v Husových sadech. Město požadovalo, aby suť z výkopů nezůstávala v parku ani v jiných částech města. Proto firma vyváží stavební odpad na tento pozemek, který je majetkem společnosti Sokolovská uhelná - stejně jako parovod, který je právě v rekonstrukci. Jen co bude rekonstrukce parovodu hotová, stavební suť se opět převeze zpět na původní místo a daný pozemek bude uvolněn.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 26.7.2023

  problémy v Heyrovského ulici

  dotaz:
  Dobrý den, vážený pane starosto, chtěla bych, jako paní níže, požádat o řešení situací, které nám nastávají v ulici Heyrovského, četla jsem příspěvek od paní Kateřiny včetně Vaší odpovědi a tak chci apelovat, aby se řešily příčiny a ne následky. Včera k večeru 17.7. se v ulici opět strhla hádka sousedů na straně jedné z vchodů 1564 a 1544 s obyvateli bytů vchodů 1542 a 1546. Bydlím zde již spoustu let, ale raději se z obavy o své zdraví a automobil zaparkovaný před domem do těchto hádek aktivně nezapojuji. Ponechme stranou věčné posedávání a pořvávání místních obyvatel, to chápu-li dobře, řešitelné zákonem není. Co ale zákonem řešitelné je, je poškozování majetku, neustálého vyhazování odpadků jak z oken tak svévolně na ulici, poškozování veřejné zeleně, zakládání černých skládek ve formě vyhozených praček, ledniček, sedacích souprav atd. Nedávno zde zapálili sousedům ochranu plotu, včerejší hádka byla z důvodu, že se místní minority po chodníku a po silnici prohánějí na nějakém starém dvoukolovém vozítku a párkrát s ním narazili do aut, která jsou v ulici zaparkována. Další věcí je, že se k nám do ulice nastěhovali někteří, co bydleli v ulici Nádražní a od té doby je tady mnohem větší spoušť, než na kterou jsme si za poslední léta zvykli. Chci se tedy zeptat, kam až to necháme zajít, než se začnou místní problémy řešit, nemáme zde ani kameru, která by místní prostor monitorovala pro případné řešení stavů budoucích. Situace se denně stupňuje a začíná být těžce neúnosná, viděla jsem zde v posledních dnech strážníky Městské policie, kteří zde něco vyřizovali s místními, ale den na to je zde opět bordel, řev a situace se zde nemění ba naopak místní přistěhovalí začínají být agresivní a na jakékoli napomenutí sousedy, aby po sobě nezanechávali alespoň odpadky, když už musí celý den řvát jak paviáni a pouštět si hlasitou hudbu, reagují agresivně. Pane starosto, prosíme a žádáme jen to, abychom zde mohli žít zase v klidu a míru, abychom mohli mít přes den otevřená okna a nemuseli 16 hodin denně poslouchat řev, nemuseli se bát o svůj majetek a nemuseli denně koukat na beztrestné páchání všech výše jmenovaných přestupků ze strany minority. Za většinu obyvatel ulice Heyrovského děkuji za jakékoli budoucí řešení.

  Přejí hezký den

  ~ Zábranská

  odpověď:
  Vážená paní Zábranská,

  rozumím tomu, že byste si přála vidět řešení příčin, nikoliv pouze následků. Souhlasím s Vámi, že by to byl ideální přístup. Bohužel ale ve většině případů nemáme mnoho možností, jak daným problémům předcházet. Patří sem třeba postávání hloučků mládeže na ulici. Na základě stížností, které jsme obdrželi, „vytlačili“ strážníci městské policie jednu takovou skupinku od křižovatky ulic Heyrovského a Křižíkovy. Ta se ale přesunula o kus dál, před večerku v Heyrovského ulici.

  Co se týče vyhazování odpadků z oken na chodník, neeviduje Městská policie žádný takový případ. Pokud nejsou strážníci na místě a pachatele přestupku nechytí přímo při činu, dá se taková situace řešit jen těžko. V tomto případě nám opravdu nezbývá nic jiného, než nepořádek uklidit.

  Píšete také o černých skládkách. Těmi se Městská policie zabývá. Ve většině případů se ale nakonec ukáže, že se jedná o nábytek nebo elektroniku, jejíž odvoz si majitel objednal přes taxi- odpad od SOTESu. Taxi nejezdí každý den, a tak tam například lednička nebo pračka den dva stojí.

  Situace ve Vaší lokalitě nemá jednoduché řešení. Přesto se podněty občanů zabýváme a snažíme se nalézt přijatelné východisko. V reakci na Vaše sdělení, jsme již zintenzivnili četnost výskytu Asistentů prevence kriminality i hlídek Městské policie a doufáme, že to pomůže některým incidentům předcházet.

  Důležitá je pro nás v těchto případech pomoc občanů. Kdykoliv se stanete svědkem protiprávního jednání, volejte Městskou (156) nebo státní (158) policii, abychom mohli daný problém řešit okamžitě.

  Děkuji Vám za to, že jste mě informovala o problémech ve Vaší ulici a doufám, že námi zavedená opatření povedou k brzkému zlepšení situace.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 26.7.2023

  popelnicová stání v ulici vítězná

  dotaz:
  obracím se na Vás zda existuje řešení ze strany města či SOTESU nebo zda se připravuje řešení ohledně zabezpečení nebo dozorování odpadních nádob na ulici VÍTĚZNÁ a sídlišti takovém , především těch velkokapacitních. Jako předseda SVJ se ptám jménem dotazujících se platících vlastníku i, družstevníků i občan.?? Platíme řádně ale řešení stále nepřichází i přestože není den kdy kontajnery vytěžují firmy i lidé , kteří za tuto službu na Vítězné neplatí. Nemluvě o večerních a nočních náletech sběračů a hluku kolem kontajnérů. Sotes hospodaří s přebytkem a i proto se ptáme plánuje město řešení po kterém voláme již řadu let !!? MP nestačí reagovat časově nebo síše nereaguje , protože než dorazí jsou všichni pryč. Existuje nějaké obrana . Popř. navrhuji všem snížit poplatek či platit jen za využívání ( např čip ) , nebo klec jako v Chodově nebo H.Slavkově atd . Pomůže foto či video dokumentace ? POMŮŽETE NÁM TO ŘEŠIT !!!
  ~ Vácha

  odpověď:
  Vážený pane Vácho,

  v současné chvíli město neplánuje budovat uzamčená stání pro odpadní kontejnery. S čím ale počítáme je budování podzemních kontejnerů v některých ulicích, mezi které je zařazena i ulice Vítězná. Jedná se ale o finančně náročný projekt. V současné chvíli proto připravujeme žádosti o dotace.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 17.7.2023

  odpadkové koše na cyklostezce k jezeru michal

  dotaz:
  Příjemný den. Kdo má nastarost vypraznování odpadových košů na cyklostesce k jezeru Michal. U měs.koupaliště,od března nevyprázdněn ..
  ~ Ota

  odpověď:
  Dobrý den pane Oto,

  koše vyprazdňují pracovníci společnosti SOTES. Je pravda, že v poslední době se k nim kvůli probíhající stavbě, která uzavřela hlavní příjezdovou cestu i část přístupové cyklostezky, nedostali. V reakci na Váš podnět vedení společnosti rozhodlo, že tato lokalita bude dočasně obsluhována pěšky, aby bylo vše v pořádku.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 16.7.2023

