česky Deutsch English

Ve sportovní lize škol si vedla nejlépe ZŠ Běžecká

14.9.2022, Ze sportu
Ze slavnostního předávání cen sportovní ligy škol.

Zástupci osmi nejúspěšnějších základních škol zapojených do Sportovní ligy pro I. stupeň ZŠ okresu Sokolov se zúčastnili slavnostního vyhodnocení soutěžního ročníku 2021/2022, které se konalo v prostorách Bowling Poliklinika Sokolov. Ceny předávali sokolovský místostarosta Jan Picka spolu s Miloslavem Antonym, předsedou Tělovýchovné unie Sokolov. Nejúspěšnější školou byla Základní škola Běžecká – Boženy Němcové Sokolov.

Soutěžilo se v sedmi sportovních odvětvích, zúčastnilo se celkem 14 škol z okresu Sokolov. I přes komplikace s covidem, kdy se některé školy nemohly zapojit, zápolilo v jednotlivých disciplínách více než 500 dětí z prvního stupně. Poděkování patří ZŠ Kraslice - Havlíčkova za uspořádání okresního kola ve stolním tenisu, ZŠ Svatava za organizaci okresní soutěže v minitenisu a hlavně ZŠ Sokolov - Běžecká, která zajistila a uspořádala hned pět soutěží: přespolní běh, šplh, přehazovanou, olympijský pětiboj a ringo. Pro oceněné školy byly při slavnostním vyhodnocení připraveny poháry, diplomy a peněžité poukázky do prodejny Sportisimo.

A pro doplnění připojujeme přehled všech disciplín Sportovní ligy pro I. stupeň základních škol okresu Sokolov. Byly to přespolní běh, šplh, stolní tenis, přehazovaná, olympijský pětiboj, ringo a minitenis.

8. místo: ZŠ Sokolov, Rokycanova

Na snímku zleva místostarosta Jan Picka, tajemník Tělovýchovné unie Sokolov Jaroslav Lebeda a předseda Tělovýchovné unie Sokolov Miloslav Antony společně s organizátorkami sportovní ligy.