česky Deutsch English

Školympiáda 2022 s rekordní účastí, soutěží také studenti

21.6.2022, Ze sportu
Zahájení Školympiády 2022 v Sokolově.

Pestrobarevný průvod stovek žáků sokolovských základních a středních škol se vinul městem jako předzvěst jedné z největších akcí letošního roku, populární Školympiády. Začala v úterý 21. června právě společným průvodem, který dorazil až do volnočasového areálu Bohemia. Tady zazněl slib soutěžících a vzplanul oheň Školympiády. Do té se poprvé zapojili i středoškoláci. Účast je tak rekordní.

Jak průvod putoval městem veden místostarostou Ladislavem Sedláčkem, přidávaly se další školy, až byl tvořen téměř tisícovkou dětí. Na hlavním pódiu soutěžící pozdravili starostka Renata Oulehlová a místostarosta Jan Picka. Popřáli jim hodně úspěchů v soutěžích a vyzvali k boji o vavříny vítězů v duchu fair play. Ještě než se mladí sportovci vydali na jednotlivá kolbiště, pěkně si protáhli těla při společné rozcvičce. Předcvičovala jim Karin Soukupová z Fitness Ural a zdatně jí sekundoval místostarosta Jan Picka.

Poté ožila všechna sportoviště. Týmy škol postupně poměřovaly své síly například ve vybíjené, stolním tenise, florbalu nebo v atletice a v plavání i street ballu. Soutěže jsou ale také netradiční, mezi ně patří třeba orientační bludiště, dobrodružný závod či vědomostní kvíz. Vše se odehrává do středy 22. června, kdy je od 13:00 naplánováno opět v areálu Bohemia slavnostní zakončení Školympiády.

Třetí ročník Školympiády se mohl pochlubit dvěma premiérami. Poprvé se do této akce zapojily sokolovské střední školy a její program byl z původního jednoho rozšířen na dva dny. O hladký průběh Školympiády se zasloužili pořadatelé z MDK, studentské zastupitelstvo, ale také učitelé, ředitelé a další zaměstnanci škol i řada dalších nadšenců. Poprvé se zapojily také složky integrovaného záchranného systému. Podle místostarosty Sedláčka nejde při Školympiádě jen o výsledky.  „Více se upevní vztahy mezi školami a jejich studenty i školáky a mladí se rovněž společně pořádně protáhnou,“ poznamenal místostarosta.

Fotoreportáž z akce najdete zde https://bit.ly/3zTNmLK

(mel)