  záměry provedení úprav kolem řeky ohře

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto. Po několikaměsíční odmlce Vám opět píšu A to hned ve dvou záležitostech. 1) Dne 29.6.2023 jsem uviděl na vlastní oči z obnovené Krejcarové lávky u ostrůvku v slepém rameni Ohře u jeho levého břehu bobra. (Možná, že už to je známo i jiným lidem, nevím.) Zaslechl jsem ale, anebo jsem to někde četl, že je tu nějaký úmysl či záměr tento ostrůvek případně i rameno "zkultivovat" a ostrůvek zpřístupnit lidem. Proto se na Vás obracím s touto prosbou: nic tam radši nedělejte a nechte tyto biotopy bobrům a dalším tam žijícím tvorům. Máme tu bílé čápy s mladými, labutě také s mladými a teď k nim ještě přibyl bobr. Já si myslím, že to pro toto město může být jen a jen velká pocta, že si tito tvorové vybrali ke svému životu právě jeho prostory.
  2) Další má připomínka také souvisí s řekou Ohří. Dozvěděl jsem se totiž, že na pravém břehu řeky o několik set metrů níže má vzniknout jakési předsunuté kotviště pro vodáky. (Prý aby to měli blíže do města.) V této souvislosti bych chtěl připomenout neblahou událost, ke které došlo právě v těchto místech v květnu roku 2021, kdy tu kvůli velmi pochybnému vodáckému přívozu (pouhých 200m od mostu !!!) uhynula jedna labuť poté, co strčila hlavu do otvoru v paletě tvořící nástupní molo - a už ji zpátky nemohla vytáhnout. Kvůli tomu se následně utopila.... I dnes tu žijí labutě dokonce i s mladými. Byl bych opravdu velice nerad, kdyby se tu obdobná tragédie měla zopakovat. A tak bych opět vznesl stejnou prosbu, jako v předcházející poznámce. Nic by se tam v tomto směru nemělo dělat. Vodáci mají dostatečné zázemí na tábořišti u loděnice na levém břehu řeky a pokud by si chtěli zajít do města, mají jednak k dispozici svoje vlastní nohy a k tomu dva mosty a dvě lávky přímo ve městě. Nehledě na to, že část města je i v levobřežní části kolem nádraží. Děkuji Vám za pozornost. S pozdravem

  ~ Salák

  odpověď:
  Dobrý den pane Saláku,

  v tuto chvíli se jedná pouze o uvažované záměry. Veškeré úpravy týkající se okolí vodních toků se nejprve projednají s dotčenými orgány, včetně orgánů ochrany přírody, a budou podléhat posouzení ve správním řízení. V jeho rámci se k nim vyjádří také vlastník a správce toku. Přítomnost bobra evropského a případně i dalších živočichů se bude určitě brát v potaz. Výsledek potřebných řízení nelze předjímat. V současné chvíli ani není jisté, zda se budou záměry vůbec realizovat a pokud ano, tak v jaké podobě a za jakých podmínek.

  S pozdravem Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 16.7.2023

  stížnost na přelety letadla

  dotaz:
  Dobrý den,máme dotaz ohledně letadla,které poslední dny,možná i týdny létá nad obcemi Citice,Bukovany,Svatava a dalších obcí,včetně na jezerem Medard i poblíž ETI.nechápeme,proč létá nad obydleným ůzemím.Letadlo vypíná např.motor potom opět startuje a dělá různé vývrdky.Proč nelétá např.nad letištěm u obce Rovná nebo nad Karlovarským letištěm.Tam nebude nikoho ohrožovat.Myslíme si,že jde hlavně o bezpečnost obyvatel,a ne,že jeden pilot,možná začatečník se nad tímto ůzemím bude učit létat.Děkujeme.
  ~ Pospíšil

  odpověď:
  Vážený pane Pospíšile,

  těmito záležitostmi se zabývá Úřad pro civilní letectví. Pokud chcete podat stížnost, je potřeba znát k identifikaci letadla čas a místo jeho pohybu. Výhodou (ale ne nutností) je také pořízení fotografie nebo videa. Na základě dodaných podkladů pak můžou pracovníci úřadu letadlo vypátrat a následně situaci řešit. Níže Vám zasílám odkaz na elektronickou podatelnu Úřadu pro civilní letectví, kam můžete svůj podnět napsat: https://www.caa.cz/urad-pro-civilni-letectvi/podatelna/ . Případně mi znovu napište a věc se pokusíme vyřešit společně.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 16.7.2023

  bezbariérový přístup na Městský úřad

  dotaz:
  Dobry den pane starosto, dnes jsem sla na urad a potkala jsem bloudiciho vozickare pred budovou.....pomohla jsem mu najit bezbarierovy vstup do budovy (prvni problem,nedostatecne kolem budovy vyznacen) pote jsem mu pomohla v bezbarierovym vstupu otevrit dvoje tezke dvere (druhy problem, opravdu toto ma k bezbarierovemu vstupu daleko).Zkuste si sednout na vozik a ty dvere otevrit. Zijeme v 21 stoleti a tohle je opravdu ostuda!!!!Pan byl zoufaly ,ze je odkazany na pomoc druhych. Neni sam schopny si zajet udelat OP. Mozna by vazne nebylo od veci si sednout na vozik a zkusit si vstupy i do ostatnich uradu....treba Urad prace je taky dost problem. Nezoobte se na me,ale s timto je potreba zacit neco delat, zkuste si predstavit na jejich miste sebe,ze nejste sam schopen se dostat na urad. TY dvere jsou pro vozickare vazne vysmech!!!!! Dekuji Stoklasova

  odpověď:
  Vážená paní Stoklasová,

  děkuji za Váš podnět. Stávající bezbariérový přístup byl vybudován v roce 2012 a za posledních několik let jsme nezaznamenali žádné stížnosti na jeho funkčnost. Avšak, stejně jako Vy, považuji tento prvek za nepostradatelný, a proto jsem situaci osobně prověřil.

  Přidáme směrovou tabuli před hlavní vchod, která bude odkazovat k bezbariérovému vstupu orientovanému směrem na parkoviště u Uralu. Tento vstup je již nyní označený viditelnou cedulí se symbolem pro vozíčkáře.

  Co se týče dveří u tohoto vchodu, souhlasím, že v současné době jde jejich otevírání obtížně. Je to způsobené vysokými teplotami, které ovlivňují roztažnost materiálu dveří. Během chladnějších dní nebo v ranních hodinách tento problém neregistrujeme. U dveří je ještě umístěný telefonní komunikátor, který umožňuje návštěvníkům úřadu spojit se s pracovníky recepce. Ti jsou připraveni přijít a dveře jim otevřít, případně pomoci s překonáním dalších překážek. Stejný komunikátor je pak ještě instalovaný v suterénu budovy naproti výtahu. Tyto komunikátory lépe označíme pomocí viditelných cedulí, aby o nich lidé věděli a mohli je použít, pokud bude třeba.

  Ve věci přístupu na Úřad práce, o kterém jste se také zmínila, Vám bohužel nemůžu pomoci, jelikož se jedná o státní instituci, nikoliv městskou. O Vašem podnětu ale informuji ředitelku ÚP.

