česky Deutsch English

Volejbaloví kadeti už za sebou mají první turnaj

20.9.2021, Ze sportu
Snímek z turnaje.

Na první turnaj extraligy kadetů zamířili sokolovští volejbalisté do Příbrami. V prvním zápase na ně čekal velmi silný celek z Velkého Meziříčí. Svoje kvality ukázal a celý zápas je přehrával. Bohužel nebyli schopni zatlačit soupeře do úzkých ani na chvíli. První zápas tak skončil 3:0 pro soupeře.

Ve druhém zápase jsme měli soupeře ze Zlína. Dodržování taktických pokynů a velmi kvalitní příjem nás v každém setu držel na vyrovnaném stavu. Bohužel vyspělost a vyhranost našim hráčům chyběla a individuální malé chyby pomohly soupeři vždy odskočit na pár bodů a dotáhnout set do vítězného konce. Druhý zápas jsme také prohráli 0:3.

Druhý den nás čekali papírově slabší soupeři. Bohužel stále stejný scénář našich individuálních chyb a nezkušeností pokračoval. Spousta chyb na podání a nevyrovnané výkony nám přinesly další prohry s Kladnem 1:3 a s domácí Příbramí 0:3.

Kluci zaslouží za některé úseky hry, kde předváděli kvalitní volejbal, rozhodně pochvalu. Pro některé to byly vůbec první zkušenosti se soutěžními zápasy. Musíme v následujícím měsíci zlepšit individuální činnosti jednotlivců a věříme, že tím přijdou i první výhry v této soutěži. Další turnaj hrajeme 23. - 24. října.