česky Deutsch English

Starší žáci uspěli na českém poháru a postoupili

12.11.2021, Ze sportu
Ilustrační foto.

Mladí volejbalisté vyrazili o víkendu 6. a 7. listopadu do Mnichova Hradiště, kde se konalo 2. kolo Českého poháru starších žáků. Tým si vedl velmi dobře a vyhrál pět zápasů. Žáci nestačili jen na družstvo z Jirkova a skončili na krásném druhém místě. Zajistili si tak postup do vyšší výkonnostní skupiny. Další kolo se koná začátkem prosince v Českých Budějovicích. A jak se vedlo dalším družstvům v uplynulých dvou týdnech?

Muži mají za sebou další kolo 2. ligy

V prvním listopadovém zápase přivítalo družstvo mužů na domácí palubovce v rámci 2. ligy mužů klub Volejbal Modřany. Naši borci nastoupili takřka v plné sestavě, chyběli jen Peter Makarius a zraněný Tomáš Rychna. Hned od začátku byla na našich hráčích vidět chuť po vítězství a se soupeřem od začátku drželi krok. Ve druhé části setu přišlo několik nevynucených chyb na přihrávce i útoku a ztráta koncentrace na servisu, což se proti kvalitně hrajícímu soupeři projevilo prohrou 25:17. Do druhého setu naši nastupovali sebevědomě a po zkvalitnění servisu i příjmu jsme měli nad soupeřem až do koncovky setu převahu. I přes koncentrovaný výkon a odhodlání jsme však nedokázali dotáhnout set do vítězného konce a prohráli tak nejtěsnějším možným rozdílem 27:25. Ve třetí sadě se opakoval scénář z prvního setu a i přes obrovské nasazení a bojovnost se nám nedařilo přehrát kvalitně hrajícího soupeře a sadu jsme tak prohráli opět 25:17, což znamenalo celkovou prohru 0:3 na sety.

Do druhého zápasu jsme nastupovali v trochu pozměněné sestavě, a tak se mohlo místy zdát, že nastupuje spíše naše juniorské družstvo. Mladí hráči však hráli velice kvalitně a soupeře dokázali místy i přehrávat. Bohužel se však v koncovkách setů projevila nedostatečná sehranost a možná i nezkušenost ze zápasů s kvalitním soupeřem, a i proto jsme druhý zápas po setech 26:28, 16:25 a 21:25 prohrál 0:3 na sety.

Slovo trenéra: Konečný stav setů z obou zápasů je pro nás tak po velmi kvalitním výkonu krutý, ale i přes to všechno jsem s předvedenou hrou našich hráčů byl spokojený a je příslibem lepšícího se herního projevu. Věřím, že první letošní vítězství na sebe nebude dlouho čekat.

Mladší hráči v Ústí nad Labem

Druhý turnaj krajského přeboru mladších žáků se o uplynulém víkendu konal v Ústí nad Labem. Náš tým odjel pouze v sedmi hráčích a náš univerzál si v prvním zápase obnovil zranění zápěstí, takže jsme zbytek turnaje odehráli v šesti a z toho polovina hráčů, kteří začali hrát až toto září. Přesto, či možná právě přes hendikep nemožnosti střídání, se nám v dalších 3 zápasech dařilo zvláště týmovou prací, vzájemnou pomocí a podporou méně zkušeným hráčům. Každý hrál, jak nejlépe uměl pro tým. Zbylé tři zápasy jsme dotáhly k vítězství a celkově obsadili druhé místo. Takže i po druhém kole krajských turnajů stále držíme pěkné druhé místo.

Extraliga kadetů se konala v Sokolově

Další turnaj Extraligy kadetů se konal o víkendu 23. 10. a 24. 10. v Sokolově. V sobotu jsme nastoupili k prvnímu utkání proti týmu z Ústí nad Labem. Začátek zápasu vypadal slibně, dokázali jsme určovat tempo hry, vytvořili si náskok, který jsme si drželi do stavu 21:16. Bohužel od tohoto stavu jsme nebyli schopni otočit a prohráli jsme tak první set. Druhý set byl absolutně stejný... Do stavu 20:17 jsme vedli a od tohoto stavu jsme opět neotočili a prohrávali tak 2:0. Ve třetím setu jsme opět dokázali v klidu vytvořit náskok, ale tentokrát jsme to zvládli i dotáhnout do konce a vyhrát. V posledním setu nás již tým z Ústí přehrál a vyhrál zápas 3:1. Tento zápas jsme jednoznačně měli vyhrát, bohužel se tak nestalo.

Další zápas byl proti týmu ze Svitav, který zvládl i celý turnaj a postoupil do vyšší skupiny. Bohužel jsme se v zápase nebyli schopni odtrhnout od vyrovnaného skóre v prvním a druhém setu a v koncovce jsme již neudrželi nervy a prohráli tak vcelku jednoznačně 3:0. V první tabulce jsme tak skončili na posledním místě a druhý den nás čekal pouze jeden soupeř.

V neděli jsme tedy nastoupili proti soupeři z České Třebové, který přijel velmi oslaben a zápas jsme s přehledem zvládli. Vyhráli jsme 3:0 a skončili tak celkově na 5. místě. Další turnaj nás čeká o víkend 20. - 21. listopadu, kde se musíme poprat o postup do vyšší skupiny, abychom udrželi extraligu i do příštího ročníku.

Tabulka extraligy a jednotlivé zápasy našeho týmu naleznete na našem webu http://volejbalsokolov.cz/kadeti

Petr Fiala