  Pokud budete mít v budoucnu jakékoliv další podněty, neváhejte se na mě obrátit.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 13.7.2023

  veřejné setkání k situaci v ulicích Sokolovská, Heyrovského, Hornická a Křižíkova

  dotaz:
  Hezký den, měla bych dotaz k veřejnému setkání které proběhlo 27.4., které se mělo mimo jiné týkat ulice Sokolovská (Účko). Byla jsem mimo ČR a tak by mně zajímalo co se tam řešilo/vyřešilo ohledně problematiky v Účku? Myslím, že nejsem jediná koho už přestává bavit pouze přihlížet tomu, jak se z této dříve klidné ulice stává geto plné odpadků. U bývalých koberců Trend se den co se sházejí různé partičky mladých lidí. Kteří tam obtěžují pouštěním hlasití hudby, házením odpadků na zem, řev, malé potyčky a opírání se o naše auta. V případě, že je okřiknete, vás pošlou do patřičných míst. Hlídku městské policie nebo prevence kriminality jsem tu neviděla snad nikdy. Myslím, že by na ně platila autorita a nechat ty jejich sedánky párkrát rozpustit od příslušníků městské policie. Děkuji za odpověď
  ~ Kateřina

  odpověď:
  Vážená paní Kateřino,

  na veřejném setkání se probírala celková situace v lokalitě, která zahrnuje ulice Heyrovského, Hornická, Sokolovská a Křižíkova. Jsme si vědomi, že bezpečnost v těchto místech není ideální. Proto tam v loňském roce nainstalovala Městská policie dvě nové kamery. Další umístíme naproti „Účku“ tak, aby monitorovala prostor schodiště do bývalé prodejny.

  Nepořádek na ulici, který tam zůstává po skupinkách mládeže, o kterých píšete, pravidelně uklízí pracovníci SOTESu nebo uklízeči v rámci veřejně prospěšných prací. Vím, že je to řešení následků a ne příčiny, ale snažíme se pro naše občany dělat maximum toho, co je v našich silách.

  Uvítáme také spolupráci s veřejností. V případě, že se stanete svědkem přestupkového nebo protiprávního jednání, volejte prosím linku 156 (Městská policie) nebo 158 (státní policie).

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 11.7.2023

  Túje v ulici Závodu Míru

  dotaz:
  Přeji dobrý den. Měla bych k vám prosbu. Máme pře domem : ulice Závodu Míru 1852 - tůji velmi vysoko rostoucí. Je rovněž dělena na několik částí a ty z ní vybočují do stran. Potřebovala by ořezat a určitě zkrátit. Koukala jsem že u dolního bloku, v naši řadě maji rovněž takovou tůji. Děkuji.

  Dobrý den pane starosto. Psala jsem vám ohledně ošklivě vzrostlé tůji před našim panelákem. Dnes jsem se dověděla od sousedky, že tu byly ráno dva páni, kteří to s ní řešili.Vím od ní, že k tomu měli spoustu výhrad a nevěděli si s tím rady. Když už tu byli, pročpak na mě nezazvonili ? jsem doma.Já bych jim to vysvětlila, máme v Krajkové barák a velikou zahradu. Tam máme tůje , takže bych jim ukázala, jak se s nimi nakládá. Nevím tedy co to bylo za odborníky, že neví jak se zkracují . Napadá mne, zda má město Sokolov svého odborně školeného zahradníka. Vždyť je ve městě spusta stromů o které je potřeba se starat. Já jako soukromá osoba nesmím uříznout ani větev, abych neměla problém. Pošlu vám foto, aby jste si udělal obrázek.

  ~ Krenžálková

  odpověď:
  Dobrý den paní Krenžálková,

  Váš podnět jsem předal pracovníkům SOTESu.Ti na místě skutečně byli a zkontrolovali všechny stromy v ulici Závodu Míru. V rámci kontroly túje, o které píšete, zjišťovali, zda je nutné provést redukci, či tvarovací řez, což může být v tomto případě z estetických důvodů problematické.

  Při kontrole přihlíželi nejen k vzhledu stromu, ale také k jeho zdraví a celkovému stavu. Jakákoli potřebná úprava nebo ošetření bude konzultováno s městským dendrologem, odborníkem na stromy a keře. Společně s ním určí zaměstnanci SOTESu nejlepší postup pro další údržbu.

  Pokud dendrolog doporučí jakoukoli úpravu túje, bude provedena v období vegetačního klidu, což je nejvhodnější doba pro takové zásahy. Tento přístup nám umožňuje minimalizovat jakýkoli potenciální stres pro stromy a zajišťuje, že budou mít nejlepší možné podmínky pro regeneraci a růst.

  Děkuji o Váš zájem o dění ve městě a v budoucnu se na mě kdykoliv znovu obraťte.

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 11.7.2023

  Problémy s přehráváním záznamů ze zasedání zastupitelstva

  dotaz:
  Dobrý den,nejde pouštět v záznamech zastupitelstva po jednotlivých bodech,ale vždy začne přehrávání od začátku. Je toto v pořádku!?
  ~ Jelínek

  odpověď:
  Dobrý den pane Jelínku,

  to, že záznamy nelze přehrávat po jednotlivých bodech, v pořádku není. Záležitost jsem nechal prověřit pracovníky našeho IT oddělení, kteří ale na naší straně nenašli žádnou chybu. Je možné, že používáte nepodporovaný prohlížeč - správné přehrávání je možné na všech moderních prohlížečích (Safari, Opera Chrome, Firefox, Edge s jádrem Chromium). Internet Expolorer a původní Edge (ikona tmavě modré E) podporované nejsou.

  Pokud budou problémy s přehráváním přetrvávat, obraťte se na mě a budeme společně hledat jiné řešení.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 3.7.2023

  Volnočasové aktivity pro seniory

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, chtěla bych poděkovat vedení města za spolupráci s knihovnou v Sokolově. Jsem seniorka a zúčastňuji se akcí pro seniory. Kromě toho, že si půjčuji knihy, chodím na jógu, na angličtinu a také se zúčastňuji křížovkářské ligy. Není to jenom o tom, že se naučíme něco nového, ale také o tom, že se těšíme na společná setkání. Doufám, že tyto aktivity budete i nadále podporovat. Moc děkuji.
  ~ Baštová

  odpověď:
  Dobrý den paní Baštová,

  děkuji za Váš dopis. Mohu Vás ujistit, že tyto aktivity budeme podporovat i v budoucnu.

