česky Deutsch English

Paraplavci ukázali, že pro ně ani postižení není překážkou

29.9.2020, Ze sportu
Tradiční plavecké závody zdravotně postižených POHÁHEK.

Na plavecký POHÁREK, který je největší akcí určenou sportovcům se zdravotním znevýhodněním v našem regionu a jednou z největších akcí toho druhu v České republice, si museli počkat paraplavci od minulého ročníku o něco déle. Původní jarní termín zastavila první vlna pandemie koronaviru, ten náhradní ale už nepřekazila. A tak se v sobotu 26. září v sokolovském krytém bazénu, který je tradičním místem konání POHÁRKU, konečně závodilo.

Ročník to byl osmnáctý, nad výjimečnými závody převzal záštitu hejtman Karlovarského kraje, primátorka města Karlovy Vary a také sokolovská starostka Renata Oulehlová, která všechny závodníky osobně pozdravila a popřála jim hodně úspěchů. Z osmi paraplaveckých oddílů se zúčastnila skoro stovka závodníků a nechyběli ani domácí z pořádajícího SK Kontak Karlovy Vary. Výkony, které v Sokolově podávali handicapovaní plavci, byly pro laiky naprosto neskutečné a nezbývá, než před nimi smeknout.

POHÁREK je již tradičně prvním závodem Českého poháru v plavání tělesně postižených a je kvalifikací na Mistrovství České republiky.  Mítink i celý program Plavecké akademie bez bariér je zaměřen především na plavce mladé nastupující generace. Tyto závody jsou důležitými krůčky na jejich cestě k možnému dosažení stejné mezinárodní úrovně.

Výsledky závodů najdete zde http://www.kontaktbb.cz/file/download/700

Fotoreportáž ze závodů si můžete prohlédnout zde