česky Deutsch English

Orientační běžci Baníku vyběhli do nové sezony

19.6.2021, Ze sportu
Ilustrační foto.

Ve velmi omezené míře se rozběhla jarní část sezóny orientačních běžců. V květnu se uskutečnilo pouze mistrovství ČR ve sprintu, omezené pouze na držitele nejvyšší výkonnostní licence A. Ze sokolovského klubu měli právo startu dva starší dorostenci Oldřich Kohoutek a Albert Havlíček. Mistrovství proběhlo ve Šternberku u Olomouce. V nejsilnější možné konkurenci obsadil O. Kohoutek 22. místo a A. Havlíček 49. místo.

V červnu se již situace mírně uvolnila a tak mohly proběhnout závody oblastní soutěže pro všechny registrované závodníky. První víkend v červnu uspořádal závody pro západočeskou oblast KOB Baník Sokolov, v lesních prostorech kolem chatové osady Třídomí  se bojovalo o tituly oblastních přeborníků na klasické trati. Většina členů klubu musela plnit pořadatelské povinnosti a tak se na start mohli postavit pouze členové z mládežnických kategorií. V konkurenci 250 závodníků na velmi náročných tratích si nevedli špatně. Nejlepších výsledků dosáhli: kategorie mladších žáků - 4.  Richard Gregor a 7. místo Nella Sedláková, v kategorii starších žákyň  12.místo Vendula Fojtíková , v kategorii mladšího dorostu 5.místo Viktor Havlíček a 10.místo Klára Kohoutková.

Pořadatelé mohli uspořádat závody v této velmi složité době díky podpoře měst Horního Slavkova a Sokolova a správců lesních prostor: Lesy ČR Loketské městské lesy.

Hned další víkend odcestovali naši starší dorostenci až do Šumperka, kde se konalo mistrovství ČR na krátké trati. Zde se našich běžcům již tolik nedařilo. Na trati bohužel ve specifickém velmi kopcovitém terénu chybovali a na špičku to nestačilo. Oldřich Kohoutek doběhl na 31. místě a Albert Havlíček 60 místě.

Karel Rambousek

Činnost klubu je realizována za finanční podpory města Sokolova.