  S přáním pěkného dne

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 30.6.2023

  Strom v Sokolovské ulici

  dotaz:
  Dobrý den, bylo by možné něco udělat se stromem před obytným domem v sokolovské 1394. Ze stromu neustále padají velké větve. Padají i na oplocenou zahradu kde si hrají děti. Děkuji
  ~ Rychtaříková

  odpověď:
  Dobrý den paní Rychtaříková,

  děkuji za Váš podnět. Vámi zmiňovaný topol ořeže odborný arborista, který provede obvodovou redukci. V současné chvíli s ním domlouváme termín práce. Snažíme se, aby zásah provedl do konce příštího týdne. Zdravotní stav stromu stav a vitalitu ještě zhodnotí i městský dendrolog.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 30.6.2023

  Autobusová zastávka v Rokycanově ulici

  dotaz:
  Dobrý den,

  jaká je aktuální situace s poslední nenahrazenou zastávkou v Rokycanově ulici u 2. ZŠ ? Dle posledních informací nebyla schválena výměna za smart zastávku, plánuje se tedy alespoň nová zastávka dle jednotného vzhledu ostatních ? Děkuji Martin Strouhal

  ~ Strouhal

  odpověď:
  Dobrý den pane Strouhale,

  máte správné informace. Zastávka nebude SMART. S výměnou přístřešku ale samozřejmě počítáme. Ten současný do konce roku vyměníme za nový, který bude mít stejnou podobu, jako ostatní autobusové přístřešky ve městě.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 28.6.2023

  Regionální autobusové linky

  dotaz:
  Dobrý den,
  nedá mi to a musím reagovat na Vaše odpovědi týkající se regionálních autobusových linek. Vaše odpověď bude nejspíš zajímat nejen mě, ale i širokou veřejnost. Pořád žiju v domnění, že autobusové linky a vůbec doprava osob je provozována na základě licence, kterou dopravce vysoutěží. Můj selský rozum mi říká, že vysoutěžený dopravce by měl zajistit linky tak, aby se lidé dopravili do práce (ideálně na většinu typů směn, tedy 12 a 8 hod.), děti do školy a ze školy (tedy častější a posílené linky v nejvytíženějších časech), a pak také dopravu mezi městy, aby si lidé z přilehlých obcí mohli vyřídit potřebně věci například na úřadech, v nemocnici, u lékaře, ale také aby se mohli opět dostat zpět do svých domovů. V případě stížností na rušení linek (viz dotazy níže), jste tazatele vždy odkázali na ustanovení, že se jedná o linku provozovanou na komerční riziko dopravce. Předpokládal bych, že město při sjednávání smluv, si do nich zahrne takové požadavky, aby bylo dopravcem vyhověno ve výše zmíněných situacích. Tudíž by nemělo docházet (dle mého skromného selského rozumu) k rušení vytížených školních nebo pracovních linek a zkomplikování dopravy lidí do zaměstnání nebo škol. Když to vezmu obecně, tak se dnes všichni snaží o to, aby lidé používali co nejméně individuální dopravu a naopak využívali MHD, autobusy, vlaky. Jenže to jde dost obtížně, když linky nejezdí v časech aby lidé stihli přijet včas do zaměstnání, děti a studenti do škol apod. Z pojmu "komerční riziko dopravce" mi tedy vyplývá, že si dopravce v podstatě může dělat co chce, linky klidně provozovat v časech, kdy nejezdí ani noha, splnit nasmlouvané kilometry a pak shrábnout dotace. Myšleno samozřejmě trochu s nadsázkou, ale pravdou je, že lidé z menších obcí, jsou rádi, pokud už k nim autobus zavítá, že se dostanou alespoň jednou denně tam i zpět. A dojíždět například do zaměstnání či školy je téměř nemožné. Nesmí se pak nikdo divit, že lidé raději jezdí auty.

  A moje druhá myšlenka je, ale to dotaz spíš asi na kraj, proč neexistuje nějaká krajská společná jízdenka (čipová karta), kterou by akceptovali všichni dopravci (bus, vlak, MHD) a člověk nemusel mít x karet od různých společností. Například v Olomouci (idsok.cz) toto funguje. Přijde mi, že jsme nejen nejchudší, ale v některých věcech také strašně neefektivní a zaostalý kraj. Není divu, že se odsud lidé stěhují pryč, když tu nic není.

  Omlouvám se, za obsáhlejší dotaz, ale věřím, že se jím prokoušete a odpovíte mi.

  Děkuji


  Dodatek k mému předchozímu dotazu. EgroNet. To je pěkný počin, který je v podstatě tím, co jsem psal, ale je nevyužitelný například na denní cestování do práce nebo školy. Dávat 200 korun denně, což je při 22 pracovních dnech 4400 za měsíc, nereálné. Pokud by existovala taková jízdenka měsíční nebo týdenní za rozumnou cenu, dala by se myslím v pohodě využívat například studenty, kteří jezdí do školy např. ze Sokolova do Varů a do/z přilehlých obcí a musí x krát přestupovat a jezdit několika dopravci. Například pouze MHD z Lomnice či Sokolova musí člověk přesedat na Terminálu a kupovat novou jízdenku, i když se jedná fyzicky o ten samý autobus, který pouze na zastávce změní číslo linky, ale již je potřeba platil jízdné podruhé. Proč není alespoň v některých časech například linka 3 prodloužena po trase linky 2, aby mohl člověk jet jedním autobusem za jedno jízdné.

  ~ Michal

  odpověď:
  Dobrý den pane Michale,

  město Sokolov, společně s městem Březová, městysem Svatava, obcí Dolní Rychnov, obcí Citice, obcí Lomnice a obcí Těšovice, uzavřelo se společností LIGNETA autobusy, s.r.o. smlouvu o veřejně prospěšných službách v přepravě cestujících veřejnou linkovou dopravou, za účelem zajištění kvalitní veřejné linkové autobusové dopravy a zajištění dopravní obslužnosti vyjmenovaných měst a obcí. Tato doprava je provozovaná jako městská hromadná doprava (MHD) a je „dotovaná“ uvedenými městy a obcemi. Systém MHD a jeho jednotlivé autobusové linky a spoje byly na počátku nastavené tak, aby v případě, že se v průběhu času zjistí nějaké nedostatky, bylo možné tyto nedostatky řešit. Nikdy však bohužel nemůže dojít k plné spokojenosti všech cestujících.

  Město Sokolov nemá uzavřenou jinou smlouvu na zajištění dopravní obslužnosti mezi dalšími obcemi. Dopravní obslužnost v závazku veřejné služby v rámci dopravní obslužnosti kraje uzavírá Karlovarský kraj prostřednictvím své příspěvkové organizace Koordinátor integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje. Dále v kraji, jak uvádíte, může na základě získané licence, dopravce provozovat dopravu komerční. Ta však není dotovaná žádným subjektem a je nemyslitelné, že by ji dopravce provozoval v době, kdy by žádní cestující necestovali. Jedná se o linky, na kterých dopravce předpokládá výdělek, právě z důvodu jejich vytíženosti.

  Ke krajské společné jízdence je třeba se obrátit na Koordinátora integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje. K tomuto můžu jen doplnit odkazy na zavedený systém IDOK (Integrovaná doprava Karlovarského kraje) - https://www.idok.info/idok a informační leták – Sokolovsko https://www.idok.info/file.php?nid=12276&oid=7383740. K dispozici na webových stránkách je i Informační leták – Chebsko a Informační leták – Karlovarsko.

  EgroNet je mezinárodní integrovaný dopravní systém. Jízdenky tohoto systému platí i v MHD Sokolov Nejedná se ale o dopravní systém primárně určený ke každodennímu dojíždění do práce nebo do školy. Na jednodenní jízdenku lze cestovat po Bavorsku, Sasku, Durynsku a Česku. Posílám odkaz https://www.idok.info/egronet.

