česky Deutsch English

Známe seniory roku Karlovarského kraje

9.11.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
Senior roku 2018

Ve čtvrtek 8. listopadu proběhlo v Městském domu kultury slavnostní vyhlášení Seniora roku 2018. Akce pod záštitou hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové přilákala návštěvníky, kteří naplnili celý velký sál.

Karlovarský kraj v čele s hejtmankou loni uspořádal tuto anketu, aby ocenili ty, kteří jsou i přes svůj vysoký věk stále aktivní a zajímají se o dění kolem sebe. Veřejnosti tím chtějí ukázat, že život v důchodovém věku rozhodně nekončí. Společně s hejtmankou přijeli ocenit výherce náměstek Petr Kubis a členové rady Karlovarského kraje. Nechyběla ani starostka hostujícího Sokolova Renata Oulehlová a zástupci přilehlých měst a obcí.

Senior roku 2018Senior roku 2018Senior roku 2018Senior roku 2018Senior roku 2018

Soutěž Senior roku proběhla na základě nominací jednotlivců z Karlovarského kraje, kterým musí být minimálně 60 let. První vítězkou pro rok 2018 se stala doktorka Marie Micková, jež cenu převzala za celoživotní přínos v oblasti rehabilitační medicíny, léčebné výživy a odbornou přednáškovou činnost. Jako druhý převzal cenu Senior roku pan Zdeněk Bašus za celoživotní přínos v oblasti rozvoje keramického průmyslu, zejména za rozvoj technologie výroby porcelánu a vzdělávání nastupující generace pro tuto oblast. Třetí titulovaný, Ján Cabadaj, byl oceněn za celoživotní přínos v oblasti sociální a zdravotní péče, především za rozvoj paliativní péče v Karlovarském kraji.

Cenu hejtmanky pro tento rok převzal patriot Mariánských lázní Václav Větrovský, duše Komunitního centra Armáda spásy Irena Černá, „babička“ karlovarské nemocnice Eva Kocánková, sboristka Jitka Pokorná a zakladatelka Klubu seniorů v Nejdku Eva Rudolská.

Senior roku 2018

Všem oceněným, jejich rodině, kamarádům a všem, kteří na slavnostní odpoledne dorazili, zazpíval bavič a moderátor Vladimír Hron. Jen málokdo vydržel sedět na židli, velká skupina dam dokonce na parketu zatančila synchronizovanou sestavu. Pana Hrona vystřídal na pódiu Sokolovský taneční orchestr, se kterým se návštěvníci bavili až do podvečerních hodin.

- Andrea Pfeifferová, Oddělení komunikace s veřejností