česky Deutsch English

Fotbalové „áčko“ se představilo na radnici

27.8.2020, Ze sportu
Vedení města se setkalo se zástupci fotbalového klubu.

S novým dresem určeným pro první sezonu v České fotbalové lize se přišel vedení města oficiálně představit nový realizační tým „áčka“ FK Baník Sokolov, které má už za sebou první utkání po sestupu do třetí nejvyšší soutěže. Výkonný ředitel klubu Tomáš Provazník společně s hlavním trenérem Vítem Vrtělkou a s kapitánem týmu Jiřím Procházkou informovali starostku Renatu Oulehlovou a místostarosty Karla Jakobce a Jana Picku nejenom o sportovních cílech v právě rozehrané soutěži.

Zástupci fotbalistů seznámili vedení města se současnou situaci v týmu, který vstoupil do soutěže prohrou na domácím hřišti. Z toho se hráči musí co nejdříve takříkajíc oklepat, nepropadat skepsi a soupeře v příštích kolech pořádně trápit. Podle Tomáše Provazníka je mužstvo složené téměř stoprocentně z místních hráčů, ať již ze Sokolova nebo z blízkého okolí. „Zvykáme si všichni na úplně nové podmínky, například naše tréninky jsou až odpoledne, když mají kluci po práci nebo po škole. Ale takhle je to v této soutěži v podstatě u všech klubů,“ poznamenal trenér Vít Vrtělka. Ač je původem z moravské Kroměříže, v Sokolově zakotvil a zůstává tady i nadále.

Vedení města se setkalo se zástupci fotbalového klubu.Vedení města se setkalo se zástupci fotbalového klubu.Vedení města se setkalo se zástupci fotbalového klubu.Vedení města se setkalo se zástupci fotbalového klubu.Vedení města se setkalo se zástupci fotbalového klubu.

Prioritou pro FK Baník Sokolov je slušné umístění v tabulce, které souvisí i s udržením sportovního centra mládeže. To je v Sokolově jako jediné v kraji a přáním města i klubu je, aby tomu tak bylo nadále. Novinkou je vznik B týmu dospělých, který byl přihlášen do nejnižší soutěže. Ovšem s cílem postoupit alespoň do krajského přeboru. Starostka Renata Oulehlová uvedla, že město bude fotbalisty z FK Baník Sokolov v rámci svých možností stále podporovat, ať už morálně nebo finančně.

(mel)