  Co se týče Vaší připomínky k přestupům: v tarifu MHD Sokolov http://www.mhdsokolov.cz/download.php?idx=3383 je uvedená možnost využít přestupní jízdenku zdarma na jeden následující spoj pro držitele čipových karet společnosti LIGNETA, doba platnosti je do 35 minut od vydání jízdenky. Věřte, že zájmem kraje, měst a obcí je, aby byla hromadná veřejná doprava využívána, co nejvíce.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 26.6.2023

  Prořezání stromů II

  dotaz:
  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné postarat se o les parc.č. 1865/1? Vím, že tento les není ve vlastnictví města Sokolov, nicméně o les se nikdo nestará, ač je ve vlastnictví Lesů ČR. Lidé v Tovární 1029-1033 se bojí pádu již vzrostlejších stromů na dům. Děkuji

  S pozdravem

  ~ Staňková

  odpověď:
  Dobrý den paní Staňková,

  psala jste mi ohledně prořezání stromů na pozemku p. č. 1865/1 k. ú, které jsou ve vlastnictví Lesů ČR. Začátkem června jsem Vám předal jejich vyjádření a slíbil, že Vás budu informovat o dalším vývoji situace. Nyní Vám tedy přeposílám vyjádření výrobního náměstka Lesů ČR Ing. Michala Bolváriho k aktuální situaci:
  „Spolu s místně příslušným lesníkem jsme provedli pochůzku v inkriminované lokalitě. V blízké době pokácí LZ Kladská některé potencionálně nebezpečné stromy na pozemku p. č. 1865/1 k.ú. Sokolov, zejména v místě za garážemi. Odhaduji, že práce by měly být hotové do konce července, pokud nenastanou okolnosti, jež by to změnily. Upozorňuji, že není možné vykacovat kolem garáží nějaké „ochranné pásmo“. Vlastníci garáží musí počítat s tím, že pokud mají své stavby takto blízko lesa, hrozí pád stromu v podstatě kdykoliv a měli by si své nemovitosti řádně pojistit. Po pokácení stromů budu považovat tuto situaci, ze strany Lesů ČR, s.p., LZ Kladská za vyřešenou.“

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 18.6.2023

  keře v ulici spartakiádní

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy dojde k sestřižení keřů u výjezdu z ulice Jiřího z Poděbrad u pečovatelského domu.Když je vidět přes keře,brání ve výhledu umístěné kontejnery nebo obojí.Oceňuji že město se snaží zelené plochy rozšiřovat, ale zrovna u tohoto výjezdu je to každý rok stejné. Děkuji za odpověď.
  ~ Korbelová

  odpověď:
  Dobrý den paní Korbelová,

  je to tak, jak říkáte. Snažíme se, aby bylo město zelené a lidé se tu cítili příjemně. Keře, o kterých píšete, město vysázelo v rámci projektu opravy komunikace ulice Spartakiádní. Do konce týdne je pracovníci SOTESu ostříhají, aby řidičům nepřekážely ve výhledu.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 16.6.2023

  Křižovatka ulic k. havlíčka borovského a sokolovská II

  dotaz:
  Za ten kruhový objezd se omlouvám to říkali lidi u 5 pošty jak jsou tam dnes ty značky.Ale plán na kruhový objezd na Sokolovské a K.H. Borovského jsem viděl ještě než byl vybudován ten vedle. Ale zde před budovou Sokolovská 1604-1605-1606 je potřeba vybudovat nějaký odstavný prostor není možné tu stěhovat do domu nemá zde kde zastavit sanitka každý se bojí sem doručit rozměrný balík jak to mají ti lidé dělat. Určitě víte o tom jak se v 1604 opravoval městský byt jaké zde měli problémy s Městkou policií.
  ~ Schut

  odpověď:
  Dobrý den pane Schute,

  Váš podnět, ohledně špatného přístupu autem na uvedené adresy, jsem předal dopravní skupině na Městském úřadě, která se bude problémem zabývat. Občany budeme průběžně informovat o dopravních úpravách, které plánujeme.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 14.6.2023

  hluk v centru města

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, mám velkou prosbu- šlo by ukončit to nechutné hulákání a hraní hudebních skupin na starém náměstí? Bydlím v Křížové ulici a v pátek a v sobotu od 16.hodiny do 22.-23.hodiny příšerný hudební rámus. Okna si nemohu otevřít, i když je v bytě horko. Hrůůůůza. Doporučuji ty hulákáče přesunout na Bohemku, nebo na koupaliště Michal. Tam si můžou řvát do zblbnutí. Majitelé restaurací Koruna a JB si tam mohou postaviv stánky a prodávat tam předražené pivo a pokrmy. Nechápu, jak jim mohl dát povolení některý pracovník na tuto akci z městského úřadu. Dále nechápu, jak tuto akci mohl povolit v hustě zabydlené části města. Děkuji Zika
  ~ Zika

  odpověď:
  Dobrý den pane Ziko,

  bydlení v historickém jádru města s sebou přináší výhody a samozřejmě i nevýhody. Jednou z ne/výhod je právě to, že centra měst bývají dějištěm různých kulturních akcí, které můžou zasahovat do života místních obyvatel. Jedná se ale o běžnou praxi jak u nás, tak i v zahraničí. Je to zkrátka okolnost, s níž se musí počítat.

  Akce na Starém náměstí se pořádají v rámci Kulturního léta na Staráku a program je naplánovaný až do poloviny září. Letos poprvé je spoluorganizátorem také město Sokolov. O to víc se snažíme, aby tyto akce, pod které je město podepsané, probíhaly pokud možno ke spokojenosti všech.

  Rozhodl jsem se proto svolat schůzku s majiteli klubů a restaurací ze Starého náměstí, kde budeme řešit dodržování harmonogramu akcí tak, aby se návštěvníci mohli bavit, ale aby se zároveň život lidí v okolí nestal nesnesitelný. Budu trvat na tom, aby hudební produkce končily nejpozději ve 22 hodin. Co se týče zahrádek restaurací, ty můžou být podle městské vyhlášky v provozu do půlnoci. Další problém jsou odpadky, kterými jsou po těchto akcích náměstí a přilehlé ulice zaplněné. I to chci s podnikateli na naší schůzce řešit. O možnosti zavedení víkendových úklidů centra města jednáme i se SOTESem.

  Opatření zavedla také městská i státní policie. V souvislosti s pořádáním Kulturního léta posílily v době konání koncertů své hlídky tak, aby bylo možné účinněji dohlížet na pořádek v ulicích a na náměstí. V případě, že dojde k narušení veřejného pořádku, volejte prosím linku 156 nebo 158.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 9.6.2023

  opravy silnic ii

  dotaz:
  No dobře, ale takový kousek silnice, který vede kolem koupaliště ( nevím jak se ta ulice jmenuje) je už od 1.4. uzavřen, a ještě dlouho bude, neboť není vidět že by se to blížilo k cíli. A málo kdy jsou tam vidět dělníci. Dělat to soukromník, tak už má hotovo.
  ~ Krenžálková

  odpověď:
  Dobrý den paní Krenžálková,

  dosud se v celém úseku budovala nová dešťová kanalizace. Jak už jsem zmiňoval v předchozí odpovědi, každá zakázka vychází ze smluvních podmínek, které určují také lhůty pro dokončení stavebních prací. Město navíc neplatí za čas, ale za odvedenou práci. Určitě není v zájmu stavebních firem cokoliv zbytečně protahovat. Počet dělníků a četnost jejich výskytu na stavbě si firma určuje sama. Vychází přitom z technologických postupů, které musí dodržovat tak, aby byl výsledek kvalitní a stavba vydržela co nejdéle.

