česky Deutsch English

Z domácího bazénu zamířili na mistrovství světa

23.5.2022, Ze sportu
Ze závodů v sokolovském bazénu - domácí tým.

Úspěchem pro pobočný spolek Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Sokolov (VZS ČČK) skončilo Mistrovství ČR mládeže v záchranářském sportu, které se konalo v sokolovském bazénu. Štafeta muži A byla třetí, David Berka jako jednotlivec v mužích A obsadil páté místo a Vít Holub v mužích A (nejstarší) zvítězil a obhájil loňský titul mistra České republiky. A máme i dva reprezentanty.

Členové oddílu mládeže VZS ČČK Sokolov Vít Holub, odchovanec oddílu plavání Baník Sokolov, a náš David Berka, si svými výkony, které podávali v průběhu celého školního roku 2021/2022, vybojovali nominaci do reprezentačního družstva VZS ČČK. Nyní je před nimi náročná příprava pod vedením trenérů reprezentace na Mistrovství světa v Itálii.

Sokolovského mistrovství, které bylo velmi dobře připravené, se zúčastnilo 145 závodníků z jedenácti měst a soupeřili v deseti disciplínách a pěti věkových kategoriích. Všichni soutěžící předvedli vynikající sportovní výkony a všem gratulujeme k velmi pěkným výsledkům. Děkujeme za účast všem soutěžícím a jejich doprovodu. Děkujeme sponzorů za podporu. A samozřejmě velký dík patří všem rozhodčím, technické četě, hudebnímu doprovodu, fotografovi a trenérům za kvalitně odvedenou práci. Zejména pak Stanislavu Kaprovi.