česky Deutsch English

Přijďte se rozloučit s druhou fotbalovou ligou

10.7.2020, Ze sportu
Plakát k utkání.

FK Baník Sokolov vás zve na poslední domácí utkání tohoto ligového ročníku, v němž se utká v sobotu 11. července od 17 hodin s Chrudimí. Toto utkání bude také posledním vystoupením Sokolova ve druhé lize, která se ve městě hraje nepřetržitě od roku 2006. Těšit se můžete i na zajímavý program o přestávce. Nenechte si toto poslední ligové utkání Baníku ujít a přijďte sokolovské hráče podpořit v cestě za sportovní záchranou. Vstup na utkání je pro všechny zdarma!

Baník bude ve svém posledním domácím ligovém vystoupení nutně potřebovat zvítězit. Varnsdorf totiž v posledním kole dokázal přehrát poslední Vítkovice, což Baník opět poslalo na sestupovou patnáctou pozici. Na té ztrácí Baník na nesestupovou čtrnáctou příčku dva body na právě zmiňovaný Varnsdorf.

Do Sokolova zavítá Chrudim. Oba týmy mají aktuálně srovnatelnou formu. V posledních deseti utkáních se domácím podařilo vyválčit třináct bodů, zatímco Chrudimi dvanáct. Ve čtrnácti venkovních duelech získal sobotní soupeř celkem jedenáct bodů, což je ale pořád mnoho v porovnání s Baníkem, kterému se při stejném počtu venkovních duelů podařilo získat pouhých pět bodů na hřištích soupeřů.

Letošní vzájemná bilance sobotních soupeřů je vyrovnaná. Oba týmy se letos utkaly již dvakrát. To důležitější vítězství má na svém kontě Chrudim, která dokázala v rámci 15. kola F:NL zvítězit na domácím hřišti 1:0. Baníkovci oplatili porážku Chrudimi v přípravě a připsali si vítězství 3:1, když se trefili Manzia, Hasil a Ruml.

Sokolov bude chtít napravit poslední zaváhání v Třinci, kde Baník padl proti domácímu mužstvu v poměru 2:1. U toho, jestli se podaří svěřencům trenéra Pilného zdolat Chrudim, můžete být i vy! Přijďte podpořit Sokolov v posledním domácím ligovém utkání, a zároveň se společně rozloučit se čtrnáctiletou jízdou druhou nejvyšší soutěží.

(fkb)