  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 7.6.2023

  sponzorský dar

  dotaz:
  Dobrý den Pane starosto rád bych věnoval finanční odměnu kterou jsem dostal za odběr plazmy na nějaký dobročinný účel, transparentní účet, dětský domov, nemocnice, prostě potřebným atd. Daruji plazmu protože chci a ne kvůli penězům. Poradíte? Děkuji
  ~ Sándor

  odpověď:
  Vážený pane Sándore,

  je od Vás velice laskavé, že chcete odměnu za dobrou věc investovat do další dobročinnosti. Spolků a organizací, které by si zasloužily podporu, je celá řada. Dárci si většinou vybírají takové, k jejichž činnosti mají nějakým způsobem blízko. Ať už proto, že řeší problém, s nímž se třeba sami setkali nebo je jim zkrátka jejich práce sympatická.

  Pro inspiraci Vám posílám seznam poskytovatelů sociálních služeb, které evidujeme: v tomto dokumentu Myslím si ale, že v tomto případě je rozhodnutí skutečně pouze na Vás.

  Ještě jednou děkuji za 40 odběrů krve

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 7.6.2023

  Opravy silnic i

  dotaz:
  Dobrý den. Zajímalo by mne jak a koho si najímáte na opravy silnic v našem městě. Podle mně to děkají nějací diletanti. Vemte si, jak dlouho předělávali kruhový objezd u čerpací stanice ONO. Nejdříve ho po půl roce udělali, a za 14 dnů to opět zavřeli a předělávali. Teď se opravuje silnice kolem koupaliště a opět natahovací klasika. To je děs.
  ~ Krenžálková

  odpověď:
  Dobrý den paní Krenžálková, město Sokolov musí při výběru stavebních firem postupovat podle Zákona o zadávání veřejných zakázek. Ten poměrně jasně a striktně stanoví podmínky výběru zhotovitele a město nemá možnost si vybrat dodavatele podle svých preferencí. Nutno ale říci, že všechny stavební firmy, které městu podávají nabídky, jsou odborníci a město je s jejich prací spokojené.
  Délky stavebních prací vycházejí jednak ze smluvních podmínek ale také například z technologických postupů, které je potřeba na daném místě provést. Každý dodavatel je placený podle odvedené práce, ne podle času. Není proto v jeho zájmu stavbu zbytečně prodlužovat, protože každý prostoj stojí nemalé finanční prostředky. Město samozřejmě provádí pravidelné kontroly a pokud bychom měli podezření na záměrné průtahy, budeme věc neprodleně řešit. Proto věřte, že pokud se na stavbě zrovna nic neděje, neznamená to, že se jedná o nějakou „natahovací taktiku“, ale že má firma k prodlevě objektivní důvody.

  Děkuji za Váš příspěvek a zájem o dění ve městě.

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 6.6.2023

  Křižovatka ulic k. havlíčka borovského a sokolovská I

  dotaz:
  Dobrý den 
   
  Jste vy normální ? Dělat kruhový objezd na místě kde je k ničemu uberete místa na parkování které není nevím odkud budou lidé stěhovat na Sokolovské 1604-1606 a kde zastaví sanitka když už ted je problém .
   
  A na křižovatce Sokolovská a K:.H. Borovského kde je největší provoz a samá bouračka a v noci tam jezdí závodníci 150 KM rychlostí  tam ho neuděláte už byl hotový i plán. Věčně sem jezdí Policie vyšetřovat nehody.
   
  Nemluvě o tom že ten váš plánovaný se po 14 hodině ucpe.
   
  Schut Předseda Společenství Sokolovská 1604-1606

  ~ Schut

  odpověď:
  Dobrý den pane Schute,

  v ulici Sokolovská u čp. 1604- 1606 žádný kruhový objezd vzniknout nemá a ani to nebylo nikdy v plánu. Seznam připravovaných a realizovaných projektů města je zveřejněný pod tímto odkazem: projekty města

  Situaci ohledně křižovatky ulic Sokolovská a K. Havlíčka Borovského řešíme. Křižovatka je nepřehledná i kvůli tomu, že do ní ústí dalších 5 větví silnic. Pracujeme tedy na jejich redukci. Chtěli bychom například odklonit dopravu z tzv. „staré“ Mičurinovy do „nové“ Mičurinovy ulice. V letošním roce by k tomu měla vzniknout projektová dokumentace, na kterou už máme v rozpočtu připravené finanční prostředky. Samotná silnice v ulici K. Havlíčka Borovského ale není v majetku města. Sokolov zde proto kruhový objezd vybudovat nemůže. Navíc by se tam svými rozměry ani žádný nevešel, protože by v nájezdu a výjezdu kolidoval se sousedním kruhovým objezdem.

  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 2.6.2023

  Nepořádek v ul. Heyrovského

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto,
  bydlím v ulici Heyrovského a můžu říct, že se pomalu a jistě mění na Nádražní ulici. Díky nepřizpůsobivým občanům je zde denně bordel, kdy vyhazují odpadky z oken, nebo je pohodí po chodníku, jsou zde všude střepy od rozbitých flašek, vyhozený nábytek, hračky, košíky z obchodů. Jejich skupinky, které postávají tak, že další lidé nemohou ani projít, kdy tyto procházející následně urážejí, jejich pořvávání na celou ulici....
  Necháme to dojít tak daleko jako v ulici Nádražní? Opravdu si to, my pracující a slušní, zasloužíme, žít vedle takových?
  Děkuji,

  ~ Veronika

  odpověď:
  Dobrý den paní Veroniko,
  tento problém se snažíme řešit. Městská policie proto na začátku května posílila hlídky v součinnosti s Policií České republiky. Společné skupiny strážníků a policistů se během své činnosti zaměřují mimo jiné i na ulici Heyrovského právě proto, aby předcházely a eliminovaly narušování veřejného pořádku a zvýšily dohled nad dodržováním zákonů a vyhlášek města. Do problémových lokalit také směřujeme hlídky Asistentů prevence kriminality.
  Uvítáme ale i spolupráci s veřejností. V případě, že se stanete svědkem protiprávního nebo přestupkového jednání, volejte Městskou policii (156) nebo státní policii (158).
  O nepořádku na ulici nás, prosím, informujte tak, že odpadky vyfotíte a zašlete fotografie prostřednictvím aplikace Čisté město, abychom mohli odpadky uklidit. Pokud se jedná o černé skládky, i těmi se Městská policie zabývá. Pokud je to možné, řeší věc na místě příkazním řízením, případně záležitost oznamuje správnímu orgánu.
  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 2.6.2023

  Chybějící byt v nabídce

  dotaz:
  Opravených bytů v ul. Chelčického bylo původně 16, nyní je jich 15, jeden byt 1+1 už v nabídce není z jakého důvodu?
  ~ Slovák

  odpověď:
  Dobrý den pane Slováku,
  byt, o kterém píšete, jsme vytipovali a rezervovali pro nově příchozího lékaře. Město se totiž snaží motivovat lékaře všemi dostupnými prostředky, aby vykonávali svou praxi právě v Sokolově a nabídka bytů je jedním z benefitů, které nabízíme. Pokud byt nebude obsazený, zařadíme ho, stejně jako ostatní, do veřejné soutěže.
  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 2.6.2023

