česky Deutsch English

Podzimní část soutěží v orientačním běhu je u konce

4.10.2021, Ze sportu
Foto ze závodu v orientačním běhu.

Poslední dva závody v orientačním běhu udělaly tečku za podzimní částí celostátních soutěží. Orientační běžce nyní již čekají pouze závody oblastní soutěže a tradiční podzimní soustředění. Jako první se uskutečnilo mistrovství České republiky na klasické trati. Právo účasti si vybojovali i tři dorostenci z Klubu orientačního běhu Sokolov.

Z nich si nejlépe vedl Oldřich Kohoutek v kategorii staršího dorostu, který doběhl ve finále na 20. místě. Ve stejné kategorii pak skončil Albert Havlíček na 65. místě. V kategorii mladšího dorostu jediný sokolovský zástupce Viktor Havlíček skončil ve finále C celkově na 29. místě.

Daleko lépe se pak vedlo sokolovským orientačním běžcům v posledním sprintu celostátního žebříčku A. Zde si právo účasti vybojovali pouze starší dorostenci. V konkurenci nejlepších běžců z celé republiky doběhl Oldřich Kohoutek na čtvrtém místě celkového pořadí, když od medailových pozic ho dělily pouhé dvě vteřiny. Albert Havlíček pak obsadil celkové 31. místo.