česky Deutsch English

Hokejisté vstoupili do nové sezony, nebude lehká

11.9.2021, Ze sportu
Zahajovací utkání Chance ligy.

A-tým HC Baník Sokolov vstoupil v sobotu 11. září do nové sezony hokejové Chance ligy domácím utkáním s Jestřáby Prostějov. Vzhledem k tomu, že sestoupit teoreticky může až pět týmů, bude mít každý bod cenu zlata. Mezi věrné fanoušky podporující už řadu let naše hokejisty bude patřit i město Sokolov. A jeho starostka Renata Oulehlová se postarala o slavnostní buly na úvod.
 

I přes podporu fanoušků, kteří se konečně mohli vrátit na stadion, se ale Baníku vstup do nové sezony nepovedl podle očekávání. Přestože měl řadu šancí, nakonec prohrál s Prostějovem 0 : 5. Obrana Sokolova měla být týmovou předností. Jména jako Jan Strejček, Karel Klikorka, Jan Novák, Radek Jeřábek nebo Jan Pohl budí respekt. Jenže první utkání sezony se Baníku z defenzivního hlediska vůbec nepovedlo. Jestřábi pak potvrdili, že jejich útok bude patřit k nejlepším v lize. Na reparát bude mít HC Baník šanci 15. září, kdy zamíří na led Ústí nad Labem. Doma se opět představí v sobotu 18. září a přivítá AZ Heimstaden Havířov.

O co se v této sezoně hraje?

Patnáctý až sedmnáctý tým po základní části rovnou sestoupí do druhé ligy. Třináctý a čtrnáctý tým mezi sebou sehrají sérii play out. Její poražený rovněž padá o soutěž níž. A vítěz? Ani on nebude mít nic jistého, ještě totiž bude muset jít do baráže proti šampiónovi druhé ligy. Teoreticky tedy může z Chance ligy sestoupit až pět týmů. Čeká nás tedy jedna z nejdramatičtějších sezon v historii. Tohle tu ještě nebylo.