  Prořezání stromů I

  dotaz:
  Dobrý den,
  dne 24.2.2023 jsem vznášela dotaz ohledně prořezání stromů na parc. č. 1865/1 k.ú. Sokolov ve vlastnictví společnosti Lesy ČR. Město zažádalo o přořezávku správce lesního porostu LZ Kladská. Byla tato žádost úspěšná, či máte více informací o možnosti prořezání? Děkuji
  S pozdravem

  ~ Staňková

  odpověď:
  Dobrý den, paní Staňková,
  urgovali jsme u Lesů ČR, jako vlastníka pozemku a porostu, Vaši žádost na úpravu stromového porostu – prořezávku. Výrobní náměstek Ing. Michal Bolvári se omlouvá za zdržení z důvodu dlouhodobé nemoci a přislíbil provést v příštím týdnu terénní pochůzku s posouzením stavu porostů. Také přislíbil, že nás bude o výsledku informovat, čímž bychom mohli následně předat informaci o zjištěném stavu i Vám.
  Omlouváme se za zdržení, které nebylo způsobeno naší vinou.
  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 29.5.2023

  Podzemní kontejnery

  dotaz:
  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat v návaznosti na příspěvek o třídění odpadu a jeho kontaminaci. Jestli jsem to dobře pochopila jednalo se o velké podzemní kontejnery, které se vyváží jak často? jednou za měsíc? Jen by mne zajímalo, jak pracovníci SOTES přišli na to, že je obsah kontejneru kontaminován, zkoušeli jsme se do těchto kontejnerů na sídlišti Michal podívat a uvnitř opravdu nejde nic ale vůbec nic vidět. Tedy se naskytuje otázka, jak se přišlo na to, že je odpad kontaminován něčím jiným, když dovnitř nejde vidět?? Pochybuji, že se všechny kontejnery (papír, plast, sklo atd.) sváží v jeden den a jedním autem. Logicky, pokud budu vyvážet tyto velké kontejnery, tak nemůžu vyvézt všechny najednou, ale musím to rozprostřít na více částí a etap, kdy vyvezu papír, pak teprve plasty atd... Nehledě na to, že třeba na sídlišti Michal je okolí těchto kontejnerů již znečištěno, když se prostě některé věci dovnitř nevejdou a tak je jejich majitelé nechají ležet hned vedle stejně jako dříve. Moc velký smysl v tom nevidím a jen dodám, že se smícháním obsahu kontejnerů na plast a sklo jsme se všichni setkali již v minulosti. Nelze zabránit tomu, aby v takovýchto velkých kontejnerech, které se budou vyvážet pouze 1 - 2x do měsíce, nedocházelo k míchání jejich obsahu. Pořád mezi námi žijí lidé, kterým je to úplně ale úplně jedno.
  Děkuji

  ~ Alena

  odpověď:
  Dobrý den paní Aleno,
  nejprve k Vaší otázce ohledně četnosti vyvážení odpadů: Máte pravdu, že se kontejnery nevyváží v jeden den jedním autem. SOTES má vypracovaný plán svozů. Četnost svozů je pro každé stanoviště individuální a vypočítává se podle propočtu původního počtu kontejnerů. Konkrétně v lokalitě Michal se vyváží každé pondělí směsný odpad, v úterky papír, ve středy plasty. Sklo se bude vyvážet jedenkrát měsíčně a to v pondělky. Není tedy možné, aby pracovníci společnosti svévolně nebo z nedbalosti míchali různé druhy odpadů a vyváželi všechno najednou. Koncový odběratel by takový náklad ani nepřevzal- toleruje zhruba patnácti procentní kontaminaci odpadu.
  Co se týká kontroly odpadů: S částečnou kontaminací odpadů se zaměstnanci SOTESu setkávají denně. Obsah kontejnerů proto vizuálně kontrolují. Při natažení háku a otevírání kontejnerů do nich můžou nahlédnout. Na Michalu si tak všimli pytlů s komunálním odpadem v nesprávných kontejnerech. Usoudili, že jejich množství přesahuje stanovený limit patnáct procent a kontaktovali kancelář svozu odpadu. V takovém případě přijede na místo jiné vozidlo a obsah kontejneru se vysype do směsného odpadu. Není to ani ekologické ani ekonomické (město za každý kontejner sesypaný na skládku platí poplatek za uložení), ale lepší řešení bohužel není v našich silách.
  A nejedná se jen o problém Sokolova. S touto skutečností se potýkají města napříč celou republikou. Věřte ale, že cílem každé svozové společnosti je co nejméně takovýchto případů. Na třídění odpadů se klade čím dál větší důraz, ať už společenský nebo legislativní. Ve výsledku je ale na každém jednotlivci, jak se k tomu postaví.

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 24.5.2023

  Označení parkovacích míst

  dotaz:
  Dobrý den,
  bylo by možné udělat šrafování parkovacích míst těch pár co chybí v ulici Marie Majerové v Sokolově? Jedná se o ty od prvních popelnic po levé straně až do zatáčky u vchodů 1636 a 1637.
  Děkuji s pozdravem

  ~ Mertl

  odpověď:
  Dobrý den, pane Mertle.
  Děkujeme Vám za Váš zájem o žití ve městě. Jak je ze skutečnosti zřejmé, jedná se o záměrně neinstalované vodorovné dopravní značky, a to z důvodu řešení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. V těchto místech se řeší možnost rozšíření jízdního pruhu právě z důvodu bezpečnosti průjezdu nákladních vozidel před níže probíhající zatáčkou. Protože se však zdá, že vynaložené náklady na úpravu komunikace nepřinesou očekávaný užitek, pravděpodobně brzy dojde k ukončení šetření a vodorovné dopravní značky v chybějícím úseku doplníme.
  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 24.5.2023

  Poděkování za senior taxi

  dotaz:
  Dobrý den. Děkuji za službu Senior taxi, kterou často využívám. Děkuji "děvčatům", která mě/nás vozí, za jejich vstřícnost a velkou ochotu a ohleduplnost, jezdit s nimi je opravdu radost.
  ~ Raková

  odpověď:

 • 23.5.2023

  Posekané zlatice

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto,
  není to ani 14 dnů a já znovu píši, abych poděkovala. Tentokrát opravdu děkuji pracovníkům SOTES Sokolov spol. s r.o. za perfektní práci při sekání trávníků. Spolu s trávou vzali i čtyři zlatice, které tam před časem sama společnost vysadila. Ze šesti vysazených zlatic, které měly alespoň trochu zkrášlit nechutné popelnicové stání před naším domem, zbyly dvě! Ani nebudu zakrývat, jak rozčílená a naštvaná jsem! Je to pár let, možná tři roky, co se stalo to samé, ale s jinými keři. Pak se vysadily zlatice. V horkých dnech jsem je chodila zalévat a ony se pěkně rozrostly. Minulý rok jsem zavčasu navázala na zlatice bílé stužky, aby byly při sekání dobře vidět a ony opravdu přežily. Opět zavčasu (před sekáním trávy na Švabině), jsem je letos znovu ovázala bílou stužkou, aby si ten, co bude sekat, všiml. Nevšiml, nebo nechtěl všimnout. Keře jsou pryč a stužky leží rozšmelcované na trávníku. Kdyby keře zničil nějaký vandal, je to smutné. Ale když je zničí pracovník firmy, která se má o zeleň v Sokolově starat, je to tragícké!!
  S pozdravem

  ~ Zimmelová

  odpověď:
  Dobrý den paní Zimmelová,
  děkuji za Váš podnět. Samotného by mě mrzelo, kdyby někdo poničil keře, o které jsem pečoval. Záležitost jsem nechal prověřit. Nejednalo se o zlý úmysl. Šlo o chybu zaměstnance SOTESu, který před Vaším domem sekal trávu. Vzhledem k množství ploch, které mají tito pracovníci na starosti, se to bohužel stát může. I když by k tomu docházet nemělo, v tom s Vámi souhlasím. SOTES na místě vysadí nové keře a zodpovědnému operátorovi sekačky se sníží osobní ohodnocení včetně ceny za zničené a nově vysazené zlatice.
  Pěkný den

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 22.5.2023

  Knihy o Sokolově

  dotaz:
  Dobrý den,
  jsem dlouholetý sběratel historických pohlednic Sokolova a publikací o Sokolovu.
  Jelikož 10 let žiji na Semilsku, navštívím Sokolov tak jednou za rok. Na začátku května jsem navštívil Sokolov a v knihovně jsem objevil dvě publikace, které vyšly v nedávné době.
  Proměny Sokolova a nejbližšího okolí v obrázcích vyšlo 2019 a Chemické závody Sokolov 1917-2017
  vyšlo 2016. Nikdy a nikde jsem je v prodeji neviděl např. infocentrum, muzeum. Kontaktoval jsem pana Jiskru a doporučil mi zeptat se na úřadu. Tudíž se ptám, zda by jste neměli tyto knihy na prodej.
  Děkuji a s pozdravem

  ~ Škreno

  odpověď:
  Vážený pane Škreno,
  město Sokolov zakoupilo publikaci Proměny Sokolova a nejbližšího okolí v obrázcích, jejíž autorem je Ing. Jaroslav Jiskra, Ph.D. a je určena k propagačním účelům ne k prodeji. Co se týče druhé publikace, tu bohužel město Sokolov k dispozici nemá. Vydávala ji společnost Synthomer a.s., která je nástupnickou společností tehdejších Chemických závodů. Společnost jsme kontaktovali, přislíbila nám zaslat případnou informaci o dostupnosti knihy k prodeji.
  Pokud nám zašlete Vaši doručovací adresu, rádi Vám zašleme publikaci Proměny Sokolova a nejbližšího okolí v obrázcích.

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 19.5.2023

  Plocha před garážemi

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli se dá něco udělat s plochou před garážemi v ulici Tovární naproti domu 1030-1031 u památného dubu. Před několika lety byla provedena oprava, ale jak povrch není pevný, tak po čase jsou zde znovu výmoly. Místo je hodně frekventované. Předem děkuji za odpověď.
  ~ Tomčík

  odpověď:
  Dobrý den, pane Tomčíku.
  Vámi popsanou lokalitu jsme prověřili se zástupci SOTESu, kteří provedou dosypání a srovnání terénu včetně částečné opravy chodníku. Od 22.05.2023 bude probíhat po dobu cca 14 dní oprava výtluků po městě a tato závada bude odstraněna v rámci této činnosti.

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 19.5.2023

  Potkani v Sokolově

  dotaz:
  Dobrý den, v ulici Jednoty jsem již zahlédla několik potkanů, na parkovišti v ulici Jednoty jsem dnes zahlédla i mrtvé tělo potkana. Ráda bych se zeptala, jestli by bylo možné v tomto něco podniknout? Nechystá se nějaká plošná deratizace? Děkuji.
  ~ Pavla

  odpověď:
  Dobrý den, paní Pavlo,
  pokud jste spatřila potkana či víte o jejich větším výskytu v určité lokalitě, neprodleně prosím kontaktujte odbor správy majetku na tel. 354 228 264, který již učiní potřebné kroky k prověření situace a zajištění deratizace v zájmové lokalitě. Musíme Vás však také informovat, že pokud se potkani vyskytují na pozemku jež není ve vlastnictví města, je již na vlastníkovi pozemku, aby deratizaci učinil.
  Snahou města Sokolov je provádění deratizačních opatření na pozemcích ve vlastnictví města, čímž se město snaží korigovat nadměrný výskyt škodlivých hlodavců na přijatelné minimum. Od dubna do května 2023 probíhají pravidelné kontroly a provádí se deratizace v okolí domů, popelnicových stání a na travnatých plochách v lokalitách, kde již z praxe je potvrzené, že je zde výskyt potkanů pravidelný. Jedná se o sídliště Vítězná - vnitroblok Spartakiádní/Sportovní, Atletická 2000, Sportovní 2022, Spartakiádní 1957, Sokolovská 1575, Závodu míru 1861, Seifertova 1834, Slovenská 1820, B. Němcové 1519 – 1520, prostranství před Komerční bankou, Husovy sady – okolo rybníků, u krmítek pro ptáky, Rooseveltova 1454, prostranství mezi kostelem a bufetem Oáza, Jelínkova 1883, Komenského 113, Kosmonautů za domem, sídliště Michal – Alšova 1741-2, 1743-4, OD Plas, Švabinského 1789, 1715-16, 1703, Křížová 150, Nádražní – lokalita v okolí bytových domů a zdemolovaných garáží. V souběhu s probíhající deratizací také probíhá velká deratizace, která je zajištěna provozovatelem kanalizace, a to firmou Vodárna Sokolovsko s.r.o. Ta provádí pokládku nástrah přímo v kanalizaci a to každého čtvrt roku. V neposlední řadě jsou povinni provádět deratizaci alespoň jedenkrát ročně všechny podnikající subjekty na území města včetně SVJ.
  V příštím roce město plánuje celoplošnou deratizaci, která bude provedena na celém území města Sokolova a je určena pro všechny subjekty, které budou mít povinnost na svém pozemku/objektu deratizaci provést. Tímto krokem zajistí město redukci škodlivých hlodavců, zamezení přenosu infekčních onemocnění a zabránění vzniku ekonomicko-hospodářských škod.
  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta

 • 19.5.2023

  Dotace na kompostéry

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto,
  budou se ještě pořizovat kompostéry s dotací pro obyvatele Sokolova? Vlastním zahradu s nemovitostí na Vítkově a kompostér by se mi v této lokalitě hodil.
  Děkuji za odpověď

  ~ Andrea

  odpověď:
  Dobrý den, paní Andreo.
  V nejbližším období s nákupem kontejnerů pro obyvatele města nepočítáme. Jedná se o cekem nákladnou akci, kterou jsme v minulosti dokrývali z dotačních titulů, které v současné době nejsou spuštěny. Pokud by se takový program znovu otevřel a byly stanoveny přiměřené podmínky, obratem bychom se k takovéto dotaci přihlásili. V případě úspěšného přijetí bychom všemi možnými dostupnými prostředky (FB, stránky města, Patriot apod.) okamžitě informovali občany o možnosti využití takovéto nabídky.
  S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, starosta