česky Deutsch English

Úspěch žáků a 9 bodů do tabulek, takový byl volejbalový víkend

25.10.2022, Ze sportu
Úspěch žáků a 9 bodů do tabulek, takový byl volejbalový víkend

Žáci postoupili na Českém poháru mezi 16 nejlepších, U22 si z venkovních zápasů připsala 5 bodů a muži ve druhé lize získali první body!

Žákům těsně uniklo osmička nejlepších v ČR.

V základní skupině jsme porazili Lvi Praha a Českou Třebovou. Prohráli jsme s Mnichovým Hradištěm. Bohužel dle systému jsme skončili 3., což nás poslalo proti Jirkovu. Důležitý zápas, který rozhodoval, kdo postoupí do první osmičky se nepovedl.
Druhý den důležitá výhra nad Plzni, díky které jsme se dostali do druhé osmičky, což byl NÁŠ CÍL. Další 2 zápasy už bylo o konečné umístění. Zde jsme zkoušeli různé sestavy s přihlédnutím na další důležité turnaje. Celkově 16. místo z 24.

U22 odváží z venkovních zápasů 5 bodů!

V nezvyklém nedělním čase vyrazili naši junioři do města Odolena Voda. Utkali se zde s domácími hráči ve dvou zápasech. K utkání jsme nastoupili v okleštěné sestavě s "kadetskou sestavou" a tak se dal očekávat vyrovnaný boj.
Do prvního zápasu jsme nastoupili s množstvím chyb a to především na servisu, kde jsme nebyli schopni soupeře zatlačit a naopak jsme jim pomáhali našimi chybami. Přesto jsme dokázali první dva sety vyhrát. Bohužel se poté dostavila pauza i na příjmu a se slabým útokem nás soupeř zatlačil a zvládl srovnat na 2:2. V tiebreaku jsme již ukázali více zkušeností a zaslouženě vyhráli.
Druhý zápas byl naprosto ve stejném duchu. Podařilo se nám ovšem zlepšit servis a soupeře první dva sety nepustit k výhře. Ve třetím setu nastala opět stejná situace, kde jsme již prohrávali 21:17. Naštěstí jsme předvedli ukázkový výkon po time-outu a utkání tak zvládli ve 3 setech.

Vezeme si tak 5 bodů zpět do Sokolova.
Odolena Voda - Sokolov 2:3
Odolena Voda - Sokolov 0:3

Ve druhé lize mužů bylo k vidění 10 setů.

Muži v sobotu 15.10. hostili na domácí půdě družstvo Netolic, se kterým loni soupeřili o spodní část tabulky. Letos však družstvo Netolic v prvním dvojzápase sezóny bralo plný počet bodů, a tak se dal čekat velmi těžký zápas což se nakonec i potvrdilo. Po dvou pětisetových bitvách naši muži berou cenné čtyři body do tabulky a také první dvě výhry v sezóně.

Děkujeme za reprezentaci klubu a města Sokolov všem hráčům a přejeme mnoho dalších výher!