česky Deutsch English

Hokej bude! HC Baník získal dotaci 1,6 milionu Kč

19.5.2020, Ze sportu
Ilustrační foto.

Prvoligová soutěž Chance liga se bude hrát v Sokolově i v další sezoně. Klubu HC Baník to umožní podpora města, zastupitelé pro hokejisty schválili individuální dotaci ve výši 1,6 milionu korun. Podle místostarosty Jana Picky měl hokej v Sokolově vždy své místo a bez podpory města by zápasil o existenci. HC Baník tak vstoupí i do další prvoligové sezony, kde chce být soupeřům důstojným soupeřem.

Dotace pro HC Baník Sokolov je určena na celoroční sportovní činnost klubu v roce 2020. Konkrétně na pořízení výstroje, startovné, dopravu, trenéry, rozhodčí a pomocné funkce nebo materiál. Příjemce je povinen užít dotaci hospodárně, efektivně a účelně. Z dotace lze hradit pouze náklady, které jsou nezbytné pro realizaci projektu a jejichž výše nepřesahuje cenu v místě a čase obvyklou. Veškeré náklady hrazené z dotace musejí být identifikovatelné, účetně evidované, ověřitelné a podložené účetními doklady.

Hráčům A-týmu už začala letní a pod vedením nového trenéra Tomáše Hamary se sešlo 21 hokejistů. Jistotu setrvání v týmu pro příští ročník Chance ligy mají zatím jen hráči, kteří mají podepsanou smlouvu. Novinkou pro nadcházející sezonu je navázání partnerské spolupráce s extraligovým týmem HC Sparta Praha.

(mel, foto HC Baník)