česky Deutsch English

Sokolov přivítá na úvod nové sezony Viktorii Plzeň B

3.8.2022, Ze sportu
Brankář Hrabačka.

Nelehký vstup do sezony 2022/2023 Fortuna České fotbalové ligy – skupiny A zařídil los pro hráče FK Baník Sokolov. V premiérovém utkání soutěže přivítají v sobotu 6. srpna od 10:15 na domácím trávníku Viktorii Plzeň B. S rezervou plzeňské „Viktorky“, která skončila v uplynulém ročníku celkově čtvrtá, prohrál Baník v posledním soutěžním utkání 2 : 1.

A na domácím trávníku sokolovského městského stadionu bude hrát Baník také o týden později, v sobotu 13. srpna. Výkop je opět v tradičních 10:15. Tentokrát budou sokolovští hráči hostit tým FK Admira Praha. Ani v tomto případě ovšem nepůjde o lehkého soupeře, Admira obsadila v minulém ročníku sedmou příčku v konečné tabulce. Na Admiru nevzpomínají v Sokolově rádi, když Baník na jaře porazila 2 : 0 a ukončila tak pětizápasovou šňůru Baníku, v níž pravidelně bodoval. Ostatně, to „provedlo“ domácím hráčům i plzeňské béčko, které zase na jaře utnulo jejich čtyřzápasovou bodovací jízdu.

Poté Baníkovci vyjedou za soupeřem ven, kde je čeká v úvodu nového ročníku soutěže papírově ještě těžší protivník, než byly týmy Viktoria Plzeň B a FK Admira Praha. Střetnou se v sobotu 20. 8. s mužstvem Loko Vltavín, třetím týmem konečné tabulky ročníku 2021/2022. V jarním kole tohoto ročníku od něj Baník utržil prohru 4 : 1. Má tedy Vltavínu co vracet.

A do třetice domácí srpnové utkání na sokolovském městském stadionu, tentokrát v sobotu 27. srpna od 10:15. Na trávník vedle Lobezského potoka přijede další celek od hlavního města, Povltavská FA. V tomto případě by měl být Baník favoritem a s hosty si poradit. Povltavská FA skončila v minulém ročníku čtrnáctá, o jednu příčku za Baníkem. Ze štěchovického hřiště si v jarní části soutěže Baník odvezl vítězství 3 : 0 a tyto body měly tehdy v konečném účtování cenu zlata.

(mel, fkb)