česky Deutsch English

Hokejisté budou hrát mezi novými mantinely

21.7.2020, Ze sportu
Nové mantinely na sokolovském zimním stadionu.

Do nové prvoligové sezony vstoupí hokejové „áčko“ HC Baník Sokolov s novým trenérem i většími ambicemi na umístění. A také se zcela novými mantinely na městském zimním stadionu. Jejich pořízení a instalace přišla na necelé dva miliony korun, úkolu se na jedničku zhostila tuzemská jednička v tomto odvětví, mostecká firma REMOV Sport.

Nové mantinely na sokolovském zimním stadionu.Nové mantinely na sokolovském zimním stadionu.Nové mantinely na sokolovském zimním stadionu.Nové mantinely na sokolovském zimním stadionu.

Nové mantinely jsou v porovnání se starým hrazením pružné a splňují přísné bezpečnostní normy pro pořádání mezinárodních hokejových utkání. Pružné mantinely jsou rovněž mnohem šetrnější vůči hráčům, kteří s nimi přicházejí velmi často do styku. A že jsou to mnohdy pořádné nárazy! Skla na mantinelech po nárazu pruží a měla by se méně rozbíjet. Nemají ocelové sloupky, takže přes ně bude i lépe vidět. Zanedbatelné určitě není, že jsou vzhledově mnohem hezčí, než staré hrazení kolem ledové plochy.

(mel)