česky Deutsch English

Cenné vítězství z Řáholce pro sokolovské orienťáky

25.8.2021, Ze sportu
Sokolovští orientační běžci.

Třídenní mezinárodní závody v orientačním běhu proběhly v lesích loupežníka Rumcajse nedaleko Jičína a Trutnova i za účasti sokolovských orienťáků.  A naše malá výprava byla úspěšná. S těžkým kopcovitým podhorským terénem, plným polomů a zejména kamenů i skal, si v kategorii starších dorostenců nejlépe ze všech poradil Oldřich kohoutek ml.

První etapu vyhrál s velkým náskokem, ve druhé se umístil s minimální ztrátou čtvrtý a v závěrečné etapě pak druhým místem potvrdil celkové vítězství.

Ve stejné kategorii doběhl Albert Havlíček na 17. místě. V mladším dorostu se umístila Klára Kohoutková na 14. místě a Viktor Havlíček na 16. místě. Velmi blízko ke stupňům vítězů byl junior Zdeněk Hejduk, který skončil na 4. místě. Mezi nejmenšími v kategorii rodičů s dětmi doběhla naše naděje Ondra Gregor na pátém a Marek Rambousek na 6. místě.

Z dospělých se nejlépe vedlo v kategorii nad 35 let Kateřině Gregorové, která obsadila celkové 5. místo a Karlu Rambouskovi, který v kategorii nad 40 let doběhl jedenáctý. Nyní již čeká orientační běžce rozhodující podzimní část sezóny, která vyvrcholí jednak závody oblastní soutěže a na ty nejlepší pak čeká Mistrovstvím ČR na klasické trati.