česky Deutsch English

Olympionici měli při setkání i po letech o čem vyprávět

23.8.2022, Ze sportu
Setkání sportovců s vedením města.

Patřili mezi špičky ve svých odvětvích, jejich výkony sledovaly statisíce lidí a díky nim ve světě věděli, kde je naše republika. Řeč je o sportovcích – olympionicích z našeho regionu, které ke společnému přátelskému posezení pozvali starostka Renata Oulehlová a místostarosta Ladislav Sedláček. Ačkoliv bývalí sportovci už nějaký ten rok mají, jakmile začnou vzpomínat, oči se jim rozzáří a elán by mohli rozdávat i po těch letech.

Pozvání od vedení města k tradičnímu setkání letos přijali sportovní střelec Jan Kůrka, skokan na lyžích Rudolf Höhnl, boxer Jaroslav Šlais, vzpěrač Jan Cihla i funkcionáři a trenéři Jaroslav Částka s Miroslavem Štruncem. A zapomenout nesmíme na jedinou ženu, dosud aktivně sportující a soutěžící atletku - běžkyni Ivanu Sekyrovou. Starostka Oulehlová a místostarosta Sedláček uvedli, že si velice všech váží úspěchů, které jejich hosté ve své sportovní i trenérské nebo ve funkcionářské kariéře dosáhli. Stali se tak příkladem pro mnoho mladých, kteří se rovněž vydali na sportovní dráhu.

Na své začátky vzpomínal s úsměvem Rudolf Höhnl, který kromě skoku ještě nějaký čas běhal v bílé stopě a obojí zvládl k údivu mnoha jiných závodníků na jedněch lyžích. Jan Kůrka si nejvíce cení svého úspěchu na olympiádě v Mexiku, kde si z malorážky přezdívané Anča vystřílel zlatou medaili. Jaroslav Šlais se může pochlubit tím, že ani jedno ze svých utkání v ringu neprohrál K.O. a byl proslulý svým technickým pojetím. Jaroslav Částka přidal úsměvnou historku o tom, jak dával dohromady mládežnický hokejový tým a byla z toho první oficiální hokejová třída v evropském měřítku.

Na závěr setkání olympioniků s představiteli města předal Jan Kůrka malý dárek starostce Renatě Oulehlové a přidal i poděkování. Vyzvedl město Sokolov za jeho přístup k podpoře sportu, který je podle Kůrky výjimečný. A poté nechal kolovat svou cennou medaili z Mexika, jež vzbudila zaslouženou pozornost.

Na snímku zleva Ladislav Sedláček, Jan Kůrka, Renata Oulehlová, Ivana Sekyrová, Rudolf Höhnl, Jaroslav Částka, Jaroslav Šlais, Miroslav Štrunc, Jan Cihla, Antonín Lebeda)

Fotoreportáž najdete zde https://bit.ly/3KdMMeF

(mel)