česky Deutsch English

Sokolov a Schwandorf v teniskách pro maratony

15.6.2022, Ze sportu
Ilustrační foto.

Sokolov a Schwandorf v teniskách i historii je název projektu, který odstartuje v sobotu 18. června, a to „odstartuje“ není v tomto případě jen slovní obrat. Běžci se totiž vydají na trať tradičního BMW Group Sokolovského ¼ maratonu a poprvé vyrazí i na dvojnásobnou vzdálenost, na BMW Group Sokolovský ½ maraton.

Projekt Sokolov a Schwandorf v teniskách i historii (DF/EÚS/EGR/0142) počítá také se společným setkáním obyvatel obou měst v rámci prvního sokolovského ½ maratonu. Hosté ze Schwandorfu ještě předtím navštíví zámek Kynžvart.  Odpoledne se pak část schwandorfské skupiny zúčastní maratonů a ostatní „neběžci“ podpoří všechny závodníky. Těch je přihlášeno kolem dvou stovek a toto číslo nemusí být konečné. 

Informativní plakát.

Pokud nejste zrovna maratonští nadšenci, je tu pro vás Barevný běh, který se koná v sobotu 25. června. Oslavte při něm léto a radujte se z pohybu v záplavě křiklavých barev, kterými budete pokropeni. Trasu dlouhou kolem 4 km, jež povede centrem města, zvládne jistě každý. Závod je určen pro ženy, muže i děti s doporučenou dolní věkovou hranicí 12 let.

(mel)