česky Deutsch English

Město podpořilo fotbalový klub individuální dotací

26.6.2020, Ze sportu
Ilustrační foto.

Alespoň částečně usnadnit působení klubu FK Baník Sokolov 1948 v sezoně 2020/2021 se rozhodli sokolovští zastupitelé, když na své jednání ve čtvrtek 25. června schválili A týmu individuální dotaci ve výši 450 000 korun. Klub bude po odchodu Sokolovské uhelné jako hlavního sponzora působit od nové sezony ve třetí nejvyšší soutěži, a v to České fotbalové lize.

Hlasování o poskytnutí individuální dotace předcházela podrobná prezentace o dalším působení klubu včetně jeho mládežnických oddílů v podání zástupce FK Baník Sokolov 1948 Tomáše Provazníka. Klubu jde v příštím roce především o udržení Sportovního centra mládeže, které je v Sokolově jako jediné v našem kraji. Pokud jde o A tým, ten bude mít ve třetí nejvyšší soutěži amatérský statut. Individuální dotace pro „áčko“ je určena na sportovní činnost dospělých ve fotbalovém klubu FK Baník Sokolov 1948, s. r. o., na druhé pololetí roku 2020. Konkrétně na nájem, energie, výstroj neinvestičního charakteru, dopravu, startovné, trenéry, vedoucí týmu, pořadatele a rozhodčí.

Individuální dotaci už zastupitelé schválili dříve rovně pro hokejový klub HC Baník Sokolov. A to ve výši 1,6 milionu korun. Dotace pro HC Baník Sokolov je určena na celoroční sportovní činnost klubu v roce 2020. Konkrétně na pořízení výstroje, startovné, dopravu, trenéry, rozhodčí a pomocné funkce nebo materiál.

(mel, foto FK Baník)