česky Deutsch English

Kadeti za sebou mají náročná utkání v extralize

25.11.2021, Ze sportu
Tým sokolovských kadetů.

Nebyly to jen čtyři obyčejné extraligové zápasy, ale v každém setu jsme šli do vyrovnané koncovky a ani v jednom nebyl rozdíl skóre vyšší než 6. Svědčí o tom i naše skóre 293:286, kdy první v tabulce uhrál "pouze" 247 bodů. Dokonce to nebyl ani obyčejný turnaj. Vyhráli jsme tři zápasy a stejně byli třetí. Dokonce jsme porazili i vítěze skupiny, ale bohužel systém turnaje nám nepřál a o jeden set jsme nepostoupili do vyšší skupiny.

Klukům patří velká gratulace a poděkování za bojovnost a snahu! Předvedli velmi vyrovnané výkony se všemi soupeři, občasné slabé chvilky vyrovnali bojovností ve vypjatých momentech a podporou na hřišti. Jde vidět zlepšení oproti prvnímu turnaji, kde jsme jen slepě postávali, koukali na sebe a nevěděli, co máme dělat.

Ústí - Sokolov 1:3 (-24,21,19,-18); Rychnov n. Kněžnou - Sokolov  3:1 (23,21,-22,23); Kolín - Sokolov 2:3 (-21,-19,22,19,-6); Karlovarsko - Sokolov 1:3 (19,-21,-23,-24)

Tabulka skupiny

1 SK Volejbal Kolín 3 2 0 1 0 8:3 247:213 7

2 VK Rychnov n. K. 3 2 0 0 1 6:4 237:220 6

3 Volejbal Sokolov 3 1 1 0 1 7:6 293:286 5

Muži zamířili za soupeřem do Domažlic.

V dalším kole 2. ligy čekaly naše nejstarší borce zájezd Domažlice. V neúplné sestavě to byl souboj s týmem pohybujícím se na nejvyšších příčkách tabulky. Po týmovém výkonu a několika prohraných koncovkách bohužel hosté neprolomili ani set a prohráli v obou zápasech. Soupeř byl posilněn o hráče z nejvyšší volejbalové soutěže a tak nezbývá než se připravit na další víkend, ve kterém přivítáme na domácí palubovce tým z Karlových Varů. Na derby jste všichni srdečně zváni!

Domažlice - Sokolov: 3:0 (25:15,25:20,25:17 a 3:0 (27:25,25:14,25:19)