česky Deutsch English

Zemřela kulturistka Alena Hatvani (Kosinová)

15.8.2021, Ze sportu
Sokolovská kulturistka.

Ze španělského Alicante dorazila smutná zpráva. Teprve ve 46 letech zemřela sokolovská profesionální kulturistka Alena Hatvani (Kosinová). Podle zatím nepotvrzených zpráv tělo sportovkyně nezvládlo fyzický zápřah několik dní před soutěží a nevydrželo snahu o dosažení maximální možné formy. O tragické události informoval web Ronnie.cz.

„Podle zatím nepotvrzených zpráv Alena, která v Manionově profesionální lize nastoupila ke třem soutěžím, sáhla ve snaze dosáhnout maximální možné formy k takovým postupům, které její tělo nevydrželo,“ napsal web Ronnie.cz.

O tragické zprávě informovali v neděli 15. srpna odpoledne také správci instagramového profilu Female bodybuilding channel. „S velkou lítostí musíme oznámit, že Alena Kosinová, která měla v neděli startovat ve Španělsku, zemřela. Dnes byla poslána do nemocnice, avšak nepřežila. Bylo jí 46 let, měla děti a rodinu. Viděli jsme ji soutěžit mnohokrát a měli jsme s ní několik osobních kontaktů. Vždy byla velmi přátelská a ve skvělé náladě. Naše srdce patří všem lidem, kteří ji znali,“ uvedli.

Hatvani patřila mezi úspěšné české představitelky kategorie physique, v níž nasbírala řadu medailí z prestižních soutěžích. Mezi její nejvýznamnější úspěchy patří první místo na Ben Weider Legacy Cup New Zealand 2017, první místo na IFBB Diamond Cupu Malta 2017 nebo páté místo na prestižním amatérském závodě Olympia Amateur Spain 2017. Do Španělska se letos Hatvani vrátila, aby zde bojovala o postup na prestižní soutěž Ms. Olympia, které se vloni kvůli pandemii koronaviru nezúčastnila.

Před časem na svém instagramovém profilu napsala: Vrhněte se do života s otevřenou náručí a chyťte každou příležitost, která vás posune. Jako místo pro svou přípravu a tréninky si Alena Hatvani vybrala sokolovské Fitness Ural.

"Byla to moje kamarádka, jednu dobu jsem jí pomáhal s přípravou. Jezdil jsem k ní domů, znali jsme se roky. Alena Kosinová měla talent, ale neměla soutěže zapotřebí. Ona byla milionářka a tak si nemusela nic dokazovat. To znamená, že na poli byznysu byla velmi úspěšná podnikatelka. Je to velká ztráta, byla to úžasná ženská, každému pomohla, byl to hodný člověk. Ta ztráta mě bolí. Zemřela na selhání srdce kvůli tomu, že se jí delší dobu v závodění nedařilo a tak zkoušela nové metody, které se nevyplatily," řekl pro ŽivotvČesku.cz populární kulturista Filip Grznár. Alena Kosinová podle něj bojovala se zákeřnou chorobou.

"Alenka byla člověk, který ukázal celému světu, jak krásné jsou i maličkosti. Nikdy na ni nezapomenu," doplnila svého partnera fitness trenérka Veronika Jáchimová. "Hodně riskovala, protože za sebou měla dvě operace v souvislosti s rakovinou," dodal pro ŽivotvČesku.cz Filip Grznár.