česky Deutsch English

Extraliga kadetů: Tři utkání, dvě vítězství Sokolova

30.9.2020, Ze sportu
Extraliga kadetů ve volejbale.

Na první turnaj kadetské volejbalové extraligy jsme zamířili v sobotu 26. září do Velkého Meziříčí. Po dlouhé a náročné cestě, kde jsme uvízli v koloně, jsme ihned nastoupili k prvnímu zápasu proti týmu z Kladna. Soupeř nás možná podcenil, ale kluci na Kladno zatlačili ihned od začátku, nezaváhali a připsali si první body do extraligové tabulky. Volejbal Sokolov - Kladno 3:0 (19, 21, 16)

2. zápas Příbram - Sokolov 3:0 (22,20,16)

Ihned po vyhraném zápase nás čekal druhý a to proti silnému celku z Příbrami. Kluci se nejspíše zalekli a hra, která nás zdobila v prvním zapase, se vytratila. Nedokázali jsme zatlačit podáním a v poli nám tam padali jednoduché balóny, které jsme v prvním zápase dokázali zvednout a udržet ve hře. Každopádně i tak to v prvních dvou setech byl dosti vyrovnaný souboj a šlo vidět, že soupeř je lehce nervózní z naší hry.

3. zápas Sokolov – Velké Meziříčí 3:0

Poslední zápas nás čekal v neděli, kdy jsme nastoupili proti domácímu celku. Už od soboty bylo jasné, že to bude těžký zápas, protože domácí, vcelku jednoduše, porazili tým z Příbrami, se kterým jsme prohráli. Jenže opak se stal pravdou. Naši kluci si vzpomněli na první sobotní zápas, od začátku dostali kadety z VELMEZU pod tlak a riskovaným servisem je nenechali nadechnout k obratu. Po celý zápas byla cítí velká nervozita a nejistota domácího celku, který doufal v snadné vítězství. To se ale nepovedlo a my si tak odvážíme z jihu Moravy 6 bodů a především pocit, že jsme konkurence schopní i v nejvyšší kadetské soutěží!

Děkujeme všem klukům za reprezentaci a doufáme, že se jim bude dařit i v dalším kole, které by se mělo odehrát 24. 10. – 25. 10. 2020.

Zároveň Vás zveme na první domácí zápas 2. LIGY MUŽŮ, který se odehraje 3. 10. 2020 a první domácí zápasy juniorské ligy ve stejný den. Všechny zápasy odehrajeme na palubovce tělocvičny Jiskra Sokolov. Těšíme se na Vás!

(fia)