česky Deutsch English

Lvi kousali, Krumlov ale našim volejbalistům podlehl

19.10.2021, Ze sportu
Juniorský tým volejbalistů Sokolova.

Svá utkání odehráli o víkendu junioři a druhý turnaj čekal na nejmladší v barevném minivolejbalu. Po dlouhé covidové pauze je pro všechny náročné se postupně vracet. Jsme rádi, že většina hráčů vydržela a můžeme dále reprezentovat naše město. Zveme vás také na víkend 23. 10. – 24. 10., kdy odehrajeme doma turnaj EXTRALIGY KADETŮ. Koná se ve sportovních halách ISŠTE Sokolov při účasti týmů z celé republiky.

Na juniory čekaly v 1. lize čtyři zápasy

V Praze hostil naše juniory tým Lvi Praha. Cíl byl jasný. Před nadcházejícím turnajem extraligy kadetů, co nejvíce vyzkoušet připravenost, souhru a aktuální formu. Začátek zápasu byl vlažný a soupeř se tak hladce dostal hned ze začátku do vedení. Náš hodně nevýrazný útok a slabé výkony v obraně, měly za následek, že soupeř hladce získal první dva sety. Do třetího setu jsme nastoupili s tím nejlepším, co na zápas vyrazilo. Byl to boj o každý bod a po dvou vyrovnaných koncovkách jsme ve 3. a 4. setu vyhráli my. Vše měl rozhodnout zkráceny set. Stav se neustále přeléval z jedné strany na druhou. Měli jsme dvakrát šanci na to ukončit set, ale nakonec měl více sportovního štěstí soupeř, který vyhrál 18:16. Druhý zápas jsme si věřili více a šli jsme do toho naplno hned od začátku. Byli jsme až příliš motivovaní a v každém setu jsme vyrobili více než 12 nevynucených chyb. Z takovou se nedá vyhrát. Soupeř tak zaslouženě vyhrál 3:0

Zápasy můžete vidět zde: https://www.facebook.com/231814026891564/videos/1034986050663723/

Po sobotním neúspěchu jsme si chtěli v neděli zlepšit náladu. Přece jen byl Český Krumlov papírově slabší soupeř, než Lvi Praha. Soupeř nastoupil bez ostychu a nás naprosto zaskočil. Kvalitním smečovaným servisem nás vůbec nepustil do hry. Druhý set jsme hru částečně vyrovnali, ale přesto hodně chyb v obraně a nevýrazný útok měl za následek, že jsme v přetahované koncovce prohrávali. Abychom zvrátili nepříznivý stav 0:2 na sety, nastoupili stejně jako v sobotu v tom nejlepším, co máme. Rozdíl mezi juniorskou a kadetskou kategorií byl patrný hned po pár úvodních výměnách.  Tlačili jsme soupeře každým balonem a získali převahu. Zápas jsme otočili a vyhráli 3:2 na sety. Druhý zápas měl být čistě v kadetské režii i za cenu, že prohrajeme. Hlavním úkolem v této soutěži je, aby kadeti získali po dlouhé covidové pauze cenné herní zkušenosti. Soupeři jsme vrátili úvodní zaskočení v zápase a celkem hladce jsme získali první dva sety. Ve třetím jsme si vybrali svoji slabší chvilku a prohráli těsně v koncovce. Čtvrtý set byl nejvyrovnanější, ale taky hodně nervózní z obou stran. Oba týmy chtěli vyhrát, a tak bylo vidět hodně nevynucených chyb. Vyrovnaná koncovka dopadla nakonec lépe pro nás, a tak jsme vyhráli 3:1.

Zápasy můžete vidět zde: https://www.facebook.com/231814026891564/videos/331327065420379/

Barevný minivolejbal s dílčími úspěchy

O víkendu proběhlo také druhé kolo krajské ligy v barevném minivolejbalu. Tentokrát jsme byli pořadateli my a po celý víkend se tak mohlo zapojit 150 dětí ve všech kategoriích do spousty zápasů. Mezi nejmladšími ve žluté kategorii jsme obsadili osmé místo z deseti týmů. V oranžové kategorii jsme měli tři družstva, která obsadila šesté, osmé a deváté místo z celkového počtu 15 družstev. V červené barvě jsme měli dvě družstva a dosáhli jsme v této kategorii na druhé místo. Druhý tým skončil na pátém místě z 13 družstev. V nejstarší kategorii jsme měli tři družstva a obsadili jsme druhé, třetí a páté místo. Všem zúčastněným dětem děkujeme za reprezentaci a doufáme, že budeme dosahovat takových úspěchů i v dalších kolech. Další kolo se koná v Chodově 27. - 28. 11. 2021